Курненська громада
Житомирська область, Житомирський район

Новини

Дата: від до Скинути

Корисна інформація для платників податків

Корисна інформація для платників податків

Згідно з повноваженнями, наданими органам місцевого самоврядування пунктом 12.3 статті 12 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), сільські, селищні, міські ради в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів та податкових пільг зі сплати місцевих податків і зборів до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та/або зборів, та про внесення змін до таких рішень. Інформація щодо прийнятих рішень відповідно до вимог підпункту 12.3.3 пункту 12.3 статті 12 Кодексу надається до контролюючих органів щороку не пізніше 25 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлених місцевих податків та/або зборів та податкових пільг зі сплати місцевих податків та/або зборів. Згідно з підпунктом 12.3.3 пункту 12.3 статті 12 Кодексу зведена інформація про розмір та дату встановлення ставок місцевих податків та/або зборів на відповідних територіях, а також про встановлені на відповідних територіях податкові пільги оприлюднюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику (ДПС), не пізніше 25 вересня поточного року на своєму офіційному веб-сайті. Звертаємо увагу на те, що згідно з пунктом 12.5 статті12 Кодексу платники місцевих податків та зборів при визначенні своїх податкових зобов’язань можуть використовувати зведену інформацію, розміщену на офіційному веб-сайті ДПС. Такі платники звільняються від відповідальності у разі, якщо у зведеній інформації, розміщеній на офіційному веб-сайті, виявлено помилку, що містить розбіжності між даними контролюючих органів та даними офіційно оприлюдненого рішення про встановлення місцевих податків та/або зборів або про внесення змін до таких рішень. Зазначаємо, що справляння податків і зборів здійснюється відповідно до вимог податкового законодавства. Складовою частиною податкового законодавства є рішення органів місцевого самоврядування з питань місцевих податків та зборів, прийнятих за правилами, встановленими Кодексом, офіційно оприлюднене рішення є нормативно-правовим актом з питань оподаткування місцевими податками та зборами (стаття 3, пункт 12.5 статті 12 Кодексу). Для визначення податкових зобов’язань з місцевих податків і зборів платники мають застосовувати податкові ставки, визначені рішеннями органів місцевого самоврядування. Використання платниками зведеної інформації щодо податкових ставок з місцевих податків і зборів, розміщеної на офіційному веб-порталі ДПС, запроваджено для спрощення та зручності платників. З метою упередження можливості неправильного застосування платниками місцевих податків і зборів податкових ставок звертаємося до органів місцевого самоврядування з проханням здійснити заходи щодо перевірки достовірності даних зведеної інформації, розміщеної на офіційному веб-порталі ДПС, з даними прийнятих рішень. Про виявлені розбіжності просимо повідомляти контролюючі органи.

09:04 22.07.2024

ВСЕ ПРО ХВОРОБУ ЛАЙМА

ВСЕ ПРО ХВОРОБУ ЛАЙМА

Кліщі переносять такі небезпечні хвороби, як кліщовий енцефаліт і бореліоз (хвороба Лайма). І якщо кліщовий енцефаліт в нашій країні не зустрічається вже кілька років поспіль, то бореліоз в останні роки все частіше зустрічається на території України. Збудником захворювання є бактерія сімейства спірохет. І якщо вірусом кліщового енцефаліту можна заразитися через слину кліщів, то розмноження борелій у кліщів відбувається переважно в кишківнику при подальшому їх виділенні через фекалії. Через цю особливість зараження може відбутись не лише через укус кліща, але також тоді, коли ви розчавили його пальцями. Пік зараження бореліями припадає на весняно-літній період. Дуже небезпечними стають в цьому випадку укуси іксодових кліщів — у цього різновиду паразитів саме настає період активності. Тривалість інкубаційного періоду може становити близько тридцяти діб, проте найчастіше він визначається в 5–11 діб. Група професійного ризику Небезпека укусу кліща та подальшого захворювання існує для всіх «працівників відкритого повітря», чия робота пов’язана з перебуванням на природі. До них належать: · працівники агропідприємств; · лісники та лісоруби; · екологи; · військові; · геологи; · екскурсоводи та туристичні інструктори; · дорожні робітники; · будівельники; · зв’язківці; · працівники водного господарства. Клінічні спостереження дозволили визначити ранній та пізній періоди цього захворювання. Під час раннього періоду (першої стадії) з’являються перші симптоми — як на шкірі, так і загальноінфекційні. Друга стадія характерна поширенням інфекції з первинного вогнища організмом в цілому. Йдеться про другий – четвертий тиждень з моменту зараження. Що ж до пізнього періоду, то його розвиток відзначається через два місяці з початку захворювання, а в деяких випадках навіть через кілька років з цього ж моменту. Тоді йдеться вже про хронічну форму бореліозу, при якій з’являються всі властиві йому симптоми.

08:32 18.07.2024

Обережно – пестициди !

Обережно – пестициди !

З настанням літнього періоду розпочинається інтенсивне застосування хімічних засобів захисту рослин як в приватному секторі так і на полях агропідприємств. Житомирське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби інформує, що з метою попередження виникнення негативних наслідків на здоров’я людей та отруєнь, проведення робіт під час транспортування, зберігання та використання засобів захисту рослин регламентуються вимогами Закону України «Про пестициди та агрохімікати» та ДСП 8.8.1.2.001-98 «Державні санітарні правила транспортування, зберігання та застосування пестицидів в народному господарстві», сфера діяльності яких поширюється на підприємства, установи, організації, приватні господарства і фізичних осіб. При застосуванні пестицидів за допомогою наземних засобів механізації зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку населення повинна бути не менше 500 м при вентиляторному обприскуванні та не менше 300 м при штанговому обприскуванні і застосуванні гербіцидів (засобів для знищення бур’янів) методом дощування. На земельних ділянках, що межують з зонами санітарного розриву, протягом доби забороняється проведення ручних робіт.

12:44 09.07.2024

ЯК ДОПОМОГТИ ПРИ ОТРУЄННІ ПЕСТИЦИДАМИ

ЯК ДОПОМОГТИ ПРИ ОТРУЄННІ ПЕСТИЦИДАМИ

Застосування пестицидів для захисту рослин від шкідливих організмів є невід’ємною складовою сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур. Водночас пестициди негативно впливають на довкілля, призводячи до скорочення біорізноманіття. Крім того, пестициди справляють негативний вплив на здоров’я людини, як у результаті прямої дії, так і опосередковано – внаслідок накопичення залишкових кількостей у сільськогосподарських продуктах і питній воді.

15:27 01.07.2024

Ти як: Як говорити з дітьми різного віку про війну

Ти як: Як говорити з дітьми різного віку про війну

Діти до 2 років можуть сприймати як норму усе, що відбувається навколо. А до 4 років вони повністю залежать від присутності дорослих та від того, як ті відчувають та реагують на потреби дітей.

13:39 28.06.2024

Газовики нагадують: користуйтеся газом безпечно

Газовики нагадують: користуйтеся газом безпечно

Не залежно від пори року та часу доби бригади аварійно-диспетчерської служби газовиків Житомирщини стоять на варті газової безпеки. Однак, щоб не доводити до крайнощів: аварійних ситуацій та загрози життю людей, фахівці газового господарства вкотре наголошують на дотриманні правил безпечного користування газом. Газовики зауважують, що при підвищеній температурі повітря влітку може бути відсутня тяга в димових та вентиляційних каналах. У результаті продукти горіння від роботи двоконтурного газового котла чи колонки потрапляють до приміщення. Це може стати причиною отруєння чадним газом. Що ж варто пам’ятати, якщо у вашій оселі встановлені газоспоживаючі прилади:

15:05 26.06.2024

На Житомирщині система БПД шукає психологів, які можуть залучатися до кримінальних проваджень за участю дітей

На Житомирщині система БПД шукає психологів, які можуть залучатися до кримінальних проваджень за участю дітей

Розпочався конкурс з відбору психологів, які можуть залучатися до кримінальних проваджень за участю дітей через систему БПД: прийом документів до 27 червня. Про це повідомляють в Координаційному центрі з надання правничої допомоги. Мета проєкту — захистити права дитини, забезпечити її найкращі інтереси та не допустити повторної травматизації, віктимізації під час кримінального провадження. Що роблять психологи в проєкті Допомагають підготувати дитину до процесуальних дій, створити для неї безпечне середовище під час участі у процесуальних діях, зокрема: ● враховують її вік та особливості розвитку; ● ставлять дитині зрозумілі і нетравмуюючі запитання; ● за потреби виступають проти запитань дитині, які можуть її травмувати, від інших осіб. Хто може брати участь в конкурсі Фахівці з вищою освітою за спеціальністю 053 «Психологія» (бакалавр, магістр). Територія залучення З 1 вересня 2024 року — по всій території України, на яку поширюється юрисдикція органів державної влади України. При поданні заяви на конкурс психологи вказують регіон, в якому бажають працювати. Можна обрати декілька регіонів. Оплата послуг У межах пілотного проєкту оплата здійснюватиметься за міжнародної технічної допомоги. Як взяти участь у конкурсі ( Інфографіка ) ● До 27 червня подати заяву про участь та інші документи через форму: https://legalaid.gov.ua/contest-psychologist/ ● 4–10 липня пройти онлайн-навчання. Посилання на проходження навчання та дані для входу (логін та пароль) будуть надіслані на адресу електронної пошти психолога, зазначену у заяві про участь у конкурсі. ● 19–29 липня пройти індивідуальну співбесіду щодо мотивації до участі у проєкті. Результати конкурсу будуть опубліковані до 20 серпня на сайтах системи БПД та Міністерства юстиції України .

11:44 24.06.2024

Безконтрольного вигулу собак  на території громади!

Безконтрольного вигулу собак  на території громади!

У зв’язку з випадками звернень громадян до сільської ради щодо безконтрольного вигулу собак  на території громади та  залякування тваринами перехожих, нагадуємо особливості утримання домашніх тварин.

11:01 24.06.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь