14 ЧЕРВНЯ -- ДЕНЬ ДОНОРА КРОВІ.

Дата: 15.06.2023 08:08

Фото без описуЩороку  14 червня   у світі відзначається   Міжнародний день донора крові. Його засновано  2005 року  з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Мета цього дня -- висловити подяку донорам і закликати людей активніше здавати кров. Безпечна кров потрібна у всіх країнах — як для лікування, так і для екстреної медичної допомоги. Її використовують для продовження і поліпшення життя пацієнтів, що страждають від смертельно небезпечних захворювань, а також для складних медичних процедур. Крім того, кров застосовують для лікування поранених у надзвичайних ситуаціях будь-якого роду (стихійні лиха, нещасні випадки, збройні конфлікти тощо). А ще вона допомагає рятувати життя матерів і новонароджених.

Забезпечити достатню кількість безпечної крові можна за рахунок її регулярного безоплатного здавання добровільними донорами.