Курненська громада
Житомирська область, Житомирський район

Новини

Дата: від до Скинути

Українці можуть долучитися до розбудови безбар’єрного простору в Україні

Українці можуть долучитися до розбудови безбар’єрного простору в Україні

Свої ідеї та ініціативи за цією тематикою громадяни та профільні громадські організації можуть запропонувати до 30 вересня поточного року. Про це йдеться на фейсбук-сторінці Радниці-уповноваженої Президента України з питань безбар’єрності Тетяни Ломакіної.

15:18 26.09.2024

Інформація щодо вірусів, які циркулюють в світі

Інформація щодо вірусів, які циркулюють в світі

Інфекційні хвороби залишаються значною медико-санітарною, соціальною та економічною проблемою для світового суспільства. За причиною смертності інфекційні хвороби займають перше місце після серцево-судинних та онкологічних хвороб. Найбільш дієвим заходом боротьби з інфекційними хворобами у світі визнано імунопрофілактику. За визначенням ВООЗ, імунопрофілактика визнана одним з найуспішніших і економічно ефективних заходів у сфері громадського здоров’я. В Україні наказом МОЗ України від 19.07.1995 №133 затверджено Перелік особливо небезпечних, небезпечних інфекційних та паразитарних хвороб людини і носійства збудників цих хвороб, згідно з яким до небезпечних віднесено 26 інфекційних хвороб. З метою запобігання поширенню інфекційних хвороб на території України, яким можна запобігти засобами імунопрофілактики, наказом МОЗ України від 16.09.2011 № 595 «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів», затверджено Календар профілактичних щеплень в Україні. До нього входить вакцинація проти 10 інфекцій: гепатиту В, туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюку, правцю, кору, епідемічного паротиту, краснухи, гемофільної інфекції. Крім обов’язкових, визначені рекомендовані щеплення проти вітряної віспи, гепатиту А, гепатиту В, грипу, пневмококової інфекції, менінгококової інфекції, папіломавірусної інфекції, ротавірусної інфекції та проти захворювань, для імунопрофілактики яких існує вакцина, зареєстрована в Україні. Визначено  також щеплення, які проводяться на ендемічних і ензоотичних територіях та за епідемічними показаннями. До них, відносяться щеплення для профілактики туляремії, бруцельозу, гарячки Ку, кліщового енцефаліту, чуми, черевного тифу, жовтої лихоманки, сказу, сибірської виразки тощо.   Профілактичні заходи щодо недопущення інфікування на небезпечні інфекційні хвороби: 1. Всім мандрівникам, що перетинають кордон, рекомендовано отримати щеплення, визначені календарем щеплень країни проживання. 2. Уникати близьких контактів з людьми, які мають ознаки гострої респіраторної вірусної інфекції.

08:27 26.09.2024

Коронавірусна хвороба (COVID-19) – інфекційне захворювання, яке викликається вірусом  SARS-CoV-2.

Коронавірусна хвороба (COVID-19) – інфекційне захворювання, яке викликається вірусом  SARS-CoV-2.

Респіраторне захворювання, викликане новим коронавірусом SARS-CoV-2 поширений на всіх континентах окрім Антарктиди. SARS-CoV-2 поширюється здебільшого  повітряно-крапельним шляхом, зокрема через кашель і чхання, а також торкання поверхонь, забруднених вірусом. Частинки, що містять вірус можна вдихнути або вони можуть осісти в носі та роті або в очах. Клінічні особливості перебігу SARS-CoV-2 можуть відрізнятися в залежності від ступеня тяжкості, проте може бути безсимптомний перебіг хвороби. Серед поширених симптомів SARS-CoV-2 виділяють: лихоманку, кашель, загальну слабкість або стомлюваність, зміну або втрату смаку чи запаху, біль у горлі, головний біль, м’язові болі діарею. Найважчі випадки можуть призвести до задишки внаслідок пневмонії та гострого респіраторного дистрес-синдрому, а також до інших ускладнень, які потенційно можуть призвести до смерті. Ризик для мандрівників залежить від: 1.Місця подорожі: рівень поширення SARS-CoV-2 може суттєво відрізнятися в залежності від країни чи регіону.

08:25 26.09.2024

Рекомендації та профілактичні заходи для громадян та мандрівників щодо запобігання інфікування Віспою мавп.

Рекомендації та профілактичні заходи для громадян та мандрівників щодо запобігання інфікування Віспою мавп.

Віспа мавп - це інфекційне захворювання, що викликається вірусом віспи мавп (mpox).  Передавання від людини людині, відбувається внаслідок тісного контакту з інфікованими виділеннями з дихальних шляхів, пошкодженнями шкіри інфікованої людини або з предметами, контамінованими біологічними рідинами з осередків ураження хворої людини. Клінічні особливості перебігу хвороби можна поділити на два періоди: перший – інвазивний, триває від 0 до 5 днів і характеризується лихоманкою, інтенсивним головним болем, лімфаденопатією (відмінна ознака від вітряної віспи, кору та натуральної віспи), болем у спині, міальгією; другий – поява висипань на шкірі, які зазвичай з’являються протягом 1–3 днів після появи лихоманки і концентруються на обличчі та кінцівках. Висипи на обличчі мають місце в 95 % випадків, на долонях рук і підошвах – в 75 % випадків. Враховуючи умови воєнного стану в Україні та пов’язані з цим суттєві міграційні потоки, спрямовані як із країни, так і в країну, можливим є виявлення захворювання на mpox всередині країни.   - Перед планування поїздки, до країн Африканського континенту, перебування  в  яких пов'язане з високим ризиком захворювання на інфекційні хвороби, що мають  міжнародне  значення, ознайомтесь з правилами в’їзду до цих країн. - Уникайте  близького контакту з людьми, у яких є висип, схожий на той, що виникає при mpox. - Обирайте менш ризиковану сексуальну поведінку,обмежуючи кількість сексуальних партнерів. - Дотримуйтесь  правил особистої гігієни та гігієни рук. Не користуйтесь чужими предметами особистої гігієни. - Зробіть щеплення проти mpox. - У разі появи симптомів важливо терміново звернутися за медичною допомогою, а також сповістити контактних осіб. - Перед поїздкою подбайте про поліс медичного страхування для виїзду за кордон. Що робити, якщо у вас є симптоми mpox або ви були поруч з людиною, хворою на mpox? Якщо у вас є симптоми mpox або Ви мали тісний контакт з хворим на mpox поговоріть зі своїм сімейним лікарем щодо тестування та лікування. Європейський центр контролю та профілактики хвороб рекомендує вакцинацію для людей, які зазнали контакту з хворим на mpox, і для людей, які мають вищий ризик зараження.

08:23 26.09.2024

Рекомендації та профілактичні заходи для громадян та мандрівників щодо запобігання інфікування на Кір.

Рекомендації та профілактичні заходи для громадян та мандрівників щодо запобігання інфікування на Кір.

Кір - інфекційна хвороба, яку спричинює вірус з роду Morbillivirus. Зараження відбувається через вдихання з повітря найдрібніших крапель (аерозолю) слизу, які містять віруси, що потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворої на кір людини. Збудник потрапляє до організму через верхні дихальні шляхи або кон'юнктиви. Вірус кору мало стійкий у довкіллі — він швидко інактивується під впливом сонячного світла, ультрафіолетових променів, при нагріванні до 50°C , під впливом дезінфекційних засобів. Але вірус кору залишається вірулентним в аерозолі протягом однієї години після потрапляння з організму хворого у довкілля. При кімнатній температурі зберігає активність до 1—2 діб, при низькій температурі — протягом кількох тижнів. Інфікована людина може передавати вірус ще за чотири дні до і за чотири дні після появи у неї висипу. На цій початковій стадії можуть виникати нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік. За кілька днів з’являється висип — спочатку, як правило, на обличчі та верхній частині шиї. Приблизно через три дні висип розповсюджується по всьому тілу включно із руками та ногами. Він тримається 5–6 днів і потім зникає. У середньому, висип з’являється через 14 днів (від 7 до 18 днів) після впливу вірусу. Ризик захворіти для невакцинованих подорожуючих є високим, оскільки 9 із 10 людей, з якими контактувала інфікована особа з високою ймовірністю захворіють, якщо вони не були щеплені. Основним методом специфічної профілактики кору є вакцинація, яка в Україні є обов’язковою для дітей. Вакцинація дітей для профілактики кору проводиться у віці 12 місяців. Друге щеплення - у віці 6 років. Дітям, що не були вакциновані за віком у 12 місяців та в 6 років, щеплення починають робити у будь-якому віці до 17 років 11 місяців 29 днів. Дитина має отримати дві дози з дотриманням між ними мінімального інтервалу введення. У разі появи висипань самоізолюйтеся та за допомогою засобів зв’язку зверніться до сімейного лікаря. Якщо Ви були у контакті з хворим на кір зверніться до лікаря.

08:19 26.09.2024

Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини

Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини

Захворювання на сказ було описано ще 3000 років тому, але і в наші дні воно не втратило своєї актуальності і реєструється більш ніж в 160 країнах світу. Щорічно понад 10 мільйонів людей отримують різні пошкодження від тварин і близько 50 тисяч гинуть від укусів тварин, хворих на сказ.  До кінця 19 століття ніякі засоби не рятували людей і тварин від цієї хвороби. Кожен заражений був приречений. І тільки в 1885 році французький вчений Луї Пастер відкрив метод профілактики проти сказу. Його перший пацієнт - дев'ятирічний хлопчик, покусаний скаженою собакою, був врятований від неминучої загибелі. Щороку в день смерті Луї Пастера, французького мікробіолога, хіміка та винахідника вакцини проти сказу, відзначають Всесвітній день боротьби зі сказом. Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, що характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. Недуга передається людям і тваринам через укуси та подряпини, переважно слиною. В дикій природі розповсюдженими переносниками можуть бути лисиці та вовки, для яких укус є інстинктивною реакцією для захисту території, членів зграї або здобуття їжі. Проте інфікуються люди найчастіше поміж свійської фауни: від собак та котів.  Навіть маленький дворовий котик, якого так полюбляють носити на руках діти, може мати смертельну небезпеку.   Інкубаційний період сказу зазвичай триває 2–3 місяці, але може варіюватися від 1 тижня до 1 року залежно від:  місця, кількості й глибини укусів (найнебезпечніші укуси в обличчя та голову);  кількості й активності вірусу, що потрапив у рану;  віку постраждалого (діти вразливіші за дорослих). Як уникнути сказу, якщо вас вкусила потенційно інфікована тварина? Негайно звернутися по медичну допомогу! Курс антирабічних щеплень призначають у разі ймовірного або наявного інфікування людини, вакцина запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків. Таких щеплень має бути шість:   у день звернення до лікаря (0-й день);  на третій день;  на сьомий день;  на 14 день;  на 30 день;  на 90 день.

16:04 25.09.2024

Національна стратегія доходів на 2024–2030 роки

Національна стратегія доходів на 2024–2030 роки

Уряд  затвердив Національну стратегію доходів на 2024–2030 роки (далі – Стратегія), яка має стати ключовим елементом для зміцнення економіки та фінансової системи в Україні. Стратегію розробило Міністерство фінансів спільно з іншими міністерствами та відомствами, за активною участю представників бізнесу, а також за результатами проведених консультацій із міжнародними партнерами з розвитку, зокрема МВФ, Світового банку, ОЕСР. Головна мета Стратегії охоплює важливі напрями, які включають посилення фіскальної спроможності України, адаптацію податкового та митного законодавства до стандартів ЄС, а також створення стимулів для післявоєнного відновлення та економічного зростання. Важливим завданням для досягнення цієї комплексної мети в рамках Стратегії передбачено створення надійної, прозорої та клієнтоорієнтованої системи у податковій і митній сферах, яка здатна забезпечити довіру громадян та бізнесу до державних інституцій. Реалізація Стратегії відбуватиметься послідовно. Спочатку заплановано внутрішню реформу податкових та митних органів, яка є ключовою для підготовки до подальших змін. Реформа полягає в обмеженні втручання контролюючих органів у діяльність бізнесу через консолідацію даних і перехід на роботу із знеособленою інформацією. Далі має відбутися відновлення рівня довіри платників податків до органів, що є критичним для успішності нових податкових ініціатив. Лише після цього буде запроваджено заходи податкової та митної політик. Загалом зі Стратегією Україна рухатиметься до створення міцної та прозорої фінансової системи, готової відповідати сучасним міжнародним вимогам. Детально ознайомитися зі Стратегією можна за посиланням.

16:02 25.09.2024

Безпека експлуатації атомних електростанцій в Україні – пріоритет компанії «Енергоатом».

Безпека експлуатації атомних електростанцій в Україні – пріоритет компанії «Енергоатом».

Безпека експлуатації атомних електростанцій (АЕС) в Україні є найвищим пріоритетом для Національного оператора атомних електростанцій в Україні — Акціонерного товариства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом». Основною метою забезпечення безпеки АЕС є захист персоналу, населення та довкілля від неприпустимого радіаційного впливу під час експлуатації станцій. В АТ «НАЕК «Енергоатом» приділяється особлива увага навчанням з оперативного реагування на інциденти на АЕС. Національний оператор постійно працює над підвищенням рівня безпеки експлуатації станцій шляхом впровадження новітніх технологій, модернізації обладнання та підвищення кваліфікації персоналу. Зважаючи на умови воєнного стану та захоплення російськими військовими найбільшої у Європі Запорізької АЕС, фахівці Компанії постійно підвищують свої навички оперативного реагування, адже ворог у будь-який час може влаштувати провокацію.

14:38 24.09.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь