Правила внутрішнього розпорядку
Шкільні правила
1. Учень приходить до школи за 15 – 20 хвилин до початку занять у чистому й охайному одязі, залишає в гардеробі верхній одяг, займає своє робоче місце та готує все необхідне: навчальні прилади (зошит, щоденник, підручник тощо) до наступного уроку.
2. До школи учні приходять в одязі ділового або напівділового стилю (не дозволяється приходити у: спортивному костюмі, обтягуючому, прозорому одязі, шортах або мініспідницях), намагаються бути прикладом охайності (взуття, зачіска, одяг).
3. Учні забов`язані мати на кожному уроці все необхідне шкільне приладдя (зошит, щоденники). Усі підручники мають бути обгорнені; користуватися ними потрібно охайно для подальшої передачі учням у наступному навчальному році.
4. Якщо учень бажає спитати про щось учителя або відповісти на його запитання, він повинен підняти руку та чекати, коли йому дозволять висловитись. Якщо в клас під час уроку входять або хтось із дорослих гостей школи, учні вітають його та прощаються з ним, встаючи зі своїх місць.
5. Дзвоник на урок – для учня: після нього жоден учень не виходить з класу. Після дзвонику на урок учні не ходять по класу, а знаходяться кожен на своєму місці.
6. Дзвоник по закінченню уроку – для вчителя: лише після того, як вчитель оголосить закінчення уроку, учні можуть встати х місць і вийти з класу.
7. Учні мають з повагою ставитись до вчителя: не перебивати під час розмови, називати його лише по імені та по батькові, виконувати вимоги вчителя, директора після першого прохання (надати щоденник, прибрати в класі або виконати інше завдання).
8. Учні повинні берегти майно школи, бережно поводитися як із власними речами, так і з речами інших учнів або вчителів.
9. Не дозволяється приносити до школи та на її територію з будь-якою метою та використовувати будь-яким способом зброю (навіть іграшкову), вибухонебезпечні, вогненебезпечні речовини, гострі предмети, карти (гральні), алкогольні напої, сигарети, жувальні гумки, літературу, аудіо, відео, та СD – продукцію аморального змісту.
10. Не дозволяється використання леєрів та мобільних телефонів під час навчального процесу.
11. Не дозволяється без дозволу педагогів залишати приміщення та територію школи в урочний час.
12. У випадку пропуску занять учень повинен надати класному керівникові довідку від лікаря або записку від батьків (або осіб, які їх змінюють) стосовно причини відсутності на заняттях.
13. Пропускати заняття без поважної причини не дозволяється.
Положення про чергування по школі
Черговий клас вибирає учня, який буде розподіляти обов`язки під час чергування по школі.
Термін діяльності учня, який відповідає за чергування по школі, визначають колективно. Він може тривати від 1 тижня до 1 року.
Клас починає чергувати з понеділка; у п`ятницю передається чергування від попереднього класу наступному в присутності представника Ради школи та педагога – організатора.
Черговий клас надає педагогу – організатору інформацію про обов`язки кожного учня під час чергування по школі. Наприкінці тижня складає звіт – інформацію про чергування за тиждень. Разом з педагогом – організатором виставляють оцінки за кожну ділянку чергування.
Наприкінці семестру підводиться підсумок чергування. У кінці року підводиться підсумок чергування за рік т а визначається найкращий класний колектив.
Обов`язки чергового класу
1. Черговий клас відповідає за організацію й порядок у школі.
2. Підтримує чистоту по школі та на прилеглих територіях.
3. Слідкує за збереженням шкільного майна.
4. Турбується про економію води та електроенергії.
5. Відповідає за організацію і проведення перерв у початковій школі.
6. Слідкує за дотриманням санітарно – гігієнічних норм.
Права чергового класу
1. Черговий клас має право звертатися до Ради школи, адміністрації школи щодо організації чергування по школі.
2. Під час чергування має право збирати чергових командирів інших класів.
3. Черговий клас має право випускати інформаційний лист за підсумками чергування.
4. Черговий клас має право брати участь в усіх шкільних заходах.
Черговий клас має проводити
1. Рейди перевірки чистоти території.
2. Проводити рейди – перевірки зовнішнього вигляду учнів.
3. Слідкувати за санітарним станом школи, дисципліною на перервах.
4. Проводити під час перерв ігри з молодшими школярами.
5. Проводити ранкову зарядку.
6. Випускати газету по підсумках роботи за тиждень.
7. Готувати матеріали для проведення щотижневої лінійки.
8. Перевіряти стан збереження шкільного майна.
9. Перевіряти дотримання єдиних вимог щодо шкільної форми.