Курненська громада
Житомирська область, Житомирський район

Звіт Курненського сільського голови за 2022 рік.

Звіт сільського голови

«Про роботу Курненської сільської ради та її виконавчого комітету»

у 2022 році

 

Шановні жителі Курненської територіальної громади!

          Позаду ще один рік нашої з Вами спільної роботи в умовах реформи місцевого самоврядування та впровадження принципів децентралізації. Шостий  рік поспіль Курненська  територіальна громада, утворена шляхом добровільного об’єднання, продовжує своє успішне функціонування. Роботу громади можна відзначити як конструктивну й послідовну, оскільки всупереч непростій соціально-економічній ситуації, викликаній фінансово-економічними змінами, ми намагаємося зберігати стабільність та приймати виважені рішення.

          Спільними зусиллями вдалось реалізувати чимало із поставлених завдань і досягнути позитивних результатів саме завдяки конструктивній роботі керівництва громади, депутатського корпусу, керівників установ, підприємств та організацій, підприємців, а також активних мешканців.

          Сьогоднішня наша реальність – болюча і важка. Але ми не впали духом, не перетворились на тих, кому потрібні тільки співчуття та жалість. Ми всі разом продовжуємо працювати, виконувати свої завдання, планувати діяльність та жити в умовах воєнного часу.

          Цей рік для нашої громади планувався бути роком розвитку, роком реалізації цільових програм, роком реконструкції та ремонту доріг, роком зміцнення матеріальної бази комунальних закладів, роком значних змін нашої громади.

          Проте, вир повномасштабного вторгнення росії в Україну зруйнував наш поступ з розбудови країни та Курненської громади зокрема, відтіснив на другий план реалізацію важливих для людей проєктів.

          На жаль, війна ще триває, а ворог підступний. Тому в цьому звіті не прозвучить інформація про найбільші здобутки.

          Коли я говоритиму про те, що зроблено в нашій громаді за ці місяці, я говоритиму про тих, хто це все зробив. Хто весь час творить, волонтерить і захищає, лікує і навчає, патрулює вулиці, саджає квіти і просуває українську культуру, підтримує нужденних і залучає інвестиції, критикує і мотивує, збирається на засідання виконкомів і сесій, щоб приймати рішення на користь громади.

          Сьогодні, підбиваючи підсумки 2022 року, хочу зазначити, що спочатку війни на заходи та роботу територіальної оборони з місцевого бюджету громади було перераховано 117 522 грн. Передано 2 автобуси на потребу ЗСУ.

          До збору коштів долучилися жителі Курненської громади. Для військових було придбано 5 тепловізорів  (350 000 грн.) та автомобіль (91 000 грн.).

          За рахунок освітньої субвенції (748 256 грн.) проведено заміну покрівлі навчального корпусу № 1 Тетірського ліцею, а також за рахунок залишку субвенції (2 004 730 грн) та кошти місцевого бюджету сільської ради (493 270 грн.) в грудні 2022 року придбано шкільний спеціалізований автобус (ATAMAN D-093S2) вартістю 2 498 000 грн.

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

          Курненська територіальна громада утворена в 2017 році. До її складу входять 27 населених пунктів. Загальна площа  - 325,154 кв. км. Загальна кількість населення станом на 1 січня 2023 року становить 7988 осіб.

          Вся діяльність Курненської  сільської ради будувалась та будується планово. Депутатський корпус сільської ради складається з 21 депутата.

          З метою утвердження місцевого самоврядування, враховуючи історичні, культурні, соціально-економічні та інші місцеві особливості і традиції громади рішенням двадцять першої сесії 8-го скликання від 05.10.2023 р № 1625 затверджено офіційну символіку Курненської територіальної громади.

          Протягом звітного періоду здійснювався контроль щодо актуалізації Регламенту роботи Курненської сільської ради та Інструкції з діловодства у Курненській сільській раді та її виконавчому комітеті. Організація засідань сесій та засідань виконавчого комітету  проводилась відповідно до вимог Регламенту роботи Курненської сільської ради восьмого скликання.

 

          Головною формою роботи була і залишається сесійна діяльність. Зазначу, що протягом  2022 року відбулося 9 засідань сесій сільської ради, на яких прийнято 268  рішень та 13 засідань виконавчого комітету, на яких прийнято 288 рішень. За результатами засідань всі прийняті рішення, відповідно до Інструкції з діловодства, опрацьовані, зареєстровані та  оприлюднені на сайті.

          Усі питання були попередньо детально опрацьовані на засіданнях постійних комісій сільської ради, згідно з вимогами законодавства, і виносились на розгляд сесій та виконкомів, що дозволило у конструктивному руслі працювати безпосередньо на пленарних засіданнях та приймати відповідні рішення.

          Всього за звітний період видано 511 розпоряджень сільського голови: 52  розпорядження сільського голови з основної діяльності, 22 - з адміністративно-господарських питань,  309  розпоряджень сільського голови з кадрових питань (особового складу) тривалого строку зберігання та 128 розпоряджень сільського голови з кадрових питань (особового складу) тимчасового строку зберігання.         

          Протягом 2022 року Курненською сільською радою отримано та опрацьовано 1313 звернень громадян, у тому числі 9 колективних, що на 402 звернень менше ніж за 2021 рік. З урахуванням колективних звернень до громади звернулося 1597 жителів.

          Завдяки цілеспрямованій роботі депутатів, виконавчого комітету та працівників апарату сільської ради вдалося забезпечити належне функціонування Комунального багатофункціонального обслуговуючого підприємства Курненської сільської ради, закладів освіти, культури та медицини, покращити їх матеріально-технічний стан, покращити інфраструктуру сільських населених пунктів, врегулювати механізм отримання жителями громади адміністративних послуг та досягти позитивних результатів у забезпеченні життєдіяльності громади загалом.

 

БЮДЖЕТ

          Витратна частина бюджету Курненської сільської ради  спрямована на сферу освіти, культури,  капітальні видатки, фінансування житлово-комунального господарства і економічної діяльності,  розвиток інфраструктури громади, спорту,  утримання автомобільних доріг,  дорожньої інфраструктури та оплату праці ОМС.

          За структурою бюджет громади складається з  загального і спеціального фонду та міжбюджетних трансфертів. За 12 місяців діяльності громади у поточному році власні доходи бюджету виконано на 100,8 %.

          Загальний фонд без урахування трансфертів становить 18768516 грн. (з урахуванням трансфертів – 63371416 грн.)

         До спеціального фонду без врахування трансфертів надійшло 72687 грн. (з урахуванням трансфертів – 72687 грн.)

         Місцевий бюджет отримав підтримку від держави у вигляді  субвенцій та дотацій на соціально-економічний розвиток територій. До загального і спеціального фондів з держбюджету надійшло:

         - освітня субвенція – 30847600 грн.

         - базова дотація – 13599700 грн.

         - додаткова дотація – 141200 грн.

 

          Основні доходи по кодах, згідно із бюджетною класифікацією:

          - ПДФО – 9309659 грн.

       - Акциз – 692579 грн.

          - Єдиний податок – 3131472 грн.

          - Податок на майно – 5393411 грн.

          - Рентна плата за спец. використання лісових ресурсів – 185525 грн.

 

          Найбільшими платниками всіх видів податків до бюджету ТГ є:

          - «Павлівка-Агро-Трейд» - 812,5 тис. грн,  

          - СТОВ «Новинське» - 182,3 тис. грн, 

          - ТОВ «Шереметьєво» - 314,9 тис. грн, 

          - СТОВ «Павлівка АГРО» - 290,5 тис. грн., 

          - СТОВ «Тетірське» - 1906,4 тис. грн.,

          - СВК «Маяк» - 555,2 тис. грн.,

          - ФГ «Родина 2007» - 415,0 тис. грн, 

          - ПП «Лібос» - 245,9 тис. грн., 

          - СТОВ «Надія ВП» - 618,4 тис. грн., 

            - ДП « Пулинський лісгосп АПК- 1234,3 тис. грн.,

          - ДП «Баранівське ЛМГ» - 84,,3  тис. грн, 

          - відділ освіти та гуманітарних питань – 6505,2 тис. грн., 

          - СТОВ Державне територіально-галузеве об’єднання «Південно-західна залізниця» - 1195,7 тис. грн., 

          - Курненський центральний округ – 1245,5 тис. грн., 

          - ФГ «ОЛ.АГРО-СВІТ» - 251,9 тис. грн.,

          - КНП «АЗПСМ» - 534,8 тис. грн..

          Розподіл видатків Курненської сільської ради за 2022 рік

          Загальна кількість капітальних видатків по громаді становить 3400184 грн. (здійснено касових видатків – 63957200 грн.).

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

ВІДДІЛ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ТА ІНВЕСТИЦІЙ

          Зазначу, що відділ економічного розвитку та інвестицій Курненської сільської  ради є структурним підрозділом сільської ради. У відділі станом на 01.01.2023 року працює 2 посадові особи: начальник відділу та головний спеціаліст. Протягом 2022 року відділом підготовлено: 4 проєкти розпоряджень сільського голови, 7 проєктів рішень сільської ради, 8 проєктів рішень виконавчого комітету сільської ради.

          Проєкт Плану соціально-економічного розвитку  Курненської  сільської ради було розроблено відділом на основі даних, наданих відділами та структурними підрозділами сільської ради, комунальними підприємствами, а також враховуючи пропозиції депутатів сільської ради та старост старостинських округів. Протягом року до Плану  вносилися зміни.

Протягом 2022 року діяльність відділу була спрямована на виконання основних заходів Плану соціально-економічного  розвитку Курненської сільської  ради на 2021-2023 роки. Підсумки виконання Програми аналізуються щоквартально та подаються  у формі аналітичної довідки

Протягом року здійснювалася координація та моніторинг виконання місцевих цільових Програм. Сформовано Реєстр місцевих цільових Програм на 2022 рік та пакет місцевих цільових Програм на 2022 рік, проєкти рішень виконавчого комітету про їх схвалення та рішення сесії про їх затвердження.

З метою просування інвестиційних можливостей громади  серед інвесторів розроблено інформаційні буклети.

       Відділ економічного розвитку та інвестицій є координатором проєктно-грантової діяльності. Протягом 2022 року подано:

1. До державному фонду регіонального розвитку (конкурсний відбір інвестиційних програм (проєктів), що можуть реалізуватися за рахунок коштів ДФРР у 2022 роках від сільської ради - подано один об’єкт).

2. Департаменту регіонального розвитку ЖОДА з метою включення об’єктів інфраструктури (доріг) до переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального ремонту вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 2022 рік подано перелік доріг Курненської ТГ, що потребують ремонту.

          Проводиться коригування проєктно-кошторисної документації вищезгаданих проєктів та відповідно поновлення експертних звітів.

          Відділом сформовано Перелік проєктів та  проєктні заявки на проєкти, які можуть реалізуватися за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури територіальних громад.

 Протягом 2022 року проведено обстеження наявної мережі об’єктів торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування населення на території Курненської сільської ради, сформовано перелік вищезгаданих об’єктів.

З метою створення сприятливих умов для провадження діяльності суб’єктами малого і середнього підприємництва, підтримки та розвитку такого підприємництва шляхом формування дієвої системи умов, стимулів і мотивацій до реалізації економічного потенціалу в Курненській територіальній громаді розроблено відповідні рекомендації.

В рамках Плану роботи виконавчого комітету сільської ради було проведено аналіз роботи підприємств (дозвільні документи, сплата податків), які розташовані на території громади, стан транспортного обслуговування населення, підготовлено аналітичні довідки.

          В 2022 році в громаді розроблено наступні документи:

          1.План дій із впровадження у Курненській сільській територіальній громаді Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2023-2024 рр.

          2.Схема санітарного очищення населених пунктів Курненської ТГ.

          Відділом економічного розвитку та інвестицій Курненської сільської ради подано  протягом року 14 проєктних заявок. Більшість з яких  підтримані донорами.

          В серпні цього року було проведено дослідження якості води з джерел, якими найчастіше користуються жителі села Курне. Дослідили воду в межах ініціативи «У пошуках чистої води» від ГО «Екодія». Аналіз результатів точкового моніторингу вод  свідчить, що усі розглянуті джерела водопостачання придатні до централізованого або нецентралізованого водопостачання.

          В жовтні - грудні 2022 року працівники відділу стали учасниками  навчальної програми «Кроки для спеціалістів: Управління відходами». Мета навчальної програми - покращення розуміння ролі та відповідальності громад в управлінні відходами, підвищення спроможності громад в розробці та впровадженні спільних проєктів регіонального значення в сфері управління відходами. Спеціалісти відділу підвищили рівень знань та навичок  у сфері поводження з відходами, враховуючи потреби повоєнного відновлення та змін у законодавстві, ознайомились  із основними принципами поводження з відходами у ЄС, розробили  повноцінний проєкт з управління відходами «Впровадження системи ефективного управління відходами в Курненській ТГ та Довбиській ТГ»  та подали на розгляд донора.

          В серпні 2022 року в рамках програми WE ACT «Діємо задля жінок та їхніх можливостей», яка фінансується Європейським союзом, UNFPA стали учасниками гендерної Майстерні, ціллю якої є підвищення гендерної чутливості соціальних проєктів у сферах захисту довкілля та охорони здоровʼя. Навчальні матеріали Майстерні спираються на результати гендерних досліджень обох сфер, які UNFPA провели в 2021 році в рамках програми WE ACT. Окрему увагу майстерні було приділено Плану відновлення України.

Впродовж участі у програмі  розробили   проєкт з підвищення гендерної чутливості ініціатив у сферах охорони довкілля – проєкт « Екодружні», який успішно реалізовано.

          В січні 2022 року реалізовано проєкт «Голос жінок за розвиток Курненської громади», що фінансувався проєктом «Посилення політики рівних можливостей», який реалізовувала ГО «Інститут креативних інновацій» у співпраці з Національним Демократичним Інститутом (NDI). Проєкт спрямований на розвиток жіночих ініціатив у Курненській громаді через  інформаційно-мотиваційні заходи, які покращили поінформованість жінок громади про можливості для реалізації своїх прав у різних сферах життя, підвищили спроможність жінок у розробці та впровадженні  соціальних ініціатив та захисті прав та інтересів.

          У 2022 році відбулось створення Молодіжної Ради Курненської ТГ.

          Значний обсяг роботи виконано при підготовці проєктної заявки  до Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».  Ця робота потребувала узагальнення аналітичних даних у всіх сферах діяльності ОМС.  

          За період дії військового стану розширено напрямки роботи відділу. Так одним з пріоритетних напрямків роботи ми обрали залучення гуманітарної допомоги для осіб, що постраждали від війни. Також залучення допомоги ЗСУ України. Протягом звітного періоду відділ координував збір коштів  на  тепловізори та авто.

          Було залучено підтримку від благодійної організації «Вплив». В сумі 134725 грн., для допомоги ВПО, які проживають на території громади та на облаштування КЗ «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради. Фінансова допомога була спрямована на придбання обладнання для харчоблоку закладу, постільної білизни, засобів гігієни, побутової хімії, продуктів довготривалого зберігання. Загальна вартість товарів 134725 грн. Частину придбаних товарів використали  безпосередньо в комунальному закладі для забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб. Іншу допомогу доправили до ВПО, які проживають по всій території громади. Списки осіб, котрим надавали допомогу, формуються відповідно до визначених потреб населення фахівцями соціальної роботи шляхом опитування, відвідування сімей та обстеження умов проживання. Першочергово допомогу надавали  сім'ям з дітьми з інвалідністю, багатодітним, сім'ям з дітьми, батьки яких - військовослужбовці. Підтримку було надано в межах ініціативи “Shelter Ukraine”, що впроваджується організаціями SiLab Ukraine, БО "Тепле місто" та БО "Вплив", Valores Foundation у співпраці з Razom For Ukraine. Мета проєкту — підтримка соціальних ініціатив, що вирішують гуманітарні проблеми цивільного населення в умовах війни.

#ShelterUkraineCampaing #RazomForUkraine

          Завдяки нашим партнерам #Інституткреативнихінновацій та СпівДія Хабу #ЖтРазом було організовано   проведення безкоштовних занять  з арт-терапії та  індивідуальні психологічні, юридичні консультації для ВПО та дітей громади.

Також залучено ресурси для проведення заходів для молоді громади (тренінг з медіаграмотності «Як протидіяти фейкам та пропаганді ?»).

          Загалом за 2022 рік спеціалістами відділу залучено додатково близько 400 тис. грн., для придбання матеріалів, гуманітарної допомоги. Також залучено допомоги у вигляді послуг на суму 200 тис. грн.

     

          За звітний період працівники відділу пройшли навчання, яке стосувалося компетенції відділу та отримали відповідні сертифікати.

Відділ економічного розвитку та інвестицій на 2023 рік планує:

          - реалізувати заходи з тепломодернізації та енергоефективності в закладах освіти громади;

- укладати договори з вивезення ТПВ від домогосподарств;

          - заходи з благоустрою населених пунктів та поточного ремонту об’єктів соціальної інфраструктури;

          - розробка інвестиційного паспорту громади;

          - здійснювати періодичне оновлення економічних матеріалів, які призначені для розміщення на офіційному сайті сільської ради;

          - здійснювати підготовку інформаційних матеріалів згідно з контрольними строками на документи, які знаходяться на виконанні у відділі;

          - розглядати пропозиції інвесторів, вести ділове листування з потенційними інвесторами, організовувати ділові зустрічі;

          - розробляти інвестиційні проєкти та заявки в донорські фонди та організації;

          - прийняти участь в конференціях та форумах державного та регіонального рівнів з інвестиційних питань;

          - брати участь у семінарах, колегіях з економічних питань, які проводяться на регіональному рівні.

ВІДДІЛ ОСВІТИ ТА ГУМАНІТАРИНХ ПИТАНЬ

          Освітня галузь у громаді на сьогодні представлена  закладами загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти.

          У 2022 році мережа закладів, підпорядкованих відділу, складає:

          - 10 закладів дошкільної освіти;

          - 7 закладів загальної середньої освіти, з них: 6 ліцеїв, з яких 2 опорних та мають 2 філії і 1 гімназія;

          - 3 центри культурних послуг та 14 філій;

          - 3 бібліотеки;

          - ДЮСШ, що має 2 відділення: теніс та футбол з віддаленими секціями у ліцеях за місцем перебування вихованців.

         У галузі «Освіта» працює 283 працівники, з них: 134 особи – педагоги закладів загальної середньої освіти, 73 особи - обслуговуючий персонал, 43- працівники закладів дошкільної освіти та 3 - ДЮСШ. У галузі «Культура» працює 22 працівники. У відділі працює 2 працівники з 4 штатних. Централізована бухгалтерія – 4 працівники.

Відділом освіти та гуманітарних питань, закладами дошкільної, загальної середньої освіти, ДЮСШ та закладами культури громади протягом року здійснювалась цілеспрямована робота щодо реалізації державної політики в системі освіти на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», Концепції «Нова українська школа», постанов Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства освіти і науки, інших законодавчих та нормативно-правових документів, що регламентують освітній процес та роботу у  сфері культури.

          Впродовж 2022 року за активної підтримки керівництва громади, депутатського корпусу, виконавчого комітету, працівників агропромислового комплексу, громади, батьків, керівників закладів освіти та культури, громадських організацій вживалися заходи для забезпечення функціонування цих галузей  громади, їх подальшого розвитку.

На нарадах з керівниками закладів розглядалися питання щодо стану діяльності відділу та закладів з різних напрямків  та за результатами розгляду питань прийнято відповідні конкретні рішення та заходи щодо усунення визначених проблем.

         Всього за звітний період відділом опрацьовано 912 розпорядчих документів та  листів. Усі документи опрацьовано, проаналізовано та забезпечено виконання визначених в них завдань. 342 документа направлено у відповідні управління, установи та органи виконавчої влади.

           Централізованою бухгалтерією відділу щомісячно ведеться робота щодо обліку матеріальних цінностей, основних засобів, формування та здача звітності, складання штатних розписів, облік продуктів харчування, нарахування та виплата заробітної плати.

  Освітня галузь Курненської громади – динамічна система, яка постійно розвивається, удосконалюється для забезпечення права кожного на якісну освіту: вихованці дошкілля отримують знання, що максимально відповідають їх потребам; перед учнями закладів загальної середньої освіти – цілий світ новітніх інформаційних форматів; нові освітні можливості й умови – для дітей з особливими потребами.

  Водночас, з огляду на пандемію COVID-19, спричинену короновірусною хворобою SARS-COV-2 та запровадження карантинних обмежень, перед системою освіти постали нові виклики, пов’язані з забезпеченням неперервності освітнього процесу, спроможності закладів освіти усіх рівнів забезпечити якість і сталість здобуття освіти в умовах карантинних обмежень, необхідністю розвитку дистанційної форми здобуття освіти. Усе це спонукає посилювати складові реформи освітньої галузі, пов’язані з діджиталізацією освітнього середовища передусім, із забезпечення закладів освіти швидкісним доступом до мережі Інтернет, а здобувачів освіти і педагогічних працівників – цифровими пристроями та електронними освітніми ресурсам 

  24 лютого 2022 року у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України Указом Президента України № 64/2022 введено воєнний стан.

  Сьогодні навчання та виховання дітей відбувається у незвичних для нас умовах. Це виклик не тільки для дітей, сімей, а й для педагогів. У непрості часи війни діти так само переживають стрес і тривогу. Їх відчуття підсилені тим, що вони не завжди розуміють, що відбувається.

  Під час війни школа стає осередком, який дає змогу дітям отримувати не лише знання, але й психологічну підтримку, не втрачати відчуття приналежності до спільноти. Тому надзвичайно важливо гнучко підходити до організації роботи школи та налаштувати освітній процес так, щоб він був комфортним і нетравмівним для дітей і педагогів.

          Нині освіта змінюється на наших очах. І ми розуміємо, як багато змін ще чекає нас попереду. Та основним орієнтиром будь-яких змін залишається ЯКІСНА ОСВІТА - запорука розквіту вільної України. Якщо якість нашої освіти підвищувати, продовжувати та вдосконалювати й надалі, вона стане прикладом для наслідування й для інших країн. Загалом під час війни наші заклади освіти стали чимось більшим, ніж лише місцем для навчання. Вони перетворилися на осередки допомоги: у них готували їжу для переселенців і бійців, акумулювали гуманітарну допомогу, плели маскувальні сітки, організовують благодійні ярмарки, а виручені кошти передають на  підтримку ЗСУ і продовжують це робити й зараз. На нас ще чекає переосмислення цінності й ролі освіти у цій війні. Та зараз перед нами інший виклик – реалізація освітнього процесу й досягнення якісної освіти. І ми його приймемо разом, бо, як відомо, великі нації формують, виховують, плекають великі вчителі.

          З 14 березня у закладах освіти громади було відновлено освітній процес у дистанційному форматі. З 5 квітня відновили роботу заклади дошкільної освіти. З 1 вересня 2022 року всі заклади освіти працюють в очному форматі. Облаштовано, переоблаштовано  та впорядковано 16 найпростіших укриттів та  2 протирадіаційні укриття.

 

ЗАКЛАДИ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

          Майбутнє України визначається рівнем освіченості її найменших громадян – дітей дошкільного віку.  Забезпечення якісної і доступної дошкільної освіти, виховання здорової та компетентної особистості є пріоритетом у діяльності закладів дошкільної освіти Курненської громади.

На території Курненської сільської ради збережено мережу закладів дошкільної освіти, а саме, протягом року функціонувало 10 закладів дошкільної освіти та виховувалось  215 дітей. Охоплення дітей дошкільною освітою становить 100%.

Проводилися планомірні заходи з покращення матеріального стану, модернізації бази функціонуючих установ. Оновлювалося технологічне обладнання, проведені поточні ремонти приміщень, зміцнена та оновлена навчально-методична база.

Освітня робота закладів дошкільної освіти громади відповідає основним вимогам Базового компоненту дошкільної освіти в Україні.

Всі заклади  дошкільної освіти забезпечені кадрами, у них працює 17 педагогічних працівників. Для підвищення якості дошкільної освіти, забезпечення її сталого інноваційного розвитку колективи закладів  спрямовують свою діяльність на формування різнобічно розвиненої, духовно багатої, оптимістично та патріотично налаштованої особистості, починаючи з перших років життя дитини і завершуючи її вступом до школи.

Видатки на заклади дошкільної освіти у 2022 році:

ЗДО 2022 рік

з/п

інтернет

електроен

курси

пожбезпека

інші послуги

харчування

вода, вигр ями

придбання

РАЗОМ

Андріївський ЗДО

494471

 

5496

 

366

150

27808

 

142

528433

Великолугівський ЗДО

607692

 

52452

1720

3858

204

34905

 

2142

702973

Курненський ЗДО

426094

4210

 

 

1608

20

21324

 

142

453398

 селище Курне ЗДО

499563

4210

11967

1720

1967

204

26429

 

142

546202

Стрибізький ЗДО

487904

4210

 

1720

2316

505

34951

1075

142

532823

Слобідський ЗДО

269714

4210

42390

 

3179

331

12314

1075

142

333355

Cтаромайданський ЗДО

447160

 

 

1720

638

117

29118

 

142

478895

Соколівський ЗДО

485902

 

 

 

549

151

29682

5955

142

522381

Тетірський ЗДО

567822

 

75877

 

3431

30

26432

 

25419

699011

Теньківський ЗДО

350503

 

13205

1720

366

151

19003

1130

142

386220

РАЗОМ

4636825

16840

201387

8600

18278

1863

261966

9235

28697

5183691

 

Середня вартість утримання 1 дитини в закладах дошкільної освіти за 2022 рік – 63993 грн:

ЗДО

Факт

(2021), діт.

Середня кількість дітей

(2021), діт.

Витрати на утримання ЗДО

(2022), грн.

Витрати на утримання 1 дитини

(2022), грн.

АНДРІЇВСЬКИЙ ЗДО «Дзвіночок»

25

8(29%)

528433

66054

ВЕЛИКОЛУГІВСЬКИЙ ЗДО «Україночка»

23

10(45%)

702973

70297

 КУРНЕНСЬКИЙ ЗДО «Веселка»

24

10(40%)

546202

54620

 КУРНЕНСЬКИЙ ЗДО «Капітошка»

22

6(27%)

453398

75566

СТРИБІЗЬКИЙ ЗДО «Сонечко»

30

12(41%)

532823

44402

СЛОБІДСЬКИЙ ЗДО «Малятко»

10

4(40%)

333355

83339

СТАРОМАЙДАНСЬКИЙ ЗДО «Ромашка»

21

8(37%)

478895

59862

СОКОЛІВСЬКИЙ ЗДО «Сонечко»

28

9(36%)

522381

58042

ТЕТІРСЬКИЙ ЗДО «Перлинка»

19

9(47%)

699011

77668

ТЕНЬКІВСЬКИЙ ЗДО «Капітошка»

13

5(37%)

386220

77244

Всього

215

8(38%)

5183407

63993

 

          Проведено 4 засідання циклової комісії вихователів ЗДО (голова Лонська Світлана Іванівна), на яких розглянуто питання про театралізовану діяльність як одну з умов творчого потенціалу дошкільників, про формування основ здорового способу життя та проведено практичні заняття.

 

ЗАКЛАДИ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

   Контингент здобувачів освіти Курненської громади налічує 878 учнів: у тому числі учнів 1-х класів – 73; учнів 10-11 класів –108

          13 здобувачів освіти з числа тимчасово внутрішньо переміщених осіб. Загальною середньою освітою охоплено 100% дітей шкільного віку. Наповнюваність закладів загальної середньої освіти - 41,0% відповідно до їх проектної потужності, а середня наповнюваність класів – 9,6 учнів.

  Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та з метою приведення у відповідність до вимог чинного законодавства України типів, найменувань і установчих документів  освітніх закладів двадцятою сесією 8-го скликання від 13.07.2022 р. № 1614 було прийнято рішення «Про приведення у відповідність найменування та установчих документів закладів освіти Курненської сільської ради».

Так Андріївську ЗОШ І-ІІІ ст. перейменовано на Андріївський ліцей,  

Великолугівську ЗОШ І-ІІІ ст. – на Великолугівський ліцей,

ОЗЗСО Курненську ЗОШ І-ІІІ ст. – на Курненський ліцей,

ОЗЗСО Стрибізьку ЗОШ І-ІІІ ст. – на Стрибізький ліцей,

Соколівську ЗОШ І-ІІІ ст. – на Соколівський ліцей,

Тетірську ЗОШ І-ІІІ ст. – на Тетірський ліцей,

Теньківську ЗОШ І-ІІ ст. – на Теньківську гімназію,

Курненський та Стрибізький ліцеї визначено опорними з філією селища Курне та Старомайданською філією відповідно. Всі заклади діють відповідно до зареєстрованих статутів.

          Діяльність педагогічних колективів спрямована на виховання гуманіста, патріота, громадянина України, реалізацію завдань Концепції національно-патріотичного виховання молоді, заходів щодо профілактики дитячої безпритульності і бездоглядності, тощо.

 

 

 

 

 

ЗЗСО

К-ть вчителів

Вчит.методист

Старший вчитель

В

І

ІІ

спеціаліст

10 т.р.

до 3рр

3-10рр

10-20рр

20 і ^ рр

Пенсіонери

Соц.відпустка

Андріївський ліцей

15

 

2

9

4

1

-

1

1

2

4

8

2

1

Великолугівський ліцей

16

 

2

7

1

1

3

5

1

-

-

4

1

4

8

1

4

1

Курненський ліцей

19

 

2

1

5

1

7

2

4

 

1

1

4

2

12

1

1

2

Філія селища Курне

11

1

1

2

8

1

-

-

-

1

4

6

1

1

Стрибізький ліцей

17

 

1

3

9

3

2

1

-

-

1

2

4

11

2

-

Старомайданська філія

13

 

1

3

1

1

4

4

1

4

1

2

2

5

-

2

Соколівський ліцей

16

 

1

4

1

7

1

4

1

-

3

1

-

8

5

1

3

1

Тетірський ліцей

18

 

-

7

4

-

7

1

-

2

1

3

12

2

-

Теньківська гімназія

9

 

-

3

1

3

2

-

-

1

3

5

1

-

ВСЬОГО

134

1

10

1

 

43

3

42

15

28

3

1

6

1

11

3

17

1

34

72

3

16

8

Дані про педагогічні кадри 2022-2023 н.р.

          Педагоги громади підтримують патріотичний дух через участь у навчанні щодо впровадження інноваційних форм організації  роботи. Усі заклади  освіти громади долучились до створення нового освітнього простору в закладах, з метою надання якісних освітніх послуг в умовах концепції «Нова українська школа».

          Нова українська школа (НУШ) — довготермінова реформа освітньої галузі, яку було розпочато у 2018 році. Головна мета НУШ – створити школу, в якій буде комфортно вчитись і яка дасть учням не зайві знання, а й практичні навички застосування знань у повсякденному житті, нову школу, де навчать мислити критично, проводити власні експерименти та вільно висловлювати власну думку. Уже з нового навчального року українські п`ятикласники почали вчитися по-новому, за реформою Нової української школи. В нашій громаді це 101 учень.

 

З метою вдосконалення змісту і засобів краєзнавчо-дослідницької та патріотичної роботи в навчальних закладах, виховання підростаючого покоління на кращих традиціях українського народу, збереження історичної, духовної та культурної спадщини рідного краю, виявлення та розвитку творчих здібностей та інтересу до науково-дослідної, пошукової, експериментальної та практичної діяльності учнівської молоді протягом 2021-2022 навчального року вихованці та вчителі закладів освіти  Курненської громади стали учасниками та призерами у  Всеукраїнських і обласних конкурсах:

          - обласна екологічна акція «Діти на захисті морських ссавців» (Котвіцька Катерина, Бондарчук Ольга, Бедко Вікторія, Ольшанський Михайло, Мартинчук Олександра, Сірик Тетяна, Лузовіцька Вікторія – ОЗЗСО Стрибізька ЗОШ І-ІІІ ст (керівник Фещук Д.В.));

          - обласний етап Всеукраїнської акції «Годівничка» (Корнійчук Ангеліна - Старомайданська філія (керівник Литвин А.В.), Сірик Альбіна – ОЗЗСО Стрибізька ЗОШ І-ІІІ ст.(керівник Стрельченко І.Р.);

          - обласний етап акції «День зустрічі птахів» (Кравчук Вероніка, Кравчук Вікторія, Сірик Тетяна – ОЗЗСО Стрибізька ЗОШ І-ІІІ ст.(керівник Стрельченко І.Р.) ;

          - виставка-конкурс «Паперовий світ» (Желізняк Марія – Великолугівський ліцей,  Кравчук Вероніка та Корнійчук Іван - Стрибізький ліцей);

          - V обласний фестиваль патріотичних дій «Патріот – Резі» (Грибан  Катерина, Бура Микола, Желізняк Софія – Великолугівський ліцей) ;

          - обласний освітній івент «Емоції природи» (Грибан Катерина – Великолугівський ліцей; Кравчук Віталій, Фіканюк Андрій – Стрибізький ліцей);

          - Всеукраїнський конкурс «За нашу свободу» (Альбіна Сірик –Стрибізький ліцей);

          - ІV обласний фестиваль екологічного кіно «Кіно-ЕСО-FEST» (Бура Микола – Великолугівський ліцей);

            - обласний конкурс до 300-річчя від Дня народження Г.С.Сковороди «Г.С.Сковорода – духовний орієнтир сучасності» (Гавриш Степан – Андріївський ліцей; учні Тетірського ліцею (кер.: Загурська В.Ф.));

          - ХІІ обласна виставка-конкурс «Зимова казка» (Савіцький Володимир, Сич Сніжана – Андріївський ліцей; Авраменко Назар, Римарева Ірина – філія селища Курне Курненського ліцею);

          - обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (Авраменко Назар, Терещук Денис – філія селища Курне Курненського ліцею; Кравчук Вероніка, Кравчук Вікторія – Стрибізький ліцей);

          - Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (Сич Аріна, Грибан Катерина, Добровольський Нікіта, Грибан Артур – Великолугівський ліцей);

           - Флоря Тамара (Андріївська ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Андрієнко Я.В.) зайняла  ІІІ місце на ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики.

         З метою залучення інтелектуально та творчо обдарованої учнівської молоді до науково-дослідницької та експериментальної роботи діє філія учнівського товариства МАН «Інтелектуал» Курненської сільської ради (керівник Литвин А.В.)

         Учасники ІІ обласного етапу: Васільєв Андрій – учень Великолугівська ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Довженко Т.О.), Воробей Нікіта – Тетірська ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Загурська О.Я.), Шевчук  Дмитро – ОЗЗСО Стрибізька ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Бахуринська Л.Г.), Мельник Анастасія – Старомайданська філія ОЗЗСО Стрибізької ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Запольська Т.М.), Флоря Тамара – Андріївська ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Лісова В.А.). Учень Васільєв Андрій отримав диплом ІІІ ступеня.

          В обласному етапі ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка взяла участь учениця Андріївської ЗОШ  І-ІІІ ст. Флоря Тамара (вчитель Зелінська Л.М.). Учениця  Тетірської ЗОШ І-ІІІ ступенів ЗОШ І-ІІІ ст. Пампура Юлія (вчитель Загурська В.Ф. ) стала  учасником   обласного етапу Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика.

         З метою популяризації кращого досвіду професійної діяльності педагогічних працівників освіти, впровадження нових технологій у педагогічну практику, пошуку ефективних шляхів удосконалення навчального процесу з урахуванням вимог Державних стандартів, створення банку даних досягнень педагогічних колективів проводилась обласна педагогічна виставка «Сучасна освіта Житомирщини – 2022»,  учасником якої стала вчитель англійської мови Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Зінюк Світлана Степанівна та отримала диплом.

          Значна ланка методичної роботи протягом навчального року була спрямована на забезпечення формування інтелектуального потенціалу громади шляхом створення оптимальних умов для виявлення обдарованої молоді, розвитку її творчого потенціалу, самореалізації та  постійного духовного самовдосконалення. На високому методичному рівні та результативно була організована робота циклових комісій: вчителів початкових класів (голова Шевчик І.І.), вчителів математики, фізики та інформатики (голова Андрієнко Я.В.), практичних психологів та асистентів вчителя (голова Боровик Т.М.) та вихователів ЗДО (голова Лонська С.І.).

 

          Національною радою реформ інклюзивне навчання визнано одним із основних чинників реформування системи освіти в Україні. У 2009 році, після ратифікації Україною Конвенції ООН про права дітей з інвалідністю, в закладах освіти розпочався активний процес організації навчання дітей з особливими освітніми потребами. Впровадження  міжнародних підходів  до навчання дітей з особливими освітніми потребами, базується на засадах створення рівних можливостей та доступу до якісної освіти.

            Інклюзивна освіта – це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти шляхом організації навчання дітей у закладах освіти на основі застосування особистісно-орієнтованих методів навчання з урахуванням їхніх індивідуальних особливостей у навчально-пізнавальній діяльності. Інклюзивне навчання організовано для 10 дітей з ООП у закладах загальної середньої освіти, а саме: Великолугівський ліцей – 1 дитина, Курненський ліцей – 2 , Стрибізький ліцей – 1, Старомайданська філія – 4, Тетірський ліцей – 2. У кожному закладі освіти з інклюзивним навчанням працює команда психолого-педагогічного супроводу, яка визначає ООП дитини і надає їм спеціальні освітні послуги.

          Всі заклади освіти мають доступ до мережі Інтернет.

          Завдяки національному проекту «Ноутбук кожному вчителю» Міністерства освіти і науки та Міністерства цифрової трансформації українські вчителі продовжують отримувати якісну та сучасну комп’ютерну техніку.

          Освітяни Курненської громади отримали 61 ноутбук та 30 хромбуків. Ноутбуки оснащено всім необхідним для дистанційної роботи вчителя – камерою, потужним процесором та можливістю під’єднання до інтернету. Це дасть змогу зробити навчальний процес сучасним та зручним.

 

Відповідно до потреби ноутбуки отримали:

ЗЗСО

Наявна комп’ютерна техніка

Ноутбуки

2022 р.

Хромбуки

2022 р.

Андріївський ліцей

8

6

5

Великолугівський ліцей

8

10

2

Курненський ліцей

10

10

2

Філія селища Курне

6

4

3

Стрибізький ліцей

8

8

4

Cтаромайданська філія

6

4

2

Соколівський ліцей

6

7

5

Тетірський ліцей

6

9

4

Теньківська гімназія

10

3

3

РАЗОМ

68

61

30

          Зазначу, що з чотирьох шкільних автобусів 2 передано на потреби ЗСУ та залишилося 2, які здійснюють підвіз 232 учасників освітнього процесу. Ще 114 дітей та працівників підвозить орендований транспорт. У грудні 2022 року придбано шкільний спеціалізований автобус ATAMAN вартістю 2498000 грн. для перевезення учасників освітнього процесу Курненського ліцею та філії селища Курне, що проживають в населених пунктах: Цвітянка, Молодіжне, Березова Гать, селище Курне.

          Важливим завданням у роботі освітньої галузі є забезпечення учнів гарячим харчуванням. Тому організація харчування дітей у закладах освіти – пріоритетне завдання Курненської сільської ради. Увага керівників закладів освіти була зосереджена на першочерговості збереження здоров’я і життя дітей шляхом організації якісного гарячого харчування. Особлива увага була зосереджена на впровадження нових підходів до організації шкільного харчування в контексті розроблення нового меню; забезпечення виконання норм харчування, проведення роз’яснювальної роботи з батьками.

          Забезпечено безоплатним гарячим харчуванням із числа учнів закладів загальної середньої освіти та вихованців закладів дошкільної освіти:

   - дітей-сиріт;

   - дітей, позбавлених батьківського піклування;

   - дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України

«Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;

         - дітей з особливими освітніми потребами, які здобувають освіту в  класах з інклюзивним навчанням;

         - дітей, батьки яких є учасниками бойових дій на території проведення АТО, ООС або загинули під час виконання військового обов’язку в зоні проведення АТО,ООС;

         - дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти), помер під час захисту незалежності та суверенітету України;

   - дітей з числа внутрішньо переміщених осіб ( в т. ч. тимчасово);

         - дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;

   - дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

   - дітей з інвалідністю.

          А також забезпечено гарячим харчуванням учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти та встановлено розмір батьківської плати на харчування однієї дитини у розмірі 60% від вартості фактично спожитих продуктів харчування вдень та 40% за рахунок місцевого бюджету. Вартість харчування на одну дитину в ЗЗСО в день відповідно до кошторисних видатків  до 20 грн., в ЗДО – до 35 грн.

          Зроблено  реконструкцію частини даху  Тетірського ліцею на суму 748256грн.

Відповідно до Закону України «Про охорону дитинства», Порядку надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку, протягом 2022 року було здійснено виплату 6 дітям-сиротам, що досягли 18-річного віку на суму 10860 грн.

Видатки на утримання закладів загальної середньої освіти  у 2022 році:

ЗЗСО 2022 рік

з/п вчителі

інклю

зія

з/п тех

інтернет

електроен

курси

пожбезп

інші послуги

харчування

вода вигр ями

придбання

відр

підвіз

інші видатки

разом

Андріївський ліцей

3825609

 

706647

 

103507

6450

2366

3002

63349

4460

84223

330

46137

 

4846080

Великолугівський ліцей

3810898

 

836922

9170

133667

7740

2184

4802

80226

 

8224

1670

48125

 

4943628

Курненський ліцей

4221666

 

775811

6260

234074

9030

2548

8945

80322

 

48404

300

15550

 

5402910

Філія селища Курне

2666106

 

306003

4210

57219

4730

4352

18814

49004

 

5944

250

8756

 

3125388

Стрибізький ліцей

4479387

2160

960696

6260

179516

7310

2730

11637

148951

9798

137372

344

29792

 

5975953

Cтаромайданська філія

3021454

11232

394517

 

84376

6880

4834

5229

45151

2650

2114

 

48125

 

3626562

Соколівський ліцей

3658589

 

686895

 

114149

6020

3094

8720

62438

15490

53736

 

11065

 

4620196

Тетірський ліцей

3799643

1008

723199

 

113789

7740

6348

3098

61631

 

2594

240

12991

748256

5480537

Теньківська гімназія

1920944

 

322184

 

31670

3440

1456

753

28590

 

1898

 

44628

 

2355563

РАЗОМ

31404296

14400

5712874

25900

1051967

59340

29912

65000

619662

32398

344509

3134

265169

3246256

40376817

 

Середня вартість утримання 1 дитини в закладах загальної середньої освіти за 2022 рік – 48488грн:

ЗЗСО

Факт

(2022), уч.

Потужність

Відсоток наповнення

Середня

наповнюваність класів,уч.

Витрати на

утримання школи

(2022), грн.

Витрати на утримання

1 учня

(2022), грн.

Андрівський ліцей

99

320

31%

9

4846080

48950

Великолугівський ліцей

111

300

37%

10,1

4943628

44537

Курненський ліцей

119

392

30%

10,8

5402910

45403

Філія селища Курне

76

170

44%

8,4

3125388

41124

Стрибізький ліцей

179

320

56%

16,3

5975953

33385

Старомайданська філія

63

144

44%

7

3626562

57564

Соколівський ліцей

91

200

46%

8,3

4620196

50771

Тетірський ліцей

101

250

40%

9,2

5480537

54263

Теньківська гімназія

39

100

39%

5,6

2355563

           60399

 

 

 

 

 

 

 

 

ДЮСШ та СПОРТ

          Основними завданнями, над якими працює Стрибізька дитячо-юнацька спортивна школа:

          - створення умов для спортивного вдосконалення вихованців, які мають здібності для занять спортом вищих досягнень, підготовки спортивного резерву для збірних команд області та України;

          - формування в учнів свідомого і відповідального ставлення до здорового способу життя та власного здоров'я;

          - створення умов для гармонійного розвитку особистості, спортивного вдосконалення учнів;

         - зміцнення здоров'я дітей засобами фізичної культури і спорту;

         - задоволення потреб учнів відповідно до їх інтересів та здібностей в обраному виді спорту.

 

         Витрати на ДЮСШ за 2022 рік – 512274 тис.грн.

 

         Участь та досягнення:

12.01.22      Турнір з футзалу серед дівчат 2008/09 р.н. «Древляночка»   

                     м. Коростень – 3 місце

20.01.22      Змагання з тенісу Гімназіади школярів  с. Великий Луг

21.01.22      Змагання з тенісу Гімназіади Житомирщини  смт. Пулини – 1 місце

28.01.22      Фінальні змагання з тенісу  м. Житомир – 6 місце

28.01.22      Зональні змагання з шахів  смт. Черняхів – 2 місце

18.02.22      Змагання з шашок  м. Коростень – 5 місце

23.02.22  Змагання з фут залу юнаки 2007-2008 р.н.                                                

           За місцем проживання та у місцях масового відпочинку громадян фізкультурно-оздоровчу роботу проводили місцева організація ВФСТ «КОЛОС», відділ освіти та гуманітарних питань Курненської сільської ради.

           Так за підтримки Житомирської обласної організації ФСТ «Спартак» в ряді населених пунктів громади  було організовано і проведено благодійні турніри з футболу та волейболу на підтримку ЗСУ та їх сімей, а до Дня фізичної культури та спорту – турнір з футзалу серед посадових осіб місцевого самоврядування Курненської ТГ.

          Жителі громади брали участь в благодійних турнірах з паркового волейболу серед жінок, серед чоловіків та зі змішаного паркового волейболу в підтримку ЗСУ, де зайняли 4 місце.

          До Дня незалежності України спортсмени громади брали участь у змаганнях з пляжного волейболу серед дівчат під девізом «Хто ти, майбутній Олімпієць?» 

          На базі Стрибізького ліцею проходив І Чемпіонат області з пішохідного туризму серед працівників освіти в закритих приміщеннях. Збірна команда освітян Курненської громади виборола в цих змаганнях І місце.

          Традиційним стало проведення Спартакіади допризовної молоді імені  воїна – героя АТО Олексія Горая. Проведено  місячник оборонно - масової роботи, приурочений Дню Збройних Сил України.

 

          З метою розвитку масового спорту та спорту ветеранів проводяться  змагання з міні-футболу, футболу, волейболу, настільного тенісу. Команди ветеранів беруть активну участь в районних, обласних змаганнях та товариських зустрічах.

          Збірна команда ветеранів посіла 4 місце  в благодійному зональному турнірі з міні-футболу (футзалу) серед ветеранів 50 +.

          Серед жителів громади ведеться активна пропаганда здорового способу життя.

          Проводиться робота по залученню осіб усіх вікових категорій до занять фізичною культурою та спортом, формуванню інтересу та звички до регулярних занять спортом.

         

КУЛЬТУРА

          Надання культурних послуг населенню Курненської територіальної громади протягом 2022 року здійснювали 20  закладів  культури: 3 центри культурних послуг,  14 філій та 3 бібліотеки.

         В закладах культури  в 2022 році працювало 22 працівники, з них 19 працівників клубних закладів, 3 працівники бібліотек, всі вони отримують заробітну плату та встановлені законом надбавки. Освіту за фахом має 9 працівників.

          В клубних закладах Курненської ТГ функціонує  39 аматорських формувань, в яких задіяно  419 учасників різних вікових груп  з них:  любительських об’єднань та клубів за інтересами – 20, вокально-хорових -11. Музично-інструментальних -1, театральних -6, хореографічних -1.

         Протягом 2022 року робота закладів культури була спрямована на виконання Закону України "Про культуру", "Про охорону культурної спадщини", "Про захист суспільної моралі", "Про Перелік пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації", "Про нематеріальну культурну спадщину", а також згідно річного плану роботи на 2022 рік.

          Головними напрямками розвитку діяльності закладів культури були: 

          - формування та розкриття творчих здібностей різновікових груп населення;

          - залучення нових учасників художньої самодіяльності;

          - відзначення знаменних та пам’ятних дат;

          - краєзнавча робота закладу культури;

          - проведення звітних концертів перед населенням;

          - проведення щорічного фестивалю дитячої та юнацької творчості;

          - проведення різноманітних творчих виставок;

          - підвищення ролі сільських творчих колективів;

          - розвиток усіх видів та жанрів народної творчості;

          - висвітлення роботи закладу через Інтернет та соціальні мережі

          Одним із головних напрямків роботи є формування та задоволення громадських, соціально-суспільних інтересів, виховання патріотизму, залучення творчих та інтелектуальних ресурсів суспільства задля системного оновлення українського соціуму, створення простору соціально-культурної  самореалізації.

          Основними завданнями відділу у сфері культури є реалізація державної політики в галузі культури і мистецтва.

          З метою збереження і розвитку культури та мистецтва, сприяння розвитку духовності, зміцнення моральних цінностей відділом здійснюються кроки щодо створення умов розвитку галузі. Першочерговими завданнями залишаються питання фінансування сфери, відродження, збереження і примноження фольклору, організація змістовного дозвілля молоді, підвищення фахового рівня клубних та бібліотечних працівників.

        Протягом 2022 року працівниками галузі культури Курненської ТГ проводилися інформаційно-просвітницькі та мистецькі заходи, спрямовані на утвердження: патріотизму, героїзації захисників і захисниць України духовності і моральності, формування національної свідомості населення шляхом відзначення державних свят, знаменних та пам’ятних дат з історії України (урочистості з нагоди Дня Соборності України, Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, відзначення Шевченківських свят, Дня Пам’яті та Примирення, Дня Перемоги, Міжнародного дня захисту дітей, Дня Конституції України, Дня Державного прапора України, 31 річниці Дня Незалежності України, Дня захисника та захисниць України, Дня Гідності та Свободи, вшанування пам’яті жертв Голодоморів в Україні та відзначення Дня Святого Миколая, новорічних та Різдвяних свят). У клубних закладах культури громади  проведено 261 захід, які відвідали 9642 відвідувачі.

       Жителі громади,  в цілому, з великою повагою ставляться до народознавчих свят і охоче приймають у них участь. Задля популяризації народних промислів та ремесел проводяться виставки народних майстрів ужиткового мистецтва.

        Завдяки  якісній, сучасній матеріально-технічній базі, якісному Інтернет забезпеченню  населених пунктів територіальної громади   онлайн – заходи,   які презентували заклади культури у соцмережі Facebook групі THE BEST Курненської ТГ, стали доступнішими масовому глядачу. 

          Всі заходи сприяють патріотичному вихованню, формуванню суспільної моралі, задоволенню різнобічних запитів населення на культурні послуги. 

 

Витрати на сферу культури у 2022 році:

Заклади

з/п

інтернет

електро

ененергія

курси

пожбезпека

інші послуги

придбання

РАЗОМ

 

ЦКП с.Андріївка

219331

 

6544

 

584

   

226459

 

с.Улашанівка

23340

 

350

       

23690

 

с.Рудокопи

16309

           

16309

 

с.Тетірка

81825

 

2059

1800

389

   

86073

 

с.Ходорівка

11575

           

11575

 

с.Теньківка

38420

 

900

       

39320

 

с.Стара Рудня

25289

 

228

       

25517

 

с.Соколів

25147

 

841

       

25988

 

ЦКП с.Курне

444489

2105

23994

1800

1708

 

6565

480661

 

сел.Курне

43224

4210

806

 

1417

   

49657

 

с.Великий Луг

115282

 

1367

 

1937

   

118586

 

с.Новини

36533

     

1566

   

38099

 

ЦКП с.Стрибіж

379105

2105

10267

1800

2073

1836

2924

400110

 

с.Слобідка

25474

4210

10424

 

1656

   

41764

 

с.Грузливець

20492

 

3022

 

1422

   

24936

 

с.Павлівка

34269

 

569

 

1527

   

36365

 

с.Старий Майдан

54368

     

1886

   

56254

 

РАЗОМ

1594472

12630

61371

5400

16165

1836

9489

1701363

 

 

          Російська збройна агресія проти України змінила життя  населення нашої країни, але працівники культури  не залишилися осторонь і брали активну участь у наданні гуманітарної допомоги переселенцям у пошуку житла.  Велася робота  по веденню документації, самоосвіти  працівників, генерування сценаріїв, оновлення репертуарів солістів та творчих колективів. Було дуже прикро, що обмежувальні заходи перекреслили всі попередні плани щодо організації дозвілля жителів  Курненської громади, та урізноманітнити вимушене утримання людей від гамірних та чисельних зібрань працівникам культури в 2022 році  вдалося шляхом створення та знаходження нових форм і методів роботи і втіленням їх у життя.

          Кожного дня двері закладів культури та бібліотек відкриті для дітей та дорослих, які приходять не тільки, щоб виступити на сцені, а й для того, щоб  поспілкуватися в дружнім колі, розповісти про свої досягнення та поділитися своїми переживаннями. Протягом року працівники закладів культури долучилися до благодійних та благородних справ: збір коштів, продуктів харчування та приготування страв для воїнів ЗСУ, розповсюдження та сортування одягу з гуманітарної допомоги для переселенців та найбільш вразливих категорій людей, плетіння маскувальних сіток та виготовлення окопних свічок. Протягом грудня-січня працівниками закладів культури проведено благодійні концерти з колядками та щедрівками. На підтримку ЗСУ було зібрано 88090 грн. 

          Робота бібліотек Курненської сільської ради у 2022 році орієнтована на реалізацію Закону України «Про бібліотеки та бібліотечну справу» та спрямована на популяризацію дитячої, юнацької, дорослої книги та періодичних видань. На сьогоднішній день для створення комфортного бібліотечного простору замало лише забезпечувати потреби читачів в інформації, необхідно, щоб бібліотека стала тим місцем, де буде кожному приємно знаходитися, а все навкруги спонукатиме до читання та розвитку. Тому бібліотеки продовжують використовувати нові можливості активних форм роботи з користувачами.

          Широкий доступ до інформації сприяє розвитку пізнавальних та творчих здібностей, становлення та розвиток інтелектуальної культури сільських жителів. Для дітей проведено літературно-пригодницькі сторінки, солодкі цікавинки, казкові калейдоскопи, віртуальні подорожі, ділові ігри, цікаві історії дикої природи, зустрічі з казкою до Всесвітнього дня казки. З метою популяризації бібліотечного фонду проводяться огляди нових надходжень, книжкові світлиці, мистецькі вітальні. Протягом року в бібліотеках громади проводились заходи з метою вивчення запитів користувачів та формування їх інтересів. Співпрацюючи з ліцеями, дитячими садочками, громадськими організаціями, вели роботу з популяризації книги, використовуючи при цьому різні форми роботи. Час вимагає нових знань від наших працівників і для того, щоб іти у ногу з часом, кожен працівник бібліотеки розміщує у соціальних мережах свою роботу: музичні відео казки, онлайн – майстер класи, різноманітні книжкові виставки, полички, викладки літератури, конкурси, онлайн привітання до різних свят. Цікаво та змістовно висвітлено різні форми бібліотечної роботи: поетичні години, години пам’яті, інформаційні хвилини, літературні вечори, вечори-портрети, уроки історії, поетичні вернісажі.

          Видатки на функціонування бібліотек -  235405 грн.

          Основними проблемами галузі залишаються: низький рівень забезпечення галузі фахівцями та потреба в оновленні матеріально-технічного забезпечення.

 

Відділ освіти та гуманітарних питань на 2023 рік планує:

          - реалізовувати державну політику в галузі освіти, культури та спорту (з урахуванням особливостей соціально-культурного середовища громади);

          - забезпечувати діяльність освітніх закладів Курненської сільської ради та створювати умов для здобуття дітьми якісної дошкільної, базової, повної загальної середньої, інклюзивної та позашкільної освіти;

          - реалізовувати дотримання законодавства України в галузі освіти, Державного стандарту загальної середньої освіти та вимог Базового компонента дошкільної освіти відповідними закладами освіти усіх типів і форм власності, розташованими на території громади;

          - зміцнювати матеріально-технічну базу закладів освіти, культури та ДЮСШ.

 

ЗАГАЛЬНИЙ ВІДДІЛ

          Впродовж звітного періоду загальний відділ Курненської сільської ради працював над вдосконаленням порядку документування управлінської інформації та роботи з документами відповідно до вимог чинного законодавства. Проведений аналіз кількості вхідної, вихідної кореспонденції за 2022 рік,  документообіг в цілому складає 2918 документів. З них 1830 документів вхідної кореспонденції, розгляд яких було доручено відповідним структурним підрозділам сільської ради або окремим посадовим особам та 1038 документів вихідної кореспонденції.

          За 2022 рік  працівниками відділу видано громадянам 6542 довідки, в тому числі: про склад сім’ї або зареєстрованих осіб у житловому приміщенні, довідки і клопотання, пов’язані з виплатою компенсацій на поховання громадян,  про реєстрацію та фактичне місце проживання громадян, довідки для оформлення спадщини за заповітом та оформлення спадщини за законом, довідки про тимчасову реєстрацію ВПО і  інші.

          Враховуючи зміни в законодавстві з березня 2020 року загальний відділ розпочав свою роботу в автоматизованій системі «Реєстр територіальних громад». Реєстр територіальної громади наповнюється щоденно. Змінюючи реєстрацію місця проживання, реєструючи місце проживання новонароджених дітей, реєструючи місце проживання особи, загальний відділ вносить зміни та оновлює дані в Реєстрі. За вказаний період загальним відділом сільської ради видано 186  довідки  про реєстрацію місця проживання особи. Зареєстровано місця проживання – 79, знято з реєстрації з місця проживання – 178.

         На виконання вимог Закону України «Про звернення громадян» (зі змінами), Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування»  загальним відділом ужито низку організаційних заходів, спрямованих на забезпечення системної роботи із зверненнями громадян, як пріоритетного напряму діяльності місцевих органів виконавчої влади. Створено належні умови для забезпечення реалізації конституційних прав громадян на письмове звернення, особистий прийом та одержання обґрунтованої відповіді.

         У 2022 році питання організації роботи із зверненнями громадян тричі розглядалися на засіданнях виконавчого комітету де було проаналізовано стан роботи із зверненнями громадян за результатами яких прийняті рішення виконавчого комітету від 27.04.2022 р. № 77 «Про дотримання чинного законодавства щодо розгляду звернень громадян», від 13.07.2022 р. № 154 «Про дотримання роботи із зверненнями громадян у І півріччі 2022 року» та від 28.10.2022 р. № 205 «Про звернення громадян, що надійшли до Курненської сільської територіальної громади за 9 місяців 2022 року». 

          Усі заяви, скарги та пропозиції були зареєстровані в установленому порядку з дотриманням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року № 348 «Про затвердження Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації» (із змінами).

          Загальним відділом проводяться системні заходи щодо поліпшення роботи із зверненнями громадян, ґрунтовного та всебічного розгляду питань, які порушуються громадянами перед місцевими органами виконавчої влади, усунення причин, що породжують скарги громадян,  забезпечується належний їх розгляд із додержанням встановлених законодавством термінів розгляду та своєчасним наданням відповідей заявникам.

          Відповідно до ст. 22 Закону України «Про звернення громадян», Указом Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» видано розпорядження сільського голови від 28.12.2021 № 56-од «Про затвердження графіка особистого прийому громадян на 2022 рік», зокрема в графіку особистого прийому сільського голови передбачено проведення особистих прийомів громадян чотири рази на місяць, у тому числі двох особистих виїзних прийомів громадян в старостинські округи громади.

         Протягом 2022 року загальним відділом отримано та опрацьовано 1313 звернень громадян, у тому числі 9 колективних, що на 402 звернень менше ніж за 2021 рік. З урахуванням колективних звернень до громади звернулося 1597 жителів.

          Із загальної кількості звернень - 830 (63,2%) надійшло поштою, у тому числі отримано під час особистих прийомів - 483 (37,0%).

         Як свідчить аналіз надходження звернень громадян за територіальною ознакою, протягом звітного періоду найбільше звернень до Курненської сільської ради надійшло від жителів таких старостинських округів:

  • Соколівського старостинського округу № 6 – 239 (18,2%),
  • Курненського старостинського округу № 5 – 180 (14,0%),
  • Стрибізького старостинського округу № 1 – 137 (10,4%),
  • Теньківського старостинського округу № 8 – 103 (7,8%).

 

Протягом 2022 року до загального відділу надійшло звернень:

  • від учасників АТО - 140,
  • від членів багатодітних сімей та одиноких матерів - 115,
  • від інвалідів загального захворювання - 93,
  • від переселених та ВПО - 87, 
  • від дітей війни – 23 та інші.

 

          За соціальним станом авторів звернення у 2022 році поступали від громадян, які потребують соціального захисту, підтримки та особливої уваги з боку місцевих органів державної виконавчої влади щодо задоволення їх повсякденних запитів і життєвих потреб. Серед зазначеної категорії громадян найбільше звернень на адресу загального відділу сільської ради надійшло від:

 

  • пенсіонерів – 337 (25,6%),
  • пенсіонерів з числа військовослужбовіців-11,
  • робітників та селян – 174 (13,2%),
  • військовослужбовців – 167 (12,7%),
  • працівників бюджетної сфери – 98 (7,4%),
  • безробітних –69 (5,2%) та інші.

 

          Усі звернення повністю скомплектовані в справи відповідно до вимог чинного законодавства.

          В громаді всі звернення, що надходять, розглядаються керівництвом та надаються відповідні доручення виконавцям. Авторів звернень завжди повідомляють про результати розгляду.

           В сільській раді створені належні умови для розгляду звернень громадян, запроваджено дієвий контроль за повним, кваліфікованим та об’єктивним розглядом звернень, не допускається надання необгрунтованих відповідей заявникам.

          Увага керівництва місцевих органів виконавчої влади постійно акцентується на необхідності підвищення відповідальності посадових осіб за забезпечення своєчасного розгляду звернень громадян, що дає можливість оперативно вирішувати порушені жителями громади проблеми та задовольняти законні їх вимоги.

          У відповідності до Закону України  «Про військовий обов’язок і військову службу» та з метою організації і проведення заходів із військового обліку загальним відділом виконавчого комітету сільської ради був розроблений перспективний план з військового обліку військовозобов’язаних і призовників на 2022 рік.  Проведені звірки облікових даних карток первинного обліку із обліковими даними особових карток П-2 військовозобов’язаних з даними у 6 відділі Житомирського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки та погосподарськими книгами сільської ради.

          Вдосконалюючи роботу із запитами на інформацію та у зв’язку з опрацюванням запитів та підготовкою відповідей на них, загальним відділом підготовлено та затверджено Положення про порядок роботи із запитами на інформацію. За 2022 рік до загального відділу надійшло 5 інформаційних запитів, з них: 2 – від громадських організацій, 2 – від фізичних осіб, 1 – від юридичних осіб. Робота із запитами на публічну інформацію спрямована на забезпечення права кожного громадянина на доступ до інформації, що знаходиться у володінні сільської ради, створення належних умов для реалізації цього права відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».

          Із загальної кількості інформаційних запитів: 3 інформаційних запити надійшло до сільської ради електронною поштою, 2 – поштовим відправленням.

          Всі інформаційні запити, які надійшли розглянуті відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» у встановлені законодавством терміни.

          Протягом звітного періоду здійснювався контроль щодо актуалізації Регламенту роботи Курненської сільської ради та Інструкції з діловодства у Курненській сільській раді та її виконавчому комітеті. Організація засідань сесій та засідань виконавчого комітету проводилась відповідно до вимог Регламенту роботи Курненської сільської ради восьмого скликання.

          Протягом  2022 року відбулося  9  засідань сесій сільської ради на яких прийнято 268  рішення та 13 засідань виконавчого комітету на яких прийнято 288 рішень. За результатами засідань всі прийняті рішення, відповідно до Інструкції з діловодства, опрацьовані, зареєстровані, оприлюднені на сайті, розмножені та доведені до відома та роботи виконавців.

          Протоколи засідань сесій, виконавчого комітету та документи до них сформовані у відповідні томи та внесені до опису справ постійного зберігання сільської ради.

          Відповідно до п.20 ч.4 ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про Національний архівний фонд і архівні установи», «Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях» працівниками загального відділу велася робота щодо упорядкування та архівного зберігання документів.

          За 2022 рік відбулося 2 засідання експертної комісії на яких розглядалися та схвалювалися акти про вилучення для знищення справ (документів), не внесених до Національного архівного фонду, описи справ постійного зберігання описи справ з кадрових питань (особового складу).

          Працівниками відділу постійно здійснюється робота щодо впорядкування документів згідно номенклатури справ, інструкції з діловодства.

Участь депутатів у пленарних засіданнях сесій Курненської сільської ради

п/п

Список депутатів

15 сесія

8-го скликання

16 сесія

8-го скликання

17 сесія

8-го скликання

18 сесія

8-го скликання

19 сесія

8-го скликання

20 сесія

8-го

скликання

21 сесія

8-го

скликання

22 сесія

8-го скликання

23 сесія

8-го скликання

1.

Новашевська О.Ю.

+

-

+

-

+

+

+

+

+

2.

Сидорчук О.В.

+

+

+

+

-

+

+

+

-

3.

Талько С.О.

-

+

-

+

+

+

+

-

+

4.

Павлюк О.М.

+

+

+

+

+

+

+

+

+

5.

Трохліб О.Г.

+

+

+

+

+

+

+

+

+

6.

Мороз О.В.

-

+

+

+

+

-

+

-

+

7.

Терзі Є.І.

-

+

+

+

+

-

+

+

+

8.

Якимчук Ю.А.

-

-

+

+

-

-

-

-

+

9.

Іванисько М.Б.

+

+

+

+

-

+

+

+

+

10.

Пех Л.І.

-

+

-

-

-

-

-

+

+

11.

Давидюк В.В.

-

+

-

+

+

+

+

-

+

12.

Єфімова Ю.І.

+

-

+

+

+

+

+

+

+

13.

Ковтун Т.В.

-

+

-

+

+

-

+

-

+

14.

Сірик О.І.

+

+

+

+

+

-

+

+

+

15.

Стрельченко В.С.

-

+

-

+

+

-

+

+

+

16.

Лонська С.І.

+

+

+

+

+

-

+

+

+

17.

Флячинський Б.В.

-

-

-

-

-

-

-

-

-

18.

Чорний В.М.

+

+

+

+

+

+

+

+

-

19.

Болембах Я.М.

+

+

-

+

+

-

-

-

+

20.

Загурська-Андрієнко Л.Г.

+

+

+

+

+

+

-

-

+

21.

Ригун О.Г.

-

-

+

-

-

+

+

+

+

     +   присутній

  • відсутній з поважних причин

Участь членів у засіданнях виконавчого комітету Курненської сільської ради

п/п

Список

членів

виконкому

1 виконком

2 виконком

3 виконком

4 виконком

5 виконком

6 виконком

7 виконком

8 виконком

9 виконком

10 виконком

11 виконком

12 виконком

13 виконком

1.

Корзун Л.В.

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

2.

Медушевський Д.Л.

-

+

+

+

-

-

+

+

+

+

+

+

+

3.

Павлюк О.М.

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

4.

Ільчук Т.А.

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

5.

Корзун О.Л.

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

6.

Волощук І.Д.

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

7.

Загурський В.В.

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

8.

Римарев М.М.

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

9.

Халімовська А.А.

+

+

-

+

+

+

-

+

+

+

+

+

+

10.

Флоря А.І.

+

-

достроково припинила свої повноваження рішення 18 сесії 8-го скликання від 20.04.2022 р. № 1593

11.

Підкаура Ю.Ф.

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

12.

Смагін В.К.

-

+

-

+

+

+

+

+

-

-

-

-

-

13.

Іванисько О.П.

+

+

+

+

+

-

+

+

+

+

+

+

+

14.

Гарасюта О.В.

+

+

+

-

+

+

+

+

+

+

+

+

+

15.

Боковенко С.В.

+

+

+

+

+

+

+

+

-

+

+

+

+

16.

Мартинчук О.М.

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

 

17.

Олтаржевська І.О

відпустка по догляду за дитиною

виведено зі складу виконкому, рішення 22 сесії 8-го скликання від 04.11.2022 р.№ 1643

18.

Борецька М.В.

-

-

+

-

+

-

-

-

+

-

-

-

-

19.

Висоцький А.В.

+

+

увільнено від роботи у зв’язку з призовом на військову службу наказом ССД від 24.02.2022 р № 5-к

20.

Романчук Я.Л.

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

виведено зі складу виконкому, рішення 22 сесії 8-го скликання від 04.11.2022 р.

№ 1643

21.

Терещук В.М.

+

+

+

-

-

+

-

-

-

-

+

-

+

22.

Маркевич В.С.

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

виведено зі складу виконкому, рішення 22 сесії 8-го скликання від 04.11.2022 р.

№ 1643

23.

Лісова О.Л.

+

+

-

+

+

-

+

+

+

+

+

-

+

24.

Гінчак К.І.

+

+

+

+

-

-

-

+

+

-

+

-

+

25.

Корзун Л.О.

+

-

+

+

-

+

-

-

-

-

-

-

-

26.

Ковальська Л.А.

введено в склад виконкому, рішення 22 сесії 8-го скликання від 04.11.2022 р. № 1643

+

+

27.

Швайківська Л.Й.

введено в склад виконкому, рішення 22 сесії 8-го скликання від 04.11.2022 р. № 1643

-

+

   +   присутній

  • відсутній з поважних причин

 

Інформаційні дані за 2022 рік

 

Видано довідок

Зареєстровано місця проживання

Знято з реєстрації місця проживання

Заяви та скарги громадян

Заяви на матеріальну допомогу

Відправлено на строкову службу

Мобілізовано

Нотаріальні дії

Оформлено справ по субсидіях

Курненський

центральний округ

1044

20

13

482

336

0

30

155

219

Стрибізький

старостинський

округ № 1

1380

12

40

 

 

0

53

      111

410

Старомайданський

старостинський округ № 2

488

6

19

 

 

0

12

50

111

Великолугівський старостинський округ № 3

672

11

21

 

 

0

42

56

155

Тетірський старостинський округ № 4

750

13

17

 

 

0

34

94

158

Курненський старостинський округ № 5

604

9

27

 

 

0

29

12

82

Соколівський старостинський округ № 6

651

5

19

 

 

0

34

12

246

Андріївський старостинський округ № 7

381

3

14

 

 

0

21

1

32

Теньківський старостинський округ № 8

568

0

8

 

 

0

13

 

16

53

Всього:

6542

79

178

482

336

0

268

507

1466

 

ДАНІ про звернення громадян, що надійшли до Курненської сільської територіальної громади за 2022 рік

№ з/п

Найменування органів виконавчої влади та місцевого самоврядування

Кількість усіх звернень

Кількість звернень, що надійшли поштою

(п.1.1) *

Кількість звернень на особистому прийомі

(п.1.2)

Результати розгляду звернень:

вирішено позитивно

п. 9.1

відмовлено

у задоволенні

п. 9.2

дано роз’яснення

п. 9.3

інше

п. 9.4 – 9.6

2022

2022

2022