Звіт Курненського сільського голови за І півріччя 2023 року.
Звіт сільського голови
«Про роботу Курненської сільської ради та її виконавчого комітету
за І півріччя 2023 року»
Шановні жителі Курненської територіальної громади!
За І півріччя 2023 року роботу громади можна відзначити як конструктивну й послідовну, оскільки всупереч непростій соціально-економічній ситуації, викликаній фінансово-економічними змінами, ми намагаємося зберігати стабільність та приймати виважені рішення. Сьомий рік поспіль Курненська територіальна громада, утворена шляхом добровільного об’єднання, продовжує своє успішне функціонування в умовах реформи місцевого самоврядування та впровадження принципів децентралізації.
Спільними зусиллями вдалось реалізувати чимало із поставлених завдань і досягнути позитивних результатів саме завдяки конструктивній роботі керівництва громади, депутатського корпусу, керівників установ, підприємств та організацій, підприємців, а також активних мешканців.
Сьогоднішня наша реальність – болюча і важка. Але ми не впали духом, не перетворились на тих, кому потрібні тільки співчуття та жалість. Ми всі разом продовжуємо працювати, виконувати свої завдання, планувати діяльність та жити в умовах воєнного часу.
Вир повномасштабного вторгнення росії в Україну зруйнував наш поступ з розбудови країни та Курненської громади зокрема, відтіснив на другий план реалізацію важливих для людей проєктів.
На жаль, війна ще триває, а ворог підступний. Тому в цьому звіті не прозвучить інформація про найбільші здобутки.
Коли я говоритиму про те, що зроблено в нашій громаді за ці місяці, я говоритиму про тих, хто це все зробив. Хто весь час творить, волонтерить і захищає, лікує і навчає, патрулює вулиці, саджає квіти і просуває українську культуру, підтримує нужденних і залучає інвестиції, критикує і мотивує, збирається на засідання виконкомів і сесій, щоб приймати рішення на користь громади.
Сьогодні, підбиваючи підсумки за І півріччя 2023 року, хочу зазначити, що спочатку війни на заходи та роботу територіальної оборони з місцевого бюджету громади було перераховано 117 522 грн. Передано 2 автобуси на потребу ЗСУ.
У лютому 2023 року було розпочато благодійний марафон для збору коштів на придбання автомобіля Hyundai Tucson для військовослужбовців військової частини А 4125, які виконують бойові завдання, щодо забезпечення оборони захисту суверенітету України її територіальної цілісності і недоторканості. Організовано благодійну лотерею «Авто для ЗСУ» на якій було зібрано 16790 грн., також до збору коштів долучилися: заклади загальної середньої освіти громади (21679 грн), заклади дошкільної освіти (3350 грн), працівники закладів культури (16405 грн), працівники сільської ради (8960 грн), релігійна організація «РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА ПОКРОВА ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ ЖИТОМИРСЬКО-ОВРУЦЬКОЇ ЄПАРХІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ (ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ) - (10000 грн), а також жителі громади. Загалом було зібрано 123878 грн: з яких за 110000 грн. було придбано авто та залишок 13870 грн. передано на потреби ЗСУ.
У червні 2023 року спільними зусиллями військових та громади було зібрано 85000 грн. на автомобіль NISSAN TERRANO та передано для військової частини А 4784.
Сьогодні хочу подякувати кухарам закладів загальної середньої освіти та закладів дошкільної освіти за приготування смаколиків для наших захисників. Завдяки директору СТОВ «Полісся» Олексію Ясененку, який надав 10 центнерів зерна протягом цього періоду щотижня відправлялися великі партії смачної їжі та випічки для наших воїнів.
10 червня 2023 року в громаді відбулися обласні змагання «Краща спортивна громада Житомирщини» серед сільських, селищних ОТГ під девізом «Рухайся до Перемоги» з метою формування та поліпшення здорового способу життя, орієнтацію жителів області на розвиток фізичної культури та спорту.
ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
Курненська територіальна громада утворена в 2017 році. До її складу входять 27 населених пунктів. Загальна площа - 325,154 км2. Загальна кількість населення станом на 1 січня 2023 року становить 7988 осіб.
Вся діяльність Курненської сільської ради будувалась та будується планово. Депутатський корпус сільської ради складається з 21 депутата.
У рамках декомунізації та дерусифікації рішеннями сесій сільської ради
8-го скликання від 16.02.2023 р. № 1741 та від 05.04.2023 р. № 1799 було перейменовано вулиці, провулки населених пунктів громади котрі мають назви, пов’язані із пропагандою тоталітарних режимів або їх діячів.
Протягом звітного періоду здійснювався контроль щодо актуалізації Регламенту роботи Курненської сільської ради та Інструкції з діловодства у Курненській сільській раді та її виконавчому комітеті. Організація засідань сесій та засідань виконавчого комітету проводилась відповідно до вимог Регламенту роботи Курненської сільської ради восьмого скликання.
Головною формою роботи була і залишається сесійна діяльність. Зазначу, що протягом І півріччя 2023 року відбулося 6 засідань сесій сільської ради, на яких прийнято 198 рішень та 8 засідань виконавчого комітету, на яких прийнято 71 рішення. За результатами засідань всі прийняті рішення, відповідно до Інструкції з діловодства, опрацьовані, зареєстровані та оприлюднені на сайті.
Усі питання були попередньо детально опрацьовані на засіданнях постійних комісій сільської ради, згідно з вимогами законодавства, і виносились на розгляд сесій та виконкомів, що дозволило у конструктивному руслі працювати безпосередньо на пленарних засіданнях та приймати відповідні рішення.
Всього за звітний період видано 241 розпорядження сільського голови: 39 розпоряджень сільського голови з основної діяльності, 15 - з адміністративно-господарських питань, 120 розпоряджень сільського голови з кадрових питань (особового складу) тривалого строку зберігання та 67 розпоряджень сільського голови з кадрових питань (особового складу) тимчасового строку зберігання.
Протягом І півріччя 2023 року Курненською сільською радою отримано та опрацьовано 699 звернень громадян, у тому числі 11 колективних, що на 19 звернень менше ніж за 2022 рік. З урахуванням колективних звернень до громади звернулося 999 жителів.
Завдяки цілеспрямованій роботі депутатів, виконавчого комітету та працівників апарату сільської ради вдалося забезпечити належне функціонування Комунального багатофункціонального обслуговуючого підприємства Курненської сільської ради, закладів освіти, культури та медицини, покращити їх матеріально-технічний стан, покращити інфраструктуру сільських населених пунктів, врегулювати механізм отримання жителями громади адміністративних послуг та досягти позитивних результатів у забезпеченні життєдіяльності громади загалом.
БЮДЖЕТ
Витратна частина бюджету Курненської сільської ради спрямована на сферу освіти, культури, капітальні видатки, фінансування житлово-комунального господарства і економічної діяльності, розвиток інфраструктури громади, спорту, утримання автомобільних доріг, дорожньої інфраструктури та оплату праці ОМС.
За структурою бюджет громади складається з загального і спеціального фонду та міжбюджетних трансфертів. За 6 місяців діяльності громади у поточному році власні доходи бюджету виконано на 108,9%.
Загальний фонд без урахування трансфертів становить 12 626 125 грн. (з урахуванням трансфертів – 42 726 167 грн.)
До спеціального фонду без врахування трансфертів надійшло 557 703 грн. (з урахуванням трансфертів – 557 703 грн.)
Місцевий бюджет отримав підтримку від держави у вигляді субвенцій та дотацій на соціально-економічний розвиток територій. До загального і спеціального фондів з держбюджету надійшло:
освітня субвенція – 18 235 100 грн.
базова дотація – 10 937 400 грн.
додаткова дотація – 856 200 грн.
Основні доходи по кодах, згідно із бюджетною класифікацією:
ПДФО – 4 807 529 грн.
Акциз – 568 127 грн.
Єдиний податок – 3 819 106 грн.
Податок на майно – 3 304 252 грн.
Рентна плата за спец. використання лісових ресурсів – 98 014 грн.
Найбільшими платниками всіх видів податків до бюджету ТГ є:
Відділ освіти та гуманітарних питань – 3 688,6 тис.грн., «Павлівка-Агро-Трейд» - 396,0 тис.грн, СТОВ «Новинське» - 292,3 тис.грн,ТОВ «Шереметьєво» - 515,1 тис.грн, СТОВ «Павлівка АГРО» - 392,7 тис.грн., СТОВ «Тетірське» - 617,8 тис.грн., СВК «Маяк» - 220,3 тис.грн., ФГ «Родина 2007» 162,6 тис.грн, ПП «Лібос» - 1314,7 тис.грн., СТОВ «Надія ВП» 180,9 тис.грн., ДП «Пулинський лісгосп АПК - 537,1 тис.грн., ДП «Баранівське ЛМГ» - 14,1 тис.грн, ТОВ «Яромир» - 269,8 тис.грн., СТОВ Державне територіально-галузеве об’єднання «Південно-західна залізниця» 671,7 тис.грн., Курненська сільська рада – 711,6 тис.грн., ФГ «ОЛ.АГРО-СВІТ» - 177,6 тис.грн., КНП «АЗПСМ» - 342,6 тис.грн., КЗ «Центр НСП» Курненської с/р – 103,2 тис.грн.
Розподіл видатків Курненської сільської ради за І півріччя 2023 року. Загальна кількість видатків по громаді становить 37 209 012 грн.
ВІДДІЛ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ТА ІНВЕСТИЦІЙ
Відділ економічного розвитку та інвестицій Курненської сільської ради є структурним підрозділом сільської ради, у своїй роботі керується Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Міністерства розвитку громад та територій України, розпорядженнями голови обласної, районної державних адміністрацій, наказами профільних Департаментів, розпорядженнями сільського голови, рішеннями сільської ради та її виконавчого комітету, Положенням про відділ та іншими нормами діючого законодавства.
У відділі станом на 01.07.2023 року працює 2 посадові особи: начальник відділу та головний спеціаліст.
Протягом І півріччя 2023 року відділом підготовлено:
- 2 проекти розпоряджень сільського голови;
- 4 проекти рішень сільської ради;
- 3 проекти рішень виконавчого комітету сільської ради.
Для використання та врахування в роботі протягом звітного періоду отримано близько 130 листів та інших документів з Житомирської обласної військової адміністрації, обласної ради та інших органів державної влади.
На запити профільних Міністерств, Департаментів, голови та заступників голови ОДА, на запити органів державної влади, суб’єктів господарювання та громадян підготовлено та надіслано близько 45 відповідей та листів.
У січні 2023 року відділом:
1) організовано зустріч членів молодіжної ради Житомирщини з молоддю Курненської сільської ради:
- Воркшоп "Тімбілдінг" — розвинули вміння працювати в команді, довіряти команді, розповіли про круті фішки та особливості командотворення;
- Воркшоп "Zero Waste" та МК "Розпис шоперів" — поговорили про безвідходне виробництво, як сортувати сміття та створили персональні еко-шопери;
2) реалізовано проєкт «Молодь, ДІЙ!». Проєкт здійснювався в рамках проєкту «Розвиток та підтримка молоді Житомирщини в умовах воєнного стану» який реалізує ГО «Інститут Креативних Інновацій» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ);
3) в рамках реалізації проекту #ZMINA_2_0 фонду ІЗОЛЯЦІЯ за фінансової підтримки Європейського Союзу закуплено генератор в приміщення КЗ «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради;
4) організовано навчання для директорів закладів загальної середньої освіти з медіаграмотності з Дмитром Клименком;
- координація програми UPSHIFT Україна в Житомирській області.
У лютому 2023 року:
1) розроблено проєктну заявку «Нове життя: інтеграція, адаптація та згуртованість ВПО в Курненській громаді Житомирської області»;
- навчання в школі проєктного менеджменту;
- організація благодійної лотереї;
- збір коштів на авто для ЗСУ.
У березні 2023 року відділом:
1) організовано укладання та підписання Договору про співробітництво територіальних громад;
2) продовжено навчання у програмі «Кроки до спеціалістів. Поводження з відходами»;
3) розроблено та подано проєктну заявку по зеленій енергетиці;
4) проведено інформаційну кампанію для аграріїв щодо отримання допомоги у вигляді мінеральних добрив;
5) проведено моніторинг виконання Стратегії розвитку Курненської сільської ради на 2021-2027 роки та підготовлено звіт про її виконання.
У квітні 2023 року:
1) проведено роботу з обстеження місць видалення відходів та підготовлено документацію для оновлення паспортів місць видалення відходів;
2) підготовлено проєктну заявку по поводженню з ТПВ «Впровадження системи ефективного управління відходами на території Курненської ТГ та громад-партнерок: Брониківської ТГ та Довбиської ТГ»;
3) координація проведення акції БО «Разом до життя» «Шоколад для Захисника».
У травні цього року:
1) доопрацювання грантової заявки «Система ефективного поводження з відходами на території Курненської Т Г, Довбиської ТГ, Брониківської ТГ»;
2) підведення підсумків акції "Шоколад для ЗСУ";
- збір допомоги для військового госпіталю;
4) організація та проведення благодійної лотереї «Авто для ЗСУ»;
5) відновлення теплиці у Курненському ліцеї.
6) розроблення проєктних пропозицій «Дитячий майданчик – щасливе дитинство», «Заміна системи освітлення у Курненському ліцеї».
У червні 2023 року відділ приймав участь в організації спортивних змагань «Найкращий спортивний старостинський округ Курненської ТГ -2023», а також в організації обласних змагань «КРАЩА СПОРТИВНА ГРОМАДА ЖИТОМИРЩИНИ 2023».
Організовано збір гуманітарної допомоги для жителів Херсонської області.
Підготовлено пакет документів для отримання державної субвенції спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, при КЗ ««Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради.
З метою розробки практичних рішень для покращення продовольчої безпеки прийнято участь в розробці Програми продовольчої безпеки Курненської ТГ.
У лютому – квітні цього року начальник відділу приймала участь у навчанні в Школі проєктного менеджменту для представників органів місцевого самоврядування від Міжнародного Республіканського інституту.
ВІДДІЛ ОСВІТИ ТА ГУМАНІТАРНИХ ПИТАНЬ
ОСВІТА
Функціонування освітньої галузі громади в 2022-2023 навчальному році забезпечували 7 закладів загальної середньої освіти, в яких навчалося 865 здобувачів освіти; 10 закладів дошкільної освіти, у яких виховувалося 224 дитини та 1 позашкільний заклад (Стрибізька ДЮСШ), який відвідувало 154 вихованці. Навчально-виховний процес забезпечувало 152 педпрацівники, 102 працівники обслуговуючого персоналу, 6 тренерів. Всі заклади працювали за очною формою навчання, 36 здобувачів освіти навчалися на індивідуальній формі (сімейній), 14 дітей з числа внутрішньо переміщених осіб. 10 дітей з особливими освітніми потребами навчалися в інклюзивних класах.
У 2023 році відділом освіти було видано 121 документ про освіту. З них 73 про здобуття базової середньої освіти і 48— про здобуття повної загальної середньої освіти.
Педагоги громади підтримують патріотичний дух через участь у навчанні щодо впровадження інноваційних форм організації роботи. Усі заклади освіти громади долучились до створення нового освітнього простору в закладах, з метою надання якісних освітніх послуг в умовах концепції «Нова українська школа».
Працівники закладів освіти працюють над вдосконаленням змісту і засобів краєзнавчо-дослідницької та патріотичної роботи в навчальних закладах, виховуючи підростаюче покоління на кращих традиціях українського народу, збереження історичної, духовної та культурної спадщини рідного краю, виявляючи та розвиваючи творчі здібності та інтерес до науково-дослідної, пошукової, експериментальної та практичної діяльності.
З метою популяризації кращого досвіду професійної діяльності педагогічних працівників освіти, впровадження нових технологій у педагогічну практику, пошуку ефективних шляхів удосконалення навчального процесу з урахуванням вимог Державних стандартів, створення банку даних досягнень педагогічних колективів проводився обласний конкурс добрих практик освітян Житомирщини «Сучасна освіта – 2023», учасниками якого було 4 педагогічних працівники: Ярошовець Л.О. (диплом ІІІ ступеня), Павлюк С.В. (Андріївський ліцей), Черватюк В.П. (Курненський ліцей), Мельник Т.Д. (Соколівський ліцей). Участь у сертифікації вчителів початкових класів взяла Новашевська О.Ю. (Теньківська гімназія). На високому методичному рівні та результативно була організована робота циклових комісій: вчителів початкових класів (голова Шевчик І.І.), вчителів математики, фізики та інформатики (голова Андрієнко Я.В.), вчителів природничих та суспільних наук (голова Фещук Д.В.), практичних психологів та асистентів вчителя (голова Боровик Т.М.) та вихователів ЗДО (голова Лонська С.І.).
Відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, що визначає порядок атестації керівників, їх заступників, інших педагогічних працівників у 2023 році атестувалося 13 чоловік. З них на відповідність займаній посаді – 3 чол., підтвердили кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» - 8, звання «старший вчитель» - 3, «спеціаліст ІІ категорії» - 2.
З метою залучення інтелектуальної та творчо обдарованої учнівської молоді до науково-дослідницької та експериментальної роботи діє філія учнівського товариства МАН «Інтелектуал» Курненської сільської ради (керівник Литвин А.В.).
Учасники ІІ обласного етапу: Федорук Максим (керівник Федорук І.А.) – диплом ІІІ ступеня - Андріївський ліцей, Бондарчук Іванна (керівник Карпінська В. П.) – Старомайданська філія.
Здобувачі освіти мають високі результати у ІІІ етапі (обласному) Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів:
1) Андріївський ліцей – Федорук Максим(вчитель Ярошовець Л.О.) – фізика – диплом ІІ ступеня;
2) Великолугівський ліцей - Сидорчук Максим( вчитель Довженко Т.О.) – історія – диплом ІІ ступеня; Грибан Артур (вчитель Трохліб О.Г.) – інформатика – диплом ІІІ ступеня;
3) Стрибізький ліцей - Сірик Тетяна(вчитель Фещук Д.В.) – біологія – диплом ІІІ ступеня.
Протягом І півріччя 2023 року вихованці та вчителі закладів освіти Курненської громади стали учасниками та призерами Всеукраїнських і обласних конкурсів:
1) ХVІІ обласна виставка-конкурс «Паперовий світ» (Ковальчук Діана - Тетірський ліцей; Бондар Вероніка – Великолугівський ліцей);
2) обласний етап Всеукраїнського конкурсу малюнків «Кольори нашої Перемоги» (Грищук Ангеліна – філія селища Курне Курненського ліцею, Соловйова Вероніка – Стрибізький ліцей);
3) обласна виставка-конкурс «Чарівний пензлик» (Сірик Павло, Корнійчук Владислав, Кравчук Вероніка, Корнійчук Іван – Стрибізький ліцей, Федоренко Софія - філія селища Курне Курненського ліцею, Гарбовська Аделіна – Тетірський ліцей);
4) обласний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста - 2023» (Паночко Дарія – Великолугівський ліцей, Кравчук Вікторія, Фіканюк Андрій – Стрибізький ліцей);
5) щорічний обласний конкурс читців-декламаторів, присвячений річниці від дня народження Лесі Українки (Римарева Даша – Старомайданська філія Стрибізького ліцею, Трофімова Вікторія – Андріївський ліцей);
6) ХХІІІ обласна виставка-конкурс «Великодні писанки» (Кравчук Вероніка, Сірик Тетяна – Стрибізький ліцей);
7) обласний етап Міжнародного екологічного конкурсу «Душа села» (Корнійчук Іван, Лукащук Нікіта, Колесник Уляна – Стрибізький ліцей);
8) обласний конкурс «Дослідження природи рідного краю» (Грищук Роман – філія селища Курне Курненського ліцею, Заінчковська Ангеліна – Андріївський ліцей);
9) обласний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Зоологічна галерея» (учнівський колектив 8 класу Стрибізького ліцею);
10) обласний челендж «Цікаві факти про життя і діяльність П.А.Тутковського» (Гіріна Єлизавета – Старомайданська філія Стрибізького ліцею, Іщенко Аліна, Лось Евеліна, Скоромна Аліса, Соловйова Вероніка, Підкуйко Анна, Талько Ліза, Туровська Поліна – Стрибізький ліцей, Петренко Анастасія – Андріївський ліцей, Швайківська Альона – Тетірський ліцей);
11) обласний етап Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім» (агітколектив Стрибізького ліцею);
12) обласний етап Всеукраїнської акції «Писанкове дерево Перемоги» (Сірик Тетяна, Кравчук Вероніка – Стрибізький ліцей);
13) ІV обласний конкурс виконавців художнього слова, присвяченого 209-й річниці з дня народження Тараса Шевченка «Єднаймо Україну Тарасовим словом» (Римарева Катерина, Сірик Тетяна – Стрибізький ліцей);
14) обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Годівничка» (учнівський колектив 5 класу Андріївського ліцею, Чмух Павло, учнівські колективи 3 та 9 класів - Старомайданська філія Стрибізького ліцею, Корнійчук Іван, Римарева Катерина, Кравчук Вероніка - Стрибізький ліцей, Фещук Д.В. – вчитель Стрибізького ліцею, Загурська С.Л. – вчитель Тетірського ліцею, Коржовська О.С. – вчитель Старомайданської філії Стрибізького ліцею);
15) обласна природоохоронна акція «День зустрічі птахів» (Корнійчук Нікіта – Старомайданська філія Стрибізького ліцею, учнівський колектив 3 класу та вчитель Сидорчук О.В. – Стрибізький ліцей);
16) обласний челендж «Леся Українка єднає нас» (Сотниченко Ілона, Гончарук Крістіна, Забродська Ульяна, Забродська Злата, Швайківська Альона –Тетірський ліцей);
17) фестиваль-конкурс «Кришталеві нотки» (Римарева Катерина – Стрибізький ліцей);
18) 21-й Чемпіонат області зі спортивного(пішоходного) туризму в закритих приміщеннях серед учнівської молоді ( команда Стрибізького ліцею);
19) 31-й Чемпіонат області з техніки пішохідного туризму серед працівників освіти(Тимощук В.І., Сірик О.І., Сидорчук О.В., Мартинчук О.Г., Шпак Г.М.);
20) обласний фестиваль-конкурс «Молодь обирає здоров’я»:
21) літературно-музично-спортивна міні-композиція (команда «МІКС» Стрибізького ліцею),
22) конкурс плакатів (команда «АНТИВІРУС» Андріївського ліцею),
23) конкурс фоторобіт (команда «МІКС» Стрибізького ліцею)
Протягом червня 2023 року в закладах освіти громади працювали пришкільні табори відпочинку, до яких було залучено 271 дитина.
Витрати на заклади загальної середньої освіти за І півріччя 2023 року становлять – 23456486 грн:
ЗЗСО 2022 рік |
з/п вчителі |
інклю зія |
з/п тех |
послуги |
електроен |
харчу вання |
вода |
придба ння |
відрядже ння |
Інші енерго носії |
генератори |
2800 |
спец. харчува ння |
всього |
Андріївський ліцей |
2126031,07 |
|
398270,09 |
8670,75 |
92095,59 |
32198,65 |
3325 |
13503,06 |
293,34 |
96140 |
|
98,07 |
19365 |
2789991 |
Великолугівський ліцей |
2100437,49 |
|
462528,59 |
100868,83 |
116582,85 |
49021,5 |
|
27193,04 |
293,34 |
|
|
98,07 |
19456 |
2876480 |
Курненський ліцей |
2260723,88 |
4607,89 |
438853,94 |
22106,38 |
118683,85 |
47125 |
|
16946,56 |
293,34 |
104500 |
82495 |
98,07 |
35692 |
3132126 |
Філія селища Курне |
1458107,59 |
|
245538,04 |
9746 |
37603,65 |
45433,25 |
|
7553,06 |
293,34 |
|
|
98,07 |
25269 |
1829642 |
Стрибізький ліцей |
2709225,64 |
1295,57 |
500839,97 |
55377,93 |
86185 |
78423,3 |
|
18770,06 |
293,34 |
104500 |
82495 |
98,07 |
45868,4 |
3683372 |
Cтаромайданська філія |
1769362,45 |
9215,79 |
252690,49 |
48921 |
47500,7 |
24468,1 |
15951,27 |
17918,06 |
293,34 |
|
|
98,07 |
23569 |
2209988 |
Соколівський ліцей |
2082747,62 |
|
387740,18 |
26653,05 |
58485,05 |
26094,65 |
8835 |
9908,06 |
293,34 |
94050 |
|
98,07 |
32489 |
2727394 |
Тетірський ліцей |
2100282,91 |
13247,69 |
419079,68 |
25630,75 |
69400,2 |
38476 |
|
10603,06 |
293,32 |
77330 |
|
98,07 |
24327 |
2778769 |
Теньківська гімназія |
1158622,81 |
|
188251,78 |
7321 |
21575,8 |
11422,9 |
|
53,06 |
293,3 |
29260 |
|
98,07 |
11826 |
1428725 |
РАЗОМ |
17765541,46 |
28366,94 |
3293792,76 |
305295,69 |
648112,69 |
352663,35 |
28111,27 |
122448,02 |
2640 |
505780 |
164990 |
882,63 |
237861,4 |
23456486 |
Освітня робота закладів дошкільної освіти громади відповідає основним вимогам Базового компоненту дошкільної освіти в Україні.
Для підвищення якості дошкільної освіти, забезпечення її сталого інноваційного розвитку колективи закладів спрямовують свою діяльність на формування різнобічно розвиненої, духовно багатої, оптимістично та патріотично налаштованої особистості, починаючи з перших років життя дитини і завершуючи її вступом до школи.
Видатки на заклади дошкільної освіти у І півріччі 2023 року - 2870194,51 грн, а саме:
ЗДО 2023 рік |
з/п |
послуги |
придбання |
продукти |
вода |
електроен |
інші енергоносії |
продукти спец |
всього |
Андріївський ЗДО |
269523,52 |
5012,31 |
2665 |
10790,95 |
280 |
1722,65 |
1525 |
21320,2 |
312839,63 |
Великолугівський ЗДО |
320753,12 |
2682,31 |
165 |
14495,85 |
13783,05 |
13563 |
365442,33 |
||
Курненський ЗДО |
216339,67 |
2682,31 |
2265 |
14341,35 |
6432,1 |
11489 |
253549,43 |
||
селище Курне ЗДО |
284846,58 |
4212 |
2265 |
7978,1 |
12489 |
311790,68 |
|||
Стрибізький ЗДО |
274579,83 |
2682,31 |
165 |
13639,16 |
23563 |
314629,30 |
|||
Слобідський ЗДО |
170444,90 |
2682,31 |
165 |
5436,9 |
10523,4 |
7315 |
6458 |
203025,51 |
|
Старомайданський ЗДО |
259362,37 |
2682,31 |
2165 |
7104,59 |
13456 |
284770,27 |
|||
Соколівський ЗДО |
265036,57 |
2682,31 |
2859 |
9463,9 |
3325 |
17896 |
301262,78 |
||
Тетірський ЗДО |
301674,98 |
2682,31 |
165 |
12226,7 |
21087,56 |
13585 |
12423 |
363844,55 |
|
Теньківський ЗДО |
119190,02 |
2682,31 |
165 |
10329,5 |
5790,2 |
9405 |
11478 |
159040,03 |
|
РАЗОМ |
2481751,56 |
30682,79 |
13044 |
105807 |
3605 |
59338,96 |
31830 |
144135,2 |
2870194,51 |
ДЮСШ та СПОРТ
Стрибізька дитячо – юнацька спортивна школа здійснювала свою діяльність згідно плану роботи на навчальний 2022 - 2023 рік, сприяла забезпеченню розвитку здібностей вихованців в обраному виді спорту, створювала необхідні умови для фізичного розвитку, повноцінного оздоровлення, змістовного відпочинку і дозвілля дітей та молоді, самореалізації, набутих навичок здорового способу життя, підготовки спортсменів для резервного спорту.
У своїй діяльності ДЮШС керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами Мінмолодьспорту, інших центральних органів виконавчої влади, рішеннями місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, положенням і власним статутом.
Пріоритетними завданнями дитячо – юнацької спортивної школи є:
1) здійснювати навчально – тренувальну та виховну роботу серед дітей та підлітків, спрямовану на зміцнення їх здоров’я;
2) створювати оптимальні умови для всебічного гармонійного розвитку спортсменів;
3) проводити роботу по залученню дітей до систематичних занять спортом;
4) виховання морально – етичних якостей особистостей та патріотичне виховання спортсменів на оздоровчих та культурних традиціях українського народу;
5) здійснювати зв'язок з загальноосвітніми навчальними закладами з питань виховного процесу;
6) забезпечувати участь вихованців в обласних, Всеукраїнських змаганнях по видам спорту;
Вихованці спортивної школи на протязі І півріччя 2023 року брали участь, а також неодноразово ставали призерами і переможцями на міських, обласних офіційних змаганнях, які занесені до календарних планів ДЮСШ та календарів федерацій:
18.02.2023 – відкритий чемпіонат з настільного тенісу в смт Пулини;
07.04.2023 – відкритий чемпіонат з міні – футболу серед дівчат 2010 – 2011 рр. під девізом: «Хто ти, майбутній Олімпієць?»;
17.04.2023 – обласний турнір з футболу серед дівчат у віковій категорії WU-13 «Пролісок – 2023» – 3 місце;
25.04.2023 – відкритий чемпіонат з міні – футболу серед дівчат 2012 – 2013 рр. під девізом: «Хто ти, майбутній Олімпієць?»;
04.05.2023 – відкритий чемпіонат з міні – футболу серед дівчат 2012 – 2013 рр. під девізом: «Хто ти, майбутній Олімпієць?»;
16.05.2023 – зональні змагання з футболу серед юнаків під девізом: «Даруймо радість дітям» - 2010-2011, 2012-2013 – І місце, 2008-2009 – 3 місце;
14.06.2023 – фінальні змагання з футболу серед юнаків під девізом: «Даруймо радість дітям» на 2021-2025 рр. – 2 місце;
20.06.2023 – обласні змагання з футболу серед дівчат під девізом: «Даруймо радість дітям» в смт Пулини – 2 місце;
22.06.2023 – фінальні змагання з футболу серед юнаків під девізом: «Даруймо радість дітям» на 2021-2025 рр. в смт Хорошів – 2 місце.
Змагання серед закладів освіти:
08.02.2023 – змагання Гімназіади з волейболу серед юнаків закладів освіти Курненської ТГ;
14.02.2023 – змагання Гімназіади з волейболу серед дівчат закладів освіти
Курненської ТГ;
01.03.2023 – змагання Гімназіади Курненської ТГ з шахів та шашок;
14.03.2023 – змагання Гімназіади Курненської ТГ з настільного тенісу;
02.05.2023 – змагання Гімназіади Курненської ТГ з футболу;
11.05.2023 – вибіркові змагання з футболу серед юнаків та дівчат 2008 – 2009 рр. під девізом: «Даруймо радість дітям».
Пропаганду здорового способу життя, активного відпочинку громадян, фізкультурно – оздоровчу роботу проводили місцева організація ВФСТ «КОЛОС», відділ освіти та гуманітарних питань Курненської сільської ради:
19.05.2023 – змагання з футболу серед призовної молоді на Кубок Міністра оборони України, присвячені Дню захисників і України;
07.06.2023 – перший етап змагань «Найкраща сільська спортивна громада Житомирщини 2023» під девізом: «Рухайся до перемоги» із-за підтримки громадської організації Житомирської ТОВФСТ «Колос»;
10.06.2023 на базі Курненської ТГ – другий етап обласних змагань, де І місце з міні-футболу та дартсу зайняла Курненська ТГ, загальнокомандне – 2 місце;
За результатами обласного футбольного фестивалю під девізом: «Даруймо радість дітям!» 2023 року Курненська ТГ зайняла загальнокомандне І місце.
Команда посадових осіб місцевого самоврядування Курненської ТГ взяла участь у ХІІ обласній спартакіаді серед збірних команд органів місцевого самоврядування під девізом: «Спорт об’єднує всіх в одну громаду».
Збірна команда освітян Курненської громади взяла участь у 31 – му Чемпіонаті області з пішохідного туризму серед працівників освіти та у 63 – му Чемпіонаті області серед учнівської молоді.
З метою розвитку масового спорту та спорту ветеранів проводяться змагання з міні-футболу, футболу, волейболу, настільного тенісу, дартсу. Команди ветеранів беруть активну участь в районних, обласних змаганнях та товариських зустрічах.
Серед жителів громади ведеться активна пропаганда здорового способу життя.
Систематично проводиться робота по залученню осіб усіх вікових категорій до занять фізичною культурою та спортом, формуванню інтересу та звички до регулярних занять спортом.
Витрати на ДЮСШ – становлять 326804,9 грн
КУЛЬТУРА
Для створення умов розвитку творчості людини, забезпечення доступності національного культурного надбання в І півріччі 2023 року мережа закладів культури Курненської територіальної громади складалася з 20 закладів культури: 3 центри культурних послуг, 14 філій та 3 бібліотеки.
В закладах культури в 2023 році працювало 24 працівники, з них 21 працівників клубних закладів, 3 працівники бібліотек, всі вони отримують заробітну плату та встановлені законом надбавки. Освіту за фахом має 9 працівників.
Творча робота в закладах галузі культури протягом звітного періоду велася за декількома основними напрямками: культурно – дозвільна діяльність (організація проведення культурно – дозвільних заходів), робота аматорських колективів художньої творчості. Різну жанрову направленість мали і гуртки в закладах культури. Діяльність центрів культурних послуг та бібліотек спрямована на відзначення державних свят, пам’ятних дат, народних та духовних свят, організацію дозвілля для різних верств населення.
В центрі культурних послуг с. Курне працює самодіяльний народний аматорський жіночий колектив «Великолугівчанка». Звання «народний» йому присвоєно 10 грудня 1975 року, підтвердження звання відбулося 19 жовтня 2021 року. Керівник колективу – Люшненко Раїса Олександрівна. У своєму складі колектив нараховує 15 чоловік. «Великолугівчанка» активно бере участь у різних заходах, конкурсах, фестивалях. Має багатий аматорський досвід роботи, різноплановий репертуар, власні творчі доробки. Популяризує та зберігає народні традиції.
На базі Центру культурних послуг у червні 2022 року створено новий вокальний жіночий колектив «Незламна»–керівник Стрельченко Валентина Олександрівна. Новостворений колектив має багато цікавих планів, бажання розвиватися у такий непростий час та вже завоював прихильність жителів громади. Веде активну концертну діяльність та проводить благодійні концерти на підтримку ЗСУ, планові заходи. Саме такі колективи дарують людям радість, наповнюють душі світлом, добром, гармонією.
Головними напрямками розвитку діяльності закладів культури були протягом звітного періоду:
- формування та розкриття творчих здібностей різновікових груп населення;
- залучення нових учасників художньої самодіяльності;
- відзначення знаменних та пам’ятних дат;
- краєзнавча робота закладу культури;
- проведення благодійних концертів на підтримку ЗСУ;
- проведення різноманітних творчих виставок;
- підвищення ролі сільських творчих колективів;
- розвиток усіх видів та жанрів народної творчості;
- висвітлення роботи закладу через Інтернет та соціальні мережі.
Одним із головних напрямків роботи є формування та задоволення громадських, соціально-суспільних інтересів, виховання патріотизму, залучення творчих та інтелектуальних ресурсів суспільства задля системного оновлення українського соціуму, створення простору соціально-культурної самореалізації.
З метою збереження і розвитку культури та мистецтва, сприяння розвитку духовності, зміцнення моральних цінностей відділом здійснюються кроки щодо створення умов розвитку галузі.
Першочерговими завданнями залишаються питання фінансування сфери, відродження, збереження і примноження фольклору, організація змістовного дозвілля молоді, підвищення фахового рівня клубних та бібліотечних працівників. Працівники центрів культурних послуг взяли участь в онлайн-тренінгу за програмою «Активні громадяни» для молодіжних рад України. Свідоцтво про визнання отримала культорганізатор ЦКП с. Курне Апонюк Т.В.
Протягом І півріччя 2023 року працівниками галузі культури Курненської ТГ проводилися інформаційно-просвітницькі та мистецькі заходи, спрямовані на утвердження: патріотизму, формування національної свідомості населення шляхом відзначення державних свят, знаменних та пам’ятних дат з історії України, заходи з нагоди Дня Соборності України, Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, відзначення Шевченківських свят, до вшанування пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи (виставки, урок пам’яті, години реквієм), Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам), Дня Європи (інформаційна година в бібліотеці), Міжнародного дня захисту дітей (в паркових зонах проведено свято для дітей), До Дня матері, День героїв України (зустріч з матерями загиблих воїнів), Дня Конституції України (книжкова виставка, флешмоб «Я Українець»). Було озвучено 4 спортивні заходи, які проходили на території Курненської ТГ. В рамках співпраці, проведено свято вшанування переможців таланту учасників освітнього процесу «Сузір’я мрій».
Завдяки якісній, сучасній матеріально-технічній базі, якісному Інтернет забезпеченню населених пунктів територіальної громади онлайн – заходи, які презентували заклади культури у соцмережі Facebook груп: THE BEST Курненської ТГ, Бібліотека с. Стрибіж Курненської ТГ, Бібліотека Курненської ТГ, Стрибізький центр культурних послуг, Центри культурних послуг Курненської ТГ, Центр культурних послуг с. Андріївка стали доступнішими масовому глядачу.
Незважаючи на умови військового стану, запровадженого через повномаштабне вторгнення росії, працівники закладів культури залишились на робочих місцях і починаючи з перших днів війни займались волонтерською діяльністю: збір коштів, продуктів харчування та приготування страв для воїнів ЗСУ, розповсюдження та сортування одягу з гуманітарної допомоги для переселенців та найбільш вразливих категорій людей, плетіння маскувальних сіток та виготовлення окопних свічок.
Протягом січня – червня працівниками закладів культури проведено 15 благодійних концерти на підтримку ЗСУ, було зібрано 82340 грн. Значна увага була зосереджена на зберіганні матеріальних цінностей, приміщень, впорядкування не лише прилеглих територій, а й пам’ятних місць, братських могил, кладовищ, центрів сіл. Знаходили нові підходи до роботи, займалися організацією поточного ремонту.
Робота бібліотек Курненської сільської ради у І півріччі 2023 року орієнтована на реалізацію Закону України «Про бібліотеки та бібліотечну справу» та спрямована на популяризацію дитячої, юнацької, дорослої книги та періодичних видань. З метою популяризації бібліотечного фонду, організовуються книжкові виставки, тематичні полички.
На сьогоднішній день для створення комфортного бібліотечного простору замало лише забезпечувати потреби читачів в інформації, необхідно, щоб бібліотека стала тим місцем, де буде кожному приємно знаходитися, а все навкруги спонукатиме до читання та розвитку. Тому бібліотеки продовжують використовувати нові можливості активних форм роботи з користувачами. Приймають участь у всіх конкурсах та флешмобах. Цікаво та змістовно висвітлено у соціальних мережах різні форми бібліотечної роботи: поетичні години, години пам’яті, інформаційні хвилини, урок історії, поетичні вернісажі, зустріч з сучасною казкою, викладки літератури, книжкові виставки, тематичні полички.
Співпрацюючи із закладами освіти, громадськими організаціями, вели роботу з популяризації книги, використовуючи при цьому різні форми роботи.
Основними проблемами галузі залишаються: низький рівень забезпечення галузі фахівцями та потреба в оновленні матеріально-технічного забезпечення.
Витрати на галузь культури у І півріччі 2023 року становлять – 1003055 грн.
ЗАГАЛЬНИЙ ВІДДІЛ
Впродовж звітного періоду загальний відділ Курненської сільської ради працював над вдосконаленням порядку документування управлінської інформації та роботи з документами відповідно до вимог чинного законодавства. Проведений аналіз кількості вхідної, вихідної кореспонденції за І півріччя 2023 року, документообіг в цілому складає 1746 документів. З них 1092 документів вхідної кореспонденції, розгляд яких було доручено відповідним структурним підрозділам сільської ради або окремим посадовим особам та 654 документів вихідної кореспонденції.
За І півріччя 2023 року працівниками відділу видано громадянам 4284 довідки, в тому числі: про склад сім’ї або зареєстрованих осіб у житловому приміщенні, довідки і клопотання, пов’язані з виплатою компенсацій на поховання громадян, про реєстрацію та фактичне місце проживання громадян, довідки для оформлення спадщини за заповітом та оформлення спадщини за законом, довідки про тимчасову реєстрацію ВПО і інші.
Враховуючи зміни в законодавстві з березня 2020 року загальний відділ розпочав свою роботу в автоматизованій системі «Реєстр територіальних громад». Реєстр територіальної громади наповнюється щоденно. Змінюючи реєстрацію місця проживання, реєструючи місце проживання новонароджених дітей, реєструючи місце проживання особи, загальний відділ вносить зміни та оновлює дані в Реєстрі. За вказаний період загальним відділом сільської ради видано 95 довідок про реєстрацію місця проживання особи. Зареєстровано місця проживання – 63, знято з реєстрації з місця проживання – 32.
На виконання вимог Закону України «Про звернення громадян» (зі змінами), Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» загальним відділом ужито низку організаційних заходів, спрямованих на забезпечення системної роботи із зверненнями громадян, як пріоритетного напряму діяльності місцевих органів виконавчої влади. Створено належні умови для забезпечення реалізації конституційних прав громадян на письмове звернення, особистий прийом та одержання обґрунтованої відповіді.
За І півріччя 2023 року питання організації роботи із зверненнями громадян двічі розглядалися на засіданнях виконавчого комітету де було проаналізовано стан роботи із зверненнями громадян за результатами яких прийняті рішення виконавчого комітету від 25.01.2023 р. № 6 «Про дотримання чинного законодавства щодо розгляду звернень громадян», від 01.05.2023 р. № 44 «Про дотримання роботи із зверненнями громадян за І квартал 2023 року».
Усі заяви, скарги та пропозиції були зареєстровані в установленому порядку з дотриманням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року № 348 «Про затвердження Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації» (із змінами).
Загальним відділом проводяться системні заходи щодо поліпшення роботи із зверненнями громадян, ґрунтовного та всебічного розгляду питань, які порушуються громадянами перед місцевими органами виконавчої влади, усунення причин, що породжують скарги громадян, забезпечується належний їх розгляд із додержанням встановлених законодавством термінів розгляду та своєчасним наданням відповідей заявникам.
Відповідно до ст. 22 Закону України «Про звернення громадян», Указом Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» видано розпорядження сільського голови від 15.12.2022 р. № 52-од «Про затвердження графіка особистого прийому громадян на 2023 рік». У зв’язку з кадровими змінами від 12.05.2023 р. № 26-од видано розпорядження сільського голови «Про внесення змін в розпорядження сільського голови від 15.12.2022 р. № 52-од «Про затвердження графіка особистого прийому громадян на 2023 рік». В графіку особистого прийому сільського голови передбачено проведення особистих прийомів громадян чотири рази на місяць, у тому числі двох особистих виїзних прийомів громадян в старостинські округи громади.
Протягом І півріччя 2023 року загальним відділом отримано та опрацьовано 699 звернень громадян, у тому числі 11 колективних, що на 19 звернень менше ніж за 2022 рік. З урахуванням колективних звернень до громади за вказаний період звернулося 999 жителів.
Із загальної кількості звернень - 399 (57,1%) надійшло поштою, у тому числі отримано під час особистих прийомів - 300 (43,0%).
Протягом І півріччя 2023 року до загального відділу надійшло звернень:
- від учасників АТО - 54,
- від членів багатодітних сімей та одиноких матерів - 39,
- від інвалідів загального захворювання - 64,
- від дітей війни – 11 та інші.
За соціальним станом авторів звернення за І півріччя 2023 року поступали від громадян, які потребують соціального захисту, підтримки та особливої уваги з боку місцевих органів державної виконавчої влади щодо задоволення їх повсякденних запитів і життєвих потреб. Серед зазначеної категорії громадян найбільше звернень на адресу загального відділу сільської ради надійшло від:
- пенсіонерів – 252 (36,0%),
- пенсіонерів з числа військовослужбовіців-2,
- робітників та селян – 97 (13,8%),
- військовослужбовців – 78 (11,1%),
- працівників бюджетної сфери – 42 (6,0%),
- безробітних –39 (5,5%) та інші.
Усі звернення повністю скомплектовані в справи відповідно до вимог чинного законодавства.
В громаді всі звернення, що надходять, розглядаються керівництвом та надаються відповідні доручення виконавцям. Авторів звернень завжди повідомляють про результати розгляду.
В сільській раді створені належні умови для розгляду звернень громадян, запроваджено дієвий контроль за повним, кваліфікованим та об’єктивним розглядом звернень, не допускається надання необгрунтованих відповідей заявникам.
Увага керівництва місцевих органів виконавчої влади постійно акцентується на необхідності підвищення відповідальності посадових осіб за забезпечення своєчасного розгляду звернень громадян, що дає можливість оперативно вирішувати порушені жителями громади проблеми та задовольняти законні їх вимоги.
Вдосконалюючи роботу із запитами на інформацію та у зв’язку з опрацюванням запитів та підготовкою відповідей на них, загальним відділом підготовлено та затверджено Положення про порядок роботи із запитами на інформацію. За І півріччя 2023 року до загального відділу надійшло 10 інформаційних запитів, з них: 3 – від громадських організацій, 6 – від фізичних осіб, 1 – від юридичних осіб. Робота із запитами на публічну інформацію спрямована на забезпечення права кожного громадянина на доступ до інформації, що знаходиться у володінні сільської ради, створення належних умов для реалізації цього права відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Із загальної кількості інформаційних запитів: 10 інформаційних запитів надійшло до сільської ради електронною поштою.
Всі інформаційні запити, які надійшли розглянуті відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» у встановлені законодавством терміни.
Протягом звітного періоду здійснювався контроль щодо актуалізації Регламенту роботи Курненської сільської ради та Інструкції з діловодства у Курненській сільській раді та її виконавчому комітеті. Організація засідань сесій та засідань виконавчого комітету проводилась відповідно до вимог Регламенту роботи Курненської сільської ради восьмого скликання.
Протягом І півріччя 2023 року відбулося 6 засідань сесій сільської ради на яких прийнято 198 рішення та 8 засідань виконавчого комітету на яких прийнято 71 рішення. За результатами засідань всі прийняті рішення, відповідно до Інструкції з діловодства, опрацьовані, зареєстровані, оприлюднені на сайті, розмножені та доведені до відома та роботи виконавців.
У рішеннях сесій були порушені питання різної тематики, а саме:
- діяльність органів місцевого самоврядування – 10;
- фінансова, податкова, митна політика – 17;
- комунальне господарство – 2;
- соціальна політика, соціальний захист – 2;
- забезпечення дотримання законності та правопорядку – 2 та інші.
У рішеннях виконавчого комітету такі питання, а саме:
- соціальна політика, соціальний захист – 10;
- житлова політика – 12;
- забезпечення дотримання законності та правопорядку – 9;
- сімейна та гендерна політика – 10;
- культура та культурна спадщина – 2;
- діяльність органів місцевого самоврядування – 3.
Протоколи засідань сесій, виконавчого комітету та документи до них сформовані у відповідні томи та внесені до опису справ постійного зберігання сільської ради.
Відповідно до п.20 ч.4 ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про Національний архівний фонд і архівні установи», «Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях» працівниками загального відділу велася робота щодо упорядкування та архівного зберігання документів.
За І півріччя 2023 рік відбулося 1 засідання експертної комісії на якому було схвалено зведену номенклатуру справ Курненської сільської ради на 2023 рік.
Працівниками відділу постійно здійснюється робота щодо впорядкування документів згідно номенклатури справ, інструкції з діловодства.
Участь депутатів у пленарних засіданнях сесій Курненської сільської ради
№ п/п |
Список депутатів |
24 сесія 8-го скликання |
25 сесія 8-го с кликання |
26 сесія 8-го скликання |
27 сесія 8-го скликання |
28 сесія 8-го скликання |
29 сесія 8-го скликання |
1. |
Новашевська О.Ю. |
+ |
- |
+ |
+ |
+ |
+ |
2. |
Сидорчук О.В. |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
3. |
Талько С.О. |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+4. |
Павлюк О.М. |
+ |
+ |
+ |
+ |
- |
+ |
5. |
Трохліб О.Г. |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
6. |
Мороз О.В. |
- |
+ |
- |
+ |
- |
- |
7. |
Терзі Є.І. |
- |
- |
- |
+ |
+ |
+ |
8. |
Якимчук Ю.А. |
- |
- |
- |
+ |
+ |
+ |
9. |
Іванисько М.Б. |
+ |
+ |
+ |
- |
+ |
+ |
10. |
Пех Л.І. |
+ |
- |
- |
+ |
- |
- |
11. |
Давидюк В.В. |
+ |
- |
+ |
+ |
+ |
+ |
12. |
Єфімова Ю.І. |
+ |
+ |
+ |
+ |
- |
+ |
13. |
Ковтун Т.В. |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
- |
14. |
Сірик О.І. |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
15. |
Стрельченко В.С. |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
- |
16. |
Лонська С.І. |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
17. |
Флячинський Б.В. |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
18. |
Чорний В.М. |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
- |
19. |
Болембах Я.М. |
- |
- |
+ |
+ |
+ |
+ |
20. |
Загурська-Андрієнко Л.Г. |
- |
- |
+ |
+ |
+ |
+ |
21. |
Ригун О.Г. |
- |
- |
+ |
+ |
- |
+ |
+ присутній
- відсутній з поважних причин
Участь членів у засіданнях виконавчого комітету Курненської сільської ради
№ п/п |
Список членів виконкому |
1 виконком |
2 виконком |
3 виконком |
4 виконком |
5 виконком |
6 виконком |
7 виконком |
8 виконком |
1. |
Корзун Л.В. |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
2. |
Медушевський Д.Л. |
+ |
+ |
- |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
3. |
Павлюк О.М. |
+ |
+ |
+ |
+ |
виведена з членів виконкому рішенням двадцять шостої сесії 8 – го скликання від 01.03.2023 р. № 1769 у зв’язку з достроковим припиненням повноважень |
|||
4. |
Лонська С.І. |
введено в члени виконкому рішенням двадцять дев’ятої сесії 8 – го скликання від 14.06.2023 р. № 1852 у зв’язку з обранням на посаду секретаря ради |
+ |
+ |
|||||
5. |
Ільчук Т.А. |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
6. |
Корзун О.Л. |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
7. |
Волощук І.Д. |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
8. |
Загурський В.В. |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
9. |
Римарев М.М. |
+ |
+ |
+ |
- |
+ |
+ |
+ |
- |
10. |
Халімовська А.А. |
+ |
+ |
- |
+ |
+ |
+ |
+ |
- |
11. |
Павлюк З.О. |
введено в члени виконкому рішенням двадцять дев’ятої сесії 8 – го скликання від 14.06.2023 р. № 1852 у зв’язку з обранням на посаду старости |
+ |
+ |
+ |
||||
12. |
Підкаура Ю.Ф. |
+ |
- |
- |
+ |
+ |
- |
+ |
+ |
13. |
Смагін В.К. |
- |
+ |
- |
+ |
- |
+ |
- |
+ |
14. |
Іванисько О.П. |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
- |
15. |
Гарасюта О.В. |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
- |
+ |
+ |
16. |
Боковенко С.В. |
+ |
+ |
+ |
- |
+ |
+ |
+ |
+ |
17. |
Мартинчук О.М. |
+ |
+ |
+ |
- |
- |
+ |
+ |
- |
18. |
Борецька М.В. |
- |
- |
+ |
- |
- |
- |
- |
+ |
19. |
Висоцький А.В. |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
20. |
Терещук В.М. |
- |
+ |
- |
- |
- |
+ |
- |
- |
21. |
Лісова О.Л. |
- |
- |
+ |
+ |
- |
- |
- |
- |
22. |
Гінчак К.І. |
- |
- |
- |
+ |
- |
- |
+ |
+ |
23. |
Корзун Л.О. |
- |
+ |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
24. |
Ковальська Л.А. |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
- |
+ |
25. |
Швайківська Л.Й. |
- |
+ |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
+ присутній
- відсутній з поважних причин
Інформаційні дані за І півріччя 2023 року
|
Видано довідок |
Зареєстровано місця проживання |
Знято з реєстрації місця проживання |
Заяви та скарги громадян |
Заяви на матеріальну допомогу |
Відправлено на строкову службу |
Мобілізовано |
Нотаріальні дії |
Оформлено справ по субсидіях |
Курненський центральний округ |
491 |
6 |
10 |
507 |
192 |
0 |
0 |
85 |
94 |
Стрибізький старостинський округ № 1 |
787 |
17 |
9 |
|
|
0 |
0 |
75 |
117 |
Старомайданський старостинський округ № 2 |
494 |
2 |
0 |
|
|
0 |
0 |
26 |
81 |
Великолугівський старостинський округ № 3 |
496 |
11 |
1 |
|
|
0 |
0 |
23 |
77 |
Тетірський старостинський округ № 4 |
376 |
4 |
1 |
|
|
0 |
0 |
31 |
70 |
Курненський старостинський округ № 5 |
489 |
10 |
11 |
|
|
0 |
0 |
14 |
78 |
Соколівський старостинський округ № 6 |
401 |
4 |
0 |
|
|
0 |
0 |
12 |
149 |
Андріївський старостинський округ № 7 |
321 |
1 |
0 |
|
|
0 |
0 |
2 |
28 |
Теньківський старостинський округ № 8 |
429 |
8 |
0 |
|
|
0 |
0 |
17 |
34 |
Всього: |
4284 |
63 |
32 |
507 |
192 |
0 |
0 |
285 |
728 |
ДАНІ про звернення громадян, що надійшли до Курненської сільської територіальної громади
за І півріччя 2023 року
№ з/п |
Найменування органів виконавчої влади та місцевого самоврядування |
Кількість усіх звернень |
Кількість звернень, що надійшли поштою (п.1.1) * |
Кількість звернень на особистому прийомі (п.1.2) |
Результати розгляду звернень: |
|||
вирішено позитивно п. 9.1 |
відмовлено у задоволенні п. 9.2 |
дано роз’яснення п. 9.3 |
інше п. 9.4 – 9.6 |
|||||
2023 |
2023 |
2023 |
2023 |
2023 |
2023 |
2023 |
||
1. |
Курненська сільська рада |
699 |
399 |
300 |
399 |
0 |
300 |
0 |
№ з/п |
Кількість звернень, з них: |
|||||||
повторних (п.2.2) |
колективних (п.5.2) |
від учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій (п. 7.1, 7.3, 7.4, 7.5)
|
від інвалідів І,ІІ,ІІІ групи
(п.7.7, 7.8, 7.9) |
від ветеранів праці (п.7.6) |
від дітей війни (п.7.2) |
від членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь (п.7.11 ,7.12, 7.13) |
від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи (п.7.14, 7.15)
|
|
2023 |
2023 |
2023 |
2023 |
2023 |
2023 |
2023 |
2023 |
|
1. |
0 |
11 |
0 |
64 |
3 |
11 |
43 |
15 |
№ з/п |
Кількість питань, порушених у зверненнях громадян |
у тому числі питання: |
|||||||||
аграрної політики і земельних відносин
|
транспорту і зв’язку |
фінансової, податкової, митної політики |
соціального захисту |
праці і заробітної плати, охорони праці, промисло-вої безпеки |
охорони здоров’я |
комунального господарства |
житлової політики |
екології та природних ресурсів |
забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, запобігання дискримінації
|
||
2023 |
2023 |
2023 |
2023 |
2023 |
2023 |
2023 |
2023 |
2023 |
2023 |
2023 |
|
1. |
699 |
199 |
15 |
11 |
222 |
5 |
89 |
40 |
11 |
18 |
54 |
№ з/п |
у тому числі питання: |
Штатна чисельність структурного підрозділу роботи зі зверненнями громадян |
|||||||
Сімейної та гендерної політики, захисту прав дітей |
освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності |
діяльності об’єднань громадян, релігії та міжконфесійних відносин |
діяльності центральних органів виконавчої влади |
діяльності місцевих органів виконавчої влади |
діяльності органів місцевого самоврядування |
державного будівництва, адміністративно-територіального устрою |
інші |
||
|
2023 |
2023 |
2023 |
2023 |
2023 |
2023 |
2023 |
2023 |
2023 |
1. |
16 |
7 |
3 |
0 |
0 |
9 |
0 |
0 |
1 |
ВІДДІЛ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ТА ЗВІТНОСТІ
Відділ бухгалтерського обліку та звітності виконує свої посадові обов'язки згідно із Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», керується нормативно-правовими і законодавчими актами України, які стосуються питань організації і ведення бухгалтерського обліку і складання звітності, обліковою політикою, яка затверджена розпорядженням сільського голови. Головною метою ведення бухгалтерського обліку є надання достовірної інформації, яка необхідна для управління діяльності сільської ради та забезпечення контролю за виконанням кошторисів доходів та видатків.
Згідно даних бухгалтерського обліку складаються бюджетна, фінансова, податкова, статистична та інші звітності. Порядок ведення бухгалтерського обліку регулює Державне казначейство України , яке розробляє план рахунків згідно стандартів ведення обліку і порядок його застосування.
Відповідно структури Курненської сільської ради відділ бухгалтерського обліку та звітності налічує 3 працівники:
1) начальник відділу бухгалтерського обліку та звітності, головний бухгалтер;
2) головний спеціаліст;
3) спеціаліст ІІ категорії.
Протягом І кварталу 2023 року в Управлінні державного казначейства Житомирської області сільською радою відкрито 4 розрахункових рахунків. Загальна кількість видаткових рахунків за якими проводиться фінансування сільської ради складає 48 реєстраційних рахунки.
Відділ бухгалтерського обліку та звітності в своїй роботі керується Конституцією України, Законами України, Бюджетним та Податковим кодексами України, Кодексом законів про працю, постановами Верховної ради, Кабінету Міністрів України, наказами Мінфіну та іншими нормативно - правовими документами, що регламентують бюджетні відносини і фінансово - господарську діяльність бюджетної установи, Положенням про відділ бухгалтерського обліку та звітності та посадовими інструкціями, рішеннями сесії сільської ради та розпорядженнями сільського голови.
Працівниками відділу ведеться контроль за установленням посадових окладів працівникам, відповідно Постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» (із змінами), Постанови Кабінету Міністрів України від 20.квітня.2016 року №304 «Про умови оплати праці посадових осіб, керівників та керівних працівників окремих державних органів, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну службу» (зі змінами), колективного договору на 2020- 2023 роки в т.ч. Положення про оплату праці та Положення про преміювання та надання матеріальної допомоги працівникам сільської ради.
Відділом бухгалтерського обліку та звітності сільської ради забезпечено виконання планових показників по видатках за 6 місяців 2023 року на 83,12%, а саме:
1) щоденно проводиться реєстрація і подання у ГУ ДКСУ платіжних доручень, юридичних та фінансових зобов′язань для розрахунків з різними Дебіторами та Кредиторами;
2) щоденно проводиться синтетичний та аналітичний облік доходів та видатків, обробляються первинні документи за різними джерелами фінансування;
3) щомісячно та щоквартально подаваються різні звіти та інформації за розрахунками;
4) забезпечено дотримання термінів складання і подавання звітності.
За І та ІІ квартали 2023 року подано звітів до:
Державної казначейської служби України:
1) фінансова та бюджетна звітність по місцевому бюджеті (місячна, квартальні, річна) - 110 форм звітності;
2) фінансова та бюджетна звітність по державному бюджеті (місячна, квартальні, річна) - 38 форм звітності;
3) консолідована фінансова та бюджетна звітність по місцевому бюджеті (місячна, квартальні, річна) - 186 форм звітності.
Державної фіскальної служби:
1) квартальні податкові декларації екологічного податку (J0602006) - 8 форм звітності;
2) об'єднана звітність ПДФО та ЄСВ (квартальна) в складі:
- звіти про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (Форма №Д4) - 6 форм звітності;
- звіти про податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку(Форма №1ДФ) - 6 форм звітності;
- звіт про трудові відносини - 2 форми звітності;
- звіт про наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям.
3) повідомлення про прийняття працівника на роботу (при прийнятті на роботу працівника) - 6 форм звітності;
4) повідомлення про прийняття працівника на роботу - 4 форми звітності.
Державної статистики:
- звіт із праці форма №1-ПВ (місячні, квартальні) - 8 форм звітності;
Пенсійного фонду України:
1) заявки - розрахунки по ТВП - 6 форм звітності.
На протязі вказаного періоду проводилось нарахування заробітної плати працівникам сільської ради, відповідно до штатних розписів та Постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» (із змінами), Положення про преміювання та надання матеріальної допомоги працівникам сільської ради:
1) вчасно проводилося нарахування заробітної плати при наданні відпустки та при звільненні;
2) здійснено нарахування та виплату допомоги з тимчасової втрати працездатності;
3) вчасно перераховувалась заробітна плата за першу та другу половину місяця працівникам сільської ради на відповідні карткові рахунки;
4) систематично видавались різні довідки працівникам сільської ради по місцю вимоги;
5) відповідно до впроваджених змін структури складали штатний розпис сільської ради;
Щомісячно проводилось зведення даних бухгалтерського обліку, які заносяться в Меморіальні ордери та Головну книгу:
1) протягом року проводиться збір показників лічильників по енергоносіях та внесення їх до рапорту Пулинського РЕМ;
2) проводилась видача та прийом подорожних листів водіям, також проводилось забезпечення водіїв талонами на паливо;
3) щомісяця проводилось списання матеріальних цінностей непридатних для подальшого використання;
4) складалися паспорти бюджетних програм та внесення змін до них;
5) складалися річні кошториси та плани асигнувань, внесення змін до них доповнювались довідками;
6) згідно вимог Закону України «Про відкритість використання публічних коштів» здійснюється оприлюднення інформації на Єдиному веб-порталі (портал Е-Data) про використані кошти;
7) згідно вимог Закону України здійснювалось оприлюднення всієї необхідної інформації на веб-порталі через авторизовані електронні майданчики в системі «PROZORRO» по питаннях публічних закупівель.
За звітній період відділом підготовлено 8 розпоряджень сільського голови та 8 рішень сесії сільської ради.
Зареєстровано та профінанасовано 115 договорів. Зареєстровано та профінанасовано в Управлінні Державного казначейства 1034 зобов’язань.
Зареєстровано та профінанасовано в Управлінні Державного казначейства 623 платіжних доручень. Сформовано та профінансовано 44 розподілів бюджетних коштів підвідомчих установ.
До Управління Державної казначейської служби та інших установ відправлено 1526 підтверджуючих документів. Оброблено та сформовано 58 відомостей на отримання коштів на банківські рахунки. Сформовано в банківських та бюджетних програмах 476 отримувачів коштів.
Опрацьовано 167 заяв на соціальну допомогу. Виплачено соціальну допомогу жителям Курненської територіальної громади в сумі – 375 518,81 грн., а саме: по заявах громадян на лікування та соціальна допомога – 357 000 грн., та соціальні послуги громадянам, які потребують догляду – 18517,81 грн.,
За звітний період опрацьовано 17 листків непрацездатності, проведено нарахування лікарняних на загальну суму 71915,82 грн.
До Пенсійного фонду подано 14 заявки на виплату коштів. За 6 місяців 2023 року відділом бухгалтерського обліку та звітності оброблено 7150 первинних документів, здано 580 форм звітності до різних установ, проведено 68 процедур публічних закупівель, оприлюднено на Єдиному веб-порталі Е-Data 142 інформацію про використання публічних коштів.
За звітний період відділом створені 14 паспортів бюджетних програм та внесено 43 зміни до них, складено 23 річних кошториси та плани асигнувань, внесення змін до них доповнювались довідками в кількості 92 довідки річного та помісячного розпису.
Отримано 1588 виписок УДКСУ про рух коштів на рахунках Курненської сільської ради. Сформовано 36 меморіальних ордерів за звітний період.
Відділом здійснювався контроль за дотриманням порядку оформлення первинних і облікових документів, розрахунків та платіжних зобов’язань, витрачанням фонду оплати праці, за виконанням інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, запасів, коштів, перевірок.
Відділ здійснював роботу, спрямовану на забезпечення суворого дотримання штатної, фінансової, касової дисципліни, кошторисів витрат, дотримання законності списання з обліку дебіторської заборгованості, нестач та інших втрат, стежив за збереженням бухгалтерських документів, оформленням та здаванням їх до архіву.
За І півріччя 2023 рік касові видатки по галузях становлять:
1) організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення), міської, селищної, сільської рад 4 763 417,40 грн.;
2) інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення 357 000 грн.;
3) організація благоустрою населених пунктів 676 205,46 грн.;
4) компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян 10 230 грн.;
5) надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги
18517,81 грн.;
6) здійснення заходів із землеустрою 17 000 грн;
7) членські внески до асоціацій ОМС 15724,00 грн;
8) видатки підвідомчих установ: 1 441 000 грн;
9) видатки розпорядникам нижчого рівня: 860 434,67 грн.
За відповідний період профінансовано та проведено касових видатків з місцевого бюджету на загальну суму 13 790 021,06 грн., а саме:
1) видатки на заробітну плату: 3 991 283 грн;
2) нарахування на заробітну плату: 840 046 грн.
3) придбання матеріалів: 301 993,30 грн.
4) оплата послуг: 226 581,92 грн.
5) оплата електроенергії: 95 740,32 грн.
6) оплата інших комунальних послуг: 10488,00 грн.
7) оплата земельного податку та екологічного податку: 6 134,67 грн.
8) відрядні виплати: 600,00 грн.
9) компенсаційні виплати: 10 230 грн.
10) видатки підвідомчих установ: 1 441 000 грн.
11) видатки розпорядникам нижчого рівня: 774 696,25 грн.
12) соціальні видатки: 375 517,81 грн.
По спеціальному фонду до місцевого бюджету надійшли кошти від Житомирського обласного центру зайнятості для цільового фінансування громадських робіт в т.ч. заробітної плати та нарахування на з/ плату громадян, які перебувають на обліку в Пулинській філії Житомирського центру зайнятості в сумі 17415,01 грн. Ці кошти використані згідно цільового призначення та оформлені відповідні розпорядчі та фінансові документи, здана фінансова та бюджетна звітність.
За 6 місяців 2023 року Курненською сільською радою придбані матеріали на суму 172 463,50 грн., вибуття матеріалів та запасів становить – 918 644 грн. з них витрати на потреби установи склали 93618 грн., безоплатна передача – 825 026 грн. На кінець звітного періоду по установі рахуються основні засоби на суму 29 513 268 грн., запаси на суму 679 966 грн., внесений капітал підприємства – 20 121 896 грн., фінансовий результат підприємства на кінець року становить – 678 742 грн. Заборгованості на кінець звітного періоду немає.
Отже, за І півріччя 2023 року фінансовий результат діяльності сільської ради:
- надходження бюджетних асигнувань – 5 858 095 грн.,
- цільове фінансування громадських робіт – 17 415 грн.
- витрати на виконання бюджетних програм – 5 386 659 грн.,
4) витрати за іншими операціями 391 223грн. (соц. виплати, екол.податок, гром. роботи)
На кінець року профіцит сільського бюджету становить 97 628 грн.
Відділ бухгалтерського обліку та звітності провидить постійний контроль щодо раціонального використання коштів місцевого бюджету, дотримання цільового призначення використаних коштів та дотримання фінансової дисципліни профінансованих видатків. Відділом успішно здані: річний звіт за 2022 рік, місячні, квартальні звіти за І та ІІ квартал 2023 року.
Працівники відділу бухгалтерського обліку та звітності на протязі звітного періоду успішно проходили курси підвищення кваліфікації в Житомирському регіональному центрі підвищення кваліфікації.
Відділ забезпечував конфіденційність інформації по нарахуванню заробітної плати працівників сільської ради та відомостей про діяльність сільської ради.
У межах своєї компетенції підписувались та візувалися документи.
Працівниками відділу представлялися інтереси сільської ради з питань, що належать до його компетенції, в органах державної та виконавчої влади та інших установах і організаціях.
ВІДДІЛ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ, МІСТОБУДУВАННЯ, АРХІТЕКТУРИ ТА ПРОСТОРОВОГО ПЛАНУВАННЯ
Відділ земельних ресурсів, містобудування, архітектури та просторового планування постійно виконує роботу в межах своїх повноважень. А саме готує та виносить на розгляд сесії проекти рішень щодо передачі земельних ділянок у власність громадянам, передачі ділянок в оренду фізичним та юридичним особам, проекти рішень щодо припинення права користування земельними ділянками.
В цілому на протягом І півріччя 2023 року було опрацьовано понад 199 звернень громадян, що стосувалися земельних питань: скарги і звернення в робочому порядку, а також розгляд заяв, які виносились на сесію.
У першій половині року проведено звірку з Коростенською МДПІ щодо нарахування земельного податку на 2023 рік.
Зроблена звірка по земельних ділянках для ведення товарного сільськогосподарського виробництва щодо нарахування мінімального податкового зобов`язання в кількості 6565 земельних ділянок.
Також проводиться контроль за сплатою власниками земельних ділянок земельного податку.
Відділом постійно надаються довідки фізичним та юридичним особам про наявність земельних ділянок та їх розмір, розглядаються земельні спори та скарги.
Проведено зміни в V розділ погосподарського обліку та складено звіти в управління статистики по даному розділу.
Внесені зміни та подано річний звіт в ГУ ДПС у Житомирській області щодо переліку орендарів, з якими укладено договори оренди на земельні ділянки комунальної власності.
За вказаний період було підготовлено та винесено на розгляд сесії 155 рішень, що стосувалися земельних питань. Це рішення щодо надання дозволів на виготовлення документації та затвердження документації із землеустрою на земельні ділянки в розрізі по старостатах:
Курненський центральний округ - прийнято 26 рішень;
Курненський старостинський округ № 5 - прийнято 10 рішень;
Стрибізький старостинський округ № 1 - прийнято 41 рішень;
Великолугівський старостинський округ № 3 - прийнято 26 рішень;
Старомайданський старостинський округ № 2 - прийнято 13 рішень;
Тетірський старостинський округ № 4 - прийнято 7 рішень;
Соколівський старостинський округ № 6 - прийнято 8 рішень;
Андріївський старостинський округ № 7 - прийнято 12 рішень;
Теньківський старостинський округ № 8 - прийнято 12 рішень.
Відповідно відділом земельних ресурсів, містобудування та архітектури було підготовлено та винесено на розгляд сесії 24 рішень що стосувалися надання дозволів на виготовлення технічних документацій для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (земельні частки паї). В розрізі по старостатах це:
Курненський центральний округ – 2 рішення,
Курненський старостинський округ № 5 – 1 рішення;
Стрибізький старостинський округ № 1 – 12 рішення;
Тетірський старостинський округ № 4 – 2 рішення;
Великолугівський старостинський округ № 3 – 5 рішень;
Теньківський старостинський округ № 8 – 2 рішення.
Прийнято 23 рішення щодо затвердження технічних документацій щодо відведення земельних ділянок (паї), землеустрою на загальну площу 98,1875 га.
Курненський центральний округ - прийнято 7 рішень на загальну площу 20,0061 га.;
Стрибізький старостинський округ № 1 - прийнято 6 рішень на загальну площу 24,9006га;
Великолугівський старостинський округ № 3 - прийнято 13 рішень на загальну площу 33,908 га;
Старомайданський старостинський округ № 2 - прийнято 3 рішень на загальну площу 9,9571га;
Тетірський старостинський округ № 4 - прийнято 3 рішень на загальну площу 5,7964га;
Андріївський старостинський округ № 7 - прийнято 1 рішень на загальну площу 3,6393га.
Прийнято 30 рішень щодо затвердження технічних документацій щодо відведення земельних ділянок, на загальну площу 7,50 га.
Курненський центральний округ - прийнято 4 рішень на загальну площу 1,00 га.;
Стрибізький старостинський округ № 1 - прийнято 15 рішень на загальну площу 3,75га;
Великолугівський старостинський округ № 3 - прийнято 4 рішень на загальну площу 1,00 га;
Старомайданський старостинський округ № 2 - прийнято 2 рішень на загальну площу 0,5га;
Тенківський старостинський округ № 8 - прийнято 2 рішення на загальну площу 0,50га;
Тетірський старостинський округ № 4 - прийнято 1 рішень на загальну площу 0,25га;
Курненський старостинський округ № 5 – 2 рішення на загальну площу0,50га.
по Соколівському старостинському округу: три рішення надання дозволу на виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду Зінчука Олега Вікторовича площами - 3,5759га; 2,15га; 0,21га.
Два рішення затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду Зінчуку Олегу Вікторовичу площами - 3,5759; 2,15га.
По Великолугівському старостинському округу № 3 укладено та зареєстровано 114 договорів оренди не витребуваних земельних часток (паїв) ТОВ «Компанія ЮСС» на площу 161,2834 га.
По Теньківському старостинському округу № 8:
- укладено та зареєстровано 8 договорів оренди не успадкованих земельних часток (паїв) СТОВ «Промінь Агро Плюс» на площу 19,9117 га.
- укладено та зареєстровано договір оренди на земельну ділянку для розміщення та експлуатації об’єктів і споруд телекомунікацій з ТОВ «Юкрейн Тауер Компані» на площу 0,05 га.
По Тетірському старостинському округу № 4 укладено та зареєстровано 29 договорів оренди не успадкованих земельних часток (паїв) СТОВ «Тетірське» на площу 63,8755 га.
По Курненському центральному округу укладено та зареєстровано 51 договір оренди не невитребуваних земельних часток (паїв) СТОВ «Надія ВП» на площу 55,7295 га.
По Курненському старостинському округу № 5 укладено та зареєстровано 33 договори оренди не невитребуваних земельних часток (паїв) СТОВ «Надія ВП» на площу 60,88 га.
- укладено та зареєстровано4 договір оренди на земельну ділянку для розміщення та експлуатації об'єктів і споруд телекомунікацій з ТОВ «Юкрейн Тауер Компані» на площу 0,03 га.
- укладено та зареєстровано договір оренди на земельну ділянку для розміщення та експлуатації будівель і споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій з АТ КБ «Приватбанк» на площу 5,9052 га.
- укладено та зареєстровано 11 договорів оренди не витребуваних земельних часток (паїв) ТОВ «Компанія ЮСС» на площу 15,2549 га.
По Андріївському старостинському округу № 8 укладено та зареєстровано договір оренди на земельну ділянку для будівництва та обслуговування будівель торгівлі з АТ КБ «Приватбанк» на площу 0,2760 га.
- укладено та зареєстровано 23 договори оренди не витребуваних земельних часток (паїв) ТОВ «Компанія ЮСС» на площу 49,332 га.
По Стрибізькому старостинському округу № 1 укладений та зареєстрований договір оренди на земельну ділянку, передану в оренду ТОВ «Нафтапрайм», для розміщення та експлуатації будівель і споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій площею 0,5630 га.
- укладено та зареєстровано 38 договорів оренди не витребуваних земельних часток (паїв) ТОВ «Компанія ЮСС» на площу 125,1873 га.
- укладено та зареєстровано договір оренди на земельну ділянку для розміщення та експлуатації об’єктів і споруд телекомунікацій з ТОВ «Юкрейн Тауер Компані» на площу 0,05 га.
На початку 2022 року було підготовлено до продажу на земельних торгах у формі аукціону земельні ділянки на території Теньківського, Соколівського та Стрибізького старостинських округів. Але на період воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №64 «Про введення воєнного стану в Україні», відповідно до Закону України № 2145-ІХ від 24.03.2022 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» земельні ділянки передавались в оренду на термін до одного року без проведення земельних торгів. Виготовлено та затверджено технічну документацію із землеустрою щодо поділу земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності Курненської сільської ради площею 55,2427 га кадастровий номер 1825485100:04:000:0146 та площею 24,1773 га кадастровий номер 1825484900:03:000:0007.
Утворені в результаті поділу земельні ділянки подані на реєстрацію права комунальної власності та після затвердження умов продажу будуть виставлені на продаж права оренди на земельних торгах у формі аукціону.
ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ, ОБОРОННА РОБОТА
Станом на червень 2023 року на території Курненської територіальної громади для організації укриття населення, фонд захисних споруд цивільного захисту складає 35 споруд. Здебільшого фонд використовується для укриття учасників навчального процесу, які при умові придатності укриття, а також знаходження установи в 500 м доступності, дозволяє проводити навчальний процес в режимі офлайн та/або змішаній формі.
Фонд захисних споруд цивільного захисту (ПРУ) складається з 20-укриттів: з яких 10 – обмежено готове до використання, 5 – не готові до використання, 5 – зруйновані. Комунальної власності - 7, державної – 1, приватної – 7, безхазяйні – 5.
Варто звернути увагу, що в основному фонд ПРУ, складається з споруд які знаходились на території та у власності бувших колгоспів, які на даний час є занедбані, зруйновані, та здебільшого відсутні будь-які документи. Також дані захисні споруди були збудовані в 70-80-х роках та передбачались для потенційного укриття працівників колгоспів, тому знаходяться на території віддаленої до центральних частин сіл, використання яких на даний час неможливе, а відновлення не є ні економічно, ні безпеко доцільним.
Фонд захисних споруд цивільного захисту (найпростіші укриття) складається з 15 укриттів, та використовуються закладами освіти, для укриття учасників навчального процесу, з яких – 11 комунальної власності, та 4- приватної, які використовуються закладами освіти на основі договору оренди.
Головним спеціалістом з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Курненської сільської ради здійснюється постійний огляд та обстеження фонду захисних споруд цивільного захисту з відповідним заповненням актів обстеження, ведеться книга обліку ПРУ та найпростіших укриттів, сформовані облікові документи ПРУ (облікова картка та паспорт споруди), ведеться робота на збільшення фонду захисних споруд на території Курненської територіальної громади, а саме розширення укриття в с-щі Курне, будівництво найпростіших укриттів в с. Тетірка та с. Андріївка.
На виконання розпорядження голови Житомирської районної державної адміністрації від 25.06.2021р. №78/18 ДСК (у редакції розпорядження начальника Житомирської районної військової адміністрації від 25.08.2022 № 3 ДСК) «Про затвердження та доведення мобілізаційних завдань (замовлень) на особливий період» зі змінами Курненська сільська рада уклала 10 договорів на виконання мобілізаційного завдання з суб’єктами господарювання (сільськогосподарські виробники) на такі сільськогосподарські культури як: пшениця озима та яра – 0,54 тис. тонн, овес – 0,165 тис. тонн, жито – 0,1 тис. тонна, соняшник – 0,065 тис. тонн, гречка – 0,04 тис. тон, кукурудза – 0,02 тис. тонн, ячмінь озимий та ярий – 0,025 тис. тон.
ВІДДІЛ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ, ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА БЛАГОУСТРОЮ
Одним з відповідальних завдань в діяльності Курненської сільської ради є задоволення потреб населення в сфері житлово-комунальної сфери та благоустрою.
У І півріччі 2023 року були проведені роботи в закладах освіти:
- ремонт опалення у Великолугівському ліцеї Курненської сільської ради (зварювання твердопаливного котла);
- ремонт опалювальної системи в Андріївському ліцеї Курненської сільської ради (зварювання котла та теплотраси);
- ремонт та облаштування внутрішніх туалетів Курненського ліцею.
Усі заклади освіти були своєчасно підготовлені до навчального року, проведені поточні ремонти приміщень, проведені профілактичні заходи з підготовки до опалювального сезону.
Проведено обслуговування та поточні ремонти до опалювального сезону приміщень сільської ради, Центру культурних послуг с. Курне, КНП «Амбулаторія загальної практики сімейної медицини» Курненської сільської ради.
Також було пофарбовано паркан біля Центру культурних послуг с. Курне.
Для забезпечення необхідних умов сталого проходження опалювального сезону в Курненському центральному окрузі постійно проводилися роботи по заготівлі дров.
За допомогою подрібнювача гілок проведено санітарну обрізку дерев для забезпечення безпечного руху пішоходів та транспортних засобів.
З метою створення комфортного перебування, зустрічей та дбайливого ставлення до території населеного пункту, культури поведінки зі сміттям, виготовлено та встановлено урни. Постійно велися роботи по обкошуванню трави.
У населених пунктах громади, що увійшли до складу Курненської сільської ради під контролем старост Курненської сільської ради підтримується порядок, здійснюється впорядкування пам’ятників загиблим воїнам, наводиться порядок на кладовищах.
З метою створення безпечних умов життєдіяльності мешканців в Курненському центральному окрузі на 2023 рік планується встановлення вуличного освітлення та поточний ремонт вулиць та доріг населеного пункту.
ВІДДІЛ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ТА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я
Відділом соціального захисту населення та охорони здоров’я Курненської сільської ради та уповноваженими особами старостинських округів забезпечується надання консультацій громадянам з питань соціальної допомоги, житлових субсидій, пільг, прийом документів на всі види соціальних допомог, захисту прав дитини та інших питань, пов’язаних із наданням соціальної підтримки населенню, визначення потреб громади у соціальних послугах.
До Програмного комплексу «Соціальна громада» та ЄІССС в І півріччі 2023 року було підключено ще Андріївський старостинський округ. Таким чином відділ та всі 8 старостинських округів здійснюють прийом документів та формують електронні справи. Спеціалістами відділу та уповноваженими особами старостинських округів станом на 01.07.2023 року було прийнято та опрацьовано за допомогою Програмного комплексу «Соціальна громада» та ЄІССС 939 заяв від жителів громади, з них отримано позивну відповідь: заяв на призначення та надання житлових субсидій – 447, заяви на призначення пільг багатодітним сім’ям, учасникам АТО, ветеранам ВВВ – 155, заяв на призначення різних видів соціальних допомог – 211. По 126 заявам жителів громади з визначених чинним законодавством причин було відмовлено у призначенні різних видів соціальних виплат. Також було прийнято 3 заяви на оздоровлення пільгових категорій дітей за рахунок коштів обласного бюджету.
З метою всебічної допомоги та належного забезпечення потреб соціально вразливих верств населення в Курненській сільській раді в І півріччі 2023 року було затверджено програми: Програма «Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі на 2023 рік», Програма запобігання, протидії домашньому насильству та торгівлі людьми в Курненській територіальній громаді на 2023 рік, Програма підтримки сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків в Курненській територіальній громаді на 2023 рік. Продовжують діяти Програма по похованню померлих безрідних та невідомих громадян на 2021-2025 роки, Програма співфінансування на проведення лікування та медичної реабілітації учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції на 2021-2025 роки, Програма «Пільги на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на 2021-2025 роки, Програма відшкодування, компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян на приміських маршрутах загального користування автомобільним (залізничним) транспортом та за надані послуги зв’язку у Курненській сільській раді на 2021-2025 роки, Програми надання одноразової допомоги дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку, які мешкають на території Курненської сільської ради на 2021-2025 роки, Програма оздоровлення та відпочинку дітей на 2023-2024 року у Курненській сільській раді, Програма соціального захисту окремих категорій населення Курненської сільської ради на період 2021-2025 роки.
Протягом І півріччя 2023 року до виконавчого комітету Курненської сільської ради із заявою про дозвіл надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі звернулось 11 осіб. Від початку року компенсацію призначено ще 4 особам. З 01.04.2023 року в ПК «Соціальна громада» проводиться нарахування та виплата компенсації. Завдяки Програмі «Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі на 2023 рік» станом на 01.07.2023 року кошти в сумі 18,5 тис. грн виплачено 7 фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.
Відповідно до обліку багатодітних сімей в Курненській територіальній громаді на 20.06.2023 року налічувалося 154 сім’ї, в яких виховується 559 дітей. Протягом першого півріччя було виготовлено та продовжено дію 31 посвідчення багатодітним сім’ям.
В І півріччі 2023 року 7 родин, що потрапили в кризову ситуацію через незаплановану вагітність, та сім’ї мобілізованих військовослужбовців відповідно до програми допомоги при вагітності благодійного фонду «Місія в Україні», який допомогає подолати сім’ям складні життєві обставини, отримували продукти харчування, засоби гігієни та предмети одягу.
У зв’язку із військовою агресією російської федерації значна кількість громадян України залишили місця свого постійного проживання у населених пунктах, де наразі відбуваються активні бойові дії, та перемістились у більш безпечні регіони України. В населені пункти Курненської територіальної громади продовжують прибувати вимушені переселенці. За І півріччя 2023 року було зареєстровано та видано довідки про взяття на облік ще 6 внутрішньо переміщеним особам та призначено виплати грошової допомоги на проживання.
Завдяки соціальному проекту «Прихисток» власники жилих приміщень, які безоплатно розмістили в цих приміщеннях внутрішньо переміщених осіб, отримують компенсацію витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, передбачену постановою КМУ від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», отримує власник житла. Відділом соціального захисту населення та охорони здоров’я Курненської сільської ради до інформаційно аналітичної системи обліку даних, пов’язаних з компенсацією витрат за безоплатне розміщення ВПО «Прихисток», вносяться електронні справи та нараховується компенсація власникам жилих приміщень. Так в І півріччі 2023 року за рахунок коштів міжнародних донорів на компенсацію витрат 8 власникам жилих приміщень приватного житлового фонду, які безоплатно розміщували в цих приміщеннях 13 внутрішньо переміщених осіб, по Курненській територіальній громаді сума компенсації склала 30791,74 грн.
Також відповідно до Порядку та умов надання компенсації за спожиті комунальні послуги під час розміщення внутрішньо переміщених осіб у будівлях (приміщеннях) об’єктів державної, комунальної та приватної власності у період воєнного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 р. № 261 зі змінами, Курненська сільська рада щомісяця звертається із заявами до Департаменту регіонального розвитку Житомирської обласної військової адміністрації для отримання компенсації на оплату комунальних послуг, спожитих у відповідному місяці 2023 року КЗ «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради, в якому на безоплатній основі проживають внутрішньо переміщені особи. В І півріччі 2023 року повернуто компенсацію за спожиті комунальні послуги по грудень 2022 року в сумі 9981 грн.
Курненська сільська рада зверталась із листами про надання гуманітарної допомоги до багатьох громадських організацій та благодійних фондів. Відповідно до розпорядження Курненського сільського голови від 28.03.2022 р. № 23-од «Про гуманітарну допомогу» відділ соціального захисту населення та охорони здоров’я і службу у справах дітей покладено обов’язки отримання, облікування та видачі гуманітарної допомоги. Допомога надходила від Житомирської районної військової адміністрації, громадських організацій та від волонтерів.
В січні 2023 року за підтримки Благодійної організації «Благодійний Фонд «БГД» Курненській територіальній громаді було надано благодійну гуманітарну допомогу у вигляді 49 продуктових наборів в рамках проекту «Важливий кожен». Продуктові набори було передано виключно для одиноких літніх людей 70+.
За сприяння директора Благодійної організації «Благодійний фонд «Надія для всіх» Штих Світлани Миколаївни в січні 2023 року жителі Курненської територіальної громади, які належать до найбільш вразливих категорій населення - особи похилого віку, хворі, які не здатні до самообслуговування і не мають рідних, особи з інвалідністю, у тому числі ті, хто перебуває на обслуговуванні КЗ «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради, сім’ї військовослужбовців отримували допомогу у вигляді продуктових наборів. Загальна кількість продуктових наборів склала 150 штук.
Житомирською районною військовою адміністрацією 18.01.2023 року Курненській сільській раді для забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб та військовослужбовців було передано:
№ п/п |
Назва майна |
Одиниця виміру |
Кількість |
1 |
Борошно |
кг |
50 |
2 |
Цукор |
кг |
30 |
3 |
Рис |
кг |
25 |
|
Вівсянка |
кг |
80 |
4 |
Макарони (0,4 кг) |
шт |
84 |
5 |
Олія |
л |
24 |
6 |
Гуляш в банці (3 кг) |
шт |
10 |
7 |
Тушонка (0,5 кг) |
шт |
24 |
8 |
Чай |
шт |
5 |
Завдяки тісній співпраці з Представництвом Фонду Міжнародної Солідарності 17 березня 2023 року Курненська громада в якості гуманітарної допомоги отримала генератори 3,8 кВт – 6 шт., генератори 5,5 кВт – 1 шт., генератори 8 кВт 3-ф – 2 шт., пічки – 7 шт., димова труба – 7 шт., коліно до димоходу – 7 шт. на загальну суму 235018,09 грн (двісті тридцять п’ять тисяч вісімнадцять гривень 09 копійок). Згідно Договорів дарування гуманітарної допомоги загальна вартість отриманого в дарунок майна становить 28464,96 злотих (станом на 20.03.2023 р. офіційний курс НБУ – 8,2564 грн за 1 польський злотий).
Частина отриманої гуманітарної допомоги передана відділу освіти та гуманітарних питань Курненської сільської ради для забезпечення безперебійним теплом закладів освіти, а саме:
- 3 генератори 3,8 кВт передено в Теньківську гімназію, Старомайданську філію Стрибізького ліцею та філію селища Курне Курненського ліцею;
- 1 генератор 5,5 кВт передано в Тетірський ліцей;
- 2 генератори 8 кВт 3-ф передано в Великолугівський ліцей та Андріївський ліцей.
Також 3 генератори 3,8 кВт використано для обладнання Пунктів Незламності в с. Стрибіж, с. Андріївка та с. Тетірка.
Печі-буржуйки в комплекті з димовими трубами та колінами до димоходу передано для облаштування укриттів в Андріївському ліцеї, Великолугівському ліцеї, Старомайданській філії Стрибізького ліцею, Тетірському ліцеї, Теньківській гімназії, Курненському ЗДО «Веселка» та Великолугівському ЗДО «Україночка».
Житомирською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України для забезпечення нагальних потреб та створення комфортних умов проживання в місцях компактного поселення для внутрішньо переміщених осіб КЗ «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради в якості гуманітарної допомоги було надано побутову техніку на загальну суму 28187,16 грн в кількості:
холодильник – 1 шт.;
пральна машина – 1 шт.;
мікрохвильова піч – 1 шт.
Благодійна організація «Фонд допомоги онкохворим дітям «Разом до життя» також передала безоплатну благодійну допомогу Курненській сільській раді. З метою покращення організації надання медичних та соціальних послуг жителям громади було прийнято рішення про передачу 9 велосипедів медичним працівникам КНП «Амбулаторія загальної практики сімейної медицини» Курненської сільської ради та 2 велосипедів соціальним робітникам КЗ «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради. Продукти харчування, як гуманітарна допомога, надавались мобілізованим військовослужбовця, які є жителями громади.
Опис отриманої гуманітарної допомоги від БО «Фонд допомоги онкохворим дітям «Разом до життя»
№ п/п |
Перелік матеріальних цінностей |
Кількість |
1 |
Велосипеди, б/в |
11 штук |
2 |
Сухі супи CARPATHIA Original French 24x45 g |
5 ящиків |
3 |
Сухі сніданки Fit GRANOLA Honey 14x300 g |
3 ящика |
4 |
Хліб напівфабрикат, коробка |
3 штуки |
5 |
NESCAFE GOLD Doy pack 20x30 g № 2UA |
4 ящики |
6 |
ZIARENKA SMAKU Chiken 12x200 g PL |
7 ящиків |
7 |
Кетчуп TORCHYN CHILI 38x270 g |
2 ящики |
8 |
Майонез TORCHYN Делікатес |
2 ящики |
9 |
Макарони |
25 штук |
10 |
Спагетті 0,500 кг |
25 штук |
11 |
MAGGI 18x37 g |
120 ящиків |
12 |
MAGGI Chiken 10x38 g |
12 ящиків |
Структурні підрозділи Курненської сільської ради тісно співпрацюють з волонтерами та міжнародними благодійними організаціями. Завдяки налагодженій співпраці неодноразово МІЖНАРОДНИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД КАРІТАС УКРАЇНИ надавав продуктові набори внутрішньо переміщеним особам, які відповідали заявленим фондом критеріям вразливості. Отримання гуманітарної допомоги супроводжувалося пред’явленням оригіналів документів, що посвідчують особу, та довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб, написанням заяви та підтвердженням отримання такої допомоги підписом у відповідній графі із зазначенням дати отримання, прізвища та ініціалів заявника.
ГО «НУО «Ін Тач Юкрейн Фундейшн», як імплементуючий партнер ЮНІСЕФ у Житомирській області, на початку травня оголосила про старт реєстрації на фінансову допомогу від міжнародного фонду домогосподарствам, які втратили одного або двох годувальників в результаті військових дій. З метою підтримки сімей з дітьми, які втратили одного або обох годувальників під час військових дій в Україні, в рамках реалізації крос-секторального проекту ЮНІСЕФ відповідальною особою Курненської сільської ради проведено реєстрацію 1 родини на фінансову виплату. В сім’ї виховується дитина, якій надано статус дитини військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісти під час проходження військової служби. Також фахівцями із соціальної роботи було здійснено оцінку потреб родини та дітей з числа тих, які зареєструвались на отримання грошової підтримки.
Протягом І півріччя 2023 року відділом соціального захисту населення та охорони здоров’я Курненської сільської ради було підготовлено та подано Департаменту соціального захисту населення Житомирської обласної військової адміністрації два пакети документів та клопотання щодо видачі путівки на безоплатне влаштування до пансіонатів геріатричного типу. По двом клопотанням отримано позитивну відповідь та видано путівки особам з інвалідністю на повне державне утримання до Житомирського геріатричного пансіонату.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.06.2023р. № 559 «Про затвердження Порядку та умов надання у 2023 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі» та з метою розширення мережі спеціалізованих служб на території громади Курненська сільська рада подала на розгляд обласної комісії пропозицію щодо створення спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, при КЗ «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради.
Враховуючи, що Курненська сільська рада складається з 27 маленьких населених пунктів, а також планує при потребі надавати психологічно-консультативні послуги жителям сусідніх громад в рамках задіяння механізму співробітництва територіальних громад, для мобільності та можливості швидкого реагування, маємо намір скористатися можливістю отримання відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, для закупівлі автомобіля Renault Duster. Відповідно до комерційної пропозиції вартість даного авто на 2023 рік становить 658,7 тис. грн.
Відділом соціального захисту населення та охорони здоров’я здійснюється оформлення протоколів засідання комісії з питань надання матеріальної допомоги жителям Курненської територіальної громади. Згідно рекомендацій комісії 167 жителів громади отримали грошову допомогу на суму 357000, з них:
- допомога на вирішення соціально-побутових потреб УБД, учасникам АТО, учасникам ООС, мобілізованим військовослужбовцям на суму 112000 грн (86 осіб);
- допомога соціально-побутових потреб сім’я загиблих військовослужбовців на суму 30000 грн (3 особам);
- допомога на лікування на суму 157000 грн (72 особам);
- допомога сім’ям, які потрапили в СЖО, в тому числі допомога потерпілим від пожежі, стихійного лиха та підтоплень, допомога ліквідаторам аварії на ЧАЕС та допомога на поховання окремих категорій громадян на суму 57000 грн (30 осіб);
- допомога, як вимушеним переселенцям, на суму 1000 грн (1 особа).
КЗ «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради здійснює соціальну роботу, надає соціально-психологічну допомогу та соціальні послуги особам, сім’ям, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, та надає мешканцям громади такі базові соціальні послуги:
- Догляд вдома;
- Надання притулку;
- Екстрене (кризове) втручання;
- Консультування;
- Соціальний супровід;
- Натуральна допомога;
- Інформування.
Послуга «догляд вдома» надається одиноким непрацездатним громадянам, пенсіонерам та інвалідам 9-ма соціальними робітниками, які відвідують закріплених за ними громадян, виявляють їхні потреби та надають передбачені договором послуги. Наразі така соціальна послуга надається 56 особам, які є непрацездатними одинокими громадянами, пенсіонерами (48 осіб) та особами з інвалідністю (8 осіб). З них – 39 жінок, 17 чоловіків. За І півріччя 2023 року було взято на обслуговування та укладено 1 договір про надання соціальної послуги «догляд вдома» особі з інвалідністю І групи.
Соціальні робітники КЗ «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради надають такі соціальні послуги:
- придбання та доставка продовольчих, промислових та господарських товарів, медикаментів;
- прибирання житла;
- підготовка продуктів для приготування їжі, миття овочів, фруктів і посуду, винесення сміття;
- прання та прасування білизни, одягу;
- заміна постільної та натільної білизни;
- миття та обклеювання вікон;
- розпалювання печей, піднесення дров, вугілля, розчищення снігу, внесення води в дім;
- допомога при консервуванні овочів та фруктів;
- дрібний ремонт одягу;
- приготування їжі;
- надання допомоги при купанні, митті голови, розчісуванні волосся, підрізання нігтів;
- супровід підопічного в поліклініку;
- надання допомоги в оплаті комунальних послуг;
- надання допомоги в оформленні субсидій;
- надання допомоги в написанні листів;
- надання допомоги в проведенні сільськогосподарських робіт (в обробітку присадибної ділянки на площі 2 сотки).
- представництво інтересів в органах державної влади, установах, підприємствах та організаціях (виконання доручень, пов’язаних з необхідністю відвідання різних організацій).
Під соціальним супроводом фахівців із соціальної роботи знаходиться 20 родин Курненської громади. Вказаним родинам надаються наступні соціальні послуги: соціальна інтеграція та реінтеграція, соціальний супровід сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, соціальний супровід сімей, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, соціальна профілактика, надання матеріальної допомоги, консультування та інформування, сприяння в оформленні документів, у тому числі для призначення соціальних виплат та допомог, відновлення реєстрації за місцем проживання, а також організація лікування та оздоровлення дітей. За І півріччя 2023 року під соціальний супровід фахівців із соціальної роботи потрапила ще одна родина.
Фахівці із соціальної роботи спільно із спеціалістами відділу соціального захисту населення та охорони здоров’я і спеціалістами служби у справах дітей Курненської сільської ради станом на 01.07.2023 року здійснили 237 обстежень житлово-побутових умов проживання підопічних сімей, про що складено відповідні акти обстежень. Систематично здійснюється спілкування з даними родинами в телефонному режимі.
Крім цього, КЗ «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради визначено як місце компактного поселення внутрішньо переміщених осіб в громаді, в якому можливо розмістити 40 осіб. Протягом І півріччя 2023 року в МКП проживало 12 внутрішньо переміщених осіб, в тому числі 6 дітей. Станом на 01.07.2023 року в закладі зарезервовано 28 місць для можливого розміщення евакуйованого населення із зон підтоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС та зон проведення бойових дій.
З початку повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України і до тепер КЗ «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради продовжує отримувати гуманітарну допомогу для внутрішньо переміщених осіб та найбільш вразливих категорій населення від різноманітних благодійних організацій, як від міжнародних, так і від вітчизняних.
Міжнародна організація з міграції (МОМ) у рамках проєкту «МОМ в Україні, Програма з розповсюдження непродовольчих товарів та Програма загальних поставок», що впроваджується МОМ за фінансування декількох донорів, передала безоплатно КЗ «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради допомогу на загальну суму 290,384 тис. грн.
№ |
Найменування |
Кількість |
1 |
Набір постільної білизни з термоковдрою |
80 штук |
2 |
Непродовольчий набір |
80 штук |
3 |
Кухонний набір |
40 штук |
4 |
Розкладний стілець |
60 штук |
5 |
Одинарна ковдра (Канадська) |
40 штук |
6 |
Матрац |
80 штук |
Протягом всього року КЗ «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради надавав натуральну допомогу особам, які опинились у складних життєвих обставинах, багатодітним сім’ям, особам похилого віку, особам з інвалідністю та внутрішньо переміщеним особам. Натуральна допомога надавалась у вигляді продуктових наборів та засобів гігієни. Загалом, було задоволено потреби 34 таких особи.
Комунальне некомерційне підприємство «Амбулаторія загальної практики сімейної медицини» Курненської сільської ради є закладом охорони здоров’я – комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає первинну медичну допомогу та здійснює управління медичним обслуговуванням населення, вживає заходи з профілактики захворювань населення та підтримання громадського здоров’я. Підприємство здійснює господарську некомерційну діяльність, спрямовану на досягнення соціальних та інших результатів без мети одержання прибутку.
Штатним розписом КНП «АЗПСМ» Курненської сільської ради затверджено штатну чисельність – 26 штатні одиниці:
директор – 1 штатна одиниця;
лікар – 3 штатних одиниці;
сестра медична – 14 штатних одиниць;( в т.ч. лаборант з 01.02.2023 р.)
молодша медична сестра – 5 штатних одиниць
водій транспортних засобів – 3 штатних одиниці.
КНП «АЗПСМ» Курненської сільської ради обслуговує 7988 чоловік населення.
На виконання Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», наказів МОЗ України від 19.03.18р. №503 «Про затвердження порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу» та №504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги» обслуговування населення здійснювалося за деклараціями та за територіальним розподілом. Станом на 30.06.2023 р. КНП «АЗПСМ» Курненської сільської ради укладено 4073 декларацій, в тому числі по вікових категоріях:
-від 0 до 6 років – 186 декларацій
-від 7 до 17 років – 699 декларацій:
-від 18 до 39 років – 953 декларації;
-від 40 до 64 років – 1414 декларацій;
-від 65 років – 821декларація.
Сімейні лікарі КНП «АЗПСМ» Курненської сільської ради мають наступну кількість укладених декларацій:
Антонюк Андрій Микитович – 1818;
Голуб Світлана Валентинівна – 1764;
Давидова Надія Іванівна – 491.
Медичні послуги надаються відповідно до порядків надання медичної допомоги, затверджених МОЗ, з обов'язковим дотриманням галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я та в місцях надання медичних послуг. Кожне місце надання медичних послуг надавача відповідає державним санітарним нормам і правилам, ліцензійним умовам провадження господарської діяльності з медичної практики, галузевим стандартам у сфері охорони здоров'я, вимогам примірних табелів матеріально-технічного оснащення.
Виробнича потужність підприємства 85 відвідувань в зміну.
Амбулаторні відвідування лікарів ЗПСМ розраховано у кількості – 5330 відвідувань:
Антонюк А.М. – 2020 пацієнтів;
Голуб С.В. – 2330 пацієнтів;
Давидова Н.І. – 1060 пацієнтів.
Кількість відвідування ФП:
с. Андріївка – 407, в т.ч. 49 дітей;
с. Теньківка – 648, в т.ч. 198 дітей;
с. Ходорівка – 1860, в т.ч. 150 дітей;
с. Тетірка – 965, в т.ч. 410 дітей;
с. Великий Луг – 1420, в т.ч. 352 дітей;
с. Новини – 384, в т.ч. 69 дітей;
с. Павлівка – 510, в т.ч. 120 дітей;
с. Грузливець – 250, в т.ч. 80 дітей;
с. Старий Майдан – 300, в т.ч. 30 дітей;
селище Курне – 606, в т.ч. 143 дітей.
В лікувальному закладі діє кабінет тимчасового перебування пацієнтів.
На утримання КНП «АЗПСМ» Курненської сільської ради» з Національної служби здоров’я України за І півріччя 2023 рік на підставі укладених лікарями декларацій надійшло 1529,8 тис грн. Кошти було витрачено на:
• оплата праці – 1374,85тис. грн;
• придбання паливно-мастильних матеріалів – 67,1 тис. грн (в т.ч. бензин –1400л.)
• водопостачання та водовідведення – 5,0 тис. грн;
• електроенергія – 44,2 тис. грн;
• інтернет – 26,8 тис. грн;
• курси – 3,8 тис. грн;
• матеріали – 4,7 тис. грн.
• ремонт медобладнання – 3,3тис.грн.
Також з місцевого бюджету на утримання КНП «АЗПСМ» Курненської сільської ради» було дофінансовано кошти в сумі 1179,8 тис. грн на оплату праці.
Згідно наказів Департаменту охорони здоров’я Житомирської обласної військової адміністрації надано гуманітарної допомоги від благодійних організацій на загальну суму 433,3 тис. грн:
- виробів медичного призначення (маски та респіратори) – 307,6 тис. грн.;
- швидкі тести на Covid-19 – 21,2 тис. грн;
- вітамінів та лікарських засобів – 83,2 тис. грн;
- деззасоби – 13,3 тис. грн.;
- памперси – 8,0 тис. грн.
На 2023 рік до НСЗУ подана та підтверджена заявка на суму 2907 тис. грн. З місцевого бюджету на 2023 рік заплановано виділити кошти в сумі 1760 тис. грн.
СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» штатна чисельність працівників служби у справах дітей нараховує 3 особи, фактично працює 1 працівник. Служба у справах дітей має статус юридичної особи, є підзвітною та підконтрольною сільському голові.
Близько 23% відсотків населення Курненської громади становлять діти. Кожна дитина, яка мешкає у громаді, має право на захист майнових і немайнових прав, який за законом, надає сільська рада, як орган опіки та піклування. Враховуючи такі факти сільська рада має особливі повноваження виконавчих органів влади представляти та відстоювати інтереси своїх громадян, в першу чергу дітей. Діяльність служби спрямована на виконання Законів України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Про охорону дитинства», «Про місцеве самоврядування в Україні», Указів та Доручень Президента України, постанов Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 року № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини”, від 01.06.2020 року № 585 «Про забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах» та ін.
Від відповідних закладів за період І півріччя 2023 року службою у справах дітей розглянуто 8 письмових звернень громадян. У вказані терміни надано відповіді чи підготовлено проєкт рішення виконавчого комітету Курненської сільської ради.
Надійшло вхідної кореспонденції 99 листів: з них - 36 на контролі, а вихідної - 105 листів. Надано відповідь на 3 прокурорських запитів.
Видано накази з основної діяльності - 32, з кадрових питань видано - 10 наказів.
Протягом І півріччя 2023 року статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування не надавався дітям з Курненської сільської ради, влаштовано 2 дитини, позбавлених батьківського піклування під опіку до брата, яким надано статус у 2022 році. 2 дитини позбавлених батьківського піклування влаштовано під опіку до брата в Великолугівському старостинському окрузі № 3.
№ п/п |
Старостат |
Причина надання статусу |
Влаштування |
Судові процеси |
1. |
Великолугівський старостинський округ № 3 |
2 дітей надано статус ПБП, мама визнана судом недієздатною |
тимчасово в сім’ю брата |
визнано на 2 роки |
|
7дітей |
|
|
Службою у справах дітей тимчасово відібрано та розміщено в КНП «Лікарня» Пулинської селищної ради 7 дітей із 4 родин (с. Тетірка, с. Курне, с. Соколів), які в подальшому повернуто в біологічні родини.
В продовж звітного періоду начальником служби підготовлено 7 позовних заяв органу опіки та піклування Курненської сільської ради про позбавлення батьківських прав, а саме на:
- 1 жительку с. Теньківка, дитину відібрано без позбавлення батьківських прав в 2020 році та 2023 році маму позбавлено батьківських прав;
- 1 уродженку с. Палівка, дитину відібрано без позбавлення батьківських прав в 2020 році та 2023 році позбавлено батьківських прав;
- 1 жительку с. Стрибіж подано позов до суду про позбавлення маму батьківських прав;
- 1 жительку с. Грузливець подано позов до суду про позбавлення маму батьківських прав;
- 1 жительку с. Соколів подано позов до суду про позбавлення маму батьківських прав;
- 1 жительку с. Курне подано позов до суду про позбавлення маму батьківських прав;
- 1 жительку с. Великий Луг подано позов до суду про позбавлення маму батьківських прав.
Прийнято участь у 18 судових засіданнях по 6 справах.
№ п/п |
Старостинський округ |
Судове засідання про позбавлення батьківських прав залишеної дитини в пологовому відділенні |
Кількість дітей |
1. |
Стрибізький старостинський округ № 1 |
5 |
3 |
2. |
Теньківський старостинський округ № 8 |
3 |
2 |
3. |
Соколівський старостинський округ № 6 |
3 |
1 |
4. |
Курненський старостинський округ № 5 |
3 |
1 |
5. |
Великолугівський старостинський округ № 3 |
4 |
1 |
Всього |
18 |
|
В стадії розгляду перебуває ще одна справа відносно 2 дітей.
Дитяче населення громади становить 1851, з них станом на 01.07.2023 року 54 статусні діти (15 дітей-сиріт, 39 дітей позбавлених батьківського піклування), які є вихідцями із Курненської сільської ради. Із 54 статусних дітей, 52 перебувають в сімейних формах виховання, що становить 96,2 %, в тому числі:
- 39 дитини під опікою (де 32 дітей проживають на території громади та 7 дітей під опікою на іншій території, проте прибули під опіку з інших територій 5 дітей);
- 3 дитини в прийомній сім’ї;
- 10 дітей в дитячому будинку сімейного типу;
- 1 дитина в Будинку дитини;
- 1 дитина на повному державному утриманні в закладі освіти.
Таблиця в розрізі по старостинських округах статусних дітей та форми влаштування
№ п/п |
Старостинський округ |
Діти, які прибули з інших територій і не вихідцями Курненської територіальної громади |
Статусних дітей, які проживають на території старостинського округу |
Влаштовані статусні діти на іншій території з старостинсь-кого округу |
Всього статусних дітей |
|
Курненський центральний округ |
|
- |
3 (1опіка, 2 ДБСТ) |
0 прож (4на інш. терит.) |
|
Курненський старостинський округ № 5 |
|
5 |
- |
5прож. |
|
Соколівський старостинський округ № 6 |
|
- |
1 (1 ПС) |
0 прож.(1на інш. терит.) |
|
Теньківський старостинський округ № 8 |
2 |
3 |
2 ( 2 ДБСТ |
5 прожив., (2 інш. тер.) |
|
Андріївський старостинський округ № 7 |
1 |
1 |
1 (опіка) |
2 прож. (1 інш. тер.) |
|
Тетірський старостинський округ № 4 |
|
4 |
- |
4 прожив |
|
Великолугівський старостинський округ № 3 |
|
6 |
1 (ПС) 1 училище |
6прожи (2 на інш. тер.) |
|
Старомайданський старостинський округ № 2 |
|
1 |
7 (6 ДБСТ, 1 ПС)
|
1 прож. (7 на інш. тер.) |
|
Стрибізький старостинський округ № 1 |
2 |
12 |
5 (опіка) |
14прож (5 на інш) |
Всього |
5 |
32 |
22 (7 опіка на інш. тер., 3 ПС, 10 ДБСТ, інші установи 2) |
32 прож. під опікою (на інш тери -22 ДБСТ 10, ПС3, інші установ- 2, 7 опіка) |
Станом на 01.07.2023 р. в службі у справах дітей обліковувалося 45 дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах (далі-СЖО) які виховуються у 18 сім’ях (де з них потерпілих від збройних конфліктів – 3). Впродовж звітного періоду знято 1 дитину, 15 дітей з 5 сімей поставлено на первинний облік у зв’язку з ухилянням від виконання батьківських обов’язків. Систематичне відвідування цих сімей, надання їм допомоги (продуктові набори, одяг, взуття) дає можливість підтримувати їх та тримати на контролі. Тобто відвідано 39 дітей з 12 сімей. Нововиявлені діти СЖО:
8 дітей Соколівський старостинський округ;
4 дітей Стрибізький старостинський округ;
3 дітей Тетірський старостинський округ.
Протягом І півріччя 2023 року здійснено 29 рейдів обстеження умов проживання та складено 67 актів обстеження сімей, де виховуються 175 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які потрапили в складні життєві обставини, дітей, які повернулися з інтернатних закладів та інші. Під час рейдів з батьками та дітьми проведено роз’яснювальну роботу. До батьків, які систематично вживають алкогольні напої, не виконують батьківські обов’язки щодо виховання дітей, здійснено заходи профілактичного виховного, адміністративного характеру, в тому числі попереджено 6 батьків, притягнуто до адміністративної відповідальності 6 батьків.
Здійснено виїздів по старостинських округах:
№ п/п |
Старостинський округ |
Обстежено сімей та складено актів |
1. |
Курненський центральний округ |
4 |
2. |
Курненський старостинський округ № 5 |
3 |
3. |
Соколівський старостинський округ № 6 |
12 |
4. |
Теньківський старостинський округ № 8 |
4 |
5. |
Андріївський старостинський округ № 7 |
5 |
6. |
Тетірський старостинський округ № 4 |
5 |
7. |
Великолугівський старостинський округ № 3 |
10 |
8. |
Старомайданський старостинський округ № 2 |
1 |
9. |
Стрибізький старостинський округ № 1 |
23 |
Всього |
67 |
Служба у справах дітей сприяє втіленню пріоритетних завдань державної політики у сфері забезпечення житлових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.
Із загальної кількості дітей зазначеної категорії:
- 3 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які досягли 16 років, перебувають на квартирному, а саме: 2 дітей - Андріївський старостинський округ № 7, 1 дитина - Теньківський старостинський округ № 8;
- 14 осіб (віком 18 – 23 роки) з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування перебувають на квартирному, а саме: 3 особи - Курненський старостинський округ № 5, 2 особи – Курненський центральний округ, 3 особи - Старомайданський старостинського округу № 2, 2 особи -Теньківський старостинського округу № 8, 1 особа - Великолугівський старостинського округу № 2, 2 особи - Стрибізький старостинського округу № 1, 1 особа - Андріївський старостинського округу № 7 .
- 4 особи (віком 23-35 роки) з числа дітей-сирі та дітей, позбавлених батьківського піклування перебуває на квартирному обліку, а саме: 2 особи – Курненський центральний округ, 1 дитина та 1 особа Великолугівський старостинський округ № 3, 1 - дитина Теньківський старостинський округ № 8.
№ п/п |
Старостинський округ |
Кількість |
1. |
Курненський центральний округ |
4 |
2. |
Курненський старостинський округ № 5 |
3 |
3. |
Соколівський старостинський округ № 6 |
- |
4. |
Теньківський старостинський округ № 8 |
4 |
5. |
Андріївський старостинський округ № 7 |
3 |
6. |
Тетірський старостинський округ № 4 |
- |
7. |
Великолугівський старостинський округ № 3 |
3 |
8. |
Старомайданський старостинський округ № 2 |
3 |
9. |
Стрибізький старостинський округ № 1 |
2 |
Всього |
22 |
Значна частина житла, що належить дітям на праві власності або користування, потребує проведення ремонтних робіт.
На постійному контролі в службі у справах дітей перебуває питання жорстокого поводження з дітьми та попередження насильства в сім’ї. Від початку року до служби надійшло 1 повідомлення щодо насилля над дитиною в Соколівському старостинському окрузі № 6.
Службою у справах дітей організовано проведення 7 засідань комісії з питань захисту прав дитини на якому було розглянуто та прийнято 54 рішення в тому числі: щодо визначення місця проживання малолітніх дітей; про надання дозволу на вчинення правочину щодо нерухомого майна, співласниками якого є малолітні діти; про затвердження висновків стан утримання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у сім’ях опікунів; про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківських обов’язків.
За результатами проведених засідань комісії підготовлено протоколи засідань та рішення по кожному питанню. Під час розгляду складних питань начальник служби у справах дітей приймає участь у спільних засіданнях на відповідних територіях старостинських округів.
Начальником служби від початку року підготовлено 11 проектів рішень виконавчого комітету Курненської сільської ради з питань щодо захисту законних прав та інтересів дітей, які затверджено на даних засіданнях.
Службою у справах дітей подано піврічні звіти в ССД Житомирської ОДА:
- на виконання наказів 17-од, 30-од, 42-од, 73-с, 16-од, 11-од, 40-од, 52-од, 53-од, 55-од, 56-од, 67-од, 95-од, 5-од, звіт на лист 1401, 540, лист 467;
- соціальна карта громади станом на 30.06.2023р.;
- сформовано списки дітей, які виховуються в інтернатних закладів, складено електронні картки, список переміщених дітей з первинного обліку, інформацію про дітей, які перебувають на квартирних обліках, соціальна карта громади, список позовних заяв, список дітей влаштованих протягом року.
Службою у справах дітей забезпечено роботу ЄІАС «Діти», сформовано електронний банк даних, в яких поновлено відомості щодо 54 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку служби у справах дітей та 45 дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах. Обласною службою у справах дітей здійснено перевірку наповнення ЄІАС «Діти».
Робота працівників служби спрямована на збереження для дитини її біологічної родини, зменшення кількості дітей, які перебувають поза сімейним оточенням, сприяння створенню умов для виховання відповідального батьківства. Саме тому основним напрямком роботи служби у справах дітей є вчасне виявлення таких сімей та проведення з ними відповідної профілактично-виховної роботи з питань профілактики негативних проявів у дитячому середовищі, в тому числі щодо захисту від булінгу та домашнього насильства, вживання алкогольних напоїв, куріння тютюнових виробів.
Проведено спільні профілактичні бесіди з ювінальною превенцією, пробацією в 4-х навчальних закладах (Стрибізький ліцей, Старомайданська філія Стрибізького ліцею, Великолугівський ліцей Андріївський ліцей), а також організовано проведення профілактичної бесіди з дітьми старших класів представником «Місія в Україні».
Службою у справах дітей організовано та супроводжено 25 дітей до м. Київ на захід, та 28 дітей на день захисту дітей.
Проведено роботу з 5 дітьми щодо відвідування навчального закладу Курненської сільської ради. Проведено роботу та надіслано необхідні документи на навчання кандидата в патронатну родину, які в процесі відмовилися.
Надано методичну допомогу та практичну допомогу 1 практиканту.
Проведено верифікацію виплат дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
КУРНЕНСЬКИЙ ЦЕНТРАЛЬНИЙ ОКРУГ
Курненська сільська рада – це орган місцевого самоврядування Курненської сільської територіальної громади Житомирського району Житомирської області.
До складу Курненського центрального округу входять: с. Курне та с. Березова Гать. Станом на 01.01.2023 року населення округу становить 838 жителів, а саме: в с. Курне проживає 640 чол., в с. Березова Гать – 198 чол.
З них на території округу проживають:
- пенсіонерів -85;
- інвалідів загального захворювання – 41;
- учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 2;
- учасників АТО – 9;
- інвалідів Афганської війни – 1;
- дітей війни – 34;
- багатодітні сім’ї – 14 та інші.
За звітний період Курненський центральний округ:
- видав 491 довідку різного характеру (про склад сім’ї або зареєстрованих осіб у житловому приміщенні, довідки і клопотання, пов’язані з виплатою компенсацій на поховання громадян, про реєстрацію та фактичне місце проживання громадян, довідки для оформлення спадщини за заповітом та оформлення спадщини за законом, довідки про тимчасову реєстрацію ВПО);
- вчинив 85 нотаріальних дій (питання стосовно складання та посвідчення заповітів, посвідчення справжності підпису, посвідчення дублікатів заповітів, засвідчення вірності копії документів, державна реєстрація шлюбу, державна реєстрація народження, державна реєстрація смерті);
- оформив та передав 94 справи для призначення субсидій на соціальні допомоги.
Документообіг в цілому склав 1746 документів. З них 1092 документів вхідної кореспонденції, розгляд яких було доручено відповідним структурним підрозділам сільської ради або окремим посадовим особам та 654 документів вихідної кореспонденції.
На території Курненського центрального округу функціонують:
- Курненський ліцей, в якому навчається 116 учнів;
- Курненський заклад дошкільної освіти «Капітошка», який відвідує 22 дитини, діяльність якого направлена на забезпечення щоденної та стабільної роботи закладу, створення безпечних умов праці та всебічного розвитку дітей.
- Центр культурних послуг с. Курне;
- Публічна бібліотека Курненської сільської ради, яка нараховує 520 користувачів;
- Комунальне некомерційне підприємство «Амбулаторія загальної практики сімейної медицини» Курненської сільської ради, що надає первинну медичну допомогу та здійснює управління медичним обслуговуванням населення, вживає заходи з профілактики захворювань населення та підтримання громадського здоров’я. КНП «АЗПСМ» Курненської сільської ради обслуговує 7988 чоловік населення.
Протягом звітного періоду по соціальних угодах на рахунку ГО «Курне-2018» було 140535 грн. Кошти були направлені на:
- участь у придбанні автомобіля для ЗСУ - 30375 грн.;
- подарунки для людей похилого віку (70-90 років) – 6695 грн.;
- придбання фурнітури для пластикових дверей Курненського ліцею – 1000 грн;
- солідол для шкільного автобуса – 735 грн;
- подарунки для випускників ЗДО «Капітошка» - 1179 грн.;
- фарба для стадіону – 837 грн;
- матеріали для ремонту Центру культурних послуг с. Курне – 4364 грн.
В цей нелегкий для нашої країни час міжнародні гуманітарні фонди, організації та волонтерські спільноти виявили солідарність з Україною.
Проєкт «Гуманітарна допомога для України» реалізується Фондом міжнародної солідарності (Республіка Польща) Solidarity Fund PL in Ukraineу партнерстві з BGK (Банк господарства крайового) та Європейською Комісією на користь територіальних громад, які є жертвами російської агресії проти України та/або допомагають внутрішньо переміщеним особам.
17 березня 2023 року Курненський центральний округ отримав генератори та печі-буржуйки від європейських партнерів (Представництво Фонду міжнародної солідарності):
- генератори 3,8 кВт – 6 шт. загальною вартістю 10320,00 злотих;
- генератори 5,5 кВт – 1 шт. вартістю 3357,90 злотих;
- генератори 8 кВт 3-ф – 2 шт. вартістю 9569,40 злотих;
- пічки – 7 шт. вартістю 5217,66 злотих;
- димова труба – 7 шт. (дарування від компанії PUH King-Sten-Trans Piotr Stępień);
- коліно до димоходу – 7 шт. (дарування від компанії PUH King-Sten-Trans Piotr Stępień), загальною вартістю 18144,96 злотих.
Генератори були використані для забезпечення безперебійним теплом закладів освіти та обладнання пунктів незламності в населених пунктах громади. Печі-буржуйки планується використовувати для облаштування укриттів.
З метою подальшої співпраці в рамках реалізації спільного проєкту у сфері поводження з відходами 24 березня 2023 року в Курненському центральному окрузі відбулась зустріч голів Курненської сільської ради Леоніда КОРЗУНА, Брониківської сільської ради Надії ЗАЛЕВСЬКОЇ та Довбиської селищної ради Олега ХОМ’ЯКА. Результатом зустрічі стало підписання Договору про співробітництво територіальних громад у формі реалізації спільного проекту «Впровадження системи ефективного управління відходами в Курненській, Брониківської та Довбиській територіальних громадах». Метою Проєкту є створення спільної системи поводження з відходами та поліпшення якості послуг у сфері управління відходами.
Також 24 березня 2023 року у Курненському ліцеї відбулася благодійна ярмарка на підтримку ЗСУ. Спільними зусиллями від продажу смаколиків було зібрано суму 6701 грн. 50 коп.
У травні цього року Курненський центральний округ долучився до акції «ПРИГОСТИ шоколадом Захисників, які боронять Україну!» від наших партнерів БО «Разом до життя», які неодноразово допомагали жителям громади в наданні гуманітарної допомоги.
Активно долучились до цієї акції заклади освіти Курненської громади та магазинам громади, які також не стали осторонь ініціативи.
В підсумку було зібрано більше 600 штук шоколадок, батончиків, які були передані Благодійному фонду для подальшої передачі нашим захисникам.
У червні 2023 року жителі Курненського центрального округу активно відгукнулися допомогти постраждалим жителям Херсонщини. Було зібрано велику партію картоплі. Об'єми картоплі були такі великі, що ми мали можл