ДЕНЬ ПОЕЗІЇ

Дата: 25.04.2018 11:28

«Поезія – це  завжди  крок  вперед,

Від  суєти  буденної,  нудоти,

У  стан  душі  окриленої в лет,

До  неба  слів,  до  вільної  свободи.»

Таке  коротке  змістовне  слово!.

Воно і втішить і пригорне і приголубить.  Поетичне  слово  здатне  проникати в таємниці  людської  душі, допомагає  спілкуванню,   розширює  кругозір. Так і поезія,  входить в наше  життя з  дитинства і залишається з  нами  до  кінця.  Кожен  знаходить  в ній  щось  своє, близьке  й  зрозуміле. Поезія – це сум,  чарівність,  музика,  дотик  до  душі  струни  якої ще  довго  будуть  бриніти.  І чим частіше – тим  краще.  Тоді  людина  буде  духовно  вищою і красивішою. Кожен  вірш – це сповідь   поета,  якийсь  незабутній  епізод  з  його  життя.

Так  за  доброю  традицією  21  березня в  бібліотеці  с. Курне   відбулося  свято  поезії. На  вечорі  зібралися  ті  хто  любить,  розуміє і цінує  поезію.  Саме  вона,  поезія,  була  господинею  вечора,  а  довгоочікуваними  гостями  були  вірші. Кожен  з  присутніх  натхненно  читав  вірші  улюблених  поетів,  про  жінку,  про  матір,  про життя,  про кохання і щастя, про  Україну,  звучали  гуморески.

Присутні  мали  змогу  насолоджуватися  віршами «Я  люблю  тебе»,  «Любіть  українок»  та  поезією відомого  українського  поета,  диригента,  композитора, керівника  поліського  ансамблю  пісні і танцю  «Льонок»  Івана  Сльоти, які  продекламувала  вчителька  місцевої  школи  Валентина  Павлюк.

Дуже  зворушливо  прозвучали  вірші  «Жіноча  доля,  то  любов»,  «Просто жінка».,  які  прочитала  Олена  Петрівна  Іванисько.

Доля  України  в  усі  часи і в усі  століття  була  основною  темою  українських  поетів,  патріотичні  вірші  «Моя  Батьківщина»,  «Я  живу  на  Україні»  майстерно  продекламувала  директор  будинку  культури  Наталка  Христюк.

Життя...  Таке  складне,  загадкове  і непередбачуване.   Філософські  роздуми  про  життя  озвучили  у вірші- діалозі  «На  чай  життя своє я в  гості запросила»  сільський  бібліотекар  Олена  Іванисько  та  аматор  художньої  самодіяльності  Олена  Давидюк.   Також у  виконанні  Олени Олексіївни прозвучали  вірші «Тобі вклоняюся мій краю»,  «В  мамин  сад іде  весна», «Жіноче  щастя».  А  художній  керівник  будинку  культури   Катерина  Гінчак  своєю  поезією  поділилася  з  присутніми  роздумами  про  сенс  життя  та  жіночу  долю.

Як  відомо  все  в  житті  починається  з  любові. Тема кохання  притаманна  творчості  кожного  поета.   З  великим  задоволенням  присутні  слухали  вірші,  які  продекламували    медпрацівники  Лариса  Гайн  та  Людмила  Іванисько.    За  чашкою  кави у  затишній,  невимушеній атмосфері   промайнув  час.   Завершила  поетичну  зустріч  завідуюча  дошкільним  закладом  »Веселка» селища  Курне  Олена  Моренець.   Вона  прочитала  вірш  «Я  люблю  своє  село»,  ніби  наголошуючи,  що  всі  ми  повинні бути   патріотами  своєї  землі,  а  бібліотекар  Олена Олексіївна  нагадапа  всім  присутнім,  що  славна  традиція  зустрічі  прихильників  поезії  буде  продовжуватися  з  року  в  рік.

«Поезія – слово, поезія – пісня,

Поезія – вільна душа.

Де серце розкриле – там душа  провісна

У віршах безсмертя  віща».Фото без опису