Курненська громада
Житомирська область, Житомирський район

Сімейні форми виховання дітей

Фото без опису

Сімейний патронат - нова комплексна послуга альтернативного догляду дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах чи залишилися без батьківської опіки. Ця унікальна для всієї України соціальна інновація прийшла на заміну інституалізації дітей, оскільки дозволяє уникнути навіть тимчасового розміщення дитини до притулку, центру реабілітації чи інтернату, забезпечивши, таким чином, безумовне дотримання права кожної дитини на виховання в безпечному сімейному середовищі. У той час, як дитина, потребуючи захисту через недогляд, жорстоке поводження, загрозу життю та здоров’ю дитини, тимчасово виховується у професійній патронатній сім’ї, соціальні працівники допомагають її біологічній родині долати складності, що призвели до розлучення з дитиною, а де це не можливо, - шукають дитині нову сім’ю. Результат: збережена родина та захищена дитина. Службау справах дітей Курненської сільської ради пропонує зацікавленим особам з питань роз’яснення аспектів патронату звертатись за тел. 0689827634, 0974658115. Дізнатись більше можна на спеціалізованому сайті "Сімейний патронат в Україні".

Ви можете здійснити мрію дитини-сироти – дати їй сім’ю: усиновити, створити прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, створити  сім’ю патронатного вихователя.

Законом України «Про охорону дитинства» визначені форми сімейного влаштування дітей-сиріт, і дітей, позбавлених батьківського піклування, такі як

Прийомна  сім’я,  дитячий  будинок  сімейного  типу,  сім’я  патронатного  вихователя.

Прийомна  сім’я  – це сім’я, яка добровільно може взяти на виховання від одного до чотирьох дітей для виховання і спільного проживання.

Дитячий  Будинок  Сімейного  типу  -це окрема сім’я, котра бере на виховання і спільне проживання не менше п’яти дітей-сиріт, позбавлених батьківського виховання.

Сім’я  патронатного  вихователя –  подружжя в якому один із членів сім’ї на договірній основі з органом опіки та піклування виконує обов’язки патронатного вихователя.

Держава захищає такі сім’ї на законодавчому рівні та матеріально їх підтримує.

ЯК ЦЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ?

Прийомні  батьки  зараховуються  на  роботу  за  трудовим  договором

Держава забезпечує прийомним батькам щомісячну соціальну допомогу у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку щомісяця

Одному із прийомних батьків виплачується грошове забезпечення розмір якого становить 35% розміру соціальної допомоги на кожну дитину. Кошти,що виділяються на утримання дітей, перераховуються  на особистий рахунок одному з прийомних батьків.

Патронатний  вихователь  зараховується  на  роботу  за  трудовим  договором.

На кожну дитину влаштовану в сім’ю патронатного вихователя держава забезпечує дітей  у розмірі двох прожиткових мінімумів

Загальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не перевищує шість місяців.

За детальною інформацією просимо звертатись :

Служба у справах дітей Курненської сільської ради за адресою: с. Курне, вул. Центральна,1,  тел: 64442.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь