Звіт за ІІ півріччя 2021 року.
Про роботу відділу економічного розвитку та інвестицій
Курненської сільської ради за 2021 рік
Відділ економічного розвитку та інвестицій Курненської сільської ради є структурним підрозділом сільської ради, у своїй роботі керується Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Міністерства розвитку громад та територій України, розпорядженнями голови обласної, районної державних адміністрацій, наказами профільних Департаментів, розпорядженнями сільського голови, рішеннями сільської ради та її виконавчого комітету, Положенням про відділ економічного розвитку та інвестицій Курненської сільської ради та іншими нормами діючого законодавства.
У відділі станом на 31.12.2021року працює 2 посадові особи: начальник відділу та спеціаліст. Фактично відділ розпочав свою роботу в такому складі з 1 вересня 2020 року.
Протягом 2021 року відділом підготовано:
- 10 проектів розпоряджень сільського голови;
- 17 проектів рішень сільської ради;
- 15 проектів рішень виконавчого комітету сільської ради.
Для використання та врахування в роботі протягом звітного періоду отримано близько 200 листів та інших документів з Житомирської облдержадміністрації, обласної ради та інших органів державної влади.
На запити профільних Міністерств, Департаментів, голови та заступників голови ОДА, на запити органів державної влади, суб’єктів господарювання та громадян підготовлено та надіслано близько 250 відповідей та листів.
Проект Програми соціально-економічного розвитку Курненської сільської ради було розроблено на основі даних, наданих відділами та структурними підрозділами сільської ради, комунальними підприємствами, а також враховуючи пропозиції депутатів сільської ради та старост старостинських округів сільської ради. Протягом року до Програми двічі вносилися зміни.
Протягом 2021 року діяльність відділу була спрямована на виконання основних заходів Програми соціально-економічного розвитку Курненської сільської ради на 2019 рік. Підсумки виконання Програми аналізуються щоквартально та подаються у формі аналітичної довідки.
Відділом, в межах повноважень, здійснюється координація та моніторинг виконання місцевих цільових Програм. Спеціалістом відділу сформовано Реєстр місцевих цільових Програм на 2021.
Сформовано пакет місцевих цільових Програм на 2022 рік, проекти рішень виконавчого комітету про їх схвалення та рішення сесії про затвердження місцевих цільових Програм на 2022 рік.
З метою просування інвестиційних можливостей громади серед інвесторів відділом розроблено інформаційні буклети.
Відділ економічного розвитку та залучення інвестицій є координатором проектно-грантової діяльності. Протягом 2021 року подано:
1. Державний фонд регіонального розвитку
На розгляд обласної регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення конкурсного відбору інвестиційних програм (проектів), що можуть реалізуватися за рахунок коштів ДФРР у 2020-2021 роках від сільської ради подано один об’єкт.
2. Департаменту регіонального розвитку ЖОДА
З метою включення об’єктів інфраструктури (доріг) до переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального ремонту вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 2020 рік подано перелік доріг курненської ТГ , що потребують ремонту:
Проводиться коригування проектно-кошторисної документації вищезгаданих проектів та відповідно поновлення експертних звітів.
Працівниками відділу було сформовано Перелік проектів та проектні заявки на проекти, які можуть реалізуватися за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.
Протягом 2021 року проведено обстеження наявної мережі об’єктів торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування населення на території Курненської сільської ради, сформовано перелік вищезгаданих об’єктів.
З метою створення сприятливих умов для провадження в Курненської територіальній громаді діяльності суб’єктами малого і середнього підприємництва, підтримки та розвитку такого підприємництва шляхом формування дієвої системи умов, стимулів і мотивацій до реалізації економічного потенціалу громади відділом було розроблено рекомендації
В рамках Плану роботи виконавчого комітету сільської ради було проведено аналіз роботи підприємств ( дозвільні документи , сплата податків), які розташовані на території Курненської громади, стану транспортного обслуговування населення, підготовано аналітичні довідки.
Протягом звітного періоду працівниками відділу прийнято участь у ряді семінарів, конференцій, навчань, курсів підвищення кваліфікації, робочих зустрічей, апаратних нарад при сільському голові, засіданні сесій сільської ради та виконавчого комітету ради, засіданнях постійних комісій ради та комісій при виконавчому комітеті ради.
Начальник відділу економічного розвитку та інвестицій та спеціаліст відділу також є членом багатьох комісій при виконавчому комітеті сільської ради.
Протягом 2021 року відділ координував розробку документів державного планування , зокрема:
- Стратегії розвитку Курненської територіальної громади на 2021–2027 рр.
- Плану заходів з її реалізації на 2021–2023 рр.
3. ЗВІТ про стратегічну екологічну оцінку Стратегії розвитку Курненської територіальної громади на 2021-2027 роки та Плану з реалізації стратегії розвитку Курненської територіальної громади на 2021-2023 роки.
Також відділом розроблено наступні документи:
1. Реєстр об’єктів благоустою зеленого господарства Курненської ТГ.
2.Перелік місць видалення відходів
3.Розробка схеми санітарної очистки населених пунктів Курненської ТГ.
Відділом економічного розвитку та інвестицій Курненської сільської ради подано заявку Представництву Фонду міжнародної солідарності в Україні на грантовий конкурс. 20 липня 2021 року Фонд та Курненська сільська рада підписали ДОГОВІР ПРО НАДАННЯ ЦІЛЬОВОЇ ФІНАНСОВОЇ ДОПОМОГИ НА РЕАЛІЗАЦІЮ ПРОЄКТУ «Соціальний центр для тимчасового проживання осіб, що опинилися в складних життєвих обставинах в селі Соколів Курненської територіальної громади»
Для реалізації проекту Фонд міжнародної солідарності надає допомогу в розмірі 340 530 грн. Ще співфінансування в розмірі 50 000 грн виділяє Курненська сільська рада
Курненська сільська рада є партнером Фонду міжнародної солідарності як учасник проєкту «Підтримка процесу децентралізації: розвиток компетенцій об’єднаних територіальних громад у сфері надання соціальних послуг».
Проєкт «Підтримка процесу децентралізації: розвиток компетенцій об’єднаних територіальних громад у сфері надання соціальних послуг» фінансується програмою польського співробітництва задля розвитку Міністерства закордонних справ РП та Посольством США в Україні.
Соціальний центр забезпечить тимчасове, надання допомоги у виготовлення ( поновленні) документів. Також в рамках проекту проведено два тренінги навчання з волонтерської діяльності для представників громадських організацій, активних громадян та один тренінг для соціальних працівників (спеціалістів, робітників, фахівців із соціальної роботи) щодо особливостей соціальної роботи з особами, які опинилися в складних життєвих обставинах.
До співпраці в межах проекту та після його реалізації для забезпечення сталості залучили громадські організації, що працюють на території громади та активних жителів ( медиків, психологів, юристів тощо), які пройшли навчання та готові допомагати в роботі соціального центру працюючи на засадах волонтерства.
Відділом було розроблено та подано донорам наступні проекти:
- «Територія згуртування». Облаштування зони відпочинку біля клубу селища Курне»
Мета: сприяння згуртування мешканців села, шляхом благоустрою зони відпочинку селища Курне. Створення єдиного естетичного простору прибудинкової території сільського клубу.
- «Створюємо комфорт разом» Встановлення автобусних зупинок у Великолугівському старостинському округу
Мета: створити комфортне та безпечне середовище для очікування жителями Великолугівського старостинського округу маршрутних автобусів шляхом встановлення навісів в місцях їх зупинок.
- «Створення етнографічного культурного простору « Духовна спадщина села» в Курненській територіальній громаді».
Мета: створення сприятливих умов для культурно-освітнього розвитку мешканців громади, розвитку народної творчості, забезпечення творчого розвитку особистості, організації змістовного дозвілля для школярів, молоді, дорослих.
- Створення соціального центру "Жіноча фортеця" для підтримки жінок та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах та постраждали від насильства внаслідок соціально-економічних негараздів через пандемію COVID-19
Мета: сприяти забезпеченню позитивних соціальнох змін заради розвитку територіальної громади через розвиток культури волонтерства, заохочення волонтерських ініціатив на території громади та через забезпечення доступу громадян, які опинились в складних життєвих обставинах чи зазнали насильства внаслідок негативного впливу пандемії COVID-19 до тимчасового проживання, життєво необхідних соціальних, медичних, юридичних послуг.
- Впровадження системи ефективного управління відходами на території Курненської та Пулинської громад.
Мета: підвищити рівень екологічної грамотності населення громад та налагодити систему збору, сортування відходів з метою отримання вторсировини та їх транспортування для подальшої переробки. Зменшити на територіях громад площі та об’єми існуючих полігонів, з подальшою повною відмовою від захоронення відходів.
Голос жінок за розвиток Курненської громади.
Мета: забезпечити жінкам Курненської територіальної громади ( а саме з сіл с. Курне, селища Курне, с. Березова Гать, с. Молодіжне, с. Цвітянка) умов для реалізації їх прав у всіх сферах суспільного життя, консультування та підтримки їх ініціатив, через надання необхідних теоретичних та практичних знань для їх подальшого застосування в громадському та політичному житті.
- Футбол об’єднує громаду. ( Освітлення спортивного поля в с. Старий Майдан).
- Новий подих культури ( закупівля матеріалу для оформлення інтер’єру сцени Центру культурних послуг села Курне).
- Молодіжна рада в Курненській громаді.
Мета – створення умов для інтелектуального, морального, фізичного розвитку молоді, реалізації творчого потенціалу як у її власних інтересах, так в інтересах громади, набуття досвіду роботи в органах місцевого самоврядування, можливість безпосередньої участі в формуванні місцевої політики.
Отримано фінансування на проєкти від Британської Ради та Фонду міжнародної солідарності на загальну суму 368 830 грн, загальна вартість реалізованих проєктів більше 378000грн. без врахування вартості робіт в межах проєктів.
За звітний період фахівці відділу пройшли навчання за наступними напрямками:
Боковенко Світлана Василівна
№ п/п |
Дата |
Місце навчання |
Тема |
Примітка |
1. |
26.01.2021 |
Вебінар Асоціація ОТГ |
Національна стратегія управління відходами |
|
2. |
04.02.2020 |
Онлайн-семінар |
Зміни клімату та енергетика. Європейський зелений курс та його переваги для впровадження відновлюваних джерел енергії в Україні. |
|
3. |
04-05.02.2021 |
ЦППК |
Лідерство в публічному управлінні |
0,5 |
4. |
10-12.02.2021 |
Тренінг |
Розбудова енергетичної стійкості та самодостатності ОТГ в Україні |
|
5. |
11-12.02.2021 |
U-LEAD Онлайн-тренінг |
Діяльність робочої групи з розробки проекту стратегії розвитку громади |
|
6. |
22.02.2021 |
ЦППК |
Стратегічне планування та управління в державному органі |
0,33 |
7. |
14.04.2021 |
U-LEAD Онлайн - семінар |
Підтримка ідентифікації та підготовки проектів місцевого розвитку регіонального значення для громад |
|
8. |
28.05.2021 |
ЦППК |
Засади та принципи державної політики у сфері інформаційної безпеки |
0.33 |
9. |
05-09.07.2021 |
Міністерство молоді та спорту України |
Тренінг-семінар «Участь молоді та громадська активність» |
|
10. |
Липень-серпень 2021 |
U-LEAD Онлайн-тренінг |
Управління проектним циклом |
|
11. |
26.11.21 |
Міністерство молоді і спорту України |
Програма розвитку спроможності |
|
Романюк Галина Павлівна
№п/п |
Дата |
Місце навчання |
Тема |
Примітка |
1. |
21.01.2021 |
Онлайн-тренінг |
BRITISH COUNCIL DAY 2 |
Одеський національний університет |
2. |
26.01.2021 |
Вебінар Асоціація ОТГ |
Національна стратегія управління відходами |
|
3. |
04.02.2020 |
Онлайн-семінар |
Зміни клімату та енергетика. Європейський зелений курс та його переваги для впровадження відновлюваних джерел енергії в Україні |
|
4. |
04-05.02.2021 |
ЦППК |
Лідерство в публічному управлінні |
0,5 кредита |
5. |
12.02.2021 |
USAID Проєкт енергетичної безпеки |
Енергетична стійкість а ОТГ та жіноче лідерство |
|
6. |
11-12.02.2021 |
U-LEAD Онлайн-тренінг |
Діяльність робочої групи з розробки проекту стратегії розвитку громади |
|
7. |
10.03.-11.03.21 |
ЦППК |
Стресостійкість.Навички роботи в команді. |
0,66 кр. |
8. |
05-09.07.2021 |
Міністерство молоді та спорту України |
Тренінг-семінар «Участь молоді та громадська активність» |
|
9. |
26.11.21 |
Міністерство молоді та спорту України |
Програма розвитку спроможності |
|
Начальник та спеціаліст відділу отримали відповідні Сертифікати про участь у тренінгах.