Курненська громада
Житомирська область, Житомирський район

Звіт Курненського сільського голови за І півріччя 2024 року

                                           ПРОЄКТ

                                                              

 

КУРНЕНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Сорок друга сесія                                                                              8 – го скликання

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

18 вересня 2024 року                          с. Курне                                             № _____

 

Про звіт сільського голови «Про роботу 

Курненської сільської ради та її виконавчого

комітету за І півріччя 2024 року»

 

          Відповідно ст. 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши звіт Курненського сільського голови Леоніда КОРЗУНА «Про роботу Курненської сільської ради та її виконавчого комітету за І півріччя 2024 року», сільська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

          1. Звіт Курненського сільського голови «Про роботу Курненської сільської ради та її виконавчого комітету за І півріччя 2024 року», взяти до відома (додається).

 

          2. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Курненської сільської ради звіт Курненського сільського голови «Про роботу Курненської сільської ради та її виконавчого комітету за І півріччя 2024 року».

 

          3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

 

 

Сільський голова                                                                        Леонід КОРЗУН

 

Секретар ради                                                                             Світлана ЛОНСЬКА

 

 

                                                                                Додаток

                                                                                до рішення сорок другої сесії

                                                                                8 – го скликання

                                                                                Курненської сільської ради

                                                                                від 18 вересня 2024 р. № _____

 

Звіт Курненського сільського голови

«Про роботу Курненської сільської ради та її виконавчого комітету

за І півріччя 2024 року»

 

Шановні жителі Курненської сільської територіальної громади!

 

          За І півріччя 2024 року роботу громади можна відзначити як конструктивну й послідовну, оскільки всупереч непростій соціально-економічній ситуації, викликаній фінансово-економічними змінами, ми намагаємося зберігати стабільність та приймати виважені рішення. Восьмий рік поспіль Курненська сільська територіальна громада, утворена шляхом добровільного об’єднання, продовжує своє успішне функціонування в умовах реформи місцевого самоврядування та впровадження принципів децентралізації.

          Спільними зусиллями вдалось реалізувати чимало із поставлених завдань і досягнути позитивних результатів саме завдяки конструктивній роботі керівництва громади, депутатського корпусу, керівників установ, підприємств та організацій, підприємців, а також активних мешканців.

          Сьогоднішня наша реальність – болюча і важка. Але ми не впали духом, не перетворились на тих, кому потрібні тільки співчуття та жалість. Ми всі разом продовжуємо працювати, виконувати свої завдання, планувати діяльність та жити в умовах воєнного часу.

          Вир повномасштабного вторгнення росії в Україну зруйнував наш поступ з розбудови країни та Курненської сільської територіальної громади зокрема, відтіснив на другий план реалізацію важливих для людей проєктів.

          На жаль, війна ще триває, а ворог підступний. Тому в цьому звіті не прозвучить інформація про найбільші здобутки.

          Коли я говоритиму про те, що зроблено в нашій громаді за ці місяці, я говоритиму про тих, хто це все зробив. Хто весь час творить, волонтерить і захищає, сплачує податки, лікує і навчає, патрулює вулиці, саджає квіти і просуває українську культуру, підтримує нужденних і залучає інвестиції, критикує і мотивує, збирається на засідання виконкомів і сесій, щоб приймати рішення на користь громади.

         Ми й досі вчимося жити й працювати в умовах воєнного стану. Велику роль в консолідації Курненської сільської територіальної громади відіграли підприємці та виробники сільськогосподарської продукції. В перші дні ми зверталися саме до них по допомогу з різними питаннями - дрова, блоки, логістика, харчування територіальної оборони та біженців, ночівля для ВПО та з іншими питаннями, які були важливі для забезпечення життєдіяльності людей та громади в цілому. Це і є елемент патріотизму та того, що дало можливість українському народу достойно зустріти ворога. Втім, підприємці, виробники сільськогосподарської продукції також активно допомагають нашій громаді у вирішенні її нагальних потреб. За І півріччя 2024 року було отримано громадою 216 035 грн. по укладених соціальних угодах.

         Також завдяки тому, що підприємці та виробники сільськогосподарської продукції, які здійснюють свою діяльність на території Курненської сільської територіальної громади, своєчасно сплачували податки, вдалось запобігти падіння по надходженнях до сільського бюджету. За І півріччя 2024 року власні надходження до місцевого бюджету становлять 14 278 977 грн. За рахунок цього ми можемо забезпечувати належну роботу громади підтримувати територіальну оборону та ті військові частини, які сьогодні воюють на Сході та Півдні країни. Ця синергія та взаємодія допомогла нам достойно прийняти всі виклики війни. Дякую Вам за те, що підтримали та продовжуєте підтримувати. За те, що з розумінням та співчуттям поставилися до людських трагедій. Бо все, що відбувається - це не просто статистика. За всіма цифрами є реальні людські обличчя, людські життя.

          Війна в Україні призвела до дестабілізації в багатьох аспектах суспільного життя. Однією з найбільш уразливих галузей стала освіта, яка не встигла стабілізуватися після випробування глобальною пандемією. Навчальні заклади, змушені адаптуватися до обмежень та загроз, стикнулися із завданням гарантувати безпеку, надійність та доступність освіти в найскладніших умовах.

          Впродовж І півріччя 2024 року здобувачі освіти разом з батьками готували та продавали різноманітні смаколики: кекси, тістечка, тортики, печиво та солодкі напої. Допомагали їм вчителі. Під час шкільних ярмарок в Курненській сільській територіальній громаді вдалося зібрати 104 334 грн. для ЗСУ.

           Хочу подякувати директорам, вчителям, а також кухарям закладів загальної середньої освіти та закладів дошкільної освіти за приготування їжі для наших захисників.

          Дитинство одне, і ми маємо зробити його яскравим та незабутнім, а участь у проєкті допоможе згуртувати дітей та молодь, сформувати у них командний дух, тому здобувачі освіти Курненської громади долучилися до спортивного проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги». Керівники закладів та вчителі фізкультури активно та завзято підтримали проєкт, який є чудовою  мотивацією до фізичного виховання і заняття спортом школярів. Зареєструвалося 8 закладів загальної середньої освіти Курненської сільської ради. Команди хлопців та дівчат змагалися з 5 видів спорту: волейбол, баскетбол, фут зал, спортивне орієнтування, черлідинг.

          Одна із сфер, яка великою мірою також постраждала у цій війні - це культура. За час війни ми неодноразово переконалися, що культура - це не лише про творення сенсів у мирних обставинах, а й постійна робота з тим, що відбувається тут і тепер. І коли йде війна у всіх її жахливих проявах, то культура в нашій громаді не відсторонюється від важких тем і далі продовжує підтримувати наших військових. Протягом І півріччя 2024 року закладами культури громади на благодійних концертах було зібрано 94 106 грн. Дякую сьогодні Вам адже від Вас залежить культурне майбутнє наступних поколінь громади та країни загалом.

          В лютому 2024 року жителі нашої громади охоче відгукнулись на запит від керівництва КНП «Лікарня» Пулинської селищної ради» щодо продуктів харчування щоб забезпечити збалансоване харчування для наших Захисників, які проходили реабілітацію. ПП Венгловський В.В. надав тушку свині – 52 кг. За кошти працівників Курненської сільської ради було закуплено риба морожена «Хек» - 32 кг, стегно куряче – 34 кг. Закладами освіти, а саме: Курненським, Тетірським, Соколівським, Великолугівським, Андріївським, Стрибізьким ліцеями було передано овочі, фрукти, м'ясо, мед, горіхи, яйця, рибу морожену, гомілки курячі, сало, пиріжки та іншу готову їжу.

          З метою вирішення питань, з якими звертаються громадяни, що потребують соціального захисту та підтримки, при Курненській сільській територіальній громаді створена комісія з питань надання матеріальної допомоги. Одноразова грошова допомога громади надавалася сім’ям загиблих військовослужбовців, сім’ям військовослужбовців, які зникли безвісти, військовослужбовцям ЗСУ, внутрішньо переміщеним особам, особам з інвалідністю, важкохворим громадянам на лікування, проведення оперативного втручання, на ліквідацію наслідків пожеж, малозабезпеченим непрацездатним громадянам, багатодітним і неповним сім’ям, пільговим категоріям населення, а також громадянам, які тимчасово потрапили в скрутне матеріальне становище. За І півріччя 2024 року до Курненської сільської територіальної громади із заявами про надання одноразової матеріальної допомоги звернулися 257 жителів. З місцевого бюджету сільської ради їм виплачено матеріальної допомоги на суму 593 791 грн.

          Сьогодні ми боремся за Перемогу, задля мирного та щасливого майбутнього в громаді та в Україні в цілому. Для цього в громаді протягом року організовувалися благодійні лотереї. Всі кошти передано на потреби нашим військовослужбовцям.

          Враховуючи демографічну ситуацію, нажаль з 01 вересня 2023 року призупинила діяльність Теньківська гімназія. З метою забезпечення доступу учнів до якісної освіти здобувачам освіти надано можливість продовжити навчання на відповідному рівні у закладах освіти Курненської сільської ради, а саме: в Соколівському ліцеї та Андріївському ліцеї.

          Однією з актуальних проблем при формуванні громадянського суспільства є потреба в розвитку та підтримці довіри громадян до органів влади та органів місцевого самоврядування. У вересні 2012 року був прийнятий Закон України «Про адміністративні послуги», який несе нову ідеологію – ідеологію служіння громадянам з боку держави. Складовою частиною нових реформ є своєчасне, повне і якісне надання адміністративних послуг. Тому рішенням тридцять другої сесії 8-го скликання від 11.10.2023 р. № 1982 «Про внесення змін до структури та загальної чисельності працівників апарату Курненської сільської ради та її виконавчого комітету, інших виконавчих органів ради» утворено відділ «Центр надання адміністративних послуг» Курненської сільської ради. Хочу зазначити, що створення відділу «ЦНАП» Курненської сільської ради спрямовано на втілення у практику нових підходів у взаємовідносинах органів виконавчої влади та громадян, що дасть можливість громадянам отримувати в одному приміщенні послуги різних адміністративних органів.

          З метою вироблення і втілення єдиної політики розвитку Курненської сільської ради розроблено План економічного і соціального розвитку Курненської сільської ради на 2024-2026 роки, який затверджений рішенням тридцять шостої сесії 8-го скликання від 16.02.2024 р. № 2065 в якому визначено конкретні пріоритети розвитку у соціальній та економічній сферах, встановлено завдання та розроблено конкретні заходи щодо реалізації пріоритетів розвитку громади.  Метою Плану є узгодження спільних дій органів виконавчої влади та місцевого самоврядування зі створення сприятливих умов для забезпечення соціально-економічного розвитку сільської ради, зростання добробуту і підвищення якості життя населення Курненської сільської ради за рахунок забезпечення позитивних структурних зрушень в економіці, підвищення її конкурентоспроможності, як основи для збалансованого зростання стандартів та показників економічного розвитку.

          В громаді з початку бойових дій знайшли прихисток понад 842 вимушених переселенців. Зараз в громаді фактично проживає майже 120 ВПО. Більшість ВПО, які проживають на території громади потребують вирішення житлових питань, матеріальної, соціальної та інших видів допомоги. Зокрема ВПО стикаються з проблемами розміщення, забезпечення належних умов проживання, харчування, створення належних умов перебування дітей в закладах дошкільної та загальної середньої освіти, доступ до медичних послуг. З цією метою цього року в громаді прийнята Комплексна програма соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб, яка спрямована на здійснення заходів, спрямованих на забезпечення реалізації і задоволення потреб ВПО, поліпшення умов проживання, створення фінансових, організаційно-правових і технічних механізмів для забезпечення комфортного соціального клімату й досягнення позитивних зрушень щодо рівня та якості життя. Так в І півріччі 2024 року за рахунок коштів міжнародних донорів на компенсацію витрат 4 власникам жилих приміщень приватного житлового фонду, які безоплатно розміщували в цих приміщеннях 6 внутрішньо переміщених осіб, по Курненській територіальній громаді сума компенсації склала 15227,87 грн, а також в І півріччі 2024 року повернуто компенсацію за спожиті комунальні послуги з серпня 2023 року по січень 2024 року включно в сумі 33687,5 грн.

          В жовтні 2023 року Курненська сільська територіальна громада пройшла І етап відбору для участі в проєкті «Вогнеборці». Зміцнення спроможності українських громад шляхом розвитку добровільних пожежних команд» (далі – ДПК), що реалізовувався за фінансової підтримки Програми польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща, а також Офісу Координатора програм допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США в рамках 10-го раунду програми «Development Cooperation Partnership Program.

          16.11.2023 року Курненська сільська рада підписала Меморандум про співробітництво з Представництвом Фонду міжнародної солідарності в Україні метою якого є співробітництво Сторін щодо створення умов для реалізації проєкту «Вогнеборці.

          18.03.2024 року відбулися збори засновників громадської організації «Добровільна пожежна команда Курненської громади» по результатах яких вирішено утворити ГО «Добровільна пожежна команда Курненської громади», основною метою діяльності є покращення системи забезпечення безпеки Курненської громади, зокрема розвиток добровільного пожежного руху, вдосконалення системи цивільного захисту на місцевому та регіональному рівнях, вдосконалення взаємодії органів державної влади або місцевого самоврядування і громадського суспільства у питаннях безпеки, популяризація пожежної безпеки та волонтерства у сфері цивільного захисту серед населення. 25.03.2024 року вищезазначена ГО зареєстрована в державного реєстратора, місце знаходження якої: с. Курне, вул. Центральна, будинок 4  корпус б.

          З 07 по 13 квітня для навчання та ознайомлення з роботою добровільних пожежних команд, які функціонують вже більше 100 років в Польщі та  зважаючи, що в Курненській громаді триває процес створення ДПК за участю сільського голови відбувся візит до Польщі. Візит розпочався з навчального центру у гміні Турава, де в загальних речах ознайомились з організацією волонтерського руху в підрозділах ДПК, а також основи надання першої медичної допомоги. Було відвідано та ознайомлено з матеріальної базою та принципами роботи ДПК, а також державними підрозділами ДСНС в гмінах та населених пунктах: Пусткові, Осовець, Кадлуб, Туравський, Венгри та головного управління ДСНС м. Ополе та Воєводського штабу Державної пожежної служби в Ополі. Також відвідали Навчальних центр Воєводського штабу Державної пожежної служби в Кракові та проїхались, ще по декільком ДПК невеличких гмін Новопольського воєводства. Перед від’їздом з Кракова відвідали центр екстреного сповіщення. В крайній день візиту відвідали Підкарпатське воєводство, а саме м. Дембіца та пожежний полігон в Бжезьниці, який створений для підтримки майбутніх (дитячих) членів пожежних команд.

          З травня 2024 року розпочалося облаштування корпусу пожежно-рятувального підрозділу.

          Також в травні цього року в Курненській громаді офіційно запустився проєкт «Поліцейський офіцер громади». Поліцейський офіцер громади — це офіцер Національної поліції України, який працюватиме в територіальній громаді. Його головні завдання — забезпечувати порядок і запобігати правопорушенням і злочинам у межах своєї територіальної громади.

          Рішенням тридцять четвертої сесії 8 – го скликання від 06.12.2023 р. № 2016 «Про затвердження Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Курненської сільської територіальної громади на період 2024-2027 роки», затверджено План, який дасть можливість визначити інтегрований підхід до активізації економічної ініціативи та зміцнення потенціалу громади, забезпечить соціально-економічну єдність і рівномірність розвитку, визначить єдиний підхід до формування і реалізації політики розвитку, створить єдину систему стратегічного планування та прогнозування розвитку громади.

          У лютому 2024 року у м. Вінниця відбувся двотижневий марафон заходів в рамках реалізації проєкту: «Підтримка децентралізації: підвищення компетенцій територіальних громад у сфері соціальних послуг». Проєкт реалізовується за фінансової підтримки Програми польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща, а також Офісу Координатора програм допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США в рамках 10-го раунду програми «Development Cooperation Partnership Program». Основна мета - проведення діагностики стану соціальної сфери у громаді, яка в подальшому стане основою для створення Багаторічного плану вирішення соціальних проблем. Після навчального візиту до Польщі в рамках проєкту «Підтримка децентралізації: підвищення компетенцій територіальних громад у сфері соціальних послуг», в червні проведено засідання робочої групи з розробки Багаторічного плану вирішення соціальних проблем Курненської громади на 2024-2030 рр. Для майбутнього розвитку соціальної сфери громади варто розширити погляд на підходи до роботи соціального сектору, зокрема, йдеться про людиноцентричність соціальних послуг, які спрямовані на покращення добробуту людей. Планується активно залучати методи ерготерапії для покращення самопочуття людини як фізичного, так і ментального.

          До Курненської сільської ради надійшов запит від військовослужбовців військової частини А****, з проханням надати допомогу у вигляді шести коліс до ЗІЛ 131 для ремонту вантажного автомобіля. Силами працівників сільської ради було зібрано необхідну суму для закупівлі та пересилки коліс у розмірі 15300 грн.

          Курненська сільська територіальна громада продовжує підтримувати наших захисників. Упродовж березня – травня у Курненській сільській раді тривав збір коштів для закупівлі авто для ЗСУ. Нам вдалося зібрати потрібну суму – 196400 грн. Хочу подякувати всім хто долучився до збору, а саме: працівники органів місцевого самоврядування – 20860 грн, заклади освіти – 119040 грн, соціальні працівники – 3400 грн, заклади охорони здоров’я – 2500 грн, ЦКП с. Стрибіж – 2000 грн, СТОВ «Тетірське» – 50000 грн. У червні відбулася передача авто NISSAN військовій частині А****.

          28 червня 2024 року під час заходів, присвячених Дню Конституції України, начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко вручив Подяку від Донецької обласної військової адміністрації для трудового колективу Курненської сільської ради. Донецька ОВА звернулась до усіх областей України з проханням допомогти з виготовленням та доставкою на лінію фронту спеціальних виробів, що здатні зупиняти ворожу техніку. По мірі можливості громада долучилася до допомоги заради спільної перемоги над ворогом.

          Також в червні місяці Курненська сільська територіальна громада стала переможцем І літніх спортивних ігор Житомирщини серед сільських, селищних територіальних громад до десяти тисяч населення під девізом «Рухайся до Перемоги», які проходили в селищі Городниця.

          Обов’язок кожного з нас завжди пам’ятати про Героїв, котрі віддали життя, захищаючи Україну. Пам’ять про загиблих воїнів завжди буде жити в наших серцях. Адже Герої живі, поки жива пам’ять про них. В громаді та її старостинських округах відкрито Алею слави і пам’яті про загиблих військовослужбовців Курненської сільської територіальної громади, що віддали своє життя за незалежність України. Алея слави символізує шану та вдячність нашим Захисникам, які відстоюючи свободу, віддали свої життя заради майбутніх поколінь та увічнення героїзму всіх військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, тих, хто боровся за свою землю і відстоював суверенітет України.

 

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

 

          Курненська сільська територіальна громада утворена в 2017 році. До її складу входять 27 населених пунктів. Загальна площа - 325,154 км2. Загальна кількість населення станом на 01 січня 2024 року становить 7978 осіб.

          Вся діяльність Курненської сільської ради будувалась та будується планово. Два депутата Курненської сільської ради достроково припинили свої повноваження у зв’язку з виїздом за межі України та за станом здоров’я, тому депутатський корпус сільської ради складається з 19 депутатів.

          У рамках декомунізації та дерусифікації рішеннями сесій сільської ради 8-го скликання від 16.02.2023 р. № 1741, від 05.04.2023 р. № 1799 та від 06.12.2023 р. № 2019 було перейменовано вулиці, провулки населених пунктів громади котрі мають назви, пов’язані із пропагандою тоталітарних режимів або їх діячів. 11 липня 2024 року відбулися громадські слухання з питання перейменування населеного пункту села Червоносілка, яке знаходиться у Великолугівському старостинському окрузі № 3. Рішенням сорокової сесії 8 – го скликання від 26.08.2024 року № 2214 затверджено відповідне подання депутатів Курненської сільської ради до Верховної Ради України щодо перейменування даного населеного пункту.

          Протягом звітного періоду здійснювався контроль щодо актуалізації Регламенту роботи Курненської сільської ради, Інструкції з діловодства у Курненській сільській раді та її виконавчому комітеті. Організація засідань сесій та засідань виконавчого комітету проводилась відповідно до вимог Регламенту роботи Курненської сільської ради восьмого скликання.

          Головною формою роботи була і залишається сесійна діяльність. Зазначу, що за І півріччя 2024 року відбулося 4 засідання сесій сільської ради, на яких прийнято 115 рішень та 10 засідань виконавчого комітету, на яких прийнято 111 рішень. За результатами засідань всі рішення прийняті, відповідно до чинного законодавства, опрацьовані, зареєстровані та оприлюднені на офіційному веб-сайті громади.

          Усі питання були попередньо детально опрацьовані на засіданнях постійних комісій сільської ради, згідно з вимогами законодавства, і виносились на розгляд сесій та виконкомів, що дозволило у конструктивному руслі працювати безпосередньо на пленарних засіданнях та приймати відповідні рішення.

          Всього за звітний період видано 266 розпоряджень сільського голови: 64 -розпорядження сільського голови з основної діяльності, 10 - з адміністративно-господарських питань, 114 - розпоряджень сільського голови з кадрових питань (особового складу) довготривалого терміну зберігання та 78 - розпоряджень сільського голови з кадрових питань (особового складу) короткотривалого терміну зберігання.

          Курненською сільською радою проводяться системні заходи щодо поліпшення роботи із зверненнями громадян, ґрунтовного та всебічного розгляду питань, які порушуються громадянами перед місцевими органами виконавчої влади, усунення причин, що породжують скарги громадян. В громаді створені належні умови для розгляду заяв, скарг і пропозицій громадян, забезпечено належний їх розгляд із додержанням встановлених законодавством термінів розгляду та своєчасним наданням відповідей заявникам. Відповідно до вимог Указу Президента України керівництвом сільської ради особлива увага приділяється вирішенню проблем з якими звертаються діти війни та ветерани праці, особи з інвалідністю, громадяни, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, багатодітні сім’ї, одинокі матері та інші громадяни, які потребують соціального захисту та підтримки.

          За І півріччя 2024 року Курненською сільською радою отримано та опрацьовано 654 звернення громадян, у тому числі 8 колективних, що на 45 звернень менше ніж за І півріччя 2023 року. З урахуванням колективних звернень, які надходили впродовж звітного періоду, до громади звернулося 774 жителя.

          Завдяки цілеспрямованій роботі депутатів, виконавчого комітету та працівників апарату сільської ради вдалося забезпечити належне функціонування Комунального багатофункціонального обслуговуючого підприємства Курненської сільської ради, закладів освіти, культури та медицини, покращити їх матеріально-технічний стан, покращити інфраструктуру сільських населених пунктів, врегулювати механізм отримання жителями громади адміністративних послуг та досягти позитивних результатів у забезпеченні життєдіяльності громади загалом.

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото без опису

Фото без опису

 

 

Фото без опису

 

Фото без опису

 

Фото без опису

Фото без опису

 

Фото без опису

 

Фото без опису

 

ФІНАНСОВИЙ ВІДДІЛ

 

          Фінансовий відділ Курненської сільської ради відповідно до законодавства України здійснює функції з складання прогнозу місцевого бюджету, організовує складання, виконання місцевого бюджету, контролю за витрачанням коштів розпорядниками бюджетних коштів, а також інші функції, пов’язані з управлінням коштами   місцевого бюджету.

          З метою забезпечення безперебійності бюджетного процесу працівниками фінансового відділу у законодавчо визначені терміни складено річний та помісячний розпис доходів, видатків загального та спеціального фондів бюджету Курненської сільської ради на 2024 рік. Для забезпечення збалансованості бюджету затверджений розпис фінансування бюджету громади на 2024 рік, та відповідно до порядку, розпис Курненської сільської ради, який направлено в управління Державної казначейської служби України 05 січня 2024 року.

          Підготовлено та доведено до головних розпорядників коштів розписи з річного та помісячного планів громади на 2024 рік в розрізі і одержувачів коштів місцевого бюджету.

          Щоденно, протягом І півріччя 2024 року, в процесі виконання бюджету розроблялися та систематизувалися казначейські документи по доходах та видатках бюджету Курненської сільської ради. В УДКСУ відкриті 28 дохідних та 33 видаткових рахунків.

          Щоденно опрацьовувалися та перевірялися звіти щодо залишків бюджетних призначень по розпорядниках коштів, залишків коштів на бюджетних рахунках.

          Проводилося фінансування бюджетних установ згідно поданих заявок (пропозицій) про виділення коштів з рахунків місцевого бюджету на рахунки головного розпорядника бюджетних коштів та реєстрів                              бюджетних фінансових зобов’язань, зареєстрованих в управлінні Держказначейства України в межах затверджених бюджетних призначень. Щоденно формувалася значна кількість фінансових зобов’язань розпорядниками коштів, по результатах яких працівниками фінансового відділу підготовлено 230 розпоряджень про виділення коштів  з рахунків бюджету Курненської сільської ради.

          Щокварталу здійснювалась підготовка інформації про виконання бюджету Курненської сільської ради по доходах, видатках, фінансуванню, кредитуванню, міжбюджетних трансфертах, підготовлені та винесені на розгляд виконавчого комітету та розгляд сільської ради проєкти рішень звіт про виконання бюджету за І та ІІ  квартал 2024 року, в т.ч. виконання доходної частини бюджету, виконання бюджету по видатках та кредитуванню.

          Надавалась допомога головним розпорядникам бюджетних коштів консультація, щодо роботи в інформаційно-аналітичній системі «LOGICA».

          Протягом І півріччя 2024 року опрацьовані та  затверджені паспорти бюджетних програм головних розпорядники коштів сільського бюджету:

          1) 17 паспортів бюджетних програм Курненської сільської ради та 13 змін до бюджетних паспортів;

          2) 12 паспортів бюджетних програм відділу освіти та гуманітарних питань Курненської сільської ради та 14 змін до бюджетних паспортів;

          3) 1 паспорт бюджетної програми Служби у справах дітей Курненської сільської ради та 1 зміна до бюджетних паспортів.

          4) 4 паспорти бюджетних програм фінансового відділу сільської ради та 8 змін до бюджетних паспортів.

          Виконані вимоги наказу Міністерства фінансів України від 27.08.2020 р. № 534 щодо подання витягів основних показників рішення про місцевий бюджет (щодо проєкту та затвердженого рішення) до серверу Інформаційно-аналітичної системи «LOGICA» також протягом звітного періоду до серверу подались 4 рішення сільської ради щодо змін до бюджету за  І півріччя 2024  року.

          Фінансовим відділом перевірено 37 кошторисів, планів асигнувань та розрахунків до них.

          Протягом звітного року у журналі вхідної документації зареєстровано 23 вхідних документів. Згідно журналу вихідної документації відділом було розроблено та зареєстровано 32 вихідних листи, інших документів, в тому числі 17 - до Департаменту фінансів Житомирської ОВА.

          Підготовлена пояснювальна записка до зведення планових показників по мережі, штатах і контингентах установ, що фінансуються з місцевих бюджетів, інформація про кількість бюджетних установ, що фінансуються з місцевих бюджетів у розрізі рівнів бюджетів та за галузевою ознакою, пояснення фактів росту мережі закладів і чисельності працівників бюджетних установ/закладів.

          Крім того, опрацьована та подана програма «Мережа, штати і контингенти установ» (планові показники), файл MST***.dbf. Дані показники є джерелом для підготовки інформаційно-аналітичних даних, здійснення аналізу виконання місцевих бюджетів, тощо.

          Постійно опрацьовувались пропозиції головних розпорядників бюджетних коштів щодо внесення змін до розпису бюджету Курненської сільської ради та готувалися відповідні довідки згідно з законодавством. Протягом звітного періоду підготовлено 112 довідок змін до розпису бюджету  Курненської сільської ради, з них:

          1) 93 довідки змін до розпису загального фонду по видатках бюджету;

          2) 4 довідки змін до розпису спеціального фонду по видатках бюджету;

          3) 15 довідок про уточнення плану доходів.

          Здійснювали по порталі ДПСУ «Електронний кабінет платника податків» перевірку та погодження електронних повідомлень та електронних висновків про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені, які зараховуються до місцевих бюджетів або підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами. Всього протягом І півріччя 2024 року перевірено та погоджено 6 електронних повідомлень та електронних висновків.

          На підставі офіційного висновку фінансового відділу про залишки коштів на рахунках громади станом на 01.01.2024 року та з врахуванням пропозицій головних розпорядників бюджетних коштів, працівниками підготовлено та винесено на розгляд сесій сільської ради 4 проєкти рішень щодо внесення змін до бюджету сільської ради на                           2024 рік.

          Протягом І півріччя проводилась певна кадрова робота у фінансовому відділі. Так, за звітний період підготовлено 19 наказів, в тому числі з основної діяльності, з кадрових питань, по відпустках

          З метою забезпечення ефективної роботи фінансового відділу Курненської сільської ради за І півріччя 2024 році розроблялись договори та господарські угоди на придбання товарів та послуг, придбання програмного забезпечення, виконання робіт з технічного обслуговування офісної техніки, заправки картриджів, тощо.

          Протягом І півріччя 2024 року підготовлено та укладено 5 договорів.

          Протягом звітного періоду проводилась реєстрація і подання в УДКСУ платіжних доручень, юридичних та фінансових зобов′язань для розрахунків з різними Дебіторами та Кредиторами (загальна кількість підготовлених за І півріччя 2024 року платіжних доручень – 65, юридичних зобов′язань - 9 та фінансових зобов’язань - 65).

          Головним спеціалістом фінансового відділу ведеться робота по веденню бухгалтерського обліку, а саме ведення меморіальних ордерів:

          1) накопичувальна відомість руху грошових коштів загального фонду на рахунках, відкритих в органах Державної казначейської служби України (банках) № 2;

          2) накопичувальна відомість руху грошових коштів спеціального фонду на рахунках, відкритих в органах Державної казначейської служби України (банках) № 3;

          3) зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій №5;

          4) накопичувальна відомість за розрахунками з кредиторами № 6;

          5) накопичувальна відомість про вибуття та переміщення необоротних активів № 9;

          6) накопичувальна відомість витрачання виробничих запасів № 13;

          7) нарахування зносу № 17;

          8) книга «Журнал-Головна».

          Щоденно проводився синтетичний та аналітичний облік доходів по кожному виду податків та платників податків у розрізі сіл громади.

          Протягом звітного періоду року вчасно проводилось нарахування відпускних, лікарняних, заробітної плати працівникам фінансового відділу Курненської сільської ради (загальна кількість проведених розрахунків з нарахувань основної, додаткової відпусток - 5; опрацьовано листків тимчасової непрацездатності - 7)

          Вчасно перераховувалась заробітна плата за першу та другу половину місяця працівникам фінансового відділу Курненської сільської ради на відповідні зарплатні карткові рахунки.

          Щомісячно подавались у відповідні установи звіти, інформації та розрахунки з господарської діяльності, а саме:

в управління Державної казначейської служби в Житомирській області:

          1) звіт про заборгованість за бюджетними коштами;

          2) звіт про використання коштів з резервного фонду.

в департамент фінансів Житомирської ОВА:

          1) стан розподільних вільних залишків коштів загального фонду бюджету;

          2) подання інформації про стан фінансування соціальних виплат з міського бюджету в програмному забезпеченні Міністерства фінансів України «АIС Соціальні виплати» та опрацьовувались постійні зміни в даному програмному забезпеченні;

          3) інформація про наявну кредиторську заборгованість (в т.ч. протерміновану) з оплати праці з нарахуваннями працівникам бюджетних установ, які фінансуються з бюджету Курненської сільської ради;

          4) направлення файл змін до розпису бюджету Курненської сільської ради територіальної громади;

          5) інформація про обсяг коштів на реалізацію місцевих програм, заходи яких спрямовані на забезпечення підрозділів ЗСУ, та інших військових та правоохоронних органів, що фінансуються з бюджету Курненської територіальної громади;

          6) обсяги та напрями спрямування і використання залишків субвенцій з державного бюджету утворених на 01 січня 2024 року.

          Щоквартально подавалися наступні звіти та інформації:

          до управління Державного казначейської служби України у Пулинському районі:

          1) квартальна фінансова та бюджетна звітність про виконання кошторису установи.

          до Головного управління ДПС у Житомирській області:

          1) податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного податку.

          За підсумками роботи за І півріччя 2024 року були підготовлені та подані до  відповідних установ наступні звіти:

          до управління Державного казначейської служби України:

          1) річна фінансова та бюджетна звітність про виконання кошторису установи.

          до Головного управління ДПС у Житомирській області:

          1) звіт про використання доходів (прибутків неприбуткової організації);

          2) річна фінансова звітність.

          в департамент фінансів Житомирської ОВА:

          1) інформація про чисельність працівників бюджетних установ (одержувачів бюджетних коштів), що фінансуються з місцевого бюджету.

          На виконання Закону України «Про публічні закупівлі» регулярно оприлюднювали на сайті Prozorro звіти про договори про закупівлі, укладені без використання електронної системи закупівель.

         Також використовується у роботі система дистанційного обслуговування «Клієнт Казначейства – Казначейство» (SDO), «Є-Звітність», Електронний кабінет платника податків, сайт ПФУ

         Протягом І кварталу 2024 року надавалася допомога відділу освіти та гуманітарних питань Курненської сільської ради в перевірці штатів (шкіл, закладів дошкільної освіти, клубів, бібліотек), а також інша консультаційна допомога пов’язана з їх основною діяльністю.

 

ВІДДІЛ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ТА ІНВЕСТИЦІЙ

 

          Відділ економічного розвитку та інвестицій Курненської сільської ради є структурним підрозділом сільської ради, у своїй роботі керується Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Міністерства розвитку громад та територій України, розпорядженнями голови обласної, районної державних адміністрацій, наказами профільних Департаментів, розпорядженнями сільського голови, рішеннями сільської  ради та її виконавчого комітету, Положенням про відділ та іншими нормами діючого законодавства.

          У відділі станом на 01.01.2024 року працює 2 посадові особи: начальник відділу та головний спеціаліст.

          Протягом І півріччя 2024 року відділом підготовлено:

          - 2 проєкти розпоряджень сільського голови;

          - 4 проєкти рішень сільської ради;

          - 3 проєкти рішень виконавчого комітету сільської ради.

          Для використання та врахування в роботі протягом звітного періоду отримано близько 125 листів та інших документів з Житомирської обласної військової адміністрації, обласної ради та інших органів державної влади.

          На запити профільних Міністерств, Департаментів, голови та заступників голови ОДА, на запити органів державної влади, суб’єктів господарювання та громадян підготовлено та надіслано близько 120 відповідей та листів.

          У січні 2024 року відділом:

          1) збір горіхів та сушки на енергетичні батончики для Захисників;

          2) організація воркшопу  «Участь, то є сильно!»;

          3) збір продуктів для військового шпиталю;

          4) розміщення інформації різного роду на офіційній сторінці Facebook та сайті громади;

          5) фото відео фіксація спортивного проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»;

          6) збір даних для отримання гуманітарної допомоги насіння;

          7) розроблення плану соціально-економічного розвитку;

          8) розроблення інвестиційного паспорту

          У лютому 2024 року відділом:

          1) організація зустрічі голови з представниками Молодіжної Ради Курненської громади;

          2) проведення благодійної акції «Книга для захисника»;

          3) участь представників громади в рамках реалізації проєкту: «Підтримка децентралізації: підвищення компетенцій територіальних громад у сфері соціальних послуг»;

          4) розміщення інформації різного роду на офіційній сторінці Facebook та сайті громади;

          5) фото відео фіксація спортивного проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»;

          6) оновлення паспорту громади.

          У березні 2024 року відділом:

          1) участь представників громади в рамках реалізації проєкту: «Підтримка децентралізації: підвищення компетенцій територіальних громад у сфері соціальних послуг»;

          2) збір горіхів та сушки на енергетичні батончики для захисників України;

          3) проведення анкетування населення щодо стану соціальної сфери в громаді;

          4) участь у нетворкінговій події для жінок-лідерок у Житомирі;

          5) участь  у тренінгу з надання домедичної допомоги для фахівців ДСНС, добровольців-рятувальників, органів ОМС та вчителів фізкультури.

          У квітні 2024 року відділом:

          1) організовано зустріч фахівців громади з представниками ULEAD з Європою в Житомирській області;

          2) прийнято участь у тренінгу для команд із громад Черкаської, Вінницької та Житомирської областей в рамках проєкту «Підтримка децентралізації: підвищення компетенцій територіальних громад у сфері соціальних послуг».

          У травні 2024 року відділом:

          1) відбувся візит до Республіки Польща в рамках реалізації проєкту: «Підтримка децентралізації: підвищення компетенцій територіальних громад у сфері соціальних послуг»;

          2) взято участь у базовому воркшопі програми #Молодіамбасадорирозмаїття у м. Нововолинськ, що реалізується Громадською організацією «Стан» у партнерстві з альянсом за права, рівність, солідарність «ActionAid».

          3) написання та затвердження багаторічного Плану вирішення соціальних проблем на 2024-2030 роки.

          У червні 2024 року відділом:

          1) розроблена проектна заявка на отримання гранту в рамках проєкту «Підтримка децентралізації: підвищення компетенцій територіальних громад у сфері соціальних послуг».

          З січня по липень головним спеціалістом відділу було видано 10 витягів з Єдиного державного реєстру адрес.

          Упродовж І півріччя 2024 року були пройдені навчання:

          1) базовий тренінг з психологічної стійкості «Провідники змін» від Житомирської ОДА;

          2) конференція з просторового планування «Діалогова програма» від USAID від американського народу;

          3) антикорупційна політика в органах місцевого самоврядування від USAID від американського народу;

          4) програма з наповнення Єдиного державного реєстру адрес від Житомирської ОДА;

          5) навчальна програма «Нетворкінгова зустріч» від Інститут Креативних інновацій;

          6) підтримка децентралізації: підвищення компетенцій ТГ у сфері соціальних послуг від Фонду Міжнародної Солідарності;

          7) посилення демократичних процесів на місцевому рівні під час війни від USAID від американського народу; 

          8) створення проекту нового середовища від Житомирської ОДА;

          9) організація та ведення квартирного обліку від U-LEAD з Європою.

 

ВІДДІЛ ОСВІТИ ТА ГУМАНІТАРНИХ ПИТАНЬ

 

          Під час воєнного стану в Україні заклади освіти стали певними осередками, які надають змогу дітям отримувати не лише знання, але й психологічну підтримку. Тому надзвичайно важливо було гнучко організувати освітній та робочий процес, налаштувавши комфортні та безпечні умови для усіх учасників, забезпечити безперебійні комунікації з усіма учасниками освітнього процесу.

          Дошкільна освіта – це не лише перший освітній крок дитини, але й фундамент для її подальшого розвитку як в навчанні, так і в житті. Саме на цьому етапі закладаються основи, які визначатимуть успішність маленької особистості в майбутньому.

          06.07.2024 року Президент України підписав Закон України “Про дошкільну освіту”, а отже, тепер він набув чинності, але вводиться в дію через один рік з дня набрання ним чинності 07.07.2025. Тобто обов’язковим для виконання від стане через рік. Вітаємо усіх дошкільників з прийняттям цього Закону, адже попередній Закон був прийнятий ще у 2001 році й не враховував сучасні підходи до дошкільної освіти.

          Сергій Бабак, голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, акцентував, що ухвалення закону дає змогу поставити дитину в центр організаційних та управлінських рішень, адже саме вона є головним стейкхолдером владної вертикалі та інституцій системи дошкільної освіти.

          Заклади дошкільної освіти Курненської сільської територіальної громади – це осередки, які дають змогу дітям отримувати не лише знання та практичні вміння для життя, а й створюють дружнє і підтримуюче освітнє середовище, де кожна дитина розкриває свій потенціал. Головним завданням ЗДО залишаються безпечність освітнього середовища, забезпечення доступності та якості освіти для всіх дітей та  патріотичне виховання.

          Витрати на ЗДО громади за 6 місяців 2024 року становлять – 3253891 грн (зарплата працівників - 3805444, закупівля матеріалів – 11717, продукти харчування – 238582 грн, оплата послуг – 18301 грн).

 

ЗДО І півріччя 2024 рік

Середня кількість дітей, що відвідують заклад

%

Андріївський ЗДО

13

54

Великолугівський ЗДО

12

63

Курненський ЗДО

8

42

селище Курне ЗДО

9

39

Стрибізький ЗДО

11

35

Слобідський ЗДО

4

44

Старомайданський ЗДО

7

33

Соколівський ЗДО

10

45

Тетірський ЗДО

6

40

Теньківський ЗДО

4

30

          843 здобувачі освіти навчалися  за очною формою навчання, 28 здобувачів освіти навчалися на індивідуальній формі (сімейній), 13 дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, 10 дітей з особливими освітніми потребами навчалися в інклюзивних класах.

 

ЗЗСО 2024 рік

Кількість здобувачів освіти на 01.01.2024 р.

Індивідуальна форма навчання

Інклюзивне навчання

Андріївський ліцей

132

4

-

Великолугівський ліцей

116

-

1

Курненський ліцей

112

12

2

Філія селища Курне

72

7

-

Стрибізький ліцей

177

5

2

Старомайданська філія

53

-

3

Соколівський  ліцей

86

5

-

Тетірський ліцей

95

1

2

         

          У 2024 році було видано 136 документів про освіту. З них 80 про здобуття базової середньої освіти і 56 - про здобуття повної загальної середньої освіти.

          Педагоги громади підтримують патріотичний дух через участь у навчанні щодо впровадження інноваційних форм організації роботи. Усі заклади освіти громади долучились до створення нового освітнього простору в закладах, з метою надання якісних освітніх послуг в умовах концепції «Нова українська школа».

          Працівники закладів освіти виховують підростаюче покоління на кращих традиціях українського народу, збереження історичної, духовної та культурної спадщини рідного краю, виявляючи та розвиваючи творчі здібності та інтерес до науково-дослідної, пошукової, експериментальної та практичної діяльності.

          Освітній процес у загальноосвітніх закладах у 2023-2024 навчальному році забезпечували 134 педагогічних працівники. Мають «Вищу кваліфікаційну категорію»  – 45 вчителів, «І категорію»  – 42 вчителі, «ІІ категорію» -11 вчителів, «вчитель-методист» -1, «старший вчитель»- 13. У закладах дошкільної освіти - 18 педагогічних працівників.

Кваліфікаційна категорія

К-ть педагогів

Вища

45

І

42

ІІ

11

Спеціаліст

36

Педагогічне звання

Старший вчитель

13

Вчитель-методист

1

          Відповідно до нового Положення про атестацію педагогічних працівників, у 2024 році атестовано 28 педагогічних працівників, з них: на відповідність займаній посаді – 1 чол., встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» - 1, встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії» - 8,  підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії» - 6, звання «вчитель-методист» - 1, встановлено «спеціаліст ІІ категорії» - 7.

          Атестаційні комісії І рівня та ІІ рівня визнали, що педагогічні працівники відповідають займаним посадам. Результати вивчення звітних матеріалів, проведений аналіз документації дали змогу зробити висновок, що переважна частина педагогів, що атестувалися, досягли високих результатів у навчанні і вихованні учнів, знайшли ефективні форми, методи, новітні технології проведення уроків, виховних заходів, збагатили власними надбаннями передовий педагогічний досвід освітян Курненської територіальної громади.          З метою популяризації кращого досвіду професійної діяльності педагогічних працівників освіти, впровадження нових технологій у педагогічну практику, пошуку ефективних шляхів удосконалення навчального процесу з урахуванням вимог Державних стандартів, створення банку даних досягнень педагогічних колективів проводився обласний конкурс добрих практик освітян Житомирщини «Сучасна освіта  – 2024», учасниками якого було 2 педагогічних працівники: Цимбалюк Тетяна Леонідівна (Курненський ліцей, диплом ІІІ ступеня), Паночко Тетяна Олександрівна (Великолугівський ліцей, диплом ІІІ ступеня). Участь у сертифікації вчителів української мови та літератури  взяла Загурська Ванда Францівна (Тетірський ліцей).

          На високому методичному рівні та результативно була організована робота циклових комісій: вчителів математики, фізики та інформатики (голова Андрієнко Ярослава Вікторівна), вчителів природничих та суспільних наук (голова Фещук Дар’я Василівна) та вихователів ЗДО (голова Ліскова Любов Миколаївна).

          З метою залучення інтелектуальної та творчо обдарованої учнівської молоді до науково-дослідницької та експериментальної роботи діє філія учнівського товариства МАН «Інтелектуал» Курненської сільської ради (керівник Довженко Тетяна Олександрівна). Учасники ІІ обласного етапу: Грибан Катерина – Великолугівський ліцей (керівник Довженко Т.О.) – учасник, Сидорчук Максим – Великолугівський ліцей (керівник Довженко Т.О.) – спеціальний диплом.

          Здобувачі освіти мають високі результати у ІІІ етапі (обласному) Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів: Великолугівський ліцей – Сич Назарій (вчитель Чернецька Т.В.) – хімія – диплом ІІІ ступеня; Паночко Софія (вчитель Паночко Т.О.) – математика- диплом ІІІ ступеня; Деркач Анна (вчитель Довженко Т.О.) – історія – диплом ІІІ ступеня

          Протягом 2023-2024 навчального року вихованці та вчителі закладів освіти  Курненської сільської територіальної громади стали учасниками та призерами Всеукраїнських і обласних конкурсів:

          - обласний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста - 2024», обласний етап заочного Всеукраїнського конкурсу юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (Грибан Катерина - Великолугівський ліцей);

          - обласний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста» в номінації «Фото» (Романенко Софія – Соколівський ліцей, Кравчук Вероніка – Стрибізький ліцей);

          - обласний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста» в номінації «Відео» (Кравчук Вероніка, Кравчук Вікторія, Острогляд Карина, Жеребчук Владислав – Стрибізький ліцей);

          - обласний етап Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім» (агітколектив ліцею – Стрибізький ліцей);

          - обласний етап Всеукраїнського конкурсу «День зустрічі птахів», «Агітаційна робота» (колектив учнів 4 класу – Стрибізький ліцей); обласна природоохоронна акція «Годівничка» (Корнійчук Іван Стрибізький ліцей);

          - обласний конкурс виконавців художнього слова ім. Т. Шевченка (Римарева Катерина – Стрибізький ліцей);

          - обласний краєзнавчий конкурс учнівської та студентської творчості, присвячений пам’яті відомого Житомирського краєзнавця Г. Мокрицького «Дивовижна Житомирщина» у номінації «Будинок з історією» (Денисюк Анна – Соколівський ліцей);

          - обласний етап Всеукраїнської акції віртуального музею зоології «Моя улюблена тварина» (Лузовіцька Вікторія – Стрибізький ліцей);

          - обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (Мартинчук Олександра – Стрибізький ліцей, Бондар Вероніка – Великолугівський ліцей);

          - обласна виставка-конкурс «Чарівний пензлик» (Кравчук Олександра – Стрибізький ліцей, Купчинська Каріна – Великолугівський ліцей);

          - V обласний фестиваль екологічного кіно «Кіно-ЕКО-FEST» (Кравчук Вероніка, Кравчук Вікторія, Римарева Катерина, Беляк Тетяна – Стрибізький ліцей);

          - обласний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Зоологічна галерея» (Котвіцька Катерина, Бондарчук Ольга, Дробиш Ангеліна – Стрибізький ліцей);

          - обласний конкурс «Рятівник» (рій «Отамани» Курненського ліцею);

          - Всеукраїнський родинний конкурс фотопрезентацій «Вишиванка -  оберіг моєї родини» (Паночко Софія  - Великолугівський ліцей);

          - Всеукраїнський конкурс презентацій «Історію України творять Особистості» (Сидорчук Максим - Великолугівський ліцей);

          - Всеукраїнський  творчий конкурс екологічної тематики на найкраще відео з елементами анімації «Збережемо красу моєї Батьківщини» (Герега Дарія – Старомайданська філія);

          - Всеукраїнський бліц конкурс патріотичного плакату на тему «Україна жива і вічно буде жити» (Мельничук Юлія, Мельничук Ірина. Чорна Маша, Герега Дарія – Старомайданська філія);

          - Всеукраїнський конкурс есе патріотично-громадської тематики «Єднанням сильні» (Бондарчук Антоніна, Мельничук Ірина – Старомайданська філія);

          - Всеукраїнський родинний конкурс фотопрезентацій «Вишиванка – оберіг моєї родини» (Корнійчук Ангеліна,Бандилко Вероніка, Чорна Вікторія, Чорна Маша, Мельничук Ірина , Бондарчук Антоніна, Герега Дарія – Старомайданська філія);

          - Всеукраїнська кампанія Всеукраїнської дитячої спілки «Дитячий екологічний парламент» на тему «Історія моєї школи» (Герега Дарія – Старомайданська філія);

          - Міжнародний дистанційний конкурс «Олімпс 2024 – Весняна сесія» (Бондар Вероніка, Паночко Ярослав, Кичкирук Давид, Мельничук Єгор – Великолугівський ліцей);

          - Переможці відкритого Чемпіонату області з легкої атлетики, який  йде в залік обласних пошукових змагань «Хто ти, майбутній Олімпієць?»  під гаслом «Рухайся до Перемоги»(1м) (Тетеря Вероніка, Лось Евеліна, Герега Дарія, Шпак Катерина, Бабак Іван);

          - обласні змагання з шашок Гімназіади Житомирщини (3м) (Сидорчук Максим);

          - змагання з двоборства, зі стрільби(2м)(Войцеховська Софія, Сидорчук Ілля);

          - 22-го Чемпіонату області зі спортивного (пішохідного) туризму в закритих приміщеннях серед учнівської молоді (2м)( Кравчук Вікторія, Острогляд Карина, Жеребчук Владислав, Грибенюк Владислав, Дмитрів Євгеній);

          - фінальні обласні змагання з футболу серед дівчат під гаслом «Даруймо радість дітям!» (1м) (команда дівчат 2013-2014 р.н. Стрибізького ліцею, Великолугівського ліцею та філії селища Курне);

          - чемпіонат ГО ЖТО «Колос» з футзалу серед дівчат під девізом «Хто ти, майбутній Олімпієць» (2м) (команда дівчат 2011-2012 р.н.);

          - чемпіонат ГО ЖТО «Колос» з футзалу серед дівчат під девізом «Хто ти, майбутній Олімпієць» (3м) (команда дівчат 2009-2010 р.н.);

          - обласні  змагання з футболу серед дівчат під девізом «Даруймо радість дітям!» (3м) (команда дівчат 2011-2012 р.н.);

          - конкурс «Кришталеві нотки» (3м) (Римарева Катерина);

          - 32-ий  Чемпіонат області з техніки пішохідного туризму серед працівників освіти (2м) (Тимощук В.І., Сидорчук О.В., Сірик О.І., Шпак Г.М., Ліпісвіцька Я.К.)

          Цього року у червні вже вдруге відбулося свято наполегливих, цілеспрямованих, креативних учасників освітнього процесу «Сузір’я мрій», де відзначено кращих з кращих. Сподіваюся, що сузір’я талантів Курненської громади поповнюватиметься новими зірочками щороку все  більше і більше.

          Учасники освітнього процесу Курненської територіальної громади доєдналися до наймашстабнішого проекту ПЛІЧ-О-ПЛІЧ Всеукраїнські шкільні ліги під гаслом «РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО». Це змагання серед учнів закладів загальної середньої освіти з п’яти видів спорту: волейбол, баскетбол, футзал, спортивне орієнтування, черліденг.

          Питання організації харчування дітей у навчальних закладах залишається одним з найбільш актуальних та заслуговує на особливу увагу, адже з основних факторів впливу на здоров’я дітей є забезпечення їх повноцінним і раціональним харчуванням.

          В громаді затверджено програму організації шкільного харчування, яка дозволила створити єдину систему харчування, збільшити кількість дітей, охоплених харчуванням, в тому числі гарячим харчуванням за рахунок коштів батьків.

          Гарячим харчуванням охоплено - 1038 дітей – 100%.
          За кошти місцевого бюджету харчується 293 здобувача освіти 1-4 класів, 235 дітей пільгових категорій та  вихованці ЗДО.

          Важливим питанням щодо створення сприятливих умов для доступу школярів до якісної освіти та збереження здоров'я є організація підвезення учнів до закладів  освіти громади.  Підвезення дітей, які проживають поза межею пішохідної доступності, здійснювалось 4 шкільними автобусами. У грудні 2023 року придбано шкільний автобус для Соколівського ліцею вартістю 3 325 000 грн. на умовах співфінансування 50% (1 630 000грн). Загалом в громаді у 2023-2024 н.р. було організовано підвіз для 377 дітей та 56 працівників. Шкільними автобусами здійснюється підвіз на конкурси, спортивні змагання. Автобуси у задовільному стані. Проводяться своєчасна діагностика, техогляд. Придбано дизельне паливо.

          Протягом червня 2024 року в закладах освіти громади працювали пришкільні табори відпочинку, до яких було залучено 283 дитини (33%).

          Дякуючи Благодійному фонду «Надія для всіх» та його директору Штих Світлані Миколаївні 100 дітей громади протягом тижня перебували на відпочинку в с. Курне, де проводилися пізнавально-розважальні заходи.

          Позашкільний заклад освіти – Стрибізька ДЮСШ, де працює 4 тренери  та займається 154 вихованці у двох відділеннях: з тенісу та футболу. Вихованці спортивної школи брали участь, а також неодноразово ставали призерами і переможцями на обласних офіційних змаганнях, які занесені до календарних планів ДЮСШ та календарів федерацій. За шість місяців 2024 р. профінансовано Стрибізьку ДЮСШ на суму 348618 грн.

          Для закладів загальної середньої освіти громади придбано засоби навчання на суму 101842 грн.

          Проведено перезарядку первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників) на загальну суму 33730 грн., а також проведено перевірку випробування та вимірювання опору захисних заземлень 37665 грн. Загалом заклади загальної середньої освіти профінансовано на суму 23 927 561 грн. (в т.ч. зарплата педагогів – 15126412 грн., зарплата техперсоналу – 3523238 грн., закупівля матеріалів – 432575 грн., продукти харчування – 570421 грн., оплата послуг – 235648 грн.,  оплата електроенергії – 525912 грн).

          В Центрі культурних послуг с. Курне працює самодіяльний народний аматорський жіночий колектив «Великолугівчанка». Керівник колективу – Люшненко Раїса Олександрівна. У своєму складі колектив нараховує 9 чоловік. «Великолугівчанка» активно бере участь у різних заходах, конкурсах, фестивалях. Має багатий аматорський досвід роботи, різноплановий репертуар, власні творчі доробки. Популяризує та зберігає народні традиції. «Великолугівчанка» неоднарозово  брала участь у благодійному зборі коштів, щоб допомогти ЗСУ.

          На базі Центру культурних послуг с. Стрибіж працює вокальний жіночий колектив «Незламна» - керівник Стрельченко Валентина Олександрівна. Колектив веде активну концертну діяльність та проводить благодійні концерти на підтримку ЗСУ, планові заходи. Саме такі колективи дарують людям радість, наповнюють душі світлом, добром, гармонією.

          При клубних закладах працюють різні за жанрами та видами гуртки художньої самодіяльності, любительські об’єднання, клуби за інтересами.

          Аналізуючи роботу закладів культури слід відмітити, що більшість працівників працюють в тандемі: спільно проводять культурно-масові заходи та виставки декоративно-ужиткового мистецтва, співпрацюють із закладами освіти та старостатами,  популяризують пісню і книгу, організовують змістовне дозвілля краян. Але, на жаль, не всім це вдається. Тим не менш, культурне життя нашої громади у звітному періоді було плідним, завдяки творчому неспокою, громадській активності, таланту аматорів сцени та майстрів народної творчості.

          Протягом звітного періоду працівниками галузі культури в режимі дотримання  умов воєнного стану проводилися мистецькі заходи, спрямовані на утвердження: патріотизму, формування національної свідомості населення шляхом відзначення державних свят, знаменних та пам’ятних дат з історії України, заходи з нагоди Дня Соборності України: патріотичний флешмоб  «Одна, єдина соборна Україна», відео-ролик «Сила величної злуки», заходи до Дня пам’яті Героїв Крут, Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Дня єднання, Дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні (тиха акція «Ангели пам’яті», година пам’яті «Небесну Сотню Господи прийми»), міжнародний день рідної мови, відзначили Чорний День Календаря, другу річницю повномасштабного вторгнення, два роки великої війни…відзначення Шевченківських свят (210 річниця від дня народження Тараса Григоровича Шевченка – вікторина, перегляд фільму «…казка про Катерину», в підтримку наших захисників (благодійна вистава-мюзикл «Готель Говерла» до вшанування пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи (година пам’яті «Ти відомий сьогодні кожному – не ім’ям своїм, а бідою», години реквієм), Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (мітинги – реквієми: «День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні», «Подвиг безсмертний - пам’ять нетлінна», «Ніхто не забутий,  ніщо не забуте», «Пам’ять вічно жива», «Висічені на камені», покладання квітів на братські могили та до пам’ятників воїнам П’ятої армії, «Жертвам Другої світової війни», до могили Невідомого солдата»; тихі акції: «Назавжди в пам’яті», «Пам’ятаймо тих, хто боровся за Україну! Молімося за тих, хто бореться за неї знову!»; конкурси стіннівок і малюнків; книжкові виставки «Будь славен день святої Перемоги!»; уроки пам'яті; виховні години «Мужність і відвага крізь покоління», «Про минуле серце, пам’ять зберігає», до Міжнародного дня захисту дітей відбулося яскраве свято «Дитинства чисте джерело». На захід завітав пес Патрон, розігрувалася чудова лотерея, цікаві конкурси та розважальна програма  не давали час для смутку дітлахам. До вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації (акція пам’яті «Голоси дітей», виховні години «Почуй серцем голоси дітей», до Дня матері (родинне свято «Найкращі друзі- батьки», День героїв України (зустріч з матерями загиблих воїнів), Дня Конституції України (книжкова виставка «Конституція України – символ незалежності держави», години спілкування до Дня Конституції «Оберіг нашої державності», «З Днем Конституції тебе, мій золотий, пшеничний краю», «Конституція – основний закон Держави»; майстер –клас для дітей «Я і Конституція», відеопривітання випускників Курненського ліцею, вікторина «Конституція України – основа державотворення», День правових знань «Конституція і Ваші права» (зустріч з юристом), до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України (велопробіг в пам'ять про загиблих воїнів; акція для дітей «Намалюй малюнок Захисникам», відкрито інсталяцію «Ціна незалежності» (фото загиблих з Курненської громади), відкрито Алею Слави загиблих герої в селі Теньківка.

          Було озвучено спортивні заходи, на яких здобуто перемогу а саме: участь у спортивному проекті «Пліч-о –пліч Всеукраїнської шкільної ліги», Спартакіаді учнівської молоді імені Олексія Горая, переможці чемпіоната ГО ЖТО ВФСТ «Колос» з легкої атлетики серед юнаків та дівчат, переможці І літніх спортивних ігор Житомирщини серед сільських, селищних територіальних громад до десяти тисяч населення під девізом «Рухайся до Перемоги», які проходили в селище Городниця. В рамках співпраці, проведено свято вшанування переможців таланту учасників освітнього процесу «Сузір’я мрій», де відзначили найкращих учасників освітнього процесу, які мають значні досягнення у навчанні, творчих конкурсах та спортивних змаганнях.

          Пріоритетними напрямками роботи культурних закладів Курненської ТГ  є національно-патріотичне виховання, розвиток художньої самодіяльності, народної творчості, пропаганда народної спадщини, робота з молоддю та дітьми. При всіх клубних установах активно працюють творчі колективи, гуртки, секції за інтересами. Працівники галузі тісно співпрацюють з закладами освіти. Особливу увагу приділяється організації дозвіллю дітей та молоді, де молоде покоління має можливість розвивати і реалізувати свої творчі здібності. Молодь бере активну участь  в  культурно – мистецьких заходах, що проводяться в селах.

          Проводиться робота з людьми похилого віку: привітання ветеранів, ювілярів. Кожного дня двері культурних закладів відкриті для дітей та дорослих, які приходять не тільки для того щоб виступити на сцені, але й щоб поспілкуватися в дружнім колі, розповісти про свої досягнення та поділитися своїми переживаннями, залюбки приходять на репетиції, та вже можуть дати поради з тих чи інших питань. Саме в культурних закладах діти можуть зустрітись та провести разом вільний час.

          Витрати на заклади культури – 1046405 грн.

          Бібліотеки Курненської ТГ спрямували свою роботу на інформаційну діяльність та популяризацію літератури щодо консолідації суспільства в період українсько-російської війни, дотримання європейських цінностей, інтеграцію в європейське співтовариство. Успішно підтверджували позицію стабільності та впровадження цифрових технологій.

          Заклад здійснює реалізацію прав громадян на бібліотечне обслуговування, загальної доступності до інформації та надбань культури.

          Бібліотечний фонд Закладу є універсальним за змістом і формується на різних носіях інформації.

          Комплектування бібліотечних фондів здійснюється шляхом отримання документів, що випускаються за цільовими програмами книговидання та закуповуються відповідно до державних цільових програм; придбання документів за рахунок коштів з бюджету громади, документообміну, отримання в дарунок та іншого безкоштовного отримання документів, а також з інших джерел. Заклад забезпечує: централізоване комплектування і обробку бібліотечного фонду, оперативність надходження нових документів у всі підрозділи, вивчення потреб користувачів Закладу, ступеня їхнього задоволення фондами. Заклад регулярно інформує філії про нові надходження, створює довідково-пошуковий апарат на фонд бібліотек. Філії ведуть каталоги і картотеки на свої фонди.

          Заклад обслуговує користувачів згідно з правилами користування бібліотекою, розробленим на основі типових правил, затвердженим спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері культури.

          1) Обслуговування всього: 700 користувачів, з них бібліотеки – філії- 402.

          2) Книговидача всього: 4237, з них бібліотеки філії – 2784.

          3) Відвідування всього: 2025, з них бібліотеки філія – 1289.

          4) Отримали 251 примірників книг за державною програмою.

          Протягом І півріччя 2024 року було проведено - 22 масових заходів, з них бібліотеки філії – 8,  з метою:

          1. Підвищення престижу читання створення умов для підтримки і розвитку читання: 3 заходи, а саме:

          1) конкурс кращого читця «Любимо читати»;

          2) відео-презентація «Книги маяки, в океані часу»;

          3) інтелектуальна гра «Хочу все знати».

          2. Виховання патріотизму і національної гідності: 5  заходів, а саме:

          1) день пам’яті та примирення «Подвиг безсмертний, пам’ять нетлінна»;

          2) година реквієм «Ми пам’ятати мусимо завжди, героїв незламної країни»;

          3) день скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні «Покладання квітів»;

          4) година реквієм «Кращі з кращих за свободу , сміло стали без вагань»;

          5) година реквієм «Янголята України».

          3. Популяризація історії України і рідного краю, відродження національної культури: 2 заходи, а саме:

          1) флешмоб «А над світом українська вишиванка цвіте»;

          2) історична година « Бої за Крут».

          4. Правового просвітництва: 2 заходи, а саме:

          1) вікторина «Конституція України – основа Державотворення»;

          2) вітальний флешмоб випускників Курненського ліцею «Я маю право!».

          5. Екологічного просвітництва: 2 заходи, а саме:

          1) тематична книжкова полиця «У долонях всесвіту земля»;

          2) книжкова виставка «Дзвони Чорнобиля- дзвони печалі».

          6. Формування здорового способу життя: 2 заходи, а саме:

          1) тематична книжкова полиця «Наркоманія – дорога в безодню»;

          2) книжкова виставка «Спорт і особистість».

          7. Духовно –морального виховання: 4 заходи, а саме:

          1) урок духовності «Боже Україну збережи»;

          2) година спілкування «Добро починається з тебе»;

          3) відео вітання «На фамільному гербі, ми карбуєм вічне мати»;

          4) флешмоб «Велика моя родина».

          8. Популяризація кращих творів української та світової літератури:

          1) інформаційна година « Пам’яті Шевченка»;

          2) книжкова виставка «Рідна мова - всесвіту основа»;

          3) витрати на діяльність бібліотек становлять – 117621 грн.

          У березні-травні 2024 року встановлено дитячі майданчики у Великолугівському ЗДО, Андріївському ЗДО, Курненському ЗДО, селищі Курне ЗДО, Соколівському ЗДО, Теньківському ЗДО, Старомайданському ЗДО та на території закладів культури с. Ходорівка, с. Грузливець на загальну суму 699999 грн.

 

ЗАГАЛЬНИЙ ВІДДІЛ

 

          Впродовж звітного періоду загальний відділ Курненської сільської ради працював над вдосконаленням порядку документування управлінської інформації та роботи з документами відповідно до вимог чинного законодавства. Проведений аналіз кількості вхідної, вихідної кореспонденції за І півріччя 2024 року, документообіг в цілому складає 2354 документів. З них 1613 документів вхідної кореспонденції, розгляд яких було доручено відповідним структурним підрозділам сільської ради або окремим посадовим особам та 741 документ вихідної кореспонденції.

          За І півріччя 2024 року рік працівниками відділу видано громадянам 4155 довідки, в тому числі: про склад сім’ї або зареєстрованих осіб у житловому приміщенні, довідки і клопотання, пов’язані з виплатою компенсацій на поховання громадян, про реєстрацію та фактичне місце проживання громадян, довідки для оформлення спадщини за заповітом та оформлення спадщини за законом, довідки про тимчасову реєстрацію ВПО і інші.

          Враховуючи зміни в законодавстві з березня 2020 року загальний відділ розпочав свою роботу в автоматизованій системі «Реєстр територіальних громад». Реєстр територіальної громади наповнюється щоденно. Змінюючи реєстрацію місця проживання, реєструючи місце проживання новонароджених дітей, реєструючи місце проживання особи, загальний відділ вносить зміни та оновлює дані в Реєстрі. За вказаний період загальним відділом сільської ради видано 862 витяги про реєстрацію місця проживання особи та витягів про зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб. Зареєстровано місця проживання – 95, знято з реєстрації з місця проживання – 129.

          На виконання вимог Закону України «Про звернення громадян» (зі змінами), Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» загальним відділом ужито низку організаційних заходів, спрямованих на забезпечення системної роботи із зверненнями громадян, як пріоритетного напряму діяльності місцевих органів виконавчої влади. Створено належні умови для забезпечення реалізації конституційних прав громадян на письмове звернення, особистий прийом та одержання обґрунтованої відповіді.

          За І півріччя 2024 року питання організації роботи із зверненнями громадян тричі розглядалося на засіданнях виконавчого комітету де було проаналізовано стан роботи із зверненнями громадян за результатами яких прийняті рішення виконавчого комітету: від 25.01.2024 р № 5 «Про дотримання чинного законодавства щодо розгляду звернень громадян за 2023 рік», від 24.04.2024 р. № 74 «Про дотримання чинного законодавства щодо розгляду звернень громадян за І квартал 2024 року» та від 19.07.2024 р. № 114 «Про дотримання чинного законодавства щодо розгляду звернень громадян за І півріччя 2024 року».

          Усі заяви, скарги та пропозиції були зареєстровані в установленому порядку з дотриманням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року № 348 «Про затвердження Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації» (із змінами).

          Загальним відділом проводяться системні заходи щодо поліпшення роботи із зверненнями громадян, ґрунтовного та всебічного розгляду питань, які порушуються громадянами перед місцевими органами виконавчої влади, усунення причин, що породжують скарги громадян, забезпечується належний їх розгляд із додержанням встановлених законодавством термінів розгляду та своєчасним наданням відповідей заявникам.

          Відповідно до ст. 22 Закону України «Про звернення громадян», Указом Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування” видано розпорядження сільського голови від 19.12.2023 р. № 85/од «Про затвердження графіка особистого прийому громадян на 2024 рік», зокрема в графіку особистого прийому сільського голови передбачено проведення особистих прийомів громадян чотири рази на місяць, у тому числі двох особистих виїзних прийомів громадян в старостинські округи громади.

          Протягом І півріччя 2024 року загальним відділом отримано та опрацьовано 654 звернень громадян, у тому числі 8 колективних, що на 45 звернень менше ніж за І півріччя 2023 року. З урахуванням колективних звернень до громади звернулося 774 жителів.

          Із загальної кількості звернень – 398 (60,8%) надійшло поштою, 256 (39,1%) отримано під час особистих прийомів.

          Найчастіше за допомогою до сільської ради зверталися найменш соціально захищені категорії громадян, люди похилого віку, громадяни, які значною мірою втратили здоров’я і працездатність. Так, протягом І півріччя 2024 року до загального відділу надійшло звернень:

  • від інвалідів загального захворювання – 78 (11,9%);
  • від учасників АТО – 63 (9,6%);
  • від членів багатодітних сімей та одиноких матерів – 38 (5,8%); 
  • від дітей війни – 10 (1,5%);
  • переселених або ВПО – 9 (1,3%) та інші.

          За соціальним станом авторів звернення за І півріччя 2024 року поступали від громадян, які потребують соціального захисту, підтримки та особливої уваги з боку місцевих органів державної виконавчої влади щодо задоволення їх повсякденних запитів і життєвих потреб. Серед зазначеної категорії громадян найбільше звернень на адресу загального відділу надійшло від:

  • пенсіонерів – 215 (32,8%);
  • військовослужбовців – 140 (21,4%);
  • робітників та селян – 67 (10,2%);
  • працівників бюджетної сфери – 22 (3,3%);
  • безробітних – 77 (11,7%);
  • підприємців – 13 (1,9%) та інші.

          Вдосконалюючи роботу із запитами на інформацію та у зв’язку з опрацюванням запитів та підготовкою відповідей на них, загальним відділом підготовлено та затверджено Положення про порядок роботи із запитами на інформацію. За І півріччя 2024 року до загального відділу надійшло 13 інформаційних запитів, з них: 7 – від громадських організацій, 3 – від фізичних осіб, 3 – від юридичних осіб. Робота із запитами на публічну інформацію спрямована на забезпечення права кожного громадянина на доступ до інформації, що знаходиться у володінні сільської ради, створення належних умов для реалізації цього права відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».

          Із загальної кількості інформаційних запитів: 13 інформаційних запитів надійшло до сільської ради електронною поштою.

          Всі інформаційні запити, які надійшли розглянуті відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» у встановлені законодавством терміни.

          Протягом звітного періоду здійснювався контроль щодо актуалізації Регламенту роботи Курненської сільської ради та Інструкції з діловодства у Курненській сільській раді та її виконавчому комітеті. Організація засідань сесій та засідань виконавчого комітету проводилась відповідно до вимог Регламенту роботи Курненської сільської ради восьмого скликання.

          За І півріччя 2024 року відбулося 4 засідання сесій сільської ради на яких прийнято 115 рішень та 10 засідань виконавчого комітету на яких прийнято 111 рішень. За результатами засідань всі прийняті рішення, відповідно до Інструкції з діловодства, опрацьовані, зареєстровані, оприлюднені на сайті, розмножені та доведені до відома та роботи виконавців.

          Протоколи засідань сесій, виконавчого комітету та документи до них сформовані у відповідні томи та внесені до опису справ постійного зберігання сільської ради.

          Відповідно до п. 20 ч. 4 ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про Національний архівний фонд і архівні установи», «Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях» працівниками загального відділу велася робота щодо упорядкування та архівного зберігання документів.

          Працівниками відділу постійно здійснюється робота щодо впорядкування документів згідно номенклатури справ, інструкції з діловодства.

 

 

 

 

Участь

депутатів у пленарних засіданнях сесій

 Курненської сільської ради

 

п/п

Список

депутатів

36 сесія

 

37 сесія

 

38 сесія

 

39 сесія

 

1.

Новашевська О.Ю.

-

-

-

-

2.

Сидорчук О.В.

+

+

+

+

3.

Талько С.О.

+

+

+

+

4.

Павлюк О.М.

+

+

+

+

5.

Трохліб О.Г.

+

+

+

+

6.

Мороз О.В.

+

+

+

+

7.

Терзі Є.І.

+

-

+

-

8.

Якимчук Ю.А.

-

-

-

-

9.

Іванисько М.Б.

+

+

+

+

10.

Давидюк В.В.

-

-

-

+

11.

Єфімова Ю.І.

-

+

+

+

12.

Ковтун Т.В.

+

-

+

-

13.

Сірик О.І.

+

+

+

+

14.

Стрельченко В.С.

+

-

+

+

15.

Лонська С.І.

+

+

+

-

16.

Флячинський Б.В.

-

-

-

-

17.

Чорний В.М.

-

-

+

+

18.

Болембах Я.М.

-

-

+

+

19.

Загурська-Андрієнко Л.Г.

+

+

-

+

20.

Ригун О.Г.

-

+

-

-

     +    присутній

  • відсутній з поважних причин
 

Участь

членів у засіданнях виконавчого комітету

Курненської сільської ради

 

п/п

Список

членів

виконкому

1 виконком

2 виконком

3 виконком

4 виконком

5 виконком

6 виконком

7 виконком

8 виконком

9 виконком

10 виконком

1.

Корзун Л.В.

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

2.

Лонська С.І.

+

+

+

+

+

+

+

-

-

-

3.

Медушевський Д.Л.

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

4.

Ільчук Т.А.

+

+

+

+

+

+

+

+

+

-

5.

Корзун О.Л.

+

+

+

+

-

+

+

+

+

+

6.

Волощук І.Д.

+

+

+

+

+

+

+

+

-

+

7.

Загурський В.В.

+

+

+

+

+

-

+

+

+

+

8.

Римарев М.М.

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

9.

Халімовська А.А.

+

+

+

+

+

+

+

+

-

+

10.

Павлюк З.О.

+

+

+

-

+

+

+

+

+

+

11.

Підкаура Ю.Ф.

+

+

+

+

+

-

+

+

+

+

12.

Смагін В.К.

-

+

-

-

+

+

-

-

+

-

13.

Іванисько О.П.

-

+

-

+

+

+

+

+

+

+

14.

Гарасюта О.В.

+

+

-

+

+

+

+

+

+

+

15.

Боковенко С.В.

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

16.

Мартинчук О.М.

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

17.

Ковальська Л.А.

-

+

-

+

+

+

-

-

-

-

18.

Швайківська Л.Й.

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

19.

Борецька М.В.

+

-

-

-

-

-

-

-

-

-

20.

Висоцький А.В.

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

21.

Терещук В.М.

+

-

-

-

-

-

+

-

+

-

22.

Лісова О.Л.

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

23.

Гінчак К.І.

+

-

+

+

-

+

+

-

+

-

24.

Корзун Л.О.

-

+

-

-

+

-

+

-

+

-

     +   присутній

  • відсутній з поважних причин

 

 

Інформаційні дані за І півріччя 2024 року

 

Видано довідок

Зареєстровано місця проживання

Знято з реєстрації місця проживання

Заяви та скарги громадян

Заяви на матеріальну допомогу

Нотаріальні дії

Оформлено справ по субсидіях

Курненський центральний округ

540

16

14

654

258

10

75

Стрибізький

старостинський

округ № 1

780

20

25

 

 

50

170

Старомайданський

старостинський округ № 2

407

2

5

 

 

14

88

Великолугівський старостинський округ № 3

510

10

12

 

 

37

83

Тетірський старостинський округ № 4

402

9

7

 

 

42

79

Курненський старостинський округ № 5

442

10

25

 

 

11

92

Соколівський старостинський округ № 6

487

16

22

 

 

27

175

Андріївський старостинський округ № 7

258

7

7

 

 

20

45

Теньківський старостинський округ № 8

308

5

12

 

 

20

58

Всього:

4155

95

129

654

258

231

865

 

 

 

 

ДАНІ

про звернення громадян, що надійшли до

 Курненської сільської територіальної громади

за І півріччя 2024 року у порівнянні з І півріччям 2023 року

 

№ з/п

Найменування органів виконавчої влади та місцевого самоврядування

Кількість усіх звернень

Кількість звернень, що надійшли поштою

(п.1.1) *

Кількість звернень на особистому прийомі

(п.1.2)

Результати розгляду звернень:

вирішено позитивно

п. 9.1

відмовлено

у задоволенні

п. 9.2

дано роз’яснення

п. 9.3

інше

п. 9.4 – 9.6

 

2023

 

2024

 

2023

 

2024

 

2023

 

2024

 

2023

 

2024

 

2023

 

2024

 

2023

 

2024

 

2023

 

2024

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

1.

Курненська сільська рада

 

699

654

399

398

300

256

399

398

0

0

300

256

0

0

 

 

з/п

Кількість звернень, з них:

повторних

(п.2.2)

колективних

(п.5.2)

від учасників та інвалідів війни,

учасників бойових дій

(п. 7.1, 7.3, 7.4, 7.5)

 

від інвалідів

І,ІІ,ІІІ групи

 

(п.7.7, 7.8, 7.9)

від ветеранів

праці

(п.7.6)

від

дітей війни

(п.7.2)

від членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь

(п.7.11 ,7.12, 7.13)

від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи

(п.7.14, 7.15)

 

2023

2024

2023

2024

2023

2024

2023

2024

2023

2024

2023

2024

2023

2024

2023

2024

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

1.

0

0

11

8

0

0

64

78

3

0

11

10

43

43

15

16

 

 

 

з/п

Кількість питань, порушених у зверненнях громадян

у тому числі питання:

аграрної

політики і

земельних

відносин

 

транспорту

і зв’язку

фінансової,

податкової,

митної

політики

соціального захисту

праці

і заробітної

плати, охорони праці, промислової безпеки

охорони

здоров’я    

комунального

господарства

житлової

політики

екології та

природних

ресурсів

забезпечення

дотримання законності

та охорони правопорядку,

запобігання дискримінації

 

2023

2024

2023

2024

2023

2024

2023

2024

2023

2024

2023

2024

2023

2024

2023

2024

2023

2024

2023

2024

2023

2024

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

1.

699

654

199

139

15

17

11

6

222

261

5

8

89

111

40

21

11

13

18

26

54

35

 

 

 

 

з/п

                                                                                                                                           у тому числі питання:                

Штатна чисельність структурного підрозділу роботи  зі зверненнями громадян

Сімейної та гендерної політики, захисту прав дітей

освіти, наукової, науково-технічної,

інноваційної діяльності та інтелектуальної власності

діяльності об’єднань громадян, релігії та міжконфесійних відносин

діяльності центральних органів виконавчої влади

діяльності місцевих

органів виконавчої влади

діяльності органів місцевого

самоврядування

державного будівництва, адміністративно-територіального устрою

інші

 

2023

2024

2023

2024

2023

2024

2023

2024

2023

2024

2023

2024

2023

2024

2023

2024

2023

2024

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

1.

16

5

7

2

3

3

0

0

0

0

9

3

0

0

0

4

1

1

 

 

 

 

 

 

 

ВІДДІЛ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ТА ЗВІТНОСТІ

 

          Відділ бухгалтерського обліку та звітності виконує свої посадові обов'язки згідно із Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», керується нормативно-правовими і законодавчими актами України, які стосуються питань організації і ведення бухгалтерського обліку, складання звітності, обліковою політикою, яка затверджена рішенням виконавчого комітету від 31.07.2019 р. № 198 «Про організацію бухгалтерського обліку та облікову політику Курненської сільської ради».

          Головною метою ведення бухгалтерського обліку є надання достовірної інформації, яка необхідна для управління діяльності сільської ради та забезпечення контролю за виконанням кошторисів доходів та видатків.

         Згідно даних бухгалтерського обліку складаються бюджетна, фінансова, податкова, статистична та інші звітності. Порядок ведення бухгалтерського обліку регулює Державне казначейство України, яке розробляє план рахунків згідно стандартів ведення обліку і порядок його застосування.

          За І півріччя 2024 року в Управлінні державного казначейства в Житомирській області сільською радою відкрито 6 нових розрахункових рахунків. Загальна кількість видаткових рахунків за якими проводиться фінансування сільської ради складає 60 реєстраційних рахунки.

          Відділ бухгалтерського обліку та звітності в своїй роботі за вказаний період керується Конституцією України, Законами України,  Бюджетним та Податковим кодексами України, Кодексом законів про працю, постановами Верховної ради, Кабінету Міністрів України, наказами Мінфіну та іншими нормативно - правовими документами, що регламентують бюджетні відносини і фінансово - господарську діяльність бюджетної установи, Положенням про відділ бухгалтерського обліку та звітності та посадовими інструкціями, рішеннями сесії сільської ради та розпорядженнями сільського голови.

         Відділ бухгалтерського обліку та звітності здійснює контроль за установленням посадових окладів працівникам, відповідно Постанов Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» (із змінами), від 20.04.2016 року № 304 «Про умови оплати праці посадових осіб, керівників та керівних працівників окремих державних органів, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну службу»» (зі змінами), Колективним договором на 2024 - 2027 роки в т.ч. за Положенням про оплату праці та Положенням про преміювання та надання матеріальної допомоги працівникам сільської ради.

          Відділом бухгалтерського обліку та звітності сільської ради забезпечено                                                виконання планових показників по видатках за 6 місяців 2024 року на 83,42%, а саме:

          1) щоденно проводилась реєстрація і подання у ГУ ДКСУ платіжних доручень, юридичних та фінансових зобов′язань для розрахунків з різними Дебіторами та Кредиторами;

          2) щоденно проводився синтетичний та аналітичний облік доходів та видатків, оброблялись первинні документи за різними джерелами фінансування;

          3) щомісячно та щоквартально подавали різні звіти та інформації за розрахунками;

          4) забезпечено дотримання термінів складання і подавання звітності до:

Державної казначейської служби України:

          1) фінансова та бюджетна звітність по місцевому бюджеті (місячна, квартальні, річна) – 112 форм звітності;

          2) фінансова та бюджетна звітність по державному бюджеті (місячна, квартальні, річна) – 16 форм звітності;

          3) консолідована фінансова та бюджетна звітність по місцевому бюджеті (місячна, квартальні, річна) - 203 форми звітності.

Державної фіскальної служби:

          1) квартальні податкові декларації екологічного податку (J0602006) – 8 форм звітності;

          2) 6 повідомлень про прийняття працівника на роботу;

          3) об'єднана звітність ПДФО та ЄСВ (квартальна) в складі:

           - звіти про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (Форма № Д 4) – 6 форм звітності;

          - звіти про податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (Форма № 1ДФ) – 6 форм звітності;

          - звіт про трудові відносини – 2 форм звітності;

          - звіт про наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям.

          - повідомлення про прийняття працівника на роботу (при прийнятті на роботу працівника) – 6 форм звітності.

Державної статистики:

          1) звіт із праці форма №1-ПВ (місячні, квартальні) – 8 форм звітності;

Пенсійного фонду України:

          1) заявки – розрахунки по ТВП – 16 заявок.

          На протязі вказаного періоду проводилось нарахування заробітної плати працівникам сільської ради, відповідно до штатних розписів та Постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» (із змінами) та Положення про преміювання та надання матеріальної допомоги працівникам сільської ради:

          1) вчасно проводилося нарахування заробітної плати при наданні відпустки та при звільненні;

          2) здійснено нарахування та виплату допомоги з тимчасової втрати працездатності;

          3) вчасно перераховувалась заробітна плата за першу та другу половину місяця працівникам сільської ради на відповідні карткові рахунки;

          4) систематично видавались довідки про отримані доходи працівникам сільської ради по місцю вимоги;

          5) відповідно до внесених змін структури складено штатний розпис сільської ради;

          6) щомісячно проводилось зведення даних бухгалтерського обліку, які заносяться в Меморіальні ордери та Головну книгу;

          7) протягом І півріччя проводився збір показників лічильників по енергоносіях та внесення їх до рапорту Пулинського РЕМ;

          8) проводилась видача та прийом подорожних листів водіям, також проводилось забезпечення водіїв талонами на паливо;

          9) щомісяця проводилось списання матеріальних цінностей непридатних для подальшого використання;

          10)  складено паспорти бюджетних програм та внесення змін до них;

          11) складено річні кошториси та плани асигнувань, внесення змін до них доповнювались довідками;

          11) згідно вимог Закону України «Про відкритість використання публічних коштів» здійснюється оприлюднення інформації на Єдиному веб-порталі (портал Е-Data) про використані кошти;

          12) згідно вимог Закону України здійснювалось оприлюднення всієї необхідної інформації на веб-порталі через авторизовані електронні майданчики в системі «PROZORRO» по питаннях публічних закупівель.

          За звітній період відділом підготовлено 9 розпоряджень та 7 рішень сесії, зареєстровано та профінансовано 111 договорів, зареєстровано та профінансовано в Управлінні державного казначейства 774 зобовязань, зареєстровано та профінансовано в управлінні державного казначейства 846 платіжних інструкцій, сформовано та профінансовано 43 розподіли бюджетних коштів підвідомчих установ.

          До Управління державної казначейської служби відправлено 1770 підтверджуючих документів, оброблено та сформовано 69 відомостей на отримання коштів на банківські рахунки, сформовано в банківських та бюджетних програмах 476 отримувачів коштів опрацьовано 258 заяв на соціальну допомогу. Виплачено матеріальну допомогу жителям Курненської територіальної громади в сумі – 735 814,33 грн, а саме:

          1) по заявах громадян на лікування та соціальна допомога – 556 665 грн.,

          2) соціальні послуги громадянам, які потребують догляду – 179 149,33 грн.,

          За звітний період опрацьовано 88 листків непрацездатності, проведено виплату лікарняних по заявах - розрахунках на загальну суму 116 527,38 грн.

          До Пенсійного фонду подано 16 заявок на виплату коштів.

          За І півріччя 2024 року відділом бухгалтерського обліку та звітності оброблено 4816 первинних документів, здано близько 466 форм звітності та іншої наданої інформації до різних установ та організацій, проведено 68 процедур публічних закупівель, оприлюднено на Єдиному веб-порталі Е-Datа 46 інформацій про використання публічних коштів.

          За звітний період відділом створені 16 паспортів бюджетних програм та внесено 27 змін до паспортів бюджетних програм, складено 28 річних кошториси та плани асигнувань, внесення змін до них доповнювались довідками в кількості 94 довідки річного та помісячного розпису. Отримано 1318 виписок УДКСУ про рух  коштів на рахунках Курненської сільської ради. 

Сформовано 27 меморіальних ордерів за звітний період.

          Відділ здійснював роботу, спрямовану на забезпечення суворого дотримання штатної, фінансової, касової дисципліни, кошторисів витрат, дотримання законності списання з обліку дебіторської заборгованості, нестач та інших втрат, стежив за збереженням бухгалтерських документів, оформленням та здаванням їх до архіву.

          Відділом здійснювався контроль за дотриманням порядку оформлення первинних і облікових документів, розрахунків та платіжних зобов’язань, витрачанням фонду оплати праці, за виконанням інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, запасів, коштів, перевірок.

          За І півріччя 2024 рік касові видатки по галузях становлять:

          1) організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення), міської, селищної, сільської рад 4 699 174,86 грн.;

          2) інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення 556 665 грн.;

          3) організація благоустрою населених пунктів 724 275,48 грн.;

          4) компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян 12 759 грн.;

          5) надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги

179 149,33 грн.;

          6) видатки на поховання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни 4 400 грн.;

          7) здійснення заходів із землеустрою 8 000 грн;

          8) членські внески до асоціацій ОМС 14 200,00 грн.;

          9) видатки підвідомчих установ 1 031 000 грн.;

          10) видатки розпорядникам нижчого рівня 889 899,01 грн.

          За відповідний період профінансовано та проведено касових видатків з місцевого бюджету на загальну суму 8 141 856,94 грн., а саме:

          1) видатки на заробітну плату 4 113 709,63 грн.;

          2) нарахування на заробітну плату 883 084,50 грн.;

          3) придбання матеріалів 204 220,73 грн.;

          4) оплата послуг 254 140,28 грн.;

          5) оплата земельного податку та екологічного податку 10 405,20 грн.;

          6) компенсаційні виплати 19 583,36 грн.;

          7) видатки підвідомчих установ 1 031 000 грн.;

          8) видатки розпорядникам нижчого рівня 889 899,01 грн.

          9) соціальні видатки 735 814,33 грн.

          По спеціальному фонду до місцевого бюджету надійшли кошти від Житомирського обласного центру зайнятості для цільового фінансування громадських робіт в т.ч. заробітної плати та нарахування на з/ плату громадян, які перебувають на обліку в Пулинській філії Житомирського обласного центру зайнятості в сумі 2970990 грн. Ці кошти використані згідно цільового призначення та оформлені відповідні розпорядчі та фінансові документи, здана фінансова та бюджетна звітність.

          За І півріччя 2024 року Курненською сільською радою придбані матеріали на суму 172 463,50 грн., вибуття матеріалів та запасів становить – 918 644 грн. з них витрати на потреби установи склали  93618 грн. На кінець звітного періоду по установі рахуються основні засоби на суму 29 720 224 грн. Запаси на суму 851 124 грн., внесений капітал підприємства – 20 081 344 грн., фінансовий результат підприємства на кінець звітного періоду становить – 849 900 грн., залишок коштів на рахунках казначейства становить 30 269 грн. Заборгованость  на кінець звітного періоду склала 30 269 грн.

          Отже, за І півріччя 2024 року фінансовий результат діяльності сільської ради:

          1) надходження бюджетних асигнувань – 6 221  517грн.;

          2) цільове фінансування громадських робіт – 29 710 грн.;

          3) витрати на виконання бюджетних програм – 5 403 346 грн.;

          4) витрати за іншими операціями 760 419 грн. (соціальні виплати, екологічний податок, громадські роботи).

          На кінець звітного періоду профіцит сільського бюджету становить 87 462 грн.

          Відділ бухгалтерського обліку та звітності провидить постійний контроль щодо раціонального використання коштів місцевого бюджету, дотримання цільового призначення використаних коштів та дотримання фінансової дисципліни профінансованих видатків. Відділом успішно здані: річний звіт за 2023 рік, місячні, квартальні звіти за І та ІІ квартал 2024 року.

         Працівники відділу бухгалтерського обліку та звітності на протязі звітного періоду успішно проходили курси підвищення кваліфікації в Житомирському регіональному центрі підвищення кваліфікації. Відділ забезпечував конфіденційність інформації по нарахуванню заробітної плати працівників сільської ради та відомостей про діяльність сільської ради. Відділом бухгалтерського обліку та звітності своєчасно виконані всі інші вказівки та доручення сільського голови, першого заступника сільського голови, секретаря сільської ради. У межах своєї компетенції підписувались та візувалися документи. Працівниками відділу представлялися інтереси сільської ради з питань, що належать до його компетенції, в органах державної та виконавчої влади та інших установах і організаціях.

 

ВІДДІЛ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ, МІСТОБУДУВАННЯ, АРХІТЕКТУРИ  ТА ПРОСТОРОВОГО ПЛАНУВАННЯ

          Відділ земельних ресурсів, містобудування, архітектури та просторового планування постійно виконує роботу в межах своїх повноважень. А саме: готує та виносить на розгляд сесії проєкти рішень щодо передачі земельних ділянок у власність громадянам, передачі ділянок в оренду фізичним та юридичним особам, проєкти рішень щодо припинення права користування земельними ділянками.

          В цілому за І півріччя 2024 року було опрацьовано понад 150 звернень громадян, що стосувалися земельних питань: скарги і звернення в робочому порядку, а також розгляд заяв, які виносились на сесію.

          У першій половині року проведено звірку з Коростенською МДПІ щодо нарахування земельного податку на 2024 рік. Також проводиться контроль за сплатою власниками земельних ділянок земельного податку.

          Відділом постійно надаються довідки фізичним та юридичним особам про наявність земельних ділянок та їх розмір, розглядаються земельні спори та скарги. Проведено зміни в V розділ погосподарського обліку та складено звіти в управління статистики по даному розділу. Внесені зміни та подано річний звіт в ГУ ДПС у Житомирській області щодо переліку орендарів, з якими укладено договори оренди на земельні ділянки комунальної власності.

          За вказаний період було підготовлено та винесено на розгляд сесії 90 проєктів рішень, що стосувалися земельних питань. Цей звітний період пройшов, як період, в якому були питання які стосуються переоформлення спадщини та оформлення земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. Це 31 рішення щодо надання дозволів на виготовлення проєктів землеустрою на земельні ділянки які були передані в оренду і на яких розташовані будівлі приватної власності. 7 - рішень щодо встановлення стільникового зв'язку, 9 - рішень розірвання договорів оренди  невитребуваних та неуспадкованих земельних ділянок власників земельних часток (паїв) на площу 56,3133 га.  У розрізі по старостинських округах, це має наступний вигляд:

          Курненський центральний округ: прийнято 18 рішень;

          Курненський старостинський округ № 5: прийнято 6 рішень;

          Стрибізький старостинський округ № 1: прийнято 17 рішень;

          Тетірський старостинський округ № 4: прийнято 1 рішення;

          Великолугівський старостинський округ № 3: прийнято 26 рішень;

          Старомайданський старостинський округ № 2: прийнято 4 рішення;

          Соколівський старостинський округ № 6: прийнято 2 рішення;

          Теньківський старостинський округ № 8: прийнято 6 рішень;

          Андріївський старостинський округ № 7: прийнято 10 рішень.

          Прийнято 3 рішення щодо надання дозволів на виготовлення технічних документацій щодо встановлення меж земельних ділянок (ділянок які перебували у користуванні громадян  для ОЖБ)  на площу 0,75 га:

          Курненський старостинський округ № 5: прийнято 1 рішення на загальну площу 0,25 га;

          Стрибізький старостинський округ № 1: прийнято 1 рішень на загальну площу 0,25 га;

          Андріївський старостинський округ № 7: прийнято 1 рішень на загальну площу 0,25 га.

          Прийнято 23 рішення щодо затвердження технічних документацій щодо встановлення меж земельних ділянок (ділянок які перебували у користуванні громадян  для ОЖБ) на площу 5,3814 га:

          Курненський центральний округ: прийнято 2 рішень на загальну площу 0,50 га;

          Стрибізький старостинський округ № 1:  прийнято 9 рішень на загальну площу 2,487 га;

          Великолугівський старостинський округ № 3: прийнято 6 рішень на загальну площу 1,28 га;

          Андріївський старостинський округ № 7: прийнято 6 рішень на загальну площу 1,1144 га.

          Відповідно відділом земельних ресурсів, містобудування, архітектури та просторового планування було підготовлено та винесено на розгляд сесії 13 проєктів рішень, що стосувалися надання дозволів на виготовлення технічних документацій для ведення товарного  сільськогосподарського виробництва (земельні частки паї). В розрізі по старостинських округах це:

Курненський центральний округ: прийнято 2 рішення;

Стрибізький старостинський округ № 1: прийнято 1 рішення;

Великолугівський старостинський округ № 3: прийнято 7 рішень;

Старомайданський старостинський округ № 2: прийнято 2 рішення;

Тетірський старостинський округ № 4: прийнято 1 рішення.

          Прийнято 23 рішення щодо затвердження технічних документацій щодо відведення земельних ділянок, проектів землеустрою на загальну площу 44,3724 га.

          Курненський центральний округ: прийнято 1 рішення на загальну площу 2,6118 га;

          Курненський старостинський округ № 5: прийнято 2 рішення на загальну площу 4,6825 га;

          Стрибізький старостинський округ № 1: прийнято 1 рішень на загальну площу 2,20 га;

          Великолугівський старостинський округ № 3: прийнято 8 рішення на загальну площу 26,123 га;

          Старомайданський старостинський округ № 2: прийнято 1 рішень на загальну площу 4,9765 га;

          Андріївський старостинський округ № 7: прийнято 1 рішення на загальну площу 3,7786 га.

          Прийнято 1 рішення щодо надання дозволу на виготовлення технічних документацій щодо відведення земельних ділянок під громадські пасовища,  на загальну площу 11,1817га.

          Великолугівський старостинський округ № 3: прийнято 1 рішення на загальну площу 11,1817 га;

          По Теньківському старостинському округу:

          1) укладено та зареєстровано 19 договорів оренди не успадкованих земельних часток (паїв) СТОВ «Промінь Агро Плюс» на площу 30,8140 га.

          По Курненській сільській раді укладено та зареєстровано 26 договорів оренди не невитребуваних земельних часток (паїв) СТОВ «Надія ВП» на площу 36,2149га;

          1) укладено та зареєстровано 2 договори оренди на земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва з гр. Наумчуком Миколою Івановичем на площу 0,4507 га.

          Протягом І півріччя 2024 року підготовлено до продажу на земельних торгах п’ять земельних ділянок на загальну площу 73,0978 га.

 

ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ, ОБОРОННА РОБОТА

 

          Станом на 01.01.2024 року на території Курненської сільської територіальної громади для організації укриття населення, фонд захисних споруд цивільного захисту складає 35 споруд. Здебільшого фонд використовується для укриття учасників навчального процесу, які при умові придатності укриття, а також знаходження установи в 500 м доступності, дозволяє проводити навчальний процес в режимі офлайн та/або змішаній формі.

          Фонд захисних споруд цивільного захисту (ПРУ) складається з 20-укриттів: з яких 10 – обмежено готове до використання, 5 – не готові до використання, 5 – зруйновані. Комунальної власності - 7, державної – 1, приватної – 7, безхазяйні – 5.

          Варто звернути увагу, що в основному фонд ПРУ, складається з споруд, що знаходились на території та у власності бувших колгоспів, які на даний час є занедбані, зруйновані, та здебільшого відсутні будь-які документи. Також дані захисні споруди були збудовані в 70-80-х роках та передбачались для потенційного укриття працівників колгоспів, тому знаходяться на території віддаленої до центральних частин сіл, використання яких на даний час неможливе, а відновлення не є ні економічно, ні безпеко доцільним.

          Фонд захисних споруд цивільного захисту (найпростіші укриття) складається з 15 укриттів, та використовуються закладами освіти, для укриття учасників навчального процесу, з яких – 13 комунальної власності, та 2 - приватної, які використовуються закладами освіти на основі договору оренди.

          Враховуючи особливу важливість в умовах воєнного стану завдань цивільного захисту, пов’язаних з захистом життя людей при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій на виконання вимог Кодексу цивільного захисту України щодо реалізації державної політики у сфері захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, інших нормативно актів держави розроблено Програму щодо нарощування, збереження та утримання в постійній готовності захисних споруд, створення умов для перебування в них населення Курненської сільської ради основними завданнями якої є:

          1) підвищення рівня готовності захисних споруд;

          2) забезпечення належного рівня безпеки населення громади і захисту їхнього життя та здоров’я;

          3) реконструкція, модернізація та удосконалення захисних споруд та своєчасне інформування населення про їхнє місце знаходження;

          4) створення, накопичення, збереження та щорічне оновлення майна, що знаходиться в захисних спорудах;

          5) створення сприятливих умов для функціонування захисних споруд. 

          Головним спеціалістом з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Курненської сільської ради здійснюється постійний огляд та обстеження фонду захисних споруд цивільного захисту з відповідним заповненням актів обстеження, ведеться книга обліку ПРУ та найпростіших укриттів, сформовані облікові документи ПРУ (облікова картка та паспорт споруди), ведеться робота на збільшення фонду захисних споруд на території Курненської територіальної громади, а саме розширено укриття в с-щі Курне, будівництво найпростішого укриття в с. Андріївка.

          Рішенням виконавчого комітету від 05.03.2024 р. № 47 затверджено План укриття населення Курненської сільської територіальної громади, який забезпечить захист населенню громади від небезпечних факторів, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів.

          З метою забезпечення оповіщення про загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій органів управління і сил цивільного захисту, суб’єктів господарювання і населення в громаді розпочалися підготовчі роботи по функціонуванню місцевої автоматизованої системи централізовано оповіщення Курненської сільської територіальної громади основними завданнями якої є:

          1) прийом сигналів, команд, розпоряджень та повідомлень про загрозу виникнення або виникнення НС в територіальній автоматизованій системі централізованого оповіщення (далі – ТАСЦО) та доведення їх до керівництва Курненської сільської територіальної громади;

          2) оповіщення членів місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та НС Курненської сільської територіальної громади, комісії з питань евакуації, осіб керівного складу, спеціалізованих служб цивільного захисту громади;

          3) оповіщення населення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації через МАСЦО та систему алгоритмів організаційно-технічних заходів залучення місцевих систем централізованого оповіщення та електронних засобів масової інформації, трансляція яких охоплює територію громади, та інтернет-ресурсів (сайтів, соціальних мереж), які є найбільш популярними на території громади;

          4) підтримання апаратури та технічних засобів оповіщення в готовності до застосування за призначенням. Рішенням виконавчого комітету від 04.06.2024 р. № 97 затверджено Положення МАСЦО.

          З метою розв’язання проблем захисту населення Курненської сільської територіальної громади, національного надбання і довкілля від надзвичайних ситуацій, пожеж та їх наслідків, визначення шляхів вдосконалення системи забезпечення пожежної та техногенної безпеки на території Курненської сільської територіальної громади, зміцнення технічної і ресурсної бази у сфері пожежної та техногенної безпеки шляхом фінансового і матеріально-технічного забезпечення її заходів рішенням тридцять шостої сесії 8 – го скликання від 16.02.2024 р. № 2069 затверджено Програму забезпечення пожежної та техногенної безпеки, захисту населення і території Курненської сільської територіальної громади від надзвичайних ситуацій на 2024 - 2025 роки основними завданнями якої є:

          1) захист населення і територій від надзвичайних ситуацій, аварій та подій; забезпечення пожежної безпеки;

          2) забезпечення безпеки перебування людей на водних об’єктах.

          Рішенням виконавчого комітету від 29.03.2024 р. № 66 затверджено Заходи щодо підготовки населених пунктів та об’єктів Курненської сільської територіальної громади до функціонування під час весняно-літнього пожежонебезпечного періоду у 2024 році з метою забезпечення протидії пожежам у природних екосистемах та забезпечення постійного моніторингу за станом пожежної безпеки та створення безпечних умов перебування громадян на об’єктах.

          У відповідності до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» був розроблений перспективний план з військового обліку військовозобов’язаних і призовників на 2024 рік. Проведені звірки облікових даних карток первинного обліку із обліковими даними особових карток П-2 військовозобов’язаних з даними у 6 відділі Житомирського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки та погосподарськими книгами сільської ради.

          З метою забезпечення належної організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних, резервістів на території сільської ради у 2024 році, що є беззаперечною основою для забезпечення проведення заходів мобілізації, а також співпраці з 6 відділом Житомирського районного  територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі – 6 відділ ЖРТЦК та СП), щодо виконання передбачених діючим законодавством обов’язків, прийнято рішення виконавчого комітету від 31.10.2023 р. № 114 «Про організаційні заходи щодо ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів в Курненській сільській раді в 2023 році».

          Зважаючи, що органи місцевого самоврядування, перебувають в умовах особливого періоду функціонування та з метою належної організації гарантованого проведення подальших заходів загальної мобілізації на території Курненської сільської ради рішенням виконавчого комітету від 31.10.2023 р. № 113 визначено пункт збору територіальної громади у складі:

          1) управління пункту;

          2) відділення оповіщення та явки;

          3) відділення формування та відправки команд;

          4) групи розшуку.

          З метою забезпечення державного суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості України, захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян від злочинних та інших протиправних посягань рішенням тридцять восьмої сесії 8 – го скликання від 20.03.2024 р. № 2102 затверджено Програму підтримки військових частин ЗСУ на 2024-2025 роки.

          Також рішенням тридцять восьмої сесії 8 – го скликання від 20.03.2024 р. № 2103 затверджено Програму національного спротиву на 2024 рік метою якої є забезпечення підготовки і ведення територіальної оборони на території громади, підтримання сил і засобів, які залучаються до виконання завдань територіальної оборони у готовності до ведення бойових (спеціальних) дій або виконання завдань за призначенням, створення сприятливих умов для успішного виконання ними завдань територіальної оборони та ефективного їх застосування.   

          У разі загрози та/або виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з припиненням (порушенням) роботи систем централізованого водопостачання, водовідведення, електро-, і теплопостачання та усіх видів електронних комунікаційних послуг в умовах воєнного стану створено 3 «пукти незламності», які передбачені для тимчасового перебування людей та в яких створено і підтримуються умови, мінімально необхідні для збереження життя і здоров’я населення у разі порушення сталої роботи систем життєзабезпечення. Постійно здійснюється контроль та координація заходів з їх розгортання та функціонування.

          Рішенням виконавчого комітету від 04.06.2024 р. № 96 утворено місцеву Комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Курненської сільської територіальної громади та затверджено її склад. Основними завданням Комісії є захист населення громади та її територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Протягом І півріччя 2024 року відбулося 7 засідань вищезазначеної Комісії. Актуальними питаннями Комісії були:

          1) про стан утримання захисних споруд цивільного захисту впродовж 2024 року;

          2) про стан накопичення та збереження місцевих матеріальних резервів;

          3) про Заходи щодо підготовки населених пунктів та об’єктів громади до функціонування під час весняно-літнього пожежонебезпечного періоду;

          4) про забезпечення пожежної та техногенної безпеки та дотримання заходів безпеки під час відключення електроенергії, що виникають через російську збройну агресію;

          5) про організацію забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення в Курненській сільській територіальні громаді;

          6) про організацію укриття населення у фонді захисних споруд цивільного захисту на території громади;

          7) про підготовку об’єктів життєзабезпечення населення Курненської сільської ради до дій в осінньо-зимовий період 2024/25 року та інші.

          З метою здійснення організованого вивезення (виведення) населення із зон можливого впливу наслідків надзвичайної ситуації  і розміщення його поза зонами дії вражаючих факторів джерел надзвичайної ситуації у разі виникнення безпосередньої загрози життю та заподіяння шкоди здоров’ю населення, а також заходів з евакуації матеріальних в культурних цінностей рішенням виконавчого комітету від 27.02.2024 р. № 36 затверджено План евакуації Курненської сільської територіальної громади.  

          Щодо запобігання спалахам особливо небезпечних хвороб та масовим отруєнням тварин утворено місцеву надзвичайну протиепізоотичну комісію при Курненській сільській раді, основними завданнями якої є:

          1) проведення заходів щодо профілактики заразних хвороб тварин;

          2) проведення протиепізоотичних заходів з метою недопущення занесення на територію громади збудників заразних хвороб тварин з інших регіонів України;

          3) вжиття оперативних заходів для локалізації та ліквідації спалахів заразних хвороб.

          Рішенням сесії 8-го скликання від 15.11.2023 р. № 1995 затверджено Програму забезпечення безпеки та стійкості критичної інфраструктури, підвищення стійкості територіальної громади. Місцева Програма визначає цілі та пріоритетні завдання, спрямовані на захист територіальної громади та об’єктів, що забезпечують життєдіяльність населення, від загроз. Серед них заходи забезпечення стійкості до кризових ситуацій, які включають якісну підготовку, чітке реагування та швидке відновлення у разі необхідності.

          З метою забезпечення єдиних підходів до змісту організації та проведення спеціальних об'єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту на території КБОП Курненської сільської ради, КНП «АЗПСМ» Курненської сільської ради, відділу комунальної власності, житлово-комунального господарства та благоустрою рішенням виконавчого комітету від 29.11.2023 р № 131 затверджено графік спеціальних об’єктових навчань з питань цивільного захисту на 2024 рік, які є формою практичної підготовки працівників громади, зокрема керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, що загалом визначає готовність підприємств, установ та організацій громади до реалізації планів реагування на надзвичайні ситуації (інструкцій щодо дій персоналу суб'єкта господарювання в разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій), локалізації і ліквідації наслідків аварій на об'єктах підвищеної небезпеки, цивільного захисту на особливий період.

          Для здійснення заходів, спрямованих на запобігання і ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій та надання термінової допомоги постраждалому населенню розпорядженням сільського голови від 22.12.2023 р. № 86/од створено місцевий матеріальний резерв. Створення матеріальних резервів передбачає придбання матеріальних цінностей згідно з попередньо розробленою, затвердженою, обґрунтованою номенклатурою та їх зберігання, відповідно до встановлених норм і вимог. Рішенням виконавчого комітету від 04.04.2024 р. № 70 затверджено номенклатуру та визначено обсяги місцевого матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій Курненської сільської територіальної громади на 2024 рік.

          Рішенням виконавчого комітету від 26.06.2024 р. № 110 затверджено план на особливий період, який є основним документом, що визначає порядок координації та взаємодії органів місцевого самоврядування, військового управління на території громади та інших органів виконавчої влади щодо виконання завдань у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій в умовах особливого періоду відповідно до повноважень та завдань. Метою Плану є забезпечення готовності сил та засобів цивільного захисту громади в особливий період, забезпечення їх готовності до виконання завдань за призначенням в умовах особливого періоду.

          16.11.2023 року Курненська сільська рада підписала Меморандум про співробітництво з Представництвом Фонду міжнародної солідарності в Україні метою якого є співробітництво Сторін щодо створення умов для реалізації проєкту «Вогнеборці.

          18.03.2024 року відбулися збори засновників громадської організації «Добровільна пожежна команда Курненської громади» по результатах яких вирішено утворити ГО «Добровільна пожежна команда Курненської громади», основною метою діяльності є покращення системи забезпечення безпеки Курненської громади, зокрема розвиток добровільного пожежного руху, вдосконалення системи цивільного захисту на місцевому та регіональному рівнях, вдосконалення взаємодії органів державної влади або місцевого самоврядування і громадського суспільства у питаннях безпеки, популяризація пожежної безпеки та волонтерства у сфері цивільного захисту серед населення. 25.03.2024 року вищезазначена ГО зареєстрована в державного реєстратора, місце знаходження якої: с. Курне, вул. Центральна, будинок 4  корпус б.

          Керуючись нормами Кодексу цивільного захисту України, постановою КМУ від 07.04.2023 р. № 314 «Про затвердження Порядку утворення та функціонування пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення добровільної пожежної охорони» та за результатами зборів ГО «ДПК Курненської громади» створено пожежно-рятувальний підрозділ для забезпечення добровільної пожежної охорони «Центрального безпекового округу» ГО ДПК Курненської громади» та затверджено його Положення основним завданням якого є підтримання належного рівня пожежної безпеки на підприємствах, установах, організаціях і в населених пунктах громади, забезпечення пожежної безпеки, запобігання виникненню пожеж, гасіння пожеж, рятування людей, а також надання допомоги у ліквідації наслідків інших надзвичайних ситуацій та небезпечних подій в межах території громади.

          З травня 2024 року розпочалося облаштування корпусу пожежно-рятувального підрозділу.

 

ВІДДІЛ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ, ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА БЛАГОУСТРОЮ

          Одним з відповідальних завдань в діяльності Курненської сільської ради є задоволення потреб населення в сфері житлово-комунальної сфери та благоустрою.

          У І півріччі 2024 року були проведені роботи в закладах освіти:

          1) заміна твердопаливного котла в Курненському ліцеї;

          2) ремонт та облаштування внутрішніх туалетів Курненського ліцею, встановлення дверей в туалеті в укритті ліцею;

          3) розширено укриття у філії селища Курне Курненського ліцею та будівництво в Андріївському ліцеї.

          Усі заклади освіти були своєчасно підготовлені до навчального року, проведені поточні ремонти приміщень, проведені профілактичні заходи з підготовки до опалювального сезону.

          Проведено обслуговування та поточні ремонти до опалювального сезону  приміщень сільської ради, Центру культурних послуг с. Курне, КНП «Амбулаторія загальної практики сімейної медицини» Курненської сільської ради.

          Центр культурних послуг с. Курне – це осередок творчості жителів громади, перспективний інструмент для формування єдності в громаді, а також можливість в одному місці зібрати дорослих, дітей, молодь і людей старшого покоління, тому в І півріччі 2024 року було проведені ремонтні роботи приміщення КЗ «Курненська публічна бібліотека з філіями». Також було пофарбовано паркан біля центрального корпусу сільської ради та Центру культурних послуг с. Курне.

          Для забезпечення необхідних умов сталого проходження опалювального сезону в Курненському центральному окрузі постійно проводилися роботи по заготівлі дров.

          За допомогою подрібнювача гілок проведено санітарну обрізку дерев для забезпечення безпечного руху пішоходів та транспортних засобів.

          З метою створення комфортного перебування, зустрічей та дбайливого ставлення до території населеного пункту, культури поведінки зі сміттям, виготовлено та встановлено урни. Постійно велися роботи по обкошуванню трави біля сільської ради, КНП «Амбулаторія загальної практики сімейної медицини» Курненської сільської ради, парку, Центру культурних послуг с. Курне, Курненського ліцею та стадіону та центру с. Курне.

          У населених пунктах громади, що увійшли до складу Курненської сільської ради під контролем старост Курненської сільської ради підтримується порядок, здійснюється впорядкування пам’ятників загиблим воїнам, наводиться порядок на кладовищах. Протягом І півріччя 2024 року відділом здійснювався вирубка чагарників та обкошування трави та прибирання сміття на кладовищах Курненського центрального округу. Проводилися роботи по ліквідації наслідків буревію в Теньківському старостинському окрузі № 8.

          З метою створення сприятливих умов для життєдіяльності мешканців громади щодо порядку здійснення благоустрою, належного утримання та раціонального використання території населених пунктів громади, організації упорядкування і охорони об’єктів благоустрою рішенням тридцять шостої сесії 8 – го скликання від 16.02.2024 р. № 2066 затверджені Правила благоустрою населених пунктів Курненської сільської ради.

          Рішенням виконавчого комітету від 27.02.2024 р. № 23 створено робочу групу для розроблення Місцевого плану управління відходами з метою оцінки поточного стану сфери управління відходами Курненської сільської територіальної громади та визначення завдань, заходів за строками та ресурсним забезпеченням, спрямованих на забезпечення сталого управління відходами в населених пунктах громади.

          З метою забезпечення утримання територій населених пунктів громади у належному стані, створення сприятливих умов для життєдіяльності громадян, поліпшення екологічного стану та архітектурно-естетичного вигляду об’єктів громади в квітні місяці в громаді проведено акцію з благоустрою «За чисте довкілля».       

          З метою створення безпечних умов життєдіяльності мешканців в Курненському центральному окрузі на 2024 рік планується встановлення вуличного освітлення та поточний ремонт вулиць та доріг населеного пункту.

          В громаді в парку Курненського центрального округу відкрито Алею Героїв Курненської громади, що віддали своє життя за незалежну Україну. Відділом безпосередньо здійснювалися роботи по її облаштуванню.

 

ВІДДІЛ «ЦЕНТР НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ»

 

          З метою виконання вимог законодавства та реалізації державної політики у сфері надання адміністративних послуг громадянам у ІV півріччі 2023 року відповідно до рішення тридцять другої сесії 8-го скликання №1982 «Про внесення змін до структури та загальної чисельності працівників апарату Курненської сільської ради та її виконавчого комітету, інших виконавчих органів ради» в структурі апарату сільської ради створено відділ «Центр надання адміністративних послуг» Курненської сільської ради зі штатною чисельністю 5 штатних одиниць: начальник відділу – 1(одна) штатна одиниця, адміністратор – 2 (дві) штатні одиниці, спеціаліст І категорії – 1 (одна) штатна одиниця, державний реєстратор – 1 (одна) штатна одиниця.

          Відділ «ЦНАП» Курненської сільської ради забезпечує надання адміністративних послуг із залученням до його роботи окремих посадових осіб виконавчого комітету або структурних підрозділів.

          Відповідно до рішення тридцять другої сесії 8-го скликання № 1983 «Про затвердження Положення про відділ «Центр надання адміністративних послуг» Курненської сільської ради» основними завданнями відділу «ЦНАП» є:

  • організація оперативної і зручної системи надання необхідних громадянам та суб'єктам господарювання адміністративних послуг;
  • спрощення процедури отримання адміністративних послуг і поліпшення якості їх надання;
  • забезпечення інформування суб'єктів звернень про вимоги та порядок надання послуг у Відділі «ЦНАП»;
  • державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень відповідно до закону, тобто офіційне визнання і підтвердження фактів набуття, змін або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
  • державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, тобто офіційне визнання шляхом засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, набуття або позбавлення статусу підприємця фізичної особи, зміни відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про юридичну та фізичну особу – підприємця, а також проведення інших реєстраційних дій відповідно до закону;
  • реалізація повноважень з питань реєстрації місця проживання/ перебування фізичних осіб, зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб, формування та ведення реєстру територіальної громади;
  • організація надання суб'єктам господарювання документів дозвільного характеру;
  • вчинення відповідно до закону нотаріальних дій, які вчиняються посадовими особами органів місцевого самоврядування у населених пунктах, де немає нотаріусів, відповідно до Закону України «Про нотаріат»;
  • прийняття документів та формування електронних справ в ПК «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» та ЄІССС по оформленню субсидій, пільг та державних соціальних допомог;
  • видача витягів з Державного земельного кадастру;
  • видача довідок;
  • реєстрація заяв та вхідної кореспонденції відповідно до номенклатури справ;
  • здійснення інших повноважень на основі та на виконання Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України та інших нормативно-правових актів.

          Відповідно до рішення тридцять другої сесії 8-го скликання № 1984 «Про затвердження Регламенту роботи відділу «Центр надання адміністративних послуг» Курненської сільської ради з метою забезпечення належного, доступного та якісного надання адміністративних послуг населенню громади проведено ремонтні роботи в приміщенні відділу «ЦНАП» Курненської сільської ради з урахуванням вимог (стандартів) до якості обслуговування відвідувачів, необхідності створення безбар’єрного простору для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення

          Відповідно до рішення тридцять другої сесії 8-го скликання № 1985 «Про затвердження Переліку адміністративних послуг, які надаватимуться через відділ «Центр надання адміністративних послуг» Курненської сільської ради відділ «ЦНАП» Курненської сільської ради забезпечує надання понад 160 адміністративних послуг, зокрема, у сферах: державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, бізнесу, реєстрації місця проживання, землеустрою, послуг соціального характеру (в т.ч. субсидії, пільги, соціальні допомоги тощо), а також адміністративні послуги, що пов’язані з використанням даних Державного земельного кадастру.

          Також Відділом «ЦНАП» Курненської сільської ради та уповноваженими особами старостинських округів забезпечується надання консультацій громадянам з питань соціальної допомоги, житлових субсидій, пільг, прийом документів на всі види соціальних допомог, захисту прав дитини та інших питань, пов’язаних із наданням соціальної підтримки населенню, визначення потреб громади у соціальних послугах.

Спеціалістами відділу та уповноваженими особами старостинських округів станом на 01.07.2024 року було прийнято та опрацьовано за допомогою Програмного комплексу «Соціальна громада» та ЄІССС 841 заяву від жителів громади, з них отримано 502 позитивну відповідь: заяв на призначення та надання житлових субсидій – 523, заяви на призначення пільг багатодітним сім’ям, учасникам АТО, ветеранам ВВВ – 220, заяв на призначення різних видів соціальних допомог – 98. По 30 заявам жителів громади з визначених чинним законодавством причин було відмовлено у призначенні різних видів соціальних виплат. Було прийнято 6 заяв на оздоровлення пільгових категорій дітей за рахунок коштів обласного бюджету. Також було прийнято 21 заяву на виготовлення технічних засобів реабілітації від осіб з інвалідністю.

          Відділ «Центр надання адміністративних послуг» було визначено відповідальним структурним підрозділом, який здійснює прийом та передачу документів до відділу з питань ветеранської політики Житомирської районної військової адміністрації, для встановлення статусу члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України.

          Так, протягом І півріччя 2024 року було виготовлено 6 посвідчень члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України.

Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та відповідно до Постанов Кабінету Міністрів України: від 12.05.1994 №320 «Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни»; від 08.09.2015 №685 « Про затвердження Порядку надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни особам, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх проведення, під час безпосередньої участі в заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України».

Так, протягом І півріччя 2024 року було прийнято та передано до відділу з питань ветеранської політики Житомирської військової районної адміністрації для встановлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни 6 пакетів документів Захисників України і виготовлено 6 посвідчень «Особи з інвалідністю внаслідок війни».

          Відділом «Центр надання адміністративних послуг» здійснюється засідання комісії з питань надання матеріальної допомоги жителям Курненської територіальної громади. Згідно рекомендацій комісії 257 жителів громади отримали грошову допомогу на суму 593791 грн, з них:

  • допомога на вирішення соціально-побутових потреб УБД, учасникам АТО, учасникам ООС, мобілізованим військовослужбовцям на суму 214563 грн (111 особам);
  • допомога соціально-побутових потреб сім’ям загиблих військовослужбовців на суму 50000 грн (5 особам);
  • сім’ям військовослужбовців, які вважаються зниклими безвісти, на суму 35000 грн (7 особам);
  • допомога на лікування на суму 225570 грн (103 особам);
  • допомога сім’ям, які потрапили в СЖО, в тому числі допомога потерпілим від пожежі, стихійного лиха та підтоплень, допомога ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС та допомога на поховання окремих категорій громадян на суму 47658 грн (26 особам);
  • допомога дітям, які залишилися без піклування батьків на суму 21000 (5 особам);

Одній жительці відмовлено в отриманні грошової допомоги.

          18 травня 2024 року набув чинності оновлений Закон про мобілізацію, згідно якого всі військовозобов’язані українці віком від 18 до 60 років протягом 60 днів повинні були оновити свої облікові дані. Тому, з метою максимально швидкого та зручного надання сервісу з актуалізації даних військовозобов’язаних цю послугу надавали в ЦНАПі Курненської сільської ради. Цією послугою скористалися 288 військовозобов’язаних українців.

          В період з 20 по 22 травня 2024 року на базі «Будинку ветерана» у м. Львові працівники відділу пройшли навчання «Робота з сім’ями безвісти зниклих» від фахівців Першого жіночого ветеранського простору «Рехаб» та Групи Патріот.

          В навчанні взяли участь 74 учасників з усієї України, які отримали теоретичні та практичні знання у роботі щодо пошуку безвісти зниклих. Тренінг включав блоки з процедурних, правових питань, психоедукацію, та питання інформаційної безпеки. А також, робота в групах з реальними кейсами. Спільно з учасниками пройшли шлях від отримання сім'ї сповіщення про особу зниклу безвісти до повернення Захисника додому.

          Курс «Робота з сім’ями безвісти зниклих» розроблений та проводиться Перший жіночий ветеранський простір «Рехаб» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародний фонд «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України», та у партнерстві із Коаліцією ветеранських просторів.

         Завдяки співпраці з фондом Direct Relief та БО «Благодійний фонд Євгена Пивоварова» за координації Міністерства цифрової трансформації та Міністерства охорони здоров’я» на безоплатній основі у якості гуманітарної допомоги Курненською сільською радою було отримано інтегровану систему зберігання та передачі енергії, що складаються з:

          - Backup Battery powered AC generator system, Solar, 13.5 kWh Tesla Powerwall 2;

          - Backup power system for Powerwall, Solar, Monitoring features Tesla Powerball Backup Gateway 2;

 

№ з/п

Найменування речі

Кількість речей, од.

Серійний номер

Оціночна вартість за одиницю, грн

Загальна оціночна вартість, грн

1

Backup Battery powered AC generator system, Solar, 13.5 kWh
Tesla Powerwall 2

1

 

209324,6578

209324,6578

2

Backup power system for Powerwall, Solar, Monitoring features Tesla Powerball Backup Gateway 2

1

 

25689,9680

25689,9680

3

Powerwall 2 Accessory Bag Tesla

1

 

1149,7881

1149,7881

 

236 164,4139

 

Системи енергозбереження - це інтегрована акумуляторна система з батареєю, яка забезпечує накопичення енергії та виконує функцію джерела енергопостачання у випадку відключення загальної мережі. Вона має потужність в 5 кіловат та ємність 13,5 кіловатів на годину. Цього достатньо, щоб забезпечувати роботу критично важливого обладнання протягом доби.

 

ВІДДІЛ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ТА

ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ

 

Відділ соціального захисту населення та охорони здоров’я Курненської сільської ради утворено зі штатною чисельністю 3 посадових особи: начальник відділу, головний спеціаліст, спеціаліст І категорії відділу.

З метою всебічної допомоги та належного забезпечення потреб соціально вразливих верств населення в Курненській сільській раді було затверджено програми: Програма «Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі на 2024 рік», Програма запобігання, протидії домашньому насильству та торгівлі людьми в Курненській територіальній громаді на 2024 рік, Програма підтримки сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків в Курненській територіальній громаді на 2024 рік, Комплексна програма соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб на 2024 рік. Продовжують діяти Програма по похованню померлих безрідних та невідомих громадян на 2021-2025 роки, Програма співфінансування на проведення лікування та медичної реабілітації учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції на 2021-2025 роки, Програма «Пільги на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на 2021-2025 роки, Програма відшкодування, компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян на приміських маршрутах загального користування автомобільним (залізничним) транспортом та за надані послуги зв’язку у Курненській сільській раді на 2021-2025 роки, Програми надання одноразової допомоги дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку, які мешкають на території Курненської сільської ради на 2021-2025 роки, Програма оздоровлення та відпочинку дітей на 2023-2024 року у Курненській сільській раді, Програма соціального захисту окремих категорій населення Курненської сільської ради на період 2021-2025 роки.

Протягом І півріччя 2024 року до виконавчого комітету Курненської сільської ради із заявою про дозвіл надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі звернулось 15 осіб. Від початку року компенсацію призначено 11 особам. З 01.04.2023 року в ПК «Соціальна громада» проводиться нарахування та виплата компенсації. Завдяки Програмі «Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі на 2023 рік» станом на 01.07.2024 року кошти в сумі 179,20 тис. грн виплачено 18 фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

Відповідно до обліку багатодітних сімей в Курненській територіальній громаді на 01.07.2024 року налічувалося 132 сім’ї, в яких виховується 573 дитини. Протягом І півріччя виготовлено та продовжено дію 66 посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дітей з багатодітної сім’ї..

У зв’язку із військовою агресією російської федерації значна кількість громадян України залишили місця свого постійного проживання у населених пунктах, де наразі відбуваються активні бойові дії, та перемістились у більш безпечні регіони України. В населені пункти Курненської територіальної громади продовжують прибувати вимушені переселенці.

Завдяки соціальному проекту «Прихисток» власники жилих приміщень, які безоплатно розмістили в цих приміщеннях внутрішньо переміщених осіб, отримують компенсацію витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, передбачену постановою КМУ від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», отримує власник житла. Відділом соціального захисту населення та охорони здоров’я Курненської сільської ради нараховується компенсація власникам жилих приміщень за безоплатне розміщення ВПО «Прихисток», вносяться електронні справи та. Так в І півріччі 2024 року за рахунок коштів міжнародних донорів на компенсацію витрат 4 власникам жилих приміщень приватного житлового фонду, які безоплатно розміщували в цих приміщеннях 6 внутрішньо переміщених осіб, по Курненській територіальній громаді сума компенсації склала 15227,87 грн.

Також відповідно до Порядку та умов надання компенсації за спожиті комунальні послуги під час розміщення внутрішньо переміщених осіб у будівлях (приміщеннях) об’єктів державної, комунальної та приватної власності у період воєнного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 р. № 261 зі змінами, Курненська сільська рада щомісяця звертається із заявами до Департаменту регіонального розвитку Житомирської обласної військової адміністрації для отримання компенсації на оплату комунальних послуг, спожитих у відповідному місяці 2024 року КЗ «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради, в якому на безоплатній основі проживають внутрішньо переміщені особи. В І півріччі 2024 року повернуто компенсацію за спожиті комунальні послуги з серпня 2023 року по січень 2024 року включно в сумі 33687,5 грн.

Протягом І півріччя 2024 року відділом соціального захисту населення та охорони здоров’я Курненської сільської ради було підготовлено та подано Департаменту соціального захисту населення Житомирської обласної військової адміністрації пакет документів та клопотання щодо видачі путівки на безоплатне влаштування до пансіонатів геріатричного типу. По клопотанню отримано позитивну відповідь та видано путівку одній внутрішньо переміщеній особі, яка має статус особи з інвалідністю, на повне державне утримання до Житомирського геріатричного пансіонату.

 

КЗ «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради

В рамках реалізації субвенції з державного бюджету на створення спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі в листопаді 2021 року створено комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради з відділенням денного центру соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою страті. Штатна чисельність комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради становить 21 працівник: 1 директор, 2 завідувача, головний бухгалтер (0,5), 4 фахівця із соціальної роботи, 11 соціальних робітників, опалювач (1), робітник із благоустрою (1) та водій транспортних засобів (0,5).

КЗ «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради здійснює соціальну роботу, надає соціально-психологічну допомогу та соціальні послуги особам, сім’ям, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, та надає мешканцям громади такі базові соціальні послуги:

  1. Догляд вдома;
  2. Надання притулку;
  3. Екстрене (кризове) втручання;
  4. Консультування;
  5. Соціальний супровід;
  6. Натуральна допомога;
  7. Інформування;
  8. Соціальна адаптація;
  9. Соціальний супровід сімей, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
  10. Посередництво;
  11. Представництво інтересів;
  12. Інші соціальні послуги, відповідно до визначених потреб.

Послуга «догляд вдома» надається одиноким непрацездатним громадянам, пенсіонерам та інвалідам 9-ма соціальними робітниками, які відвідують закріплених за ними громадян, виявляють їхні потреби та надають передбачені договором послуги. Наразі така соціальна послуга надається 56 особам, які є непрацездатними одинокими громадянами, пенсіонерами (47 осіб) та особами з інвалідністю (8 осіб). З них – 39 жінок, 17 чоловіків. Соціальні робітники КЗ «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради надають такі соціальні послуги:

- придбання та доставка продовольчих, промислових та господарських товарів, медикаментів;

- прибирання житла;

- підготовка продуктів для приготування їжі, миття овочів, фруктів і посуду, винесення сміття;

- прання та прасування білизни, одягу;

- заміна постільної та натільної білизни;

- миття та обклеювання вікон;

- розпалювання печей, піднесення дров, вугілля, розчищення снігу, внесення води в дім;

- допомога при консервуванні овочів та фруктів;

- дрібний ремонт одягу;

- приготування їжі;

- надання допомоги при купанні, митті голови, розчісуванні волосся, підрізання нігтів;

- супровід підопічного в поліклініку;

- надання допомоги в оплаті комунальних послуг;

- надання допомоги в оформленні субсидій;

- надання допомоги в написанні листів;

- надання допомоги в проведенні сільськогосподарських робіт (в обробітку присадибної ділянки на площі 2 сотки).

- представництво інтересів в органах державної влади, установах, підприємствах та організаціях (виконання доручень, пов’язаних з необхідністю відвідання різних організацій).

Протягом І півріччя 2024 року під соціальним супроводом фахівців із соціальної роботи знаходилося 20 родин Курненської громади. Вказаним родинам надавалися наступні соціальні послуги: соціальна інтеграція та реінтеграція, соціальний супровід сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, соціальний супровід сімей, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, соціальна профілактика, надання матеріальної допомоги, консультування та інформування, сприяння в оформленні документів, у тому числі для призначення соціальних виплат та допомог, відновлення документів, що посвідчують особу, реєстрація за місцем проживання, організація лікування та оздоровлення, а також організація відпочинку та дозвілля дітей. За І півріччя 2024 року у зв’язку з переїздом до іншої громади було знято з соціального супроводу 2 сім’ї та одну сім’ю у зв’язку з подоланням складних життєвих обставин. Фахівцями із соціальної роботи взято під соціальний супровід 3 сім’ї, на яких складено акт оцінки потреб, план та укладено договір соціального супроводу.

          Фахівці із соціальної роботи спільно із спеціалістами служби у справах дітей Курненської сільської ради станом на 31.08.2024 року здійснили 196 обстежень житлово-побутових умов проживання підопічних сімей, про що складено відповідні акти обстежень. Систематично здійснюється спілкування з даними родинами в телефонному режимі.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Курненської сільської ради від 22.09.2023 р. № 110 «Про визначення місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб у Курненській територіальній громаді» комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради, розташований за адресою с. Соколів, вул. Молодіжна, 1, визначено місцем тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб у громаді. Забезпечено та облаштовано належним чином місця для проживання 24 осіб. Станом на 01.07.2024 р. в КЗ «ЦНСП» Курненської сільської ради проживало 10 внутрішньо переміщених осіб, з яких 3 чоловіків, 5 жінок та 2 дітей.

На виконання вимог Порядку функціонування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 вересня 2023 р. № 930 «Деякі питання функціонування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб», 05.10.2023 року з кожним мешканцем було укладено Договір користування приміщеннями місця тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. Додатком 1 до Договору ідуть Правила проживання внутрішньо переміщених осіб у місцях тимчасового проживання. Відповідно до яких загальний контроль за дотриманням цих Правил здійснює керівник місця тимчасового проживання. Контроль із сторони керівника місця тимчасового проживання за дотриманням правил проживання здійснюється шляхом безпосереднього огляду приміщень, проведення профілактичних бесід з внутрішньо переміщеними особами, роз’яснювальної роботи щодо порушення існуючих заборон у поведінці мешканців.

З початку повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України і до тепер КЗ «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради продовжує отримувати гуманітарну допомогу для внутрішньо переміщених осіб та найбільш вразливих категорій населення від різноманітних благодійних організацій, як від міжнародних, так і від вітчизняних.

            В лютому 2024 року фахівцями КЗ «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради 34 внутрішньо переміщеним особам з окупованих територій та з областей, в яких ведуться активні бойові дії, було передано продуктові набори від БО «БФ «Червона калина Полісся» при підтримці БО «БФ «Родові помістя України».

          22.03.2024 року Міністерством соціальної політики України, Програмою розвитку ООН та уряду Японії начальником Житомирської ОВА було передано на Курненську сільську раду електроскутер для соціального робітника, який буде надавати соціальні послуги непрацездатним одиноким громадянам, пенсіонерам, також батькам загиблих військово службовців.

          20 травня 2024 року до Курненської сільської ради завітала міжнародна благодійна організація «Поляки в Україні» на КЗ «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради було передано таку гуманітарну допомогу у вигляді одягу, взуття, дитячих іграшок, дитячого харчування, підгузки. Гуманітарна допомога призначалась для вразливих верст населення.

1.      Дитяче харчування -155 шт;

2.      Ігри настільні - 9 шт;

3.      Мілка бокс - 47 шт;

4.      Рулет - 74 шт;

5.      Вітаміни - 225 шт;

6.      Humana - 48 шт;

7.      Взуття  - 89 шт;

8.      Набори Дитячої творчості - 10 шт;

9.      Пакет сміттєвий - 1 шт;

10.    Спідниці - 41 шт, спортивні спідниці - 19 шт;

11.    Сарафани – 2 шт;

12.    Іграшки мякі - 38 шт;

13.    Піджаки - 14 шт;

14.    Куртки, вітровки -12 шт;

15.    Кофти - 39 шт;

16.    Брюки -18 шт;

17.    Футболки - 35 шт, футболки сині - 109 шт;

18.    Рубашки -35 шт;

19.    Серветки вологі - 28 шт;

20.    Памперси дорослі - 4 шт, дитячі - 2 шт;

21.    Іграшки різні -155 шт;

22.    Статертини - 3 шт;

23.    Іграшки різні -155 шт;

24.    Памперси дитячі - 36 уп;

25.    Шорти - 39 шт.

          Протягом І півріччя КЗ «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради надав частину речей сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах, багатодітним сім’ям, а також сім’ям, у яких діти мають інвалідність, та внутрішньо переміщеним особам. Загалом було задоволено потребою 31 особа.

         Завдяки тісній співпраці з БО «БФ «Надія для всіх» з 12 по 16 серпня 2024 року в Курненському центральному окрузі діяв дитячий християнський табір «Промінь світла». Загалом вдалося організувати якісний відпочинок та оздоровлення для 100 дітей Курненської громади та 40 дітей з Довбиської громади. По закінченню всі учасники табору отримали подарунки у вигляді канцелярського приладдя та іграшок.

          05.08.2024 року Благодійний фонд «Рокада» передав на комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради засоби гігієни для внутрішньо переміщених осіб які проживають в комунальному закладі.

                    Опис ТМЦ

Кількість

1.

Миючий засіб для прибирання

1

2.

Засіб для чищення поверхонь ванної кімнати

1

3.

Засіб для догляду за унітазом

1

4.

Білизна

1

5.

Засіб для миття посуду

1

6.

Пральний порошок

1

та 11.08.2028 року

                    Опис ТМЦ

Кількість

1.

Оприскувач акумуляторний

1

2.

Шланг для поливання

1

3.

Лопата з рейкової сталі з держаком

1

4.

Граблі зубчасті

1

5.

Граблі зубчасті 12 зубів з держаком

1

6.

Граблі віялові

1

7.

Сапа

3

8.

Мотокоса

1

 

Комунальне некомерційне підприємство «Амбулаторія загальної практики сімейної медицини» Курненської сільської ради

          Комунальне некомерційне підприємство «Амбулаторія загальної практики сімейної медицини» Курненської сільської ради є закладом охорони здоров’я – комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає первинну медичну допомогу та здійснює управління медичним обслуговуванням населення, вживає заходи з профілактики захворювань населення та підтримання громадського здоров’я. Підприємство здійснює господарську некомерційну діяльність, спрямовану на досягнення соціальних та інших результатів без мети одержання прибутку.

Штатним розписом КНП «АЗПСМ» Курненської сільської ради затверджено штатну чисельність – 26 штатних одиниць:

  • директор – 1 штатна одиниця;
  • економіст – 1 штатна одиниця;
  • лікар – 3 штатних одиниці;
  • сестра медична – 12 штатних одиниць (в т.ч. лаборант);
  • молодша медична сестра – 5 штатних одиниць (в т.ч. аптекар в с. Курне);
  • водій транспортних засобів – 3 штатних одиниці.

КНП «АЗПСМ» Курненської сільської ради обслуговує 7988 чоловік населення.

На виконання Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», наказів МОЗ України від 19.03.18р. №503 «Про затвердження порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу» та №504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги» обслуговування населення здійснювалося за деклараціями та за територіальним розподілом. Станом на 01.07.2024 р. сімейними лікарями КНП «АЗПСМ» Курненської сільської ради укладено 4008 декларацій, в тому числі по вікових категоріях:

- від 0 до 6 років – 186 декларацій;

- від 7 до 17 років – 699 декларацій:

- від 18 до 39 років – 953 декларації;

- від 40 до 64 років – 1414 декларацій;

- від 65 років – 756 декларацій.

Антонюк Андрій Микитович – 1801 пацієнт;

Голуб Світлана Валентинівна – 1759 пацієнтів;

Давидова Надія Іванівна –512 пацієнтів.

         Медичні послуги надаються відповідно до порядків надання медичної допомоги, затверджених МОЗ, з обов'язковим дотриманням галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я та в місцях надання медичних послуг. Кожне місце надання медичних послуг надавача відповідає державним санітарним нормам і правилам, ліцензійним умовам провадження господарської діяльності з медичної практики, галузевим стандартам у сфері охорони здоров'я, вимогам примірних табелів матеріально-технічного оснащення.

Виробнича потужність підприємства 85 відвідувань в зміну.

В лікувальному закладі діє кабінет тимчасового перебування пацієнтів.

На утримання КНП «АЗПСМ» Курненської сільської ради» з Національної служби здоров’я України за І півріччя 2024 рік на підставі укладених лікарями декларацій надійшло 1 640,9тис.грн.

Кошти було витрачено на:

  • оплата праці –1 516,8тис.грн.

Місяць

Заробітна плата

Нарахування на з/п

Всього

Січень 2024

315279,16

65734,32

445653,29

Лютий 2024

309289,88

64639,81

373929,69

Березень2024

300723,83

62527,10

363250,93

Квітень2024

293639,46

61849,99

355489,45

Травень2024

332372,37

65996,94

399369,31

Червень2024

284201,70

60489,05

353690,75

ВСЬОГО ЗА І півріччя 2024 року

183550,40

381237,21

2216743,61

  • водопостачання та водовідведення – 5,4 тис. грн;
  • інтернет –53,6 тис. грн;
  • курси(цивільний захист) – 0,9 тис. грн;
  • матеріали – 14,0тис. грн.
  • ремонт медобладнання – 4,6тис.грн.
  • лабораторні дослідження– 3,9 тис.грн.
  • реактиви –-3,7тис.грн.
  • бланки медичної статистики -0,3тис.грн.
  • надання доступу до «хелсі» ЕСОЗ – 13,5тис.грн.
  • вимірювання опору -21,4тис.грн.
  • ремонт оргтехніки – 1,2 тис.грн.
  • техогляд авто, запчастини – 22,1тис.грн.
  • паливно-мастильні матеріали 77,6 тис. грн (в т.ч. бензин –1400л., дизпаливо 100л.)

          Також з місцевого бюджету на утримання КНП «АЗПСМ» Курненської сільської ради» було дофінансовано кошти в сумі 781,00 тис. грн, в тому числі на:

  • оплата праці – 645,2тис.грн. тис. грн;
  • електроенергія –135,8 тис.грн.

Згідно наказів Департаменту охорони здоров’я Житомирської обласної військової адміністрації надано гуманітарної допомоги на суму – 40,0тис.грн.

Благодійними організаціями надано гуманітарну допомогу у

-вітамінів та лікарських засобів на загальну суму 13,5грн.

-деззасоби -0,2тис.грн.;

-імунобіологічні препарати – 26,3тис.грн.

          На 2024 рік з НСЗУ укладено договір  ПМД (первинній медичній допомозі) на суму 3309 тис. грн. З місцевого бюджету на 2024 рік виділено кошти в сумі 781 тис. грн.

 

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ

 

          Відповідно до ст. 4 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» штатна чисельність працівників служби у справах дітей нараховує 3 особи, фактично працює 1 працівник. Служба у справах дітей має статус юридичної особи, печатку, є підзвітною, підконтрольною та підпорядкованою сільському голові.

          Близько 23% відсотків населення Курненської громади становлять діти. Кожна дитина, яка мешкає у громаді, має право на захист майнових і немайнових прав, який за законом, надає сільська рада як орган опіки та піклування. Враховуючи такі факти сільська рада має особливі повноваження виконавчих органів влади представляти та відстоювати інтереси своїх громадян, в першу чергу дітей. Діяльність служби спрямована на виконання Законів України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Про охорону дитинства», «Про місцеве самоврядування в Україні», Указів та Доручень Президента України, постанов Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 року № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини» та від 01.06.2020 № 585 «Про забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах» та ін.

          За І півріччя 2024 року службою у справах дітей розглянуто 15 письмових звернення громадян, які розглянуті згідно чинного законодавства та у відповідні терміни надано відповіді чи підготовлено проєкт рішення до виконавчого комітету Курненської сільської ради. Надійшло вхідної кореспонденції 131 листів: з них 57 - на контролі, а вихідної – 109 листів. Надано відповідь на 3 прокурорських запити.

          Видано наказів з основної діяльності 28, з кадрових питань видано 17 наказів.

          Протягом за І півріччя 2024 року статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування надавався 2-м дітям з Курненської сільської ради, влаштовано 7 дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку. 3 дітей влаштовано в КНП «Житомирський обласний спеціалізований будинок дитини для дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків» Житомирської обласної ради, 2 дітей влаштовано тимчасово в сім’ю родичів, знайомих.

          4 дитини, позбавлених батьківського піклування, та 1 дитина-сирота влаштовано під опіку до бабусі в Стрибізькому старостинському окрузі №1 та Старомайданському старостинському окрузі № 2.

          2 дитини, позбавлених батьківського піклування, влаштовано до сестри під опіку Соколівського старостинського округу № 6.

          3 дитини по заяві мами влаштовано в КНП «Житомирський обласний спеціалізований будинок дитини для дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків» Житомирської обласної ради.

          1 дитина відібрана у мами без позбавлення батьківського піклування з Стрибізького старостинського округу № 1 влаштовано тимчасово в сім’ю родичів знайомих.

№ п/п

Старостинський округ

Причина надання статусу

Влаштування

Судові процеси

1.

Стрибізький старостинський округ № 1

2 дитини, позбавлені батьківського піклування

опіка

Рішення суду про позбавлення батьківських прав маму та стягнення аліментів, тато пропав безвісті

Всього влаштовано

2дітей

 

 

          В продовж звітного періоду начальником служби підготовлено 2 позовних заяви органу опіки та піклування Курненської сільської ради про позбавлення батьківських прав та відібрання без позбавлення батьківських прав, а саме на:

          1 жительку с. Стрибіж подано позов до суду про відібрання дитини без позбавлення батьківських прав відносно 1 дитини;

          1 жительку с. Соколів подано позов до суду про позбавлення маму батьківських прав, відносно 2-х дітей;

Прийнято участь у 11 судових засіданнях по 3 справах.

 

Старостинський округ

Судове засідання про позбавлення батьківських прав

Кількість дітей

1

Стрибізький старостинський округ № 1

5

1

2

Теньківський старостинський округ № 8

3

2

3

Курненський старостинський округ № 5

3

2

Всього

11

5

          В стадії розгляду перебуває ще одна справа відносно 2 дітей та вчинення неповнолітнім злочину, де залучається до судових процесів представник служби у справах дітей.

          Дитяче населення громади становить 1783 особи: з них станом на 30.06.2024 року 53 статусні діти (13 дітей-сиріт, 40 дітей, позбавлених батьківського піклування), які є вихідцями із Курненської сільської ради. Із 53 статусних дітей, 51 перебувають в сімейних формах виховання, що становить 94,4 %, в тому числі:

          41 дитина під опікою, 2 тимчасово в сім’ї родичів (де 40 дітей проживають на території громади та 7 дітей під опікою на іншій території, проте прибули під опіку з інших територій 6 дітей);

  1. дитина в прийомній сім’ї;
  1. дітей в дитячому будинку сімейного типу;

          2 тимчасово влаштовано сім’я родичів знайомих.

 

Таблиця в розрізі по старостинських округах статусних дітей та форми влаштування

№п/п

Старостинський округ

Діти, які прибули з інших територій і не вихідцями Курненської територіальної громади

Статусних дітей, які проживають на території старостинсь-кого округу

Влаштовані статусні діти на іншій території з старостинсь-кого округу

Всього статусних дітей

  1.  

Курненський центральний округ

 

-

4 (2опіка, 2 ДБСТ)

0 прож (4 на інш. терит.)

  1.  

Курненський старостинський округ № 5

 

5

-

5 прож.

  1.  

Соколівський старостинський округ № 6

2

-

-

2 прож.(0 на інш. терит.)

  1.  

Теньківський старостинський округ № 8

2

3

2( 2 ДБСТ

5 прожив. (2 інш. тер.)

  1.  

Андріївський старостинський округ № 7

1

1

-

2 прож. (0 інш. тер.)

  1.  

Тетірський старостинський округ № 4

 

2

-

2 прожив.

  1.  

Великолугівський старостинський округ № 3

 

6

 

6 прожив.

 

  1.  

Старомайданський старостинський округ № 2

1

1

7 ( 5 ДБСТ, 1 ПС, 1 тимч. влаш)

 

2 прож. (7 на інш. тер.)

  1.  

Стрибізький старостинський округ № 1

2

11

5 (опіка)

1 (ПС)

 

13 прож (6 на інш)

Всього

8

29

18 (6 опіка на інш. тер., 2 ПС, 10 ДБСТ, інші установи 3)

37 прож. під опікою (на інш тери -19 ДБСТ 10, ПС-2, інші установ 3,  5 опіка)

          Станом на 30.06.2024 р. в службі обліковувалося 41 дитина, яка перебуває в складних життєвих обставинах (далі-СЖО) які виховуються у 22 сімях (де з них потерпілих від збройних конфліктів – 4). Впродовж звітного періоду знято 1 дитину з 1 сім’ї,  поставлено на первинний облік 4 дитини з 4-х сімей. Систематичне відвідування цих сімей, надання їм допомоги (продуктові набори, одяг, взуття) дає можливість підтримувати їх  та тримати на контролі. Тобто відвідано 41 дитину з 22 сімей. Нововиявлені діти СЖО:

1 дитина Великолугівський старостинський округ № 3;

1 дитина Тетірський старостинський округ № 4;

1 дитина Андріївський старостинський округ № 7;

1 дитина Старомайданський старостинський округ № 2.

          Протягом І півріччя 2024 року здійснено 12 рейдів обстеження  умов проживання та складено 64 акти обстеження сімей,  де виховуються 71 дітей-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які потрапили в складні життєві обставини, дітей,  які повернулися з інтернатних закладів та інші. Під час рейдів з батьками та дітьми проведено роз’яснювальну роботу. До батьків, які систематично вживають алкогольні напої, не виконують батьківські обов’язки щодо виховання дітей, здійснено заходи профілактичного виховного, адміністративного характеру, в тому числі попереджено 12 батьків, притягнуто до адміністративної відповідальності 7 батьків.

          Служба у справах дітей сприяє втіленню пріоритетних завдань державної політики у сфері забезпечення житлових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

          Із загальної кількості дітей зазначеної категорії:

          - 2  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які досягли 16 років, перебувають на квартирному, а саме: 2 дітей Великолугівський старостинський округ, 1 дитина Старомайданський старостинський округ;

          - 13 осіб (віком 18 – 23 роки) з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  перебувають на квартирному, а саме: 3 особи Курненський старостинський округ, 2 особи Курненська сільська рада, 1 особи Старомайданського старостинського округу, 2 особи Теньківського старостинського округу, 1 особа Великолугівського старостинського округу, 2 особи Стрибізького старостинського округу, 1 особа Андріївського старостинського округу .

          - 4 особи (віком 23-35 роки) з числа дітей-сирі та дітей, позбавлених батьківського піклування перебуває на квартирному обліку.

          Значна частина житла, що належить дітям на праві власності або користування, потребує проведення ремонтних робіт.

           На постійному контролі в службі у справах дітей перебуває питання жорстокого поводження з дітьми та попередження насильства в сім’ї та за межами. Від початку року до служби надійшло 2 повідомлення щодо насилля над дитиною в Великолугівському старостинському окрузі, Тетірському старостинському окрузі.

          Службою у справах дітей організовано проведення 6 засідань комісії з питань захисту прав дитини на якому було розглянуто та прийнято 112 рішень в тому числі: щодо визначення місця проживання малолітніх дітей; про надання дозволу на вчинення правочину щодо нерухомого майна, співвласниками якого є малолітні діти; про затвердження висновків стан утримання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім’ях опікунів; про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківських обов’язків, про надання статусу, про встановлення опіки. За результатами проведених засідань комісії підготовлено протоколи засідань, індивідуальні плани, висновки про стан утримання та рішення по кожному питанню. Під час розгляду складних питань начальник служби у справах дітей приймає участь у спільних засіданнях на відповідних територіях старостинських округів.

          Начальником служби від початку року підготовлено 12 проєктів рішень виконавчого комітету Курненської сільської ради з питань щодо захисту законних прав та інтересів дітей, які затверджено на даних засіданнях.

          Службою у справах дітей подано квартальні та піврічні звіти в ССД Житомирської ОДА:

          - на виконання наказів 17-од, 30-од, 42-од, 73-с, 16-од, 11-од, 40-од, 52-од,  53-од, 55-од, 56-од, 67-од, 95-од, 5-од, звіт на лист 1401, 540, лист 467.

         - соціальна карта громади станом на 30.06.2024 р.

         - сформовано списки дітей, які виховуються в інтернатних закладів, складено електронні картки, список переміщених дітей з первинного обліку, інформацію про дітей, які перебувають на квартирних обліках, соціальна карта громади, список позовних заяв, список дітей влаштованих протягом року.

          Службою у справах дітей забезпечено роботу ЄІАС «Діти», сформовано електронний банк даних, в яких поновлено відомості щодо 53 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку служби у справах дітей та 41 дитину, які перебувають в складних життєвих обставинах. Обласної службою у справах дітей здійснено перевірку наповнення ЄІАС «Діти».

          Робота працівників служби спрямована на збереження для дитини її біологічної родини, зменшення кількості дітей, які перебувають поза сімейним оточенням, сприяння створенню умов для виховання відповідального батьківства. Саме тому основним напрямком роботи служби у справах дітей є вчасне виявлення таких сімей та проведення з ними відповідної профілактично-виховної роботи з питань профілактики негативних проявів у дитячому середовищі, в тому числі щодо захисту від булінгу та домашнього насильства, вживання алкогольних напоїв, куріння тютюнових виробів. Проведено спільні профілактичні бесіди з ювінальною превенцією, пробацією в 2-х навчальних закладах (Стрибізький ліцей, Великолугівський ліцей).

          Служба у справах дітей організовано та супроводжено 6 дітей на день захисту дітей, надано 15 подарунків до відкриття табору та 26 до новорічних свят. Надано новорічні подарунки 50 дітям від благодійної Місії «Карітас-Спес Україна». Подано документи 11 сімей на отримання грошової допомоги по 6600 грн. від Благодійної організації «Благодійний фонд Люмос Україна», а також 12 дітей з інвалідністю та дітей з особливими освітніми потребами отримали благодійну допомогу у вигляді освітніх наборів. Спільно з командою 4 осіб працювали над збором інформації, заповненням анкет та відвідувала навчання по проєку Фонду міжнародної солідарності. Взято участь у навчальних програмах міжнародних організацій та центру перепідготовки та міжнародних організацій.

          Проведено роботу з 3 дітьми щодо відвідування навчального закладу Курненської сільської ради. Проведено роботу та надіслано необхідні документи на навчання кандидата в прийомну сім’ю, яка проходить навчання.

          Проведено верифікацію виплат дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, формування списків військовослужбовців та їх родин. Надано консультацій щодо вирішення питання в оформленні документів на отримання соціальної грошової допомоги: дитині ВПО, опікунам, по догляду за дитино з інвалідністю, малозабезпеченим, оформлення посвідчень багатодітним родинам.

 

КУРНЕНСЬКИЙ ЦЕНТРАЛЬНИЙ ОКРУГ

 

          Курненська сільська рада – це орган місцевого самоврядування Курненської сільської територіальної громади Житомирського району Житомирської області.

          До складу Курненського центрального округу входять: с. Курне та с. Березова Гать. Станом на 01.01.2024 року населення округу становить 817 жителів, а саме: в с. Курне проживає 622 чол., в с. Березова Гать – 195 чол.

          З них на території округу проживають:

          - пенсіонерів - 205;

          - інвалідів загального захворювання – 43;

          - учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 2;

          - учасників АТО – 9;

          - учасників бойових дій – 28;

          - інвалідів Афганської війни – 1;

          - дітей війни – 28;

          - багатодітні сім’ї – 10 та інші.

          За звітний період Курненський центральний округ:

          - видав 561 довідку різного характеру (про склад сім’ї або зареєстрованих осіб у житловому приміщенні, довідки і клопотання, пов’язані з виплатою компенсацій на поховання громадян, про реєстрацію та фактичне місце проживання громадян, довідки для оформлення спадщини за заповітом та оформлення спадщини за законом);

          - вчинив 10 нотаріальних дій (питання стосовно складання та посвідчення заповітів, посвідчення справжності підпису, посвідчення дублікатів заповітів, засвідчення вірності копії документів, державна реєстрація шлюбу, державна реєстрація народження, державна реєстрація смерті);

          - оформив та передав 75 справ для призначення субсидій на соціальні допомоги.

          Документообіг в цілому склав 2354 документи. З них 1613 документів вхідної кореспонденції, розгляд яких було доручено відповідним структурним підрозділам сільської ради або окремим посадовим особам та 741 документ вихідної кореспонденції.

          На території Курненського центрального округу функціонують:

          - Курненський ліцей, в якому навчається 91 здобувачів освіти;

          - Курненський заклад дошкільної освіти «Капітошка», який відвідує 21 дітей, діяльність якого направлена на забезпечення щоденної та стабільної роботи закладу, створення безпечних умов праці та всебічного розвитку дітей. 

          - Центр культурних послуг с. Курне;

          - КЗ «Курненська публічна бібліотека з філіями» Курненської сільської ради, яка нараховує 520 користувачів;

          - Комунальне некомерційне підприємство «Амбулаторія загальної практики сімейної медицини» Курненської сільської ради, що надає первинну медичну допомогу та здійснює управління медичним обслуговуванням населення, вживає заходи з профілактики захворювань населення та підтримання громадського здоров’я. КНП «АЗПСМ» Курненської сільської ради обслуговує 7978 чоловік населення.

          Обов’язок кожного з нас завжди пам’ятати про Героїв, котрі віддали життя, захищаючи Україну. Пам’ять про загиблих воїнів завжди буде жити в наших серцях. Адже Герої живі, поки жива пам’ять про них. В Курненському центральному окрузі відкрито Алею слави і пам’яті про загиблих військовослужбовців Курненської сільської територіальної громади, що віддали своє життя за незалежність України. Алея слави символізує шану та вдячність нашим Захисникам, які відстоюючи свободу, віддали свої життя заради майбутніх поколінь та увічнення героїзму всіх військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, тих, хто боровся за свою землю і відстоював суверенітет України.

          29 квітня 2024 року в Курненському центральному окрузі та в старостинських округах громади на Алеях слави було висаджено 200 кущів троянд на честь загиблих Героїв, що відважно боронили суверенітет та територіальну цілісність України. Дану ініціативу «Троянди особливого призначення», що передбачає висадку саджанців у різних громадах України, реалізовував #Фонд громади Подільська громада за підтримки компанії #Dekoplant, яка не вперше надає саджанці троянд на безоплатній основі.

          Виготовлення енергетичних батончиків для Збройних сил України - це чергова нагода підтримати захисників у бою, тому 12.01.2024 р., 21.03.2024 р., 27.04.2024 р. року було відправлено чергову партію горіхів та сушки.

          Вчасно сплачені податки є тим фінансовим ресурсом, який гарантує нашій громаді повноцінну життєдіяльність і безпеку в умовах війни. Протягом звітного періоду на території Курненського центрального округу здійснюють свою підприємницьку діяльність ФОП «Іванисько М.Б.», ФОП «Головня Ю.О.» основним видом діяльності яких є вирощування сільськогосподарських культур.

          За І півріччя 2024 року місцевий бюджет громади поповнився сплатою податку на:

          - 31 764 грн., (ФОП «Іванисько М.Б.»);

          - 27 135 грн., (ФОП «Головня Ю.О.»);

          - СТОВ «Надія ВП» - 340 982 грн.

          Також на території населеного пункту здійснює свою підприємницьку діяльність ФОП «Ільченко А.І.» з первинної обробки деревини функціонування якого поповнило бюджет громади на 38 593 грн.

          Відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Указу Президента України від 24.02.2022 р. № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» в Курненському центральному окрузі створено «пункт незламності».

          «Пункт незламності» був створений з метою організації надання допомоги населенню громади у разі критичних проблем з енергетикою та опаленням, зокрема повного блек-ауту.

         В Курненському центральному окрузі він надає такі послуги населенню:

         - обігрів;

         - мобільний зв’язок та доступ до інтернету;

         - перша медична допомога;

         - гарячі напої (кава, чай).

          Для поліпшення якості надання послуг жителям Курненського центрального округу працює Пересувне відділення поштового зв’язку № 99.

          Послуги, що надаються ПВПЗ в населеному пункті:

          - приймання та видача внутрішніх та міжнародних поштових відправлень;

          - приймання платежів;

          - поповнення мобільного рахунку;

          - приймання та виплата поштових переказів;

          - виплата пенсій та соціальних допомог;

          - страхування авто;

          - передплата періодичних друкований видань з доставкою;

          - продаж товарів, преси, марки, конверти;

          - доставка рахунків, рекламної продукції.

          Щиро дякуємо нашим партнерам Solidarity Fund PL in Ukraine (Фонду міжнародної солідарності в Україні), які продовжують покращувати матеріальну базу Курненської громади у сфері цивільного захисту населення та охорони здоров’я. На цей раз було надано гуманітарну допомогу у вигляді дефібрилятора вартістю 4390,00 злотих. Проєкт співфінансується в рамках польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

          25.01.2024 року в Курненському центральному окрузі проходив День донора. На базі КНП «АЗПСМ» Курненської сільської ради фахівці Житомирського обласного центру крові проводили виїзний збір крові для Збройних сил України та обласних медичних закладів. Донації здійснили 58 жителів громади.

          Для наших військових, які сьогодні виконують свій обов’язок на фронті і щодня ризикують життям, важливо знати, що вдома про їхні родини турбуються. Такі заходи є необхідними: вони дають можливість у цей складний час подарувати позитивні моменти як дітям наших Героїв, так і їхнім близьким, тому в січні 2024 року ініційований нардепом Арсенієм Пушкаренком проект «Діти Перемоги» завітав до нашої громади. Святкова вистава, розважальна програма, солодощі, фотозона і Пес Патрон — усе було організовано задля того, щоб родини наших військових мали змогу відволіктися від щоденних новин і хвилювань, пов’язаних із війною.

          В громаді велику увагу приділяємо нашій молоді. Приємно, що методи взаємодії з молодими людьми в Курненській громаді, в рамках проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні: Фаза ІІІ» у співпраці з Міністерством молоді та спорту України та Українською асоціацією молодіжних рад  було включено в навчально-практичну програму «Молодіжна політика, заснована на підходах участі».

          У лютому  місяці в Курненському центральному окрузі відбулася зустріч сільського голови Леоніда Корзуна з представниками Молодіжної Ради Курненської громади. Було обговорено перспективу співпраці молоді з владою, планували роботу, обговорювали ідеї, що змінюють громаду на краще. Молодіжна Рада взялася до реалізації волонтерських ініціатив щоб допомогти нашим Захисникам, а саме: оголосили збір макулатури (книги російською) та продовження збору бляшанок для окопних свічок.

          З метою підтримки наших військовослужбовців, які проходять лікування та реабілітацію в закладах охорони здоров’я Житомирщини та популяризації української мови і літератури жителі громади активно долучилися до збору книжок, в рамках благодійної акції «Книга для захисника».

          В Курненському центральному окрузі зроблено ще один крок до розквіту жіночого лідерства та розвитку громад. У лютому було проведено тренінг для жінок органів місцевого самоврядування, активістів та депутатів під назвою «Ненасильницьке спілкування як інструмент міжособистісного спілкування і розв'язання конфліктів». Цей захід став частиною проєкту «Громада - громаді: від розвитку жіночого лідерства до розвитку громади», що реалізовується ГО Толкові у рамках програми підтримки жіночих ініціатив «#РівніМожливості перед обличчям викликів», яку впроваджує Інститут Креативних Інновацій, з фінансовою підтримкою National Democratic Institute (НДІ) та британського народу через Міністерство закордонних справ, у справах співдружності та розвитку.

          10 травня в рамках відзначення днів Європи в Україні, ULEAD з Європою в Житомирській області організувало для молоді Курненської громади зустріч-навчання, щодо Європейської інтеграції України та Європейського самоврядування. Під час включення з м. Магдебург, Сорен Гербс ознайомив з історією правової системи - Магдебурським правом, та розповів, як це вплинуло на розвиток місцевого самоврядування в Європі. Також ознайомились з Європейською «Біблією» Європейського самоврядування - Європейською Хартією місцевого самоврядування). За менторства Oksana Levkivska та Валерій Мікуліч, молодь громади попрацювали над проектами які хотіли б реалізувати в громаді.

          23 травня 2024 року в Курненському центральному окрузі відбулося відзначення «Дня Героїв України». Він був запроваджений на честь всіх захисниць та захисників України, які протягом багатьох століть боролися за її незалежність та територіальну цілісність і продовжують робити нині. На захід були запрошені рідні та близькі Героїв, які загинули та зниклі безвісті по Курненській сільській раді. Указом Президента України від 24 серпня 2023 року посмертно нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня Тетерю Олександра Вікторовича. Указом президента України від 20 грудня 2023 року посмертно нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня Чебана Миколу Петровича.

          Діти – майбутнє нашої держави, яке формується у сьогоденні, тому 01.06.2024 року с. Курне відбулося яскраве свято до Дня захисту дітей «Дитинства чисте джерело». На захід завітав пес Патрон, розігрувалася чудова лотерея, цікаві конкурси та розважальна програма не давали час для смутку дітлахам. Веселе свято проводили працівники ЦКП с. Курне.

          Аматорський драматичний колектив ЦКП с. Курне продовжує радувати жителів громади з показом благодійної вистави мюзиклу «Готель Говерла», який відбувся в с. Курне та с. Великий Луг. Під час вистави кожен присутній занурився в чарівний світ театрального мистецтва, де кожен жест, слово та музичний акорд перепліталися, створюючи неповторну атмосферу. Зібрані кошти в сумі 9 200 грн. були спрямовані для підтримки наших захисників, які щодня ризикують своїм життям заради нашої країни.

          В червні цього року в Курненський центральний округ відвідав Благодійний фонд «Поляки в Україні». Ми отримали взуття, одяг, дитяче харчування, іграшки. Велика частина речей була передана сім’ям які потрапили у складні життєві обставини, багатодітним сім’ям, а також сім’ям в яких діти мають інвалідність. Щиро дякуємо голові Благодійного фонду Jarosław Jaworski за надану допомогу.

          Хоч нашу країну спіткала біда, постукала у наші оселі війна, але ми робимо усе можливе, щоб Курненський центральний округ, а також громада в цілому була чистою і охайною.

          На території Курненського центрального округу щоденно виконуються роботи з благоустрою вулиць та громадських місць, у тому числі покіс трави на вулицях, дитячих майданчиках, стадіоні Курненського ліцею, місцях поховань, узбіччях доріг, біля пам’ятників, тощо. Працівники відділу комунальної власності, житлово-комунального господарства та благоустрою постійно дбають про належний санітарний стан населеного пункту.

СТРИБІЗЬКИЙ СТАРОСТИНСЬКИЙ ОКРУГ № 1

 

          Станом на 01.07.2024 року до Стрибізького старостинського округу № 1 входить 7 населених пунктів: с. Стрибіж, с. Слобідка, с. Підлісне, с. Грузливець, с. Калиновий Гай, с. Павлівка та с. Шереметів.

          Протягом  І півріччя 2024 року в Стрибізькому старостинському окрузі №1 народилося 3 дітей, померло 8 людей.

          Станом на 01.07.2024 року в Стрибізькому старостинському окрузі № 1 проживає 1753 жителя.

          Мережа освітніх закладів нараховує: 1 Стрибізький ліцей, в якому навчається 173 дітей та 2 дошкільні заклади – Стрибізький ЗДО «Сонечко», який відвідують 29 дітей та Слобідський ЗДО «Малятко» - відвідують 6 дітей. Дитячо-юнацька спортивна школа в с. Стрибіж в якій займаються 188 дітей та працює 1 директор та 5 тренерів-викладачів.

          Є футбольна команда «Автомобіліст», яка приймає активну участь в змаганнях громади.

          На території старостинського округу діє три заклади первинної медицини: ФП с. Грузливець, ФП с. Павлівка, де працює 1 фельдшер та амбулаторія с. Стрибіж КНП «Амбулаторія загальної практики сімейної медицини» Курненської сільської ради, в якій працюють сімейний лікар,  2 медичні сестри, водій.

          Працює Центр культурних послуг в с. Стрибіж. Працівниками ЦКП було проведено 4 благодійних  концертів  на підтримку ЗСУ, а саме: 08 березня 2024 року в с. Стрибіж на якому зібрано 5940 грн, 17 березня 2024 року с. Слобідка – зібрано 2500 гр, 17 березня 2024 року с. Грузливець – зібрано 2100 грн, 20 березня 2024 року селище Курне – зібрано 1400 грн. Дані кошти були направлені на потреби ЗСУ.

          Також було проведено свято до Дня Захисту дітей з участю Патріотичного ведмедя.

          Працює Стрибізька сільська бібліотека-філія (книжковий фонд – близько 11000 примірників, обслуговується біля 350 читачів у рік).

          Населення старостинського округу обслуговують 9 торгівельних точок.

          На території округу працюють 14 фермерських господарств. Підприємство ТОВ «Корал» Довбиський фарфоровий завод на даний час не працює.

          Протягом І півріччя 2024 року старостою здійснювався прийом громадян, які зверталися з проблемами різного характеру, надавалися рекомендації та консультації. Окрім цього ведеться облік особистого прийому громадян. Особистий прийом громадян дає змогу контролювати стан дотримання прав і законних інтересів у сфері соціального захисту, культури, освіти, фізичної культури та спорту, житлово – комунального господарства, реалізацію права на працю та медичну допомогу.

          За І півріччя 2024 року в Стрибізькому старостинському окрузі № 1 зареєстровано вхідної документації – 100, вихідної документації – 111.

          За І півріччя 2024 року було видано 780 довідок та вчинено 50 нотаріальних дій.

          Також проводився прийом документів по субсидіях, ВПО, пільгах та інших соціальних виплатах, протягом І - півріччя 2024 року було здано 170 справ.

          За підтримки служби у справах дітей Курненської сільської ради ведеться постійний контроль за сімями, які опинилися в складних життєвих обставинах.

          На території Стрибізького старостинського округу № 1 проживають:

          - пенсіонерів – 287;

          - дітей війни – 5;

          - інвалідів війни – 3;

          - ветеранів військової служби – 2;

          - учасників АТО – 28;

          - потерпілих на ЧАЕС – 2;

          - інвалідів загального захворювання - 89;

          - багатодітних сімей – 31;

          - під опікою - 6 сімей.

          Дякуючи СТОВ «Павлівка –Агро-Тредй» в ГО «Надія Майбутнього» надійшли кошти в розмірі 30000 грн.

          З ГО «Надія Майбутнього» було витрачено кошти на:

          - придбання скретч –карток на бензин – 9300,00 грн;

          - придбання запчастини та ПММ до трактора в Стрибізький ліцей – 2797,00 грн.

          - профілювання доріг по Стрибізькому старостинському окрузі на суму – 8000,00 грн;

          -  для будівництва пожежного ДЕПО в с. Курне  - 29000,00 грн;

          - банківські витрати – 957,00 грн.

          Протягом І півріччя 2024 року в Стрибізькому старостинському округу № 1 було проведено:

          - благоустрій біля всіх установ старостинського округу;

          - благоустрій на кладовищі в с. Стрибіж;

          - упорядковано сміттєзвалище в с. Стрибіж, с. Павлівка та с. Грузливець;

          - благоустрій населених пунктів: с. Грузливець та с. Павлівка (вирубування чагарників, обкошування трави);

          - заготовлено дрова на амбулаторію с. Стрибіж КНП «Амбулаторія загальної практики сімейної медицини» 6 м3;

          - підсипано дороги населених пунктів: с. Стрибіж (вул. Нова, вул. Миру, вул. Шкільна, вул. Зарічна, вул. Шевченка) (завдячуючи місцевим жителям з їх особистими транспортними засобами); с. Слобідка (вул. Садова, вул. Сінна) (дякуючи ФГ «Агро Лідер»);

          - прогрейдеровано дороги в населених пунктах: с. Стрибіж, с. Підлісне, с. Слобідка,  с. Павлівка.

          Дякуючи ПП Чмуху Олександру Яковичу та Мосійчуку Сергію Олександровичу  було завезено пісок до кладовища.

 

СТАРОМАЙДАНСЬКИЙ СТАРОСТИНСЬКИЙ ОКРУГ № 2

 

          Станом на 01.07.2024р. в Старомайданському старостинському окрузі № 2 проживає 511 громадян.

          З них на території старостинського округу проживають:

          - учасників бойових дій (АТО) – 9;

          - дітей війни – 22;

          - багатодітних сімей – 15;

          - учасників ліквідації на ЧАЕС -1 (ІІІ категорії).

          Протягом І півріччя 2024 року видано довідок  - 407 та вчинено 14 нотаріальних дії. Також проводився прийом документів по субсидіях, ВПО, пільгах та інших соціальних виплатах, протягом року було здано 86 справ. Протягом звітного періоду староста здійснював прийом громадян, які зверталися з проблемами різного характеру. Надавав рекомендації та консультації.

          На території старостинського округу функціонують: Старомайданська філія Стрибізького ліцею, заклад дошкільної освіти «Ромашка», Старомайданська філія ЦКП с. Стрибіж.

          Щодо наповнення бюджету основними платниками податків є сільськогосподарські підприємства: СВК «Маяк» - 199 828 грн., ФГ «Родина 2007» - 178132 грн., ПП «Лібос» - 895 470 грн.

          Старомайданський старостинський округ № 2 тісно співпрацює з ФГ «Родина 2007» та СВК «Маяк». Протягом року ФГ «Родина 2007» було надано грошову допомогу на суму 15670 грн. Кошти були направлені на:

          - грейдерування доріг – 1800 грн;

          - вивезення сміття з домогосподарств – 1400 грн.;

          - матеріали під навіс (деревяні матеріали) – 2530 грн.;

          - матеріали для Алеї слави – 2780 грн.;

          - послуги тракторів та іншої техніки – 2560 грн.;

          - вивезення піску на кладовище в с. Старий Майдан -1600 грн.

          - дитячі розваги батути – 3000 грн.

          Протягом звітного періоду проводилася робота по благоустрою старостинського округу. Щомісяця налагоджено вивіз побутових відходів від домогосподарств. При допомозі ФГ «Родина 2007» було прибрано сміттєзвалище, вивезено пісок на кладовище в с. Старий Майдан. Упорядковано пам’ятники загиблим воїнам в с. Білка та с. Старий Майдан.

          Власними силами, при допомозі батьків та депутату сільської рали Чорного С.М. весною 2024 року в Старомайданської  філії Стрибізького ліцею біля майданчика з штучним покриттям побудували навіс для вболівальників та членів команд.

          Зроблено косметичний ремонт укриттів Старомайданської філії Стрибізького ліцею та ЗДО «Ромашка». Зроблено нову огорожу ігрового  майданчика біля ЗДО.

          З 16 січня 2024 року в Старомайданській філії ЦКП с. Стрибіж розпочалася робота по плетінню маскувальних сіток. Цією справою зайнялися наші вчителі пенсіонери, а також небайдужі до цієї справи жителів нашої громади. За цей період сплетено сітки більше 800 м., 17 сіток різного розміру. Для цієї справи було зібрано 8511 грн. Також у березні місяці в Старомайданській філії ЦКП с. Стрибіж було проведено благодійний концерт на якому зібрано 5126 грн та до відзначення «Дня Героїв України» - зібрано 2000 грн.

          Протягом року працівниками Старомайданського старостинського округу № 2 була надана допомога жителям старостату у підготовці необхідних пакетів документів з різних питань, що подаються до установ, організацій району.

          Також старостинський округ здійснював облік, ведення та зберігання погосподарських книг, уточнював облікові дані військовозобов`язаних, які були відправлені до військових частин, здійснював оповіщення військовозобов’язаних.

          Старомайданський старостинський округ № 2 працює для покращення життя, добробуту та сталого економічного розвитку старостату та громади в цілому.

 

ВЕЛИКОЛУГІВСЬКИЙ СТАРОСТИНСЬКЙ ОКРУГ № 3

 

          Станом на 01.07.2024 року у Великолугівському старостинському окрузі № 3 проживає 808 жителів.

          З них на території старостинського округу проживають:

          - пенсіонерів - 155;

          - інвалідів загального захворювання – 35;

          - учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 1;

          - УБД – 38;

          - дітей війни – 26;

          - багатодітні сім’ї – 23 та інші.

          За 2024 рік на території Великолугівського старостинського округу № 3 були виконані завдання для задоволення соціальних, побутових та інших потреб мешканців старостату.

          Протягом звітного періоду по соціальних угодах до ГО «Великолугівчанка» надійшло коштів від:

          - СТОВ «Тетірське» - 6000 грн;

          - ТОВ Торговий Дім «Кароліна» - 10000 грн, також ТОВ було надано послуги бульдозера, трактора, екскаватора на суму – 50000 грн;

          - ФОП Іванисько М.Б – 3000 грн.

          ФОП Лозинський надав допомогу в заготівлі дров для установ старостинського округу, а саме: Великолугівський ліцей 89 м3, ЗДО Україночка - 41м3, ФП с. Великий Луг -16 м3, старостат-18 м3.

          Спрямування коштів по соціальних угодах було направлено на облаштування укриттів у Великолугівському ліцеї та ЗДО «Україночка», благоустрій закладів освіти та облаштування Алеї слави.

          Протягом І півріччя 2024 року було забезпечено організацію благоустрою старостинського округу: приведено в належний стан сміттєзвалище, постійно здійснювався вивіз сміття.

          Також впорядковано кладовище (вирубування чагарників, побілка паркана, підсипання дороги до кладовища), видалення 9 штук аварійних дерев (витрачено-24500гривень).

          Для підтримання належного стану 2 стадіонів, паркової зони, ігрових майданчиків постійно обкошувалася трава та фарбувалися ігрові елементи майданчика. Організовувалася робота з благоустрою та підтримання у належному стані зупинок громадського транспорту. Протягом звітного періоду була налагоджена тісна співпраця між Великолугівським старостинським округом № 3 та батьківським комітетами Великолугівського ліцею, а також з закладом дошкільної освіти «Україночка».

          Старостинський округ активно приймав участь у культурно масовій та спортивній роботі, яка проводилася на території громади.

          19 січня 2024 року учасники освітнього процесу Великолугівського ліцею у співпраці із старостою відправили 6 посилочок із вдячністю та найкращими побажаннями воїнам - землякам. Силами дітей та директора ліцею було виготовлено 98 окопних свічок, за кошти, зібрані місцевими аматорами під час колядування, було закуплено: ліки першої необхідності на суму 2,299 грн., чай, кава, супи швидкого приготування – 7,170 грн., віск на окопні свічки – 2,365 грн. А працівники ліцею напекли смачних пиріжків. Також із благодійних скриньок місцевих магазинів було зібрано продукти харчування (чай, кава, цукор та інше). Діти молодших класів долучилися до збору пакетиків із-під фруктових пюре на виготовлення хімічних грілок солдатам. Також протягом І півріччя у Великолугівському ліцеї відбулися 4 благодійні ярмарки на яких було зібрано 24 000 грн.

          Аматори та працівники культури с. Великого Лугу у різдвяні дні подарували жителям Великолугівського старостинського округу колядки, щедрівки, українські народні пісні, вірші. Зібрали 30400 грн. Проведено свято Дня Матері, на якому зібрано 7500 грн. У Великолугівському старостинському окрузі було організовано розваги на батутах, Великолугівський ліцей провів свято дня Івана Купала, організована ярмарка, на якій зібрано 15000 грн.

          Про втрати завжди говорити важко і боляче, але коли із життя ідуть зовсім молоді, то говорити важко і боляче вдвічі. На честь справжніх патріотів України, який віддали за неї життя 23 серпня 2024 року у Великолугівському старостинському окрузі № 3 відбулося урочисте відкриття Алеї Героїв на честь воїнів, які героїчно загинули, захищаючи незалежність України, її суверенітет та територіальну цілісність. Наше завдання – зберегти пам’ять про подвиги наших земляків та допомогти кожному, хто повертається з цієї жорстокої війни, сім’ям солдатів, їх рідним.

          З перших днів війни Великолугівський старостинський округ № 3 приймав активну участь у допомозі ЗСУ та волонтерив. Було організовано приготування їжі у Великолугівському ліцеї та ЗДО «Україночка».

          Придбання продуктів також здійснювалося за рахунок благодійних коштів та підтримки сільгоспвиробників, а саме: ФОП Іванисько М.Б. СТОВ «Павлівка-Агро-Трейд», СТОВ «Тетірське», ФОП Лозинський, ТОВ Торговий дім «Кароліна», ФГ «Родина». Зібрані овочі та фрукти від населення відправлені КНП «Лікарня» Пулинської селищної ради.

          Разом з відділом соціального захисту та охорони здоров’я Курненської сільської ради, службою у справах Курненської сільської ради, громадськими організаціями протягом року допомагали сім'ям, які опинились в складних життєвих обставинах, багатодітним сім’ям.

 

ТЕТІРСЬКИЙ СТАРОСТИНСЬКЙ ОКРУГ № 4

 

          Станом на 01.01.2024 року в Тетірському старостинському окрузі № 4 проживає 804 жителя.

           З них на території старостинського округу проживають:

          - пенсіонерів - 184;

          - інвалідів загального захворювання – 54;

          - учасників бойових дій -22;

          - мобілізованих – 45;

          - сім’ї загиблих – 3;

          - дітей війни – 29;

          - багатодітні сім’ї – 11 та інші.

          Підсумовуючи роботу Тетірського старостинського округу № 4 за І півріччя 2024 року можна виділити декілька основних напрямків роботи, а саме: робота закладів освіти, медицини, культури, благоустрій, спорт, а головне - це максимальна щоденна підтримка ЗСУ.

          У 2024 році в Тетірському ліцеї проводився поточний ремонт всіх корпусів ліцею, оновлено ігрові майданчики, проведено ремонт огорожі, ремонту водопроводу.

          Тетірський ліцей заготовляв продукти для виготовлення енергетичних батончиків для ЗСУ, проводяться роботи по виготовленню окопних свічок. Цього року в навчальному закладі проведено благодійний ярмарок на якому зібрано 23000 грн. для підтримки наших військовослужбовців.

          У ЗДО «Перлинка» проведено ремонт ігрового майданчика встановлено нову локацію. Зроблено щорічний косметичний ремонт ЗДО перед новим навчальним роком, на опалювальний сезон заготовлено 25 м3 дров. Зроблено це дякуючи СТОВ «Тетірське». Працівники садочку активно приймали участь у волонтерській роботі  для ЗСУ.

          За звітний період було проведено капітальний ремонт фасаду ФП с. Тетірка та покраску фасаду ФП с. Ходорівка. Забезпечено дровами на опалювальний сезон.

          Тетірська філія ЦКП с. Андріївка та Тетірська сільська бібліотека-філія активно приймають участь у зборі коштів для потреб ЗСУ. Проведено благодійний концерт до Дня Героїв, на якому зібрано 6200 грн. Разом з ліцеєм до Дня матері зібрано 21740 грн.

          У зв’язку з війною традиційні футбольні змагання скасовані, але проводиться робота по патріотичному вихованні молоді.

          У січні відбувся щорічний різдвяний волейбольний турнір, зібрано 4000 грн., які були передані до ЗСУ.

          У цьому році відкрито меморіальні дошки на честь випускників Тетірського ліцею Гарбовського Владислава та Загурського Романа, які з перших днів повномасштабного вторгнення рф в Україну стали на захист своєї країни.

          Війна додала багато нових викликів, але робота по благоустрою населених пунктів проводиться. Відкрито Алею слави біля старостинського округу. Постійно проводиться робота по обкошуванню всіх територій (парків, скверу), які знаходяться у комунальній власності для підтримання їх в належному стані, оформлено зону відпочинку, висаджено більше 80 дерев.

          Вирубалися чагарники вздовж дороги С - 061715 Київ-Чоп – Ходорівка через Тетірку, також в с. Тетірка проведено підсипку доріг залишками відсіву. Проведено ямковий ремонт дороги на в’їзді в с. Тетірка, матеріали надані СТОВ «Тетірське».

          Здійснювався догляд за водоймою (ставком) та проводилися роботи з його прибирання. Влітку було упорядковано сміттєзвалище на полігоні твердих побутових відходів. Ліквідовано несанкціоноване сміттєзвалище.

          Багато роботи проведено на місцевому кладовищі, яке утримується у належному стані: а саме ремонт паркану, вирізка аварійних дерев.

          Власними силами заготовлено дрова для старостинського округу.

          Підтримка маленьких українців під час війни є одним із пріоритетних напрямів діяльності нашої громади, тому за кошти місцевого бюджету в с. Ходорівка придбано ігровий майданчик для дітей, який встановлено весною 2024 року.

          З перших днів війни Тетірський старостинський округ № 4 приймав активну участь у допомозі ЗСУ: місцевим волонтерам надано 6000 грн. для придбання авто для ЗСУ. Також старостат надає волонтерську допомогу на всіх заходах Курненської сільської ради. СТОВ «Тетірське» надало благодійну допомогу в розмірі 50000 грн. на купівлю авто на ЗСУ. Також волонтери зібрали на дрони 17500 грн.

          Протягом І півріччя 2024 року Курненською сільською радою надана  допомога жителям Тетірського старостинського округу, а саме: військовослужбовцям, пораненим, одиноким пристарілим громадянам, сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах, родинам загиблих та ВПО.

           Тетірський старостинський округ № 4 тісно співпрацює з СТОВ «Тетірське», яке є найбільшим платником всіх видів податків до бюджету громади.

            СТОВ «Тетірське» надало допомогу у заготівлі дров – 10 м3 - ЗДО «Перлинка», 15 м3 – Тетірський ліцей. Основна частина затрат витрачена на ПММ та запчастини до бензокіс, бензопил, ремонт роторки. Багато затрачено на придбання матеріалів при підготовці ліцею та ЗДО до нового навчального року. Техніка СТОВ «Тетірського» допомагає тримати дороги у належному стані.

          Тетірський старостинський округ постійно підтримує благоустрій населених пунктів округу в належному стані.

 

КУРНЕНСЬКИЙ СТАРОСТИНСЬКИЙ ОКРУГ № 5

          Станом на 01.07.2024 року в Курненському старостинському окрузі № 5 проживає 943 жителя.

          З них на території старостату проживають:

          - пенсіонерів – 176;

          - багатодітних сімей – 21;

          - учасників АТО – 22;

          - учасників афганської війни – 4;

          - одиноких матерів – 7;

          - дітей війни – 12;

          - ВПО -5. 

          Загальна площа земель Курненського старостинського округу № 5 складає 2641,42 га. На території старостинського округу здійснюють господарську діяльність ФГ ІННЕССА, СТОВ «Надія ВП» та СТОВ «Павлівка Агро», основним видом діяльності яких є вирощування сільськогосподарських культур.

          Працівники старостинського округу здійснювали збір обов’язкового платежу у формі земельного податку з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв).

          На території Курненського старостинського округу № 5 функціонують філія селища Курне Курненського ліцею, де навчається 75 учнів, ЗДО № 1 «Веселка», який відвідує 22 дитини, філія селища Курне ЦПК с. Курне, ФП селища Курне.

          На території Курненського старостинського округу № 5 надаються такі адміністративні послуги: проводиться реєстрація та зняття з реєстрації громадян, приймаються заяви для нарахування субсидії.

          За перше півріччя 2024 рік було видано:

          - довідок – 442;

          - вчинено нотаріальних дій – 11;

          - оформлено справ по субсидіях – 92.

          В старостинському окрузі здійснюється облік, ведення та зберігання по господарських книг.

          Розпорядження сільського голови від 19.12.2023 р. № 85/од «Про затвердження графіка особистого прийому громадян на 2024 рік» затверджено графік прийому громадян старостами та визначено прийомні дні: кожен 1-3 понеділок протягом місяця, друга середа  щомісяця виїзний прийом по селах старостату. В ці дні ведеться особистий прийом громадян в приміщенні старостинського округу. Громадяни звертались з проблемами різного характеру, яким надавалися рекомендації та консультації. Усім громадянам, які звернулись на особистий прийом надано необхідну інформацію та перелік необхідних документів.

          По благоустрою старостинського округу протягом І півріччя 2024 року були проведені відповідні роботи, а саме:

         - було організовано та проведено весняний місячник санітарного прибирання та благоустрою населених пунктів;

          - на території старостату постійно велись роботи по обкошуванню трави, а саме: біля старостату, в парку біля могили загиблим воїнам, біля дитячого майданчику та стадіону;

          - проводилося обкошування, фарбування та благоустрій могил загиблим воїнам (працівники філії селища Курне Курненського ліцею, працівники та жителі старостату);

          - зроблено косметичний ремонт в (покладено плитку) в ФП селища Курне;

          - на початку року здійснено вивіз сміття;

- зроблено вхід в укриття в ЗДО « Веселка».

          Також в старостинському окрузі проводиться збір котів на потреби ЗСУ.

          Депутат сільської ради Терзі Є. І. надав понад 60 л. ДТ на потреби старостату (більшість пішла на потреби благоустрою) та 2000 тис. грн. на краску. Депутат сільської ради Мороз О. В. надав 2000 тис. грн. на потреби філії селища Курне Курненського ліцею. Подарунки випускникам ЗДО «Веселка» 1000 грн. (власні кошти).

          Власними силами зроблено підсипку доріг по вул. Вишнева та вул. Дяченка Олександра (приблизно 800 м.). Зроблено косметичний ремонт в приміщенні старостату.

          У квітні цього року в філії селища Курне Курненського ліцею проведено благодійну ярмарку на якій зібрано 7 500 грн. на потреби ЗСУ.

          Про втрати завжди говорити важко і боляче, але коли із життя ідуть зовсім молоді, то говорити важко і боляче вдвічі, тому 01 березня 2024 року у  філії селища Курне Курненського ліцею відбулося відкриття пам’ятних дошок військовослужбовцям Дяченко Олександру та Білову Олександру.

          Протягом І півріччя 2024 року Курненський старостинський округ № 5 тісно співпрацював з депутатами ради, підприємцями, ФГ, СТОВ, комунальними закладами задля вирішення нагальних питань старостинського округу та покращенням життя громади в цілому.

 

СОКОЛІВСЬКИЙ СТАРОСТИНСЬКИЙ ОКРУГ № 6

 

          Згідно ст. 54 п. 6 Закону України «Про місцеве самоврядування України», староста звітує про свою діяльність перед депутатами, головою та жителями старостинського округу.

Виконуючи вимоги цього Закону щодо щорічного звітування про виконану роботу Соколівський старостинський округ № 6 звітує про виконану роботу за І півріччя 2024 року.

          До складу Соколівського старостинського округу № 6 входить один населений пункт - село Соколів.

          Чисельність населення села Соколів на 01.01.2024 року складає 1046 чоловік. В тому числі:

          - дошкільнята – 44;

          - діти шкільного віку – 157;

          - пенсіонери – 270;

          - особи працездатного віку – 575.

          На території старостинського округу також проживають :

          - 16 багатодітних сімей, в яких  виховується  56 дітей;

          - 17  учасників бойових дій;

          - 5 інвалідів війни ;

          - 5 учасників ліквідації аварії на ЧАЕС ІІ категорії;

          - 2 учасники ліквідації аварії на ЧАЕС ІІІ категорії;

          - 2 воїни-інтернаціоналісти;

          - 5 сімей загиблих військовослужбовців;

          - 11 внутрішньо переміщених осіб.

          Загальна площа Соколівського старостинського округу становить 20,42 км². Площа населеного пункту - 395,2 га.

          Сільськогосподарських земель всього 1503 га; розпайовано земель (с/г  угіддя) 788,72 га; землі житлової та громадської забудови – 63,4802 га; землі промисловості – 4,1898 га; землі лісогосподарського призначення – 243,7784 га; інші землі – 199,0113 га.

          Орендарі, які використовують земельні частки (паї) - ТОВ «Агрофірма «Стожари» - 2,4865 га; ПП «ЛІБОС» - укладено договорів – 232 шт. на площу – 586,6939 г, зареєстровано договорів – 232 шт. на площу – 586,6939 га; ФГ «ОЛ.АГРО-СВІТ» укладено договорів – 41 шт. на площу - 120,2360га, зареєстровано договорів – 41 шт. на площу - 120,2360 га.

          Не використані паї в користуванні згідно договору оренди на управління спадщиною з органами місцевого самоврядування – 4 шт. на площі – 10,39 га.

         Всього невитребуваних земельних часток (паїв), які використовуються згідно правовстановлюючих документів, на площі 10,39 га.

Земельні частки виділені в натурі (на місцевості) – 27 шт. на площі 70,37 га. Всього земель запасу та резерву по населеному пункті всього – 199,01 га.

          В старостаті працюють такі фахівці: діловод, спеціаліст – землевпорядник, соціальний робітник та прибиральниця службових приміщень.

          На території старостинського округу функціонує Соколівський ліцей, де навчається 79 здобувачів освіти. У ліцеї працює 20 вчителів та 9 працівників технічно - обслуговуючого персоналу. Протягом І півріччя в навчальному закладі проведено 2 благодійні ярмарки на яких було зібрано 10 000 грн.

          Також функціонує заклад дошкільної освіти «Сонечко», де виховується 18 дітей. Діяльність ЗДО «Сонечко» направлена на забезпечення щоденної та стабільної роботи закладу, створення безпечних умов праці та всебічного розвитку дітей.

          Медична допомога населенню с. Соколів надається комунальним некомерційним підприємством «Амбулаторія загальної практики сімейної медицини», яке охоплює жителів села та інші населені пункти.

          На території старостинського округу працює комунальне багатофункціональне обслуговуюче підприємство (КБОП). Комунальне підприємство надає послуги з водопостачання, водовідведення, вивезення побутових відходів та ритуальні послуги жителям с. Соколів та навколишнім селам Курненської територіальної громади.

          На території також працює комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг Курненської сільської ради» з денним відділенням «Затишок», де в даний час проживають 11 внутрішньо переміщених осіб, з них 2 дітей.

          Для розвитку культури в селі працює Соколівська філія Центру культурних послуг с. Андріївка.

          Для розвитку духовності, релігії  на території села є Свято- Михайлівська Православна Церква. Для віруючих католиків є капличка св. Агнеси, яку відвідують 40 прихожан.

          На території старостату розташовані та функціонують: Соколівська дільниця ветеринарної медицини, пересувне поштове відділення зв’язку, яке надає послуги жителям села, 7 об’єктів торгівлі, які обслуговують населення. Також здійснюють свою діяльність підприємства: по переробці деревини – 3 шт., ТОВ «Джерело-Соколів», сільськогосподарські формування: СТОВ «Зоря», ПП «ЛІБОС», ФГ «ОЛ.АГРО-СВІТ», СТОВ «Полісся». На території округу зареєстровано більше 20 фізичних осіб-підприємців.

          На території старостинського округу під супроводом фахівця з соціальної роботи знаходиться 3 сім’ї , які опинились в складних життєвих обставинах.

          На обслуговуванні соціального робітника знаходиться 6 одиноких пристарілих громадян, що потребують стороннього  догляду.

          Соціальним робітником надається допомога в придбанні ліків та продуктів харчування, прибиранні в оселях, побілці в кімнатах, пранні одягу, садінні городніх культур, зборі врожаю, заготівлі дров та іншими роботами.

          Як староста, брала участь у всіх засіданнях сесій та виконавчого комітету сільської ради, засіданнях постійних комісій та нарадах різного спрямування, де представляла інтереси мешканців села. Виконувала доручення сільського голови, секретаря, всіх відділів сільської ради та інформувала їх про виконання доручень, здійснювала прийом громадян у старостаті та за місцем проживання жителів.

          Прийом громадян відбувається постійно за графіком особистого прийому та в  будь - який час і в будь - якому місці, не відмовляючи та  вислухавши.

         3а І півріччя 2024 року на особистому прийомі було прийнято 93 звернення. З питань, які розглядались на особистому  прийомі, більшість задоволено. По всіх зверненнях надано відповіді або прийнято відповідні рішення.

          Вихідна кореспонденція склала 76 листів, прийнято вхідної кореспонденції 116 листів, і це не просто ділове листування, а воно приносить конкретні позитивні результати для села.

          Видано довідок - 487. Оформлено та передано документів для оформлення субсидій та соціальних допомог та інших допомог – 175. Вчинено нотаріальних дій - 27. Зареєстровано за місцем проживання - 16. Знято з зареєстрованого  місця проживання – 22.

          З метою дотримання законності та правопорядку, адміністративного законодавства серед населення старостату постійно проводиться профілактично-роз’яснювальна та попереджувальна робота.

          Наші захисники з перших днів війни пішли захищати рідну землю – Україну. На жаль наше село втратило п'ятеро військовослужбовців, які загинули на полі бою, захищаючи нашу рідну Україну. Це – Шуляренко Павло Володимирович, Тетеря Олександр Вікторович, Кравчук Олександр Володимирович, Давидюк Володимир Миколайович та Павлюк Юрій Вікторович, які були з почестями похоронені на кладовищі. Корнійчук Олександр Володимирович загинув внаслідок ДТП.

          Ми навчилися жити, працювати, будувати плани коли летять ракети, коли лунає сирена повітряної тривоги, коли здригається від вибухів земля, коли почорніла мати, виплакавши всі сльози цілує в домовині сина, сина – ГЕРОЯ, коли дружина стає вдовою, а діти сиротами без батька, коли немає світла.

          Відкрито Алею слави  для наших Героїв біля старостату.

          За благодійні кошти жителів села Соколів проведено благоустрій на кладовищі. Замінено 20 метрів огорожі, а роботи виконані не байдужими активними жителями старостату. Постійно проводиться обкошування території кладовища. Проведено благоустрій біля пам’ятника загиблим воїнам, але ще потрібно замінити 170 метрів огорожі , яка не підлягає ремонту.

          Проводились богослужіння біля братської могили та фігури, в присутності жителів села, з вшанування пам’яті про загиблих воїнів у  війнах та поминувши всіх загиблих цукерками. Вшанували пам'ять загиблих наших Героїв на сільському кладовищі з покладанням квітів та богослужінням.

          Біля КЗ «Центр соціальних послуг» виорано земельну ділянку площею 0,15 га, приведено її до ладу, частину засіяно насінням овочів та засаджено картоплею.

          В І півріччі 2024 року проведено турнір з міні футболу ім. Павла Шуляренка присвячений всім загиблим Героям. На місцевому стадіоні проведено змагання серед спортивних команд. Переможці були нагороджені кубками та грамотами за зайняті призові місця. Для дітей одночасно було організовано батути.

          Спортивна команда старостинського округу приймала участь у змаганнях на кращий старостинський округ. Учні нашого ліцею беруть активну участь у спортивному житті громади, де виборювали призові місця.

          Неодноразово, дякуючи жителям старостату, КЗ «Центр соціальних послуг» та керівникам інших організацій, які напекли різних смаколиків та надали інші продукти харчування та сільськогосподарську продукцію, яку відвозили в Житомирську центральну районну лікарню с. Станишівка для наших воїнів та для наших воїнів на передову. Також неодноразово брали участь у  закупівлі автомобілів для ЗСУ.

          Для  всіх  бажаючих була  роздана  гуманітарна допомога (одяг), яку  надали  волонтери.

          Постійно проводиться благоустрій по всій території старостату.

          Неодноразово проведено обкошування дикоростучої трави, вирубувались чагарники, благоустрій дитячого майданчика біля водойми Коробкове та інших дитячих майданчиків, обкошування стадіону, побілка та фарбування зупинки, побілка огорожі по вул. Миру.

          Соколівський старостинський округ є невід’ємною частиною Курненської  сільської ради у всіх справах та починаннях, підтримуючи їх. Доземно  вклоняюсь всім захисникам, всім героям, які ціною власного життя наближають перемогу.

          Плани  на  майбутнє – це ПЕРЕМОГА. Крім того старостинський округ планує:

          - ремонт доріг;

          - встановлення вуличних ліхтарів;

          - встановлення пластикових вікон в Соколівському ліцеї;

          - будівництво міні спортивного майданчика з штучним покриттям на території старостату;

          - сплата податків підприємцями старосту;

          - успішне функціонування КБОП;

          - мальовничі зони відпочинку на території старостату.

 

КОМУНАЛЬНЕ БАГАТОФУКЦІОНАЛЬНЕ ОБСЛУГОВУЮЧЕ ПІДПРИЄМСТСВО

          На території Соколівського старостинського округу № 6 працює комунальне багатофункціональне обслуговуюче підприємство (КБОП), яке надає послуги з водопостачання, водовідведення, вивезення побутових відходів та ритуальні послуги жителям с. Соколів та навколишнім селам Курненської територіальної громади.

          Питний водогін КБОП протяжністю 20,8 км та 6,7 км каналізаційних мереж забезпечує водою 135 будинків: з них 115 приватних та 20 багатоквартирних, а також два ліцеї (Соколівський та Андріївський), два ЗДО, КЗ «Центр надання соціальних послуг», КНП «Амбулаторія загальної практики сімейної медицини».

          На протязі І півріччя 2024 року з місцевого бюджету сільської ради на функціонування КБОП виділено 250 000 грн.

          З них було витрачено:

          - 140 000 грн – на оплату праці та податки;

          - 60 000 грн – на придбання пального та електроенергію;

          - 30 000 грн – на внесення скважин до Держреєстру та дозвіл користування водними надрами;

          - 20 000грн – на глибинний насос.

          Протягом І півріччя 2024 року КБОП поповнило свій бюджет такими коштами:

Місяці

Дохід за обслуговування КБОП

комунальні

послуги

ритуальні

послуги

послуги асенізаторної машини

інші доходи

січень

47263

1500

1000

1710

лютий

40567

2500

1200

1065

березень

38373

2700

800

1075

квітень

40302

-

2350

18125

травень

43569

1100

2300

23195

червень

40937

2400

1800

12100

Разом

251 011

10 200

9 450

57 270

          Протягом звітного періоду два рази в тиждень проводиться збір та вивіз сміття від жителів багатоквартирних будинків, а також проводяться роботи з його сортування в бочках під пластик та скло.

          За І півріччя 2024 року силами КБОП:

          - проведено благоустрій і обкошування території (2 рази) на очисних спорудах, скважинах, КНС (побілка та покраска);

          - огородження трьох скважин;

          - приведення в належний стан аеротенок на очисних спорудах;

          - ремонт каналізаційного насоса (перемотка електромотора);

          - заміна електроживлення і автоматики на КНС;

          - покраска та ремонт УАЗа (заміна ресор і подушок 2 шт, генератора, корзини і диска зчеплення, вижимного);

          -ремонт асенізаторної машини (заміна сальників, коробки передач, диска зчеплення, ремонт і шліфовка задвижки).

          КБОП до закінчення 2024 року планує:

          - заміна насосу на скважині № 1;

          - заміна кранів - задвижок на водогінних мережах по всіх колодязях.

 

АНДРІЇВСЬКИЙ СТАРОСТИНСЬКИЙ ОКРУГ № 7

 

          До складу Андріївського старостинського округу № 7 входить три населених пункти: с. Андріївка, с. Улашанівка та с. Рудокопи.

          Кількість населення старостинського округу станом на 01.07.2024 року становить  619 осіб.

          З них на території проживають:

          - пенсіонерів – 112;

          - осіб з інвалідністю – 31;

          - учасників бойових дій (АТО) -18,

          - учасники війни-3,

          - учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС– 4;

          - ВПО - 30.

          За І півріччя 2024 року народилося 2 дітей, померло 8 осіб.

          На території старостинського округу функціонують Андріївський ліцей, в якому навчається 128 учнів, заклад дошкільної освіти «Дзвіночок», який відвідує 25 дітей, центр надання культурних послуг с. Андріївка, клуби в с. Улашанівка та с. Рудокопи, ФП с. Андріївка, ФП с. Улашанівка та ФП с. Рудокопи.

          Населення  старостату обслуговують 3 торгівельні точки.  

          Вздовж дороги міжнародного значення Київ-Чоп, яка проходить через с. Улашанівку  розміщено 2 АЗС, які на даний час призупинили свою роботу.

          Протягом звітного періоду було видано 258 довідок, вчинено 20 нотаріальних дій, оформлено справ по субсидіях - 45. Вихідна кореспонденція  склала 52 листи, прийнято вхідної кореспонденції - 42 листа. Здійснювався прийом громадян. Громадяни звертались з проблемами різного характеру, яким надавалися рекомендації та консультації.

          Протягом звітного періоду в Андріївському ліцеї було проведено 3 благодійні ярмарки на яких було зібрано 13 000 грн. на потреби ЗСУ,

          Протягом І півріччя зібрано кошти у сумі 5300 грн. на які закуплено парафін і виготовлені окопні свічки (передані на передову).

         Протягом звітного періоду на території Андріївського старостинського округу № 7  проводились роботи з благоустрою територій:

          - упорядковано кладовища в с. Андріївка (частково замінено паркан) та с. Улашанівка;

          - проведено косметичний ремонт та прибирання прилеглої території  3 Братських могил та пам’ятника воїнам 5-ї Армії;

          - постійно обкошується трава та здійснюється прибирання території біля установ старостинського округу;

          - проведено грейдерування дороги місцевого значення Київ-Чоп-с. Рудокопи через с. Андріївку;

          - проведено підсипку відсівом доріг по вул. Шевченка, вул. Польова в с. Андріївка;

          - проведено згортання сміття на місцях видалення твердих побутових відходів;

          - зрізано аварійні дерева (два по вул. Миру, 20 та 11 на території ліцею).

 

ТЕНЬКІВСЬКИЙ СТАРОСТИНСЬКИЙ ОКРУГ № 8

    

             До складу Теньківського старостинського округу № 8 входять три населені пункти: с. Теньківка, с. Зелена Діброва та с. Стара Рудня.

          Населення старостинського округу станом на 01.07.2024 року  нараховує 571 особа. За звітний період  народилась 5 дітей, померло 3 жителів.

          З них на території проживають:

          - пенсіонерів – 81,

          - інвалідів загального захворювання – 20,

          - учасників війни – 1,

          - учасників бойових дій – 9, 

          - одиноких людей – 2.

          Працівниками старостинського округу було видано довідок – 308, вчинено 20 нотаріальних дії, оформлено та передано документів для призначення субсидій на соціальні допомоги – 58.

          На території старостинського округу функціонують заклад дошкільної освіти «Капітошка», який відвідує 11 дітей, Теньківська філія ЦКП с. Андріївка, Староруднянська філія ЦКП  с. Андріївка та ФП с. Теньківка.

          Також на території старостату розташована Теньківська гімназія, діяльність якої тимчасово призупинена.

          Населення старостату обслуговує 2 торгівельні точки.

          На території населеного пункту здійснюють господарську діяльність: ФОП «Розбіцька Н.В.», ФГ «Яблонне», ПП «Лібос», ФГ «ОЛ.АГРО СВІТ», ФГ«ПРОМІНЬ АГРО ПЛЮС», СТОВ «Полісся», ПП «Скаковський», ФОП «Римарев», основним видом діяльності яких є вирощування сільськогосподарських культур, ПП «Венгловський» – тваринництво.

          За звітний період на території Теньківського старостинського округу № 8 було проведено ряд значних робіт з благоустрою території:

          - за допомоги спонсорів та місцевих підприємців було зроблено ремонт в ЗДО «Капітошка»;

         - відкрито Алею слави для загиблих захисників в с. Теньківка;

         - побудовано автобусну зупинку в с. Стара Рудня;

         - постійно проводиться робота по благоустрою території старостинського округу;

         - постійно підтримуються в належному стані території кладовищ, які розміщені на території старостату;

         - зроблено косметичний ремонт пам’ятника загиблим воїнам Великої Вітчизняної війни в с. Теньківка;

         -  проводиться вивіз сміття від домогосподарств мешканців старостату;

         - проведено косметичний ремонт Теньківської філії ЦКП с. Андріївка та Староруднянської філії ЦКП с. Андріївка;

         - проведено косметичний ремонт приміщення старостинського округу;

         - організовано та завезено дрова до КЗ «Центр соціальних послуг» в с. Соколів 40 м3;

         - протягом звітного періоду проводиться робота по заготівлі дров: до Теньківського ЗДО «Капітошка» 15 м3,  ФП с. Теньківка та старостату 10 м3;

          Протягом І півріччя 2024 року жителями старостату проводиться збір та доставка необхідних продуктів харчування, дров, медикаментів інвалідам ІІ групи  гр. Талько О.В. та гр. Талько Р.В., які опинились у складних життєвих обставинах. За сприяння місцевого підприємця Венгловського В.В. було надано допомогу для харчування поранених бійців, які проходять лікування у КНП «Лікарня» Пулинської селищної ради.

          Теньківський старостинський округ № 8 до закінчення 2024 року планує:

         - поточний ремонт та підсипка доріг, зокрема: с. Теньківка (вул. Свободи, вул. Небесної Сотні, вул. Зарічна), с. Зелена Діброва (вул. Небесної Сотні, вул. Лесі Українки), с. Стара Рудня (вул. Зелена, вул. Лесі Українки, вул. Сонячна);

         - видалення аварійних дерев на кладовищі в с. Теньківка по вулиці Лівобережна та встановлення огорожі;

         - провести капітальний ремонт стелли на кладовищі в с. Теньківка по вул. Лівобережна;

        - закупити та встановити камери відеоспостереження в с. Теньківка;

        - ремонт зупинки громадського транспорту в с. Теньківка.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ШАНОВНА ГРОМАДО!

 

          2024 рік є тяжкий рік для нашої держави, нашої громади, наших громадян… Цього року всі ви гуртуємося задля наближення Перемоги. Підводячи підсумки І півріччя 2024 року, хочу висловити слова подяки воїнам Збройних Сил України, волонтерам, працівникам установ та організацій за їхню працю, яка наближає нашу Перемогу. Я вдячний кожному жителю нашої громади за стійкість, згуртованість. Дякую усім, хто своєю працею, талантом, мудрістю творив історію нашої громади протягом року, хто забезпечував життєдіяльність установ та організацій громади. Впевнений, що наступний рік буде більш успішним і радуватиме нас новими здобутками і звершеннями. Хочу, щоб прийдешній рік став для кожного з нас символом нових перемог і здобутків. І найголовніше – щоб у 2024-му на українській землі нарешті запанував мир та спокій.

          Вся робота, як голови, старост, депутатів, виконавчого комітету у Вас перед очима. Ми розуміємо свою особисту відповідальність перед громадою за кожне наше рішення, кожний практичний крок.

          Звичайно, є певні недоліки в роботі. Не все робиться так швидко, як би хотілося. Проте ми долаємо перепони, впевнено рухаємося вперед, розвиваємося та маємо наявні позитивні результати.  

          Громада ще в стані формування. Стримуючим фактором стало поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID – 19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», військова агресія російської федерації проти України, яка розпочалася 24 лютого 2022 року та  не завжди адаптоване під реалії часу законодавство. Проте, запевняю Вас, що Ваші очікування у будь-якому випадку поступово будуть реалізовані.

           Дякую працівникам сфери освіти, культури, охорони здоров’я, державних і комунальних закладів. Вдячний керівникам і працівникам приватного бізнесу, які забезпечують роботу магазинів, що розташовані на території громади.

         Щиро дякую всім підприємцям, виробникам сільськогосподарської продукції за вчасно сплачені податки, за допомогу в житті цивільних, а також допомогу військовим в такий складний і не простий час. За те що не залишились осторонь проблем тих, хто її потребує, а всіляко намагаєтеся внести частку своєї душі і праці у спільну мету – Перемогу над ворогом.

          Виконавчий комітет Курненської ТГ завжди налаштований на плідну співпрацю та на діалог з усіма, хто бажає щось зробити корисне для свого села чи селища. Ми вдячні усім, хто допомагав сільській раді практичними справами, своїм досвідом, конструктивними порадами. Ми готові вислухати всі зауваження і пропозиції та врахувати їх у подальшій спільній роботі.

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь