ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НАМІР ОТРИМАТИ ДОЗВІЛ НА ВИКИДИ ЗАБРУДНЮЮЧИХ РЕЧОВИН В АТМОСФЕРНЕ ПОВІТРЯ

Дата: 03.04.2023 15:11

Фізична особа-підприємець Комендант Олександр Олександрович (ФОП Коментант О.О.), код ЄДРПОУ 3269710799, юридична адреса: 02099, м. Київ, вул. Празька, буд. 22 А, кв. 22. має намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. Проммайданчик розташований за адресою: Житомирська обл., Житомирський р-н, с. Теньківка, вул. Партизанська, буд. 38.

Контактний номер телефону: (096)790-96-54,

Електронна пошта: komendant.baza@gmail.com

Мета: отримання дозволу на викиди для новоствореного обєкту що надає право експлуатувати об’єкт, з якого надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, за умови дотримання встановлених відповідних нормативів граничнодопустимих викидів та вимог до технологічних процесів у частині обмеження викидів забруднюючих речовин протягом визначеного в дозволі терміну.

Планована діяльність ФОП Комендант О. О. не підлягає оцінці впливу на довкілля та прямо не передбачена вимогами ч. 2 та ч. 3 ст. 3 ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» (підприємства деревообробної промисловості продуктивністю до 1 т/добу)

Діяльність ФОП Комендант О. О. полягає у виготовленні деревного вугілля (КВЕД: 20.14 Виробництво інших основних органічних хімічних речовин). Для здійснення технологічного процесу на території встановлено печі для випалювання деревного вугілля. Джерелами утворення забруднюючих речовин є: труби печей випалювання деревного вугілля, вивантажувальні роботи, буржуйка, зварювальні роботи, робота бензопили.

Під час роботи технологічного устаткування до атмосферного повітря викидаються: оксид вуглецю – 3,438 т/рік; оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO+NO2] – 2,766 т/рік; речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом2,58 т/рік; сірки діоксид – 0,00009 т/рік; НМЛОС – 0,783 т/рік; вуглецю діоксид – 1785,939 т/рік; ‌залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо) – 0,000051 т./рік; ‌манган та його сполуки (у перерахунку на манган) – 0,0000035 т./рік; метан – 0,087; азот (1) оксид (N2O) – 0,07, бензин (нафтовий, малосірчистий в перерахунку на вуглець) - 0,0084т/рік.

Валовий викид (без врахування СО2) становить 9,511 т/рік.

За ступенем впливу на забруднення атмосферного повітря об’єкт відноситься до другої групи, що не має виробництв або технологічного устаткування, на яких повинні впроваджуватись найкращі доступні технології та методи керування, а підприємство ставиться на державний облік. Обсяги викидів забруднюючих речовин відповідають вимогам санітарного законодавства, заходи щодо скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферу та заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва не розробляються.

Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря розроблені згідно: з інструкцією про загальні вимоги до оформлення документів наказ 108 від 09.03.2006 р.; з наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України № 309 від 27.06.2006 р., з наказом Міністерства екології та природних ресурсів 177 від 10.05.2002 р. Перевищення санітарно-гігієнічних показників якості атмосферного повітря (ГДК, ОБРВ) при проведенні розрахунків розсіювання у приземному шарі атмосфери на межі СЗЗ не зафіксовано. Існуючі величини викидів від джерел забруднення ФОП Комендант О. О. пропонується прийняти як нормативні.

Зауваження та пропозиції громадськості щодо дозволу на викиди можуть надсилатися протягом 30 календарних днів з дня публікації до: Житомирської обласної державної адміністрації: 10014, Житомирська обл., м. Житомир, майдан ім. С.П.Корольова, 1, (0412) 470857; до Управління екології та природних ресурсів Житомирської ОДА: 10014,Житомирська обл., м. Житомир, вул. Театральна 17/20, (0412) 472536; до Житомирської районної державної адміністрації: 10003, Житомирська обл., м. Житомир, вул. Л. Українки, 1, (0412) 424703, до Курненьська сільська територіальна громада: 12031, Житомирська обл., Житомирський р-н с. Курне, вул. Центральна,1. E-Mail адреса: kurne_sr@ukr.net.