Курненська громада
Житомирська область, Житомирський район

Новини

Дата: від до Скинути

Чисте довкілля - маленька справа кожного

Чисте довкілля - маленька справа кожного

Шановні мешканці громади! Сьогодні ми звертаємося до вас з важливим закликом щодо охорони нашого навколишнього природного середовища. Ми всі мешканці цієї громади і маємо відповідальність перед нашою землею та майбутніми поколіннями, тому зобов’язані зберігати її незмінною та чистою. Природа наділила нашу землю унікальною красою та різноманіттям і ми маємо дбати про неї. Кожен з нас може зробити свій внесок у збереження природного середовища: не викидайте відходи у зеленій зоні, розділяйте сміття для подальшої переробки, не паліть стерню, допомагайте зберегти ліси та річки. Спільними зусиллями ми можемо зберегти наше природне надбання для майбутніх поколінь. Давайте діяти разом у напрямку збереження нашого довкілля та створення кращого майбутнього для всіх нас. Дякую вам за увагу та розуміння. Разом ми сила!

10:30 24.06.2024

Корисна інформація для платників податків

Корисна інформація для платників податків

Інформація І Податкова інформує: До уваги фізичних осіб – підприємців, які здійснюють продаж власновирощеної, відгодованої чи виготовленої продукції Відповідно до порядку проведення розрахунків, визначеного розділом ІІ Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), суб’єкти господарювання зобов’язані проводити розрахунки за товари (послуги) із обов’язковим застосуванням реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО) та видачею споживачам розрахункових документів встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції. Перелік умов, за яких застосування РРО/ПРРО є не обов’язковим, визначено статті 9 Закону № 265. Однією з таких умов є право не застосовувати РРО/ПРРО та розрахункові книжки при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних уповноваженою особою відповідного суб’єкта господарювання. Звертаємо увагу, що вказане право стосується лише підприємств, установ і організацій усіх форм власності, тобто юридичних осіб, і не розповсюджує свою дію на фізичних осіб – підприємців. Враховуючи викладене, продаж власно вирощеної, відгодованої чи виготовленої продукції фізичними особами – підприємцями, незалежно від обраної системи оподаткування, за загальним правилом має здійснюватись із застосуванням РРО/ПРРО.

10:20 24.06.2024

Ти як. Токсична поведінка: що треба знати?

Ти як. Токсична поведінка: що треба знати?

Якщо комунікація з деякими людьми здається тобі нестерпною і виснажливою, то, може, тобі не здається? Можливо, ти маєш справу з людиною з токсичною поведінкою.

10:19 24.06.2024

#плічопліч: Віталій Бунечко привітав срібних призерів «Пліч-о-пліч Всеукраїнських шкільних ліг» зі спортивного орієнтування. ФОТО. ВІДЕО

#плічопліч: Віталій Бунечко привітав срібних призерів «Пліч-о-пліч Всеукраїнських шкільних ліг» зі спортивного орієнтування. ФОТО. ВІДЕО

Сьогодні, 19 червня, начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко привітав команду Коростишівського ліцею зі спортивного орієнтування, які стали срібними призерами Всеукраїнських шкільних ліг «Пліч-о-пліч».

10:18 24.06.2024

#плічопліч: Завершення проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські Шкільні Ліги». ВІДЕО

#плічопліч: Завершення проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські Шкільні Ліги». ВІДЕО

Ось і завершився неймовірний, фантастичний, захоплюючий проєкт «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги». Протягом пів року цей проєкт об’єднував дітей, вчителів, директорів, громади, райони, спортивні федерації та обласну військову адміністрацію.

10:17 24.06.2024

АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ

АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ

Африканська чума свиней (АЧС, або хвороба Монтгомері) - це контагіозна вірусна геморагічна хвороба домашніх і диких свиней, на яку інші тварини та люди не хворіють. На території України та Житомирської області зокрема, знову зареєстровано випадки захворювання свиней на це небезпечне захворювання. Так 11 червня 2024 року підтверджено загибель свині від АЧС в підсобному господарстві громадянки в селі Швайківка Бердичівського району Житомирської області, а 19.06.2024 року виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней в трупах свиней в свиногосподарстві ДП "Ферми ДАНАМ" с.Новосілки Кагарлицької міської територіальної громади Обухівського району Київської області. АСЧ перебігає гостро, підгостро, хронічно безсимптомно та характеризується лихоманкою, геморагічним діатезом (множинні підшкірні крововиливи), ціанозом (синюшністю) шкіри, некродистрофічними змінами паренхіматозних органів і високою летальністю (всі захворівши тварини гинуть), що в кінцевому результаті призводить до значних економічних збитків. Варто зазначити, що частіше за все, при розслідуванні спалахів АЧС на території України, виявлялось, що збудник хвороби був занесений до домашніх свиней їх власником на взутті, знарядді догляду або з кормами, що були принесені з лісу або з інших місць, де можуть перебувати дикі тварини. Зараження поголів’я свиней АЧС може відбуватися:  шляхом безпосереднього контакту з хворою твариною;  через ґрунт, незнезаражені корми, предмети догляду й утримання, транспортні засоби;  перенесенням збудника бродячими тваринами, птахами, а також обслуговуючим персоналом;  при згодовуванні харчових відходів, що містять продукти забою хворих чи інфікованих тварин;  при порушенні ветеринарно-санітарних вимог при транспортуванні тварин.

10:14 24.06.2024

83% опитаних українців вважають безбар'єрність новою цінністю для суспільства – результати дослідження

83% опитаних українців вважають безбар'єрність новою цінністю для суспільства – результати дослідження

Перша леді України Олена Зеленська разом із Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем та представниками профільних міністерств узяли участь у презентації результатів дослідження громадської думки щодо питань безбар’єрності. Його провів Центр соціальних змін та поведінкової економіки за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Експертної ради з комунікацій безбар’єрності.       

10:13 24.06.2024

Профілактика ботулізму

Профілактика ботулізму

За результатами аналізу оперативних повідомлень територіальних органів Держпродспоживслужби з початку 2024 року взято участь у розслідуванні 24 випадків ботулізму з 27 постраждалими, серед яких один летальний. За аналогічний період 2023 року територіальними органами Держпродспоживслужби було взято участь у розслідуванні 24 випадків ботулізму з 29 постраждалими, серед яких летальних випадків не було. Всього за оперативними результатами розслідування випадків ботулізму з початку 2024 року встановлено, що 3 випадки з 4 постраждалими пов’язані із вживанням м’ясної консервації домашнього виготовлення, 2 випадки з 2 постраждалими – із вживанням овочевої консервації домашнього виготовлення, 1 випадок з 1 постраждалим – пов’язаний із вживанням ковбаси домашнього виготовлення, 9 випадків з 10 постраждалими, пов’язані із вживанням риби домашнього виготовлення, 2 випадки – рибна продукція невідомого походження, 1 – в’ялена риба, придбана у місці стихійної торгівлі, 5 випадків з 6 постраждалими – рибна продукція, придбана в магазині (із них триває розслідування ще трьох випадків), у 1 випадку з 1 постраждалим – фактор інфікування не встановлений. Особливе занепокоєння викликає збільшення кількості захворювань, які пов’язані із вживанням рибної продукції ймовірно промислового виробництва, серед яких один випадок летальний, що може бути пов’язаний із вживанням страви «суші» (Запорізька область). Ботулізм - дуже небезпечне гостре токсико-інфекційне захворювання викликане попаданням в організм людини токсину Clostridium botulinum. Найчастіше ботулізм виникає після вживання домашніх продуктів, які виготовлялися з порушенням основних правил приготування та зберігання - копчених, в'ялених, м'ясних та рибних виробів, а також консервації (м’яса, риби, овочів та грибів).   Профілактика ефективніша за лікування, тому для уникнення захворювання на ботулізм радимо суворо дотримуватися основних гігієнічних вимог при обробці, зберіганні та приготуванні продуктів харчування і сировини, а саме:  - для консервування використовувати тільки свіжі доброякісні без ознак псування продукти;

14:47 18.06.2024

Як зберігати продукти у разі відключення електроенергії

Як зберігати продукти у разі відключення електроенергії

Українці щодня успішно долають виклики, що принесла в наше життя збройна агресія рф. Один з них – періодична відсутність електроенергії протягом певного часу. Кожна родина вже має певний набір інструментів, що дозволяє пережити ці «незручні» години – повербанки, ліхтарі, лампи на акумуляторах, похідні туристичні плитки, навіть генератори і зарядні станції.

15:34 17.06.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь