День Донора.

Дата: 22.01.2024 16:28

❗Шановні жителі Курненської громади, 25 січня відбудеться День донора. До вас завітає Житомирський центр крові і просить усіх небайдужих долучитися до збору крові для Збройних сил України та обласних медичних закладів!

🩸Забір крові проходитиме на базі амбулаторії (вул. Центральна, 1) з 9:00 до 13:00.

❓Хто може бути донором

✅Вік від 18 років

✅Вага від 50 кг

✅Відсутність тимчасових або абсолютних протипоказів. Якщо вам властиві хронічні захворювання, ви приймаєте ліки — варто проконсультуватись з лікарем на місці.

❌Протипокази: серцево-судинні захворювання, захворювання печінки та нирок, хвороби органів дихання, цукровий діабет, ендокринні захворювання, онкологія, вірусні гепатити В і С, серйозні хірургічні втручання.

📝 З собою взяти:

✔️Паспорт

✔️Ідентифікаційний код

❓Як підготуватись

✔️За 5 днів відмовитись від прийому ліків від болю, анальгетиків, аспірину, а також препаратів, що їх містять;

✔️За 2 дні не вживати алкоголь;

✔️За 2 години не курити;

✔️За добу необхідно дотримуватися нескладної дієти, відмовившись від:

❌яєць;

❌молочних продуктів, вершків, масла;

❌жирного м’яса, ковбас, копчених виробів;

❌снеків і фастфуду;

❌жирних солодощів.

✔️Обов’язково виспатись і з’їсти легкий сніданок (солодкий чай, дієтичне печиво, каша на воді). Не варто зранку пити каву!

✔️Не приходити здавати кров, якщо присутнє відчуття нездужання: озноб, запаморочення, головний біль, слабкість.