Цифрова грамотність, школа шиття, кухня: у селі на Житомирщині відкрили соціокультурний простір
24 січня у селі Курне відкрили соціокультурний простір з п’ятьма локаціями: кімнатою психологічного розвантаження, кухнею, школою шиття, школою цифрової грамотності, бібліотекою. У соціокультурному просторі працюють психологи, які організовують заняття та психологічні тренінги для дітей та дорослих, військових і їхніх родин, внутрішньо переміщених осіб.
Заступник голови спілки ветеранів АТО в Пулинській громаді Андрій Висоцький у соціокультурному просторі проводитиме військово-патріотичні заняття з молоддю.
"Соціокультурний простір у громаді важливий для військових, їхніх рідних та рідних загиблих. Такий простір повинен бути, тому що вже дуже багато вдів, самотніх людей — вони мають кудись приходити, зустрічатися, десь проводити своє дозвілля. Якщо закритися у чотирьох стінах, це психологічно дуже тисне", — говорить Андрій Висоцький.
Андрій Висоцький. Село Курне, Житомирська область, 24 січня 2025 року . Суспільне Житомир/Катерина Мороз
Відкриття соціокультурного простору. Село Курне, Житомирська область, 24 січня 2025 року . Суспільне Житомир/Катерина Мороз
Зі слів ветерана російсько-української війни Андрія Корнійчука, створення такого простору стане в нагоді і людям із посттравматичним розладом.
"Їм такі заняття треба, щоб люди бачили і не цуралися. Коли я вперше приїхав на протезі, люди дивилися на мене, дитина сказала: "О, робот пішов". Смішно, але деякі просто лякаються. І військовим не треба боятися, бо якщо закриються в собі, в подальшому не буде життя нормального", — каже ветеран.
Андрій Корнійчук. Село Курне, Житомирська область, 24 січня 2025 року . Суспільне Житомир/Катерина Мороз
Переселенка Лариса, яка 24 січня відвідала психологічний тренінг у соціокультурному просторі, розповіла журналістам Суспільного, що спілкування з психологом допомогло їй адаптуватися до життя в умовах війни.
"Ми дуже задоволені їхньою роботою, увагою, фізичною допомогою. Ми займалися онлайн, наші діти проходили цю програму, а тепер ми займаємося так", — сказала Лариса.
Переселенка Лариса. Село Курне, Житомирська область, 24 січня 2025 року . Суспільне Житомир/Катерина Мороз
Психологиня Владислава цього дня проводила тренінг на відновлення ресурсності в умовах сьогодення.
"Ми говоримо про резилентність, в нас є невеличка арт-терапія для відновлення нашого ресурсу. Наразі ми проводимо цікаву вправу "Моя ресурсна квітка. Саме в цьому просторі я вперше. Ми плануємо продовжити роботу, в нас є запити на роботу з вчителями, учнями, батьками. В нас є запити по булінгу і далі плануємо роботу в просторі за запитом", — говорить Владислава.
Психологиня Владислава. Село Курне, Житомирська область, 24 січня 2025 року . Суспільне Житомир/Катерина Мороз
Заняття в соціокультурному просторі. Село Курне, Житомирська область, 24 січня 2025 року . Суспільне Житомир/Катерина Мороз
Діти цього дня займалися арттерапією — малювали, знижуючи свій рівень тривожності.
"Я малюю, розповідаю про себе, свою родину, про своїх тварин, про друзів ще буду розказувати. Я намалював метелика, як і всі. Ставили дві руки і обводили", — розповів школяр на ім'я Артем.
Школяр Артем. Село Курне, Житомирська область, 24 січня 2025 року . Суспільне Житомир/Катерина Мороз
"Мені тут сподобалося малювати. Робили метелика, то трохи руки замастилися. Знімали тривогу", — говорить ще один учень Марк.
Село Курне, Житомирська область, 24 січня 2025 року . Суспільне Житомир/Катерина Мороз
Соціокультурний простір. Село Курне, Житомирська область, 24 січня 2025 року . Суспільне Житомир/Катерина Мороз
За словами психологині Юлії Саросєко, арттерапевтичні заняття розроблені для емоційного розвантаження та виявлення творчих здібностей у дітей. Також арттерапія допомагає з розумінням та ідентифікацією почуттів. Упродовж півтора місяця різні заняття проводили також з дорослими, підлітками та старшокласниками.
Юлія Саросєко. Село Курне, Житомирська область, 24 січня 2025 року . Суспільне Житомир/Катерина Мороз
Заняття в соціокультурному просторі. Село Курне, Житомирська область, 24 січня 2025 року . Суспільне Житомир/Катерина Мороз
У соціокультурному просторі проводять терапію для родичів загиблих військовослужбовців та людей з родин, які опинилися у складних життєвих обставинах. Соціокультурний простір у селі Курне розміщений у колишньому Будинку культури. На ремонт приміщення витратили 1 мільйон 129 тисяч 295 гривень.
"Це грантові гроші від фонду Міжнародної солідарності — 849 тисяч 295 гривень і місцеві гроші. Ще вирішили дофінансувати у сумі 280 тисяч", — розповіла начальниця відділу економічного розвитку Курненської територіальної громади Світлана Боковенко.
Світлана Боковенко. Село Курне, Житомирська область, 24 січня 2025 року . Суспільне Житомир/Катерина Мороз