Курненська громада
Житомирська область, Житомирський район

Новини

Дата: від до Скинути

Відкрито рахунок для зарахування плати за проставляння апостиля

Відкрито рахунок для зарахування плати за проставляння апостиля

Головне управління ДПС у Житомирській області повідомляє, що з 05 березня 2025 року набрав чинності Закон України від 16.01.2025 № 4225-ІХ «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо актуалізації та удосконалення деяких положень», яким внесено зміни до статті 29 Бюджетного кодексу України, зокрема, до доходів загального фонду Державного бюджету України віднесено плату за проставляння апостиля. У зв'язку з цим, Державною казначейською службою України відкрито рахунок на ім'я Головного управління Казначейства у м. Києві за кодом класифікації доходів бюджету (далі - ККДБ) 22012500 «Плата за надання інших адміністративних послуг» та відомчою ознакою «31» для зарахування плати за проставляння апостиля: одержувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22012500;  код за ЄДРПОУ: 37993783; рахунок (ІВАN): UA598999980313080165031026001; надавач платіжних послуг отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.).

13:50 12.03.2025

"Пліч-о-пліч": у Курненській територіальній громаді відбулися зональні змагання з футзалу

"Пліч-о-пліч": у Курненській територіальній громаді відбулися зональні змагання з футзалу

Сьогодні у Курненській територіальній громаді в рамках ІІІ районного етапу "Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги" відбулися зональні змагання з футзалу. Захід об’єднав юних спортсменів, педагогів, представників місцевої влади та громадськості, ставши важливою подією для розвитку молодіжного спорту в регіоні.

13:47 12.03.2025

ЯК ЗБЕРЕГТИ НИРКИ ЗДОРОВИМИ

ЯК ЗБЕРЕГТИ НИРКИ ЗДОРОВИМИ

Сьогодні, 13 березня відмічають Всесвітній день нирок. Метою цього дня є підвищення обізнаності населення про важливість нирок, які відіграють ключову роль у збереженні життя і здоров’я, а також розповсюдження інформації про те, що хвороби нирок зустрічаються часто, мають руйнівні наслідки, але піддаються лікуванню при ранній діагностиці. Нирки — фільтри нашого організму. Основне їхнє завдання — виводити з крові токсини й зайву рідину. Нирки також допомагають підтримувати кислотно-лужний баланс, контролювати артеріальний тиск, виробляти еритроцити й підтримувати міцність кісток. Захворювання нирок — «тихі вбивці», які можуть значно вплинути на якість вашого життя. Хронічна хвороба нирок призводить до того, що нирки поступово та незворотно перестають очищати кров від токсинів, виводити зайву рідину з організму та підтримувати гормональний баланс. Найчастішими захворюваннями є: вроджені та набуті аномалії структури нирки, бактеріальне запалення (пієлонефрит), нирковокам’яна хвороба, пухлини, а також гломерулонефрит (аутоімунне ураження нирок). Найважчим ускладненням захворювань даного органу визнано ниркову недостатність, яка потребує застосування апарату «штучна нирка» або навіть трансплантації. Зазвичай недуга прогресує непомітно, часто порушуючи більшу частину функцій нирок, перш ніж симптоми проявляються. Раннє виявлення порушень функції нирок має вирішальне значення, оскільки це дає змогу розпочати належне лікування. Виявити проблеми можна завдяки лабораторним дослідженням крові та сечі. Явні симптоми з’являються вже коли хвороба починає прогресувати. Варто звернути увагу на такі прояви:  загальну слабкість;  підвищений артеріальний тиск;  набряки кінцівок та навколо очей;  задишку;  зменшення кількості сечі. Основні правила для здоров’я нирок:  пийте більше рідини. Вода абсолютно необхідна для нормальної роботи нирок, оскільки допомагає їм вимивати шкідливі речовини з організму та знижує ймовірність утворення каменів;  не зловживайте солоною їжею;  киньте курити. Куріння уповільнює приплив крові до нирок, а це може знизити їхню здатність нормально функціонувати. Куріння збільшує ризик раку нирок на 50%;

11:58 11.03.2025

Чиста криниця - чиста водиця !

Чиста криниця - чиста водиця !

Великим багатством, яким обдарувала нас природа є вода. Вона необхідна для питних потреб, всього живого на землі. Але із року в рік запаси питної прісної води знижуються через нераціональне використання її людьми. Активна господарська діяльність людей приводить до забруднення підземних водоносних горизонтів. Забруднена вода може стати основною причиною різних інфекційних захворювань. Водним шляхом передаються такі небезпечні хвороби як холера, черевний тиф, дизентерія, вірусний гепатит А. Збудники цих захворювань можуть зберігатись у воді від одного до шести місяців. А потрапляють збудники інфекційних захворюванням у воду тоді, коли джерела водопостачання знаходяться у незадовільному санітарно-технічному стані. Всі ми хочемо пити чисту воду з наших криниць, однак не завжди усвідомлюємо, що чистота води залежить від нас самих. Особливо актуальним це є в умовах оголошеного в країні військового стану, коли шахтні колодязі є важливими, а в окремих випадках єдиними альтернативними джерелами водопостачання. У першу чергу, потрібно правильно вибрати місце для влаштування криниці. Криницю потрібно розташовувати вище існуючих і можливих джерел забруднення; на відстані не менше 20м від вбиралень, вигрібних ям, каналізації. А також хочемо зазначити, що відстань від вигребів, вбиралень до громадських колодязів і каптажів повинна бути не менше 50 м. Криниці не повинні влаштовуватись на ділянках, що затоплюються поверхневими водами у понижених і заболочених місцях. Викликає занепокоєння стан колодязів як громадського користування так і приватного сектору.

10:07 11.03.2025

Сіль і здоров’я: корисні поради

Сіль і здоров’я: корисні поради

Ми звикли, що сіль – незмінний атрибут нашого життя. Сіль - це поєднання двох найважливіших мінералів: натрію і хлориду. Вона покращує смак нашої їжі, а також важлива для життя людини. Особливо важлива сіль для електрично активних клітин, до яких належать усі наші нейрони, мозок, хребет та м’язи. Це також невід’ємний компонент шкіри та кісток. Натрій у солі потрібен для підтримки необхідної кількості води в організмі, а також він допомагає клітинам засвоювати поживні речовини. Дефіцит натрію призводить до гіпонатріємії, яка може викликати сплутаність свідомості, дратівливість, ослаблені рефлекси, блювоту, судоми та кому. Так чому все частіше звучать слова, що споживання солі згубно для нашого здоров'я? Надлишок натрію сприяє затримці в організмі рідини, виникають набряки, до того ж посилюється спазм судин, що небезпечно для тих, хто страждає захворюваннями серця і судин. Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує щодня споживати п'ять грамів солі, що містить два грами натрію. Це приблизно еквіваленто чайній ложці. За даними досліджень, майже 90% українців споживають удвічі більше солі. Середнє споживання у світі становить майже 11 грамів. Це може збільшити ризик серцево-судинних захворювань, раку шлунка, ожиріння, остеопорозу та захворювань нирок. Щороку, за оцінками ВООЗ, через надмірне вживання солі помирає біля 2 мільйонів людей. Точний вплив рівня солі на організм залежить від генетики людини. Аналіз сечі може виявити, чи у вашому організмі занадто багато або занадто мало солі. Надаємо поради для того, щоб непомітно почати вживати менше солі: -  Привчіть себе читати склад продуктів, які купуєте, і перевіряти не лише дату виготовлення, а й вміст солі. Завжди обирайте продукти з меншою кількістю солі. Велика частина солі (75%) вже міститься в готових стравах та продуктах, додана виробниками хлібобулочних або ковбасних виробів, консервів, маринованих продуктів, чипсів, соусів, напівфабрикатів тощо.  - Старайтесь мінімально використовувати сіль, коли готуєте вдома. Менша кількість солі у стравах не означає, що вони втратять смак. -  Замість солі до страв додавайте чорний перець або суміш перців, зелень, натуральні спеції та лимонний сік – вони можуть зробити вашу їжу смачнішою.

10:05 11.03.2025

Шевченкове слово

Шевченкове слово

7 березня 2025 року у стінах Житомирського фахового коледжу культури і мистецтв імені Івана Огієнка знову звучало Шевченкове слово - проникливе, мудре, пророче.

10:27 10.03.2025

Спалювання сухого листя та трави – заборонено!

Спалювання сухого листя та трави – заборонено!

Згідно з чинним законодавством України, спалювання сухої трави та інших рослинних залишків, заборонено. За такі дії передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Що загрожує паліям трави По-перше, за такі дії загрожують штрафи ( ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За спалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності чи її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях у населених пунктах:  від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів (3 060 – 6 120 грн) – для громадян;  від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів (15 300 – 21 420 грн) – для посадових осіб. 2. За ті ж дії на територіях і об’єктах природно-заповідного фонду:  від 360 до 720 неоподатковуваних мінімумів (6 120 – 12 240 грн) – для громадян;  від 1260 до 1800 неоподатковуваних мінімумів (21 420 – 30 600 грн) – для посадових осіб. Кримінальна відповідальність за спалювання трави Є і кримінальна відповідальність: за ґрати можна потрапити на термін до 10 років. Це передбачено ст. 245 Кримінального кодексу України. Так, за знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, уздовж залізниць, стерні, сухих трав, рослинності на землях сільськогосподарського призначення загрожує:  штраф від 5400 до 9000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (91 800 – 153 000 грн);  або обмеження волі на строк від 2 до 5 років;  або позбавлення волі на той самий строк. За такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин чи інші тяжкі наслідки, палія можуть відправити до в’язниці на строк від 5 до 10 років.

10:24 10.03.2025

День поширення інформації серед жінок щодо ВІЛ/СНІД

День поширення інформації серед жінок щодо ВІЛ/СНІД

Щорічно, 10 березня відзначається Національний день поширення інформації про ВІЛ/СНІД серед жінок та дівчаток (National Women and Girls HIV/AIDS Awareness Day). Метою цього дня є підвищення поінформованості про те, як жінки можуть захистити себе та своїх партнерів від ВІЛ. Фахівці ДУ «Житомирський ОЦКПХ МОЗ» надають інформацію, яку мають знати всі жінки та дівчата: - Жінки – це третина серед усіх інфікованих на ВІЛ в Україні. - ВІЛ-інфекція є загрозою для здоров’я  жінок будь-якого віку або сексуальної орієнтації. Захистіть себе, використовуючи презерватив правильно, коли у вас є секс та уникайте контактів  з біологічними рідинами та кров’ю вашого партнера. - Жінки мають більше шансів заразитися ВІЛ під час вагінального сексу ніж чоловіки, через свою анатомічну будову статевих органів. - Жінки можуть передавати ВІЛ своїм партнерам. - Наявність захворювань,  що передаються статевим шляхом (ЗПСШ) підвищує імовірність зараження ВІЛ.  - Єдиний спосіб дізнатися чи є у вас ВІЛ, це своєчасно пройти тестування. Не уникайте розмов із партнером щодо його сексуального минулого та пройдіть тестування разом. - Ви можете пройти тестування на ВІЛ з використанням швидких тестів (результат за 15 хвилин) або стандартним методом. Тестування проводиться конфіденційно. - Якщо Ви є ВІЛ-негативною та мали або маєте партнера з ВІЛ- позитивним статусом, то тестування на ВІЛ бажано здійснювати щонайменше 1 раз на півроку. У випадку, якщо Ви мали незахищений сексуальний контакт з ВІЛ-позитивним партнером, то бажано звернутися до лікаря-інфекціоніста за консультацією.  - Захиститись від ВІЛ можна за допомогою спеціальних пігулок до чи після сексу. Йдеться про медикаментозну профілактику ВІЛ: доконтактну або постконтактну.  - Жінки, які живуть з ВІЛ, можуть народити здорову дитину. Якщо Ви вагітні і у Вас виявили ВІЛ-інфекцію, обов’язково приймайте необхідну

09:07 10.03.2025

Фінальні ігри відкритого чемпіонату області з футзалу по ГО ЖТО ВФСТ "Колос" серед юнаків 2010-2011 р.н.

Фінальні ігри відкритого чемпіонату області з футзалу по ГО ЖТО ВФСТ "Колос" серед юнаків 2010-2011 р.н.

Сьогодні на спортивній базі спортивного комплексу "Динамо" м.Радомишль відбулися фінальні ігри відкритого чемпіонату області з футзалу по ГО ЖТО ВФСТ "Колос" серед юнаків 2010-2011 р.н.

14:28 07.03.2025

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь