Курненська громада
Житомирська область, Житомирський район

Звіт за І півріччя 2021 року.

Звіт про виконану роботу за І півріччя 2021 року відділу соціального захисту населення та охорони здоров’я Курненської сільської ради

    Відділ соціального захисту населення та охорони здоров’я Курненської сільської ради створено в листопаді 2020 року з штатною чисельністю 3 посадових особи: начальник відділу, головний спеціаліст, спеціаліст І категорії відділу. Станом на 01.07.2021 року фактично зайняті 2 посади. Посада начальника відділу залишається вакантною. Даним відділом та уповноваженими особами старостинських округів забезпечується надання консультацій громадянам з питань соціальної допомоги, житлових субсидій, пільг, прийом документів на всі види соціальних допомог, захисту прав дитини та інших питань, пов’язаних із наданням соціальної підтримки населенню, визначення потреб громади у соціальних послугах. Тобто, відтепер мешканцям громади не потрібно звертатися до районного управління соціального захисту населення, а забезпечена можливість оформлятимуть будь-яку допомогу на місцях.

Загалом на території громади надаються 10 базових соціальних послуг:

  1. Догляд дома;
  2. Соціальна інтеграція та реінтеграція;
  3. Екстрене (кризове) втручання;
  4. Консультування;
  5. Соціальний супровід;
  6. Представництво інтересів;
  7. Соціальна профілактика;
  8. Натуральна допомога;
  9. Догляд та виховання дітей в умовах, наближених до сімейних;
  10. Інформування.

    В березні 2021 року до Програмного комплексу «Соціальна громада» підключені відділ та 4 старостинських округи: Стрибізький, Старомайданський, Тетірський та Великолугівський.

      З метою забезпечення потреб соціально вразливих верств населення в Курненській сільській раді затверджено та діють такі програми: Програма по похованню померлих безрідних та невідомих громадян на 2021-2025 роки, Програма співфінансування на проведення лікування та медичної реабілітації учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції на 2021-2025 роки, Програма «Пільги на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на 2021-2025 роки, Програма відшкодування, компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян на приміських маршрутах загального користування автомобільним (залізничним) транспортом та за надані послуги зв’язку у Курненській сільській раді на 2021-2025 роки, Програми надання одноразової допомоги дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку, які мешкають на території Курненської сільської ради на 2021-2025 роки, Програма соціального захисту окремих категорій населення Курненської сільської ради на період 2021-2025 роки, Програма «Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі на 2021 рік» і Програма оздоровлення та відпочинку дітей на 2021-2022 року у Курненській сільській раді.

    Відділом соціального захисту населення та охорони здоров’я Курненської сільської ради здійснювались заходи в межах повноважень у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, забезпечення рівності прав та можливостей жінок і чоловіків. Визначено координатора та  відповідальних осіб з даних питань.

     В березні 2021 року було подано заявку для участі у конкурсному відборі громад для участі у програмі підтримки громад у формуванні спроможної мережі надання первинної медичної допомоги. Курненська громада успішно пройшла відбір та бере участь у тренінгах.

    За І півріччя 2021 року 4 родини, що потрапили в кризову ситуацію через незаплановану вагітність, підключено до програми допомоги при небажаній вагітності благодійного фонду «Місія в Україні», який буде допомогати подолати сім’ям СЖО (продукти, речі).

      В травні 2021 року відповідно до розпорядження Президента України почесним званням України "Мати-героїня" відзначено жительку Курненської громади, яка народила та виховала 5 дітей. Пакет документів на присвоєння почесного звання «Мати-героїня» підготовлено для 1 сім’ї, однак управлінням праці та соціального захисту населення Житомирської районної державної адміністрації матеріали повернуто на доопрацювання.

     В червні 2021 року БО «Міжнародний благодійний фонд «Гелп Ас Гелп ЮА» направив допомогу в рамках реалізації проєкту «COVID-19 Relief Initiative (Boxes for Zhytomyr)» з метою передачі одягу, взуття, іграшок, книг та засобів особистої гігієни дітям, які проживають в родинах зі складними життєвими обставинами. Гуманітарну допомогу отримали 7 родин Курненської громади.

     Соціальні послуги одиноким непрацездатним громадянам, пенсіонерам та інвалідам надають 11 соціальних робітників, які 2 рази на тиждень згідно графіка відвідують закріплених для обслуговування громадян, виявляють їх потреби, надають послуги, які передбачені договором. Соціальна послуга допомога вдома надається 68 особам – це одинокі непрацездатні громадяни, пенсіонери (66 осіб) та особи з інвалідністю (2 особи). З них 58 жінок, 10 чоловіків.

    Соціальні робітники сільської ради надають такі соціальні послуги:

- придбання та доставка продовольчих, промислових та господарських товарів, медикаментів;

- прибирання житла;

- підготовка продуктів для приготування їжі, миття овочів, фруктів і посуду, винесення сміття;

- прання та прасування білизни, одягу;

- заміна постільної та натільної білизни;

- миття та обклеювання вікон;

- розпалювання печей, піднесення дров, вугілля, розчищення снігу, внесення води в дім;

- допомога при консервуванні овочів та фруктів;

- дрібний ремонт одягу;

- приготування їжі;

- надання допомоги при купанні, митті голови, розчісуванні волосся, підрізання нігтів;

- супровід підопічного в поліклініку;

- надання допомоги в оплаті комунальних послуг;

- надання допомоги в оформленні субсидій;

- надання допомоги в написанні листів;

- надання допомоги в проведенні сільськогосподарських робіт (в обробітку присадибної ділянки на площі 2 сотки).

- представництво інтересів в органах державної влади, установах, підприємствах та організаціях (виконання доручень, пов’язаних з необхідністю відвідання різних організацій).

     За І півріччя 2021 року надано 9574 соціальних послуг одиноким непрацездатним громадянам, пенсіонерам та особам з інвалідністю Курненської сільської ради.

     Також соціальні послуги в громаді надають фахівці із соціальної роботи Курненської сільської ради. Штатна чисельність фахівців із соціальної роботи становить 4 штатних одиниці, фактично зайняті 2 посади.

      Відповідно до рішень виконавчого комітету Курненської сільської ради під соціальним супроводом фахівців із соціальної роботи знаходиться 22 родини територіальної громади: с.Курне – 1 сім’я, с.Цвітянка – 1 сім’я, с.Стрибіж – 2 сім’ї, с.Грузливець – 1 сім’я, с.Павлівка – 2 сім’ї, с.Старий Майдан – 2 сім’ї, с.Білка – 1 сім’я, с.Ходорівка – 1 сім’я, с.Тетірка – 1 сім’я, с.Червоносілка – 1 сім’я, с.Теньківка – 2 сім’ї, с.Рудокопи – 1 сім’я, с.Улашанівка – 1 сім’я, с.Соколів – 5 сімей. Вказаним родинам надаються наступні соціальні послуги: соціальна інтеграція та реінтеграція, соціальний супровід сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, соціальний супровід сімей, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, соціальна профілактика, надання матеріальної допомоги, консультування та інформування, сприяння в оформленні документів, у тому числі для призначення соціальних виплат та допомог, відновлення реєстрації за місцем проживання, а також організація лікування та оздоровлення дітей .

     Фахівці із соціальної роботи  спільно із спеціалістами відділу соціального захисту населення та охорони здоров’я  і спеціалістами служби у справах дітей Курненської сільської ради за І півріччя 2021 року здійснили 289 обстежень  житлово-побутових умов проживання підопічних сімей, про складено відповідні акти обстежень. Систематично здійснюється спілкування з даними родинами в телефонному режимі.

     На сьогодні залишається проблемним питання влаштування жителів громади до спеціалізованих закладів для громадян похилого віку, інвалідів та дітей з інвалідністю через відсутність на території громади та невелику кількість вказаних закладів в області. Орган опіки та піклування Курненської сільської ради буде звертатися до суду щодо визнання двох жительок с.Теньківка недієздатними та влаштування їх до психоневрологічного будинку-інтернату.

   Курненська сільська рада отримала субвенцію з державного бюджету на створення спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, у розмірі 273340,00 грн. Також Курненська сільська рада та Представництво Фонду міжнародної солідарності в Україні підписали договір про надання цільової фінансової допомоги в розмірі 340583,00 грн на реалізацію проєкту «Соціальний центр для тимчасового проживання осіб, що опинилися в складних життєвих обставинах, в селі Соколів Курненської територіальної громади». В зв’язку з цим планується розвиток системи соціального захисту населення з можливим залученням благодійних організацій і приватних структур на засадах державно-приватного партнерства для підвищення спроможності Курненської громади в наданні соціальних послуг населенню та ефективного управління наданням таких послуг.

     Відділом соціального захисту населення та охорони здоров’я здійснюється оформлення протоколів засідання комісії з питань надання матеріальної допомоги жителям Курненської територіальної громади.

За І півріччя 2021 року (з квітня по червень) надано матеріальних допомог.

Вид допомоги

Стрибізький  округ

Курненський округ

Великолугівський округ

Старомайданський  округ

Тетірський округ

Павлівський округ

Андріївський округ

Соколівський округ

Теньківський округ

Всього

Допомога на лікування

12000,00

4000,00

2000,00

2500,00

1000,00

 

1000,00

2000,00

1000,00

25500,00

Допомога на вирішення соціально-побутових потреб УБД, учасникам АТО, учасникам ООС, членам сімей загиблих

7000,00

2000,00

1000,00

 

6000,00

4000,00

7000,00

 

4000,00

2000,00

33000,00

Допомога мобілізованим та військовослужбовцям

1000,00

2000,00

 

 

 

 

 

 

 

 

3000,00

Допомога на вирішення соціально-побутових потреб ліквідаторам ЧАЕС

1000,00

2000,00

2000,00

2000,00

 

1000,00

1000,00

6000,00

 

15000,00

Допомога сім’ям, що потрапили в СЖО

1000,00

2000,00

 

 

 

 

1000,00

 

2000,00

 

6000,00

Допомога дітям, що залишилися без піклування на період тимчасового виховання в сім’ї громадян

 

 

 

 

1000,00

 

 

 

 

1000,00

Допомога потерпілим від пожежі, стихійного лиха та підтоплень

 

5000,00

 

1000,00

 

1000,00

 

 

 

 

7000,00

Допомога на вирішення соціально-побутових потреб

 

 

 

 

 

 

 

500,00

 

500,00

Допомога на поховання деяких категорій осіб

1000,00

2000,00

 

2000,00

 

1000,00

 

1000,00

1000,00

3000,00

 

11000,00

ВСЬОГО

23000,00

19000,00

6000,00

6500,00

10000,00

7000,00

10000,00

17500,00

3000,00

102000,00

За І півріччя 2021 року (з квітня по червень) надано матеріальних допомог

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь