Курненська громада
Житомирська область, Житомирський район

Новини

Дата: від до Скинути

Що треба знати про особисте розпорядження військового

Що треба знати про особисте розпорядження військового

З 1 лютого військовослужбовці можуть самі визначити, кому та в яких частках буде виплачуватися грошове забезпечення у випадку їх полону чи зникнення безвісти. Для цього потрібно скласти особисте розпорядження. На що треба звернути увагу розповідають юристи системи надання БПД. Якщо не буде особистого розпорядження, тоді половину належних військовослужбовцю коштів отримають найближчі родичі: - дружина/чоловік, - батьки, - неповнолітні діти. Кошти будуть розподілені між усіма ними порівну. Решта 50% залишиться військовослужбовцю. Раніше всю суму грошового забезпечення міг отримати один найближчий родич військовослужбовця. Наприклад, дружина. Якщо немає найближчих родичів, тоді 20% грошового забезпечення отримають родичі другої черги — повнолітні діти, брати/сестри. Решта 80% коштів залишиться військовослужбовцю. Що дає особисте розпорядження За наявності особистого розпорядження виплати належного військовослужбовцю грошового забезпечення будуть здійснюватися тим людям і в тих частках, які вказані у цьому розпорядженні. Як його скласти Написати в довільній формі. В ньому визначити осіб (будь-кого незалежно від рідства), які отримуватимуть виплати. Зазначити частки для кожного з них. Підписати документ. Подати командуванню. Справжність підпису має засвідчити командир або нотаріус. Документ зберігатиметься в ТЦК та СП. Якщо немає ані розпорядження, ані родичів Усі кошти залишаться на рахунку військовослужбовця, він зможе ними скористатися після повернення або вони можуть бути включені до складу спадщини. Потрібна консультація юриста? Звертайтеся до системи надання БПД https://legalaid.gov.ua/kliyentam/yak-otrymaty-bpd/

12:55 14.02.2025

Відкритий чемпіонат Стрибізької ДЮСШ з футзалу серед юнаків 2010-2011 р.н. та 2012-2013 р.н. під девізом  "Хто ти, майбутній Олімпієць?!"

Відкритий чемпіонат Стрибізької ДЮСШ з футзалу серед юнаків 2010-2011 р.н. та 2012-2013 р.н. під девізом "Хто ти, майбутній Олімпієць?!"

13.02.2025 року в с.Курне на базі Курненського ліцею відбувся відкритий чемпіонат Стрибізької ДЮСШ з футзалу серед юнаків 2010-2011 р.н. та 2012-2013 р.н. під девізом "Хто ти, майбутній Олімпієць?!" за сприяння МО "Колос " Курненської громади.

12:40 14.02.2025

Спілка підприємців та роботодавців Польщі (ZPP)

Спілка підприємців та роботодавців Польщі (ZPP)

Спілка підприємців та роботодавців Польщі (ZPP) у співпраці з польським банком розвитку – Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) – здійснює збір інвестиційних проєктів у рамках програми Європейського Союзу Ukraine Facility. BGK є єдиною польською установою, акредитованою Європейською Комісією для участі у конкурсі на отримання коштів для банківських гарантій у другому компоненті Ukraine Facility – «Ukraine Investment Framework». Передбачається, що після отримання коштів і підписання Угоди з Європейською Комісією BGK запропонує підприємцям два основні механізми фінансування: 1. Пряме фінансування BGK у вигляді кредитів, деномінованих в євро. Йдеться про довгострокові проєкти з попередньою оціночною вартістю 7-10 млн євро, максимальна вартість яких ще не визначена; 2. Опосередковане фінансування проєктів малих і середніх підприємств через українські банки, з якими BGK веде переговори щодо надання гарантій для залучення інвестицій. Українські компанії, які бажають скористатися фінансовою підтримкою, можуть подавати свої проєкти, зазначаючи назву, сектор, термін початку проєкту, етапи реалізації, опис регіону, ініціаторів, обсяг (діапазон) інвестицій, прогнозований період фінансування. Це дозволить BGK зосередитися на важливих для відновлення України напрямах і галузях промисловості. У разі зацікавленості, просимо підприємців надсилати проєкти англійською мовою у формі за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1HpGw6mUn4TzwmA0KWOIvABJr_Qp_ke_WSyTJOHx0eY /edit та на електронну адресу t.kulyk @zpp.net.pl (контактна особа – Тетяна Кулик, старший радник Представництва ZPP в Україні, моб.т. +38 (067) 249-02-95)).

12:38 14.02.2025

Програма Іp Management Clinics (IPMC) для інноваційного бізнесу  україни

Програма Іp Management Clinics (IPMC) для інноваційного бізнесу україни

Розпочинається впровадження програми ІРМС для українського інноваційного бізнесу. Дана програма реалізується в рамках співпраці УКРНОІВІ з World Intellectual Property Organization (далі – WIPO) та спрямована на підвищення конкурентоспроможності українських підприємств на міжнародному ринку. Програма IPMC є комплексною чотиримісячною ініціативою. Учасники отримають індивідуальне наставництво від міжнародних експертів WIPO, які нададуть рекомендації щодо формування ефективних IP-стратегій, проведуть аналіз активів та запропонують практичні рішення для вдосконалення бізнес-моделей. До участі запрошуються компанії, які мають інноваційний продукт, технологію чи послугу, чітку бізнес-модель, портфель нематеріальних активів/інтелектуальної власності. Навчальна частина програми включає онлайн-курси від WIPO Academy, семінари, майстер-класи та використання сучасних інструментів для управління бізнесом. Участь у програмі безкоштовна. Конфіденційність інформації учасників забезпечується за допомогою підписання угоди про нерозголошення (Non-Disclosure Agreement, NDA) між експертами та компаніями Навчання проводиться англійською мовою (уточнюється можливість перекладу українською мовою). В Україні програма реалізовуватиметься через Міністерство економіки України та Державну організацію «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій» (Національний орган інтелектуальної власності) з метою надання національної підтримки учасникам та забезпечення доступу до міжнародного досвіду. Програма може стати важливим інструментом для підтримки підприємств за пріоритетними галузями інновацій відповідно до Стратегії цифрового розвитку інновацій до 2030 року: - інновації для посилення оборони; - медичні розробки для збереження життя; - біотехнології для якості життя; - зелені технології для сталого розвитку; - інновації в освіті для нових можливостей; - сучасні рішення для агросектору; - штучний інтелект для оборони та економіки; - імерсивні технології для бізнесу та освіти; - автономні транспортні системи; - розвиток напівпровідникових технологій; - кіберзахист критичної інфраструктури; - космічні технології; - цифрова трансформація державних послуг; - гнучка економіка, що адаптується до викликів. Посилання: https://surl.li/rfufpy Реєстрація учасників відкрита до 15.03.2025  Для отримання додаткової інформації можна звертатися до начальника відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій УКРНОІВІ – Анастасії ЯРМОЛЮК на електронну адресу: anastasiia.yarmoliuk @nipo.gov.ua.

11:23 14.02.2025

Грантовий конкурс на створення програми розвитку для підприємців  від UMAEF

Грантовий конкурс на створення програми розвитку для підприємців від UMAEF

Гранти для неурядових організацій для імплементації заходів, спрямованих на розвиток управлінських навичок спеціалістів керівної ланки МСП. Очікувана сукупна сума: 150 000 доларів США (залежить від наявності фінансування) Мета: підвищення організаційної стійкості, вдосконалення бізнес-процесів, підвищення продуктивності, розвиток та зростання малих та середніх підприємств. Завдання: створення та організація спеціалізованих навчальних курсів для навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації спеціалістів керівної ланки МСП. Ukraine-Moldova American Enterprise приймає грантові заявки від бізнес-асоціацій, бізнес-спільнот, навчальних організацій, центрів сприяння бізнесу, та інших неурядових організацій, які працюють у сфері підтримки бізнесу, економічного розвитку та підприємництва на імплементацію заходів тривалістю до 12 місяців, спрямованих на розвиток управлінських навичок спеціалістів керівної ланки МСП, які прагнуть адаптуватися і розвивати свій бізнес у ці складні часи, зокрема, через програми навчання та розвитку, тренінги, відкриті лекції, практичні майстер-класи, інтерактивні сесії, бізнес- ігри, візити у компанії тощо. Мінімальні кваліфікаційні вимоги до заявника:  Бізнес-асоціації, бізнес-спільноти, навчальні організації, центри сприяння бізнесу, та інші неурядові організації, які працюють у сфері підтримки бізнесу, економічного розвитку та підприємництва, зареєстровані в Україні та зосереджені на наданні послуг, навчанні та іншій підтримці МСП;  Організаційна спроможність розробити та провести запропоновані заходи;  Попередній досвід надання послуг, навчання та іншої підтримки МСП. Будь-яка організація може подати необмежену кількість заявок на фінансування, але максимум одна заявка від однієї організації може бути підтримана за результатами цього конкурсу. Процес подання заявок відбуватиметься в один етап. Заявники повинні подати заповнену грантову заявку (див Форма заявки на отримання гранту для організації, які працюють у сфері підтримки бізнесу, економічного розвитку та підприємництва). Після схвалення заявки для отримання гранту, грантоотримувачі повинні будуть підписати угоду з фондом Ukraine-Moldova American Enterprise Fund про надання фінансування, протокол про наміри щодо надання технічної допомоги, та лист- підтвердження згоди бути реципієнтом проекту міжнародної технічної допомоги. Грантоотримувачі зобов’язані вести господарську діяльність відповідно до поданих заявок та відповідно до законодавства України. Заявка подається в електронному форматі до 31 березня 2025 року із темою листа: Заявка на участь у конкурсі № 2025-01 за адресою: vbigdai @umaef.org Кінцевий термін подання заявок: 31 березня 2025 року

11:17 14.02.2025

Соціокультурний простір став улюбленим місцем для дітей та молоді

Соціокультурний простір став улюбленим місцем для дітей та молоді

Діти після школи охоче приходять сюди. Тут затишно і комфортно, а ще можна підібрати заняття за інтересами: кулінарна майстерність, гра на гітарі, цифрова грамотність, шиття, " Монополія" чи " Дженга" і багато іншого.

11:08 14.02.2025

Всесвітній день обізнаності про епілепсію

Всесвітній день обізнаності про епілепсію

Міжнародний день епілепсії має на меті підвищити обізнаність і розповісти широкій громадськості правдиві факти про епілепсію. Епілепсія є одним із найпоширеніших неврологічних захворювань у світі. Але громадський страх і нерозуміння природи хвороби зберігаються й досі. Через це тема боротьби з епілепсією не є необхідно поширеною. Така ситуація призводить до життя в тіні, відсутності розуміння індивідуального ризику, дискримінації на робочих місцях і в громадах. Тому, це захворювання є серйозною соціальною проблемою. Люди з епілепсією не повинні бути соціально ізольованими. Обмеження спілкування, стигматизація викликають депресію і зниження емоційного рівня. Це сприяє зниженню якості життя і більшій кількості приступів. Люди з епілепсією передчасно помирають частіше, ніж решта населення в цілому. Найпоширенішою причиною смерті від епілепсії є раптова несподівана смерть, відома як SUDEP. Що потрібно знати про епілепсію За даними ВООЗ, на епілепсію в активній формі страждає приблизно 4-5 осіб на тисячу. По всьому світу цією хворобою страждає більш ніж 65 мільйонів людей. Важливо відзначити, що приступи епілепсії піддаються профілактиці. Більшість людей можуть жити без них за умови забезпечення відповідної діагностики та лікування. Мірами профілактики являються попередження травм голови та якісна перинатальна допомога. Епілепсія – це хронічний розлад мозкової діяльності, для якого характерні напади, що повторюються, проявляються у вигляді короткочасних мимовільних судом у якійсь із частин тіла або ж по всьому тілу та іноді супроводжуються втратою свідомості, а також втратою контролю за функціями кишечника або сечового міхура. Епілептичні напади можуть мати форму як незначних провалів у пам’яті, так і важких тривалих конвульсій, а також різнитись за частотою. Поширена думка, що епілепсією хворіють тільки з дитинства. Проте насправді хвороба може проявлятися в будь-який момент життя, як генетична, так і спровокована ударом голови або сильним стресом. Водночас, епілепсію не можна «підхопити», тож люди з цією хворобою не «заразні». Ще один міф стосується того, що під час нападу людині до рота треба покласти ложку, щоб вона не проковтнула язик. Проковтнути язик під час епілептичного нападу неможливо, а от зламати людині зуб чи пошкодити ясна — цілком. Крім того, це також може призвести до того, що язик заблокує доступ повітря і призведе до утрудненого дихання. Як правильно надати першу допомогу у разі епілептичного нападу Поради щодо першої допомоги у разі епілептичного нападу:

11:15 10.02.2025

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь