Курненська громада
Житомирська область, Житомирський район

Новини

Дата: від до Скинути

Гепатит А - хвороба брудних рук

Гепатит А - хвороба брудних рук

Вірусний гепатит А (хвороба Боткіна, хвороба брудних рук, жовтуха) – це гостра інфекційна хвороба з фекально-оральним механізмом передачі інфекції, переважним ураженням печінки і травного каналу. Поширення вірусу відбувається переважно в теплий період року. Однак через тривалий інкубаційний та субклінічній стадії характеризується сплесками інфекцій навесні і восени. Найбільш високий рівень захворюваності спостерігається серед дітей у віці молодше 15 років, при цьому кожні 5-10 років трапляються великі епідемії. Характерні піки при багаторічних спостереженнях, приблизно раз в 3-5 років гепатит А діагностують частіше ніж в інші роки. Джерелом інфекції є хвора людина з будь-якими формами захворювання. Інкубаційний період – 7-50 днів (в середньому 15-45 днів). До вірусу сприйнятливі виключно люди, незалежно від віку. Тварини, в тому числі лабораторні, не сприйнятливі до вірусу. Вірус гепатиту А виділяється із фекаліями хворих на гепатит та передається від людини до людини (після контакту з хворим), через воду та харчові продукти, забруднені випорожненнями хворої людини, предмети побуту та брудні руки, недотримання правил особистої гігієни. У більшості випадків хвороба починається гостро, з підвищенням температури до 38,5 0 С протягом перших 2-3 днів, ломота в тілі, можливим першінням у горлі. Хвора людини відчуває загальну слабкість, погіршення апетиту, нудоту, іноді характерна блювота, біль та відчуття важкості у правому підребер`ї. На третій день захворювання сеча набуває темного забарвлення (кольору міцного чаю, пива). Можливе свербіння шкіри. Приблизно у 80% хворих реєструється без жовтянична форма, що зумовлює труднощі діагностики і високу контагіозність ГА.

14:57 25.10.2024

У Житомирській ОВА відбулося засідання оргкомітету щодо змагань “Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги”

У Житомирській ОВА відбулося засідання оргкомітету щодо змагань “Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги”

22 жовтня у малій залі Житомирської ОВА відбулося засідання організаційного комітету з питань підготовки та проведення фізкультурно-оздоровчих заходів та змагань “Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги” серед учнів закладів загальної середньої освіти у 2024-2025 навчальному році під гаслом “РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО”.

11:14 24.10.2024

«Ти як?»: Доєднуйтеся до всеукраїнської практики стійкості та поділіться своєю історією 25 жовтня!

«Ти як?»: Доєднуйтеся до всеукраїнської практики стійкості та поділіться своєю історією 25 жовтня!

Наші думки – це початок наших вчинків. Саме це – основа концепції корисного мислення. Як пояснюють фахівці з ментального здоров’я, здатність керувати своїми думками визначає внутрішню стійкість: помічати шкідливі та хибні думки, правильно спрямовувати фокус уваги, осмислювати досвід. А ще це про вміння рефлексувати й перебувати наодинці із собою.

15:51 22.10.2024

Національний кешбек: питання й відповіді

Національний кешбек: питання й відповіді

З 22 по 31 жовтня буде нараховано перший кешбек! Накопичили понад 2 гривень у вересні за покупки українських товарів? Очікуйте на свій перший кешбек і витрачайте з задоволенням!

14:16 22.10.2024

Що треба знати про субсидію

Що треба знати про субсидію

Субсидія — це допомога від держави, яку надають людям, щоб частково або повністю оплатити певні витрати. Найчастіше субсидії дають на оплату комунальних послуг (газ, вода, електрика, опалення). Держава покриває частину витрат, а людина платить решту. Детальніше про те хто може її отримати, які документи потрібні та куди з ними звертатись — розповідають юристи системи безоплатної правничої допомоги. Хто може оформити субсидію: - людина з осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні; - людина, яка орендує житло на підставі договору оренди; - внутрішньо переміщена особа, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні, навіть без укладення договору оренди; - за заявою опікуна чи піклувальника, неповнолітня дитина, яка залишилася без батьківської опіки або недієздатна особа працездатного віку, над якою встановлено опіку; - індивідуальний забудовник, якщо будинок не прийнятий в експлуатацію, але плата за житлово-комунальні послуги вже нараховується. Які документи потрібні для оформлення: - заява на отримання субсидії; - декларація про доходи і витрати членів домогосподарства - довідку про склад сім’ї - документи, що підтверджують право власності на житло (або договір оренди). Який термін подання документів Якщо подаєте документи з 1 жовтня до 30 листопада субсидія призначається з початку опалювального періоду. Якщо з 1 грудня – її призначать з місяця, в якому відбулось звернення Куди звернутись для оформлення субсидії Звернутись ви можете із заявою та документами до одного з нижчеперелічених органів: - до Пенсійного фонду - у виконавчі органи сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади; - до ЦНАПу Який термін розгляду заяви:

14:52 21.10.2024

Corteva Agriscience розпочинає реєстрацію на освітньо-грантову програму для  фермерок TalentA-2024

Corteva Agriscience розпочинає реєстрацію на освітньо-грантову програму для фермерок TalentA-2024

Міжнародна сільськогосподарська науково-дослідницька компанія Corteva Agriscience оголосила про проведення освітньо-грантової програми для жінок-фермерок TalentA-2024 задля зміцнення та розвитку жіночого фермерства в умовах повномасштабної війни, яку росія розв’язала проти України. Завдяки програмі учасниці отримають доступ до інформації, яка допоможе їм забезпечити життєздатність власного бізнесу із урахуванням практик сталого розвитку, а також можливість виграти грант для впровадження або розвитку переробки продукції і впровадження складових соціальної відповідальності, що сприятиме досягненню цілей сталого розвитку та задоволення актуальних потреб територіальних громад. Грантовий фонд у 2024 році складає понад 1 мільйон гривень. Навчальний хаб програми TalentA-2024 Навчальний хаб охоплюватиме широкий спектр тем з управління бізнесом, враховуючи виклики, які постали у зв’язку з війною. Зокрема, учасниці зможуть вдосконалити свої знання щодо агросектору в Україні та за кордоном, вчитимуться тонкощам управління бізнесом, дізнаються як краще реалізовувати свою продукцію, шукати нових клієнтів та канали збуту, і як розвивати свій бізнес через впровадження соціальної відповідальності задля розвитку громади.

14:48 21.10.2024

Пожежа в лісовому масиві

Пожежа в лісовому масиві

З початку 2024 року на території Житомирського району в екосистемах виникло 633 пожежі загальною площею 510 гектарів. Внаслідок пожеж в екосистемах загинула одна людина. У лісових масивах Житомирського району виникло 15 пожеж загальною площею 2,82 гектара. Одна пожежа в лісовому масиві району трапилась в наслідок військової агресії російської федерації проти України. У 90% випадків причина виникнення пожеж в екосистемах та лісових масивах - сама людина, яка часто необережно поводиться з вогнем, не звертаючи уваги на необхідність суворого дотримання Правила пожежної безпеки. Тому закликаємо жителів і гостей громади суворо дотримуватися правил пожежної безпеки і не провокувати виникнення пожеж в екосистемах та лісових масивах, берегти унікальну флору і фауну нашого краю! В зв’язку з цим нагадуємо населенню про дотримання основних правила пожежної безпеки: - не спалюйте суху траву або листя на присадибних ділянках, це може перерости у неконтрольоване горіння; - організовуйте протипожежні розриви між очеретом та садовими ділянками; - не залишайте без нагляду розпалені багаття та не дозволяйте дітям розводити вогнища; - при сильних поривах вітру відмовтесь від розпалювання вогнища; Щоб уникнути лісових пожеж, дотримуйтесь наступних правил: - не розводьте багать у лісі, окрім призначених для вогнищ місць; - намагайтесь не палити в лісі, не кидайте недопалки та непогашені сірники на землю; - не викидайте предмети із залишками паливно-мастильних матеріалів, не експлуатуйте техніку та автомобілі з несправною паливною системою; - не випалюйте суху рослинність на землях лісового та природно-заповідного фондів, на господарських землях, які знаходяться поруч із лісом; - не створюйте смітники в лісі та на прилеглих землях, не підпалюйте їх; - забороняється використання в лісі піротехніки та інших вибухових і пожежонебезпечних речовин; У разі виявлення вибухонебезпечного предмету необхідно дотримуватись заходів безпеки:  Зупиніться, нічого не чіпайте. Зберігайте спокій, уникайте паніки. Запам’ятайте місце виявлення предмета.  Попередьте про виявлений предмет осіб, які поруч.  Якщо ви, або люди навколо виконують якісь роботи – негайно припиніть їх.

14:46 21.10.2024

Проєкт "Національний кешбек" - програма соціальної підтримки громадян від держави, умовою надання якої є купівля українських товарів

Проєкт "Національний кешбек" - програма соціальної підтримки громадян від держави, умовою надання якої є купівля українських товарів

Проєкт "Національний кешбек" - програма соціальної підтримки громадян від держави, умовою надання якої є купівля українських товарів.

14:00 18.10.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь