Курненська громада
Житомирська область, Житомирський район

Порядок реєстрації будинку в результаті його реконструкції.

Дата: 27.01.2022 10:50
Кількість переглядів: 2468

  Фото без опису    

     До Пулинського бюро правової допомоги Новоград-Волинського МЦ з надання БВПД звернулася громадянка для отримання консультації щодо порядку реєстрації житлового будинку в результаті його реконструкції.

           Працівник Бюро розповів,  що   власники нерухомого майна, досить часто з метою поліпшення житлових умов чи зміною функціонального призначення нежитлових приміщень, здійснюють реконструкцію, реставрацію чи капітальний ремонт. Проте, слід пам’ятати, що право власності на створений, в результаті реконструкції об’єкт виникає лише після його державної реєстрації.

                Так, відповідно до ч.1 статті 332 Цивільного кодексу України переробкою є використання однієї речі (матеріалу), в результаті чого створюється нова річ.

За таких умов у разі проведення реконструкції, реставрації або капітального ремонту об’єкта нерухомого майна утворюється нова річ.

          Згідно із статтею 331 Цивільного Кодексу України право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.

               Процедура та підстави державної реєстрації права власності на об’єкт нерухомого майна у результаті реконструкції визначені Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та Порядком державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 р. (зі змінами) (далі – Порядок)

         Перш за все, Порядок закріплює, що під реконструкцією слід розуміти реконструкцію, реставрацію або капітальний ремонт закінченого будівництвом об’єкта.

           Перелік документів необхідних для проведення державної реєстрації права власності на об’єкт нерухомого майна у результаті реконструкції визначений пунктом 43 Порядку.

          Так, для державної реєстрації права власності на об’єкт нерухомого майна у результаті реконструкції такого об’єкта заявнику необхідно звернутися у відповідний центр надання адміністративних послуг, до державного реєстратора  або ж до нотаріуса та подати такі документи:

1) документ, що посвідчує право власності на об’єкт нерухомого майна до його реконструкції (крім випадків, коли право власності на такий об’єкт зареєстровано в Державному реєстрі прав);

2) документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта;

3) технічний паспорт на об’єкт нерухомого майна.

        Звертаємо увагу, що з 1 серпня 2021 року законодавцем регламентовано, що у разі подання заявником технічного паспорта на об’єкт нерухомого майна державний реєстратор під час проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно використовує дані Єдиної електронної системи у сфері будівництва про результати проведення технічної інвентаризації об’єкта нерухомого майна.

        Таким чином, інформація про проведену технічну інвентаризацію об’єкта нерухомого майна, який підлягає державній реєстрації, має обов’язково міститися у Єдиній електронній системі у сфері будівництва.

  Виникли питання, за юридичною консультацією звертайтесь наша адреса: 12001, вул. Незалежності 12,  смт. Пулини  Житомирської області.

Телефон:(04131) 3-12-19

E-mail:[email protected]

Отримати юридичну консультацію можна за номером 0 800 213103(єдиний контакт центр надання безоплатної правової допомоги)


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь