Курненська громада
Житомирська область, Житомирський район

Новини

Дата: від до Скинути

#ТиЯк: Стійкість одного – стійкість мільйонів. Мало що так випробовує стійкість, як війна. ВІДЕО

#ТиЯк: Стійкість одного – стійкість мільйонів. Мало що так випробовує стійкість, як війна. ВІДЕО

Мало що так випробовує стійкість, як війна. І стійкість усього суспільства, і кожного з нас окремо. Адже всі без винятку набуваємо – хоч і різною мірою – травматичного досвіду.

08:26 15.10.2024

ЦІКАВЕ ПРО ЧИСТІ РУКИ

ЦІКАВЕ ПРО ЧИСТІ РУКИ

Кожного року 15 жовтня населення різних країн світу відзначає незвичну подію – Всесвітній день миття рук (Global Handwashing Day). І хоча, здавалося б, миття рук – тема давно очевидна, але від цього не менш актуальна. Історія створення Всесвітнього дня миття рук Традицію святкування Всесвітнього дня миття рук було започатковано Генеральною Асамблеєю ООН разом із Всесвітньою організацією охорони здоров’я та Дитячим фондом ЮНІСЕФ у 2008 році. Ідея виникла з метою привертання уваги дітей та дорослих планети до необхідності дотримуватися правил особистої гігієни та мити руки з милом. Миття є найдешевшим та ефективним засобом попередження інфекційних захворювань. Перше святкування Дня миття рук відбулося у 2008 році за участі понад 120 мільйонів дітей з 70 країн світу. Відтепер тематична акція щорічно проходить під гаслом «Чисті руки для всіх».  Користь миття рук з милом Вперше мити руки з милом запропонував лікар Ігнац Земмельвайс із Відня у 1847 році. На той час він працював асистентом лікаря Кляйна у Віденському шпиталі та замислився над проблемою високої дитячої смертності та післяпологової лихоманки у жінок. Земмельвайс запропонував медичним працівникам обробляти руки розчином хлорного вапна. В результаті смертність серед пацієнтів різко скоротилася. Основна мета щорічного Всесвітнього дня чистих рук полягає в тому, щоб перетворити миття рук з милом з корисної ідеї на звичку, яка може стати в нагоді і вдома, і в школі, і в громадських місцях. Звичка правильно, часто і ретельно мити руки буде сприяти зниженню кількості захворювань серед населення різного віку, особливо серед дітей. Щороку в акції ООН беруть участь 80 країн світу, серед учасників 120 мільйонів дітей.

08:23 15.10.2024

#ТиЯк: Як приборкати гнів? 7 дієвих способів

#ТиЯк: Як приборкати гнів? 7 дієвих способів

Просто нагадуємо, що гніватися — це нормально, особливо в часи війни. Сьогодні багато з нас стикаються з емоціями, які можуть бути важкими. У часи, коли ми живемо в надзвичайно стресових умовах, важливо зрозуміти, що відчувати гнів — це нормально, і його можна приборкати.

15:42 14.10.2024

Об’єднавшись ми вистояли. ВІДЕО

Об’єднавшись ми вистояли. ВІДЕО

Сьогодні, як ніколи раніше, Україна згуртувала навколо себе весь вільний і демократичний світ. Це визнано лідерами провідних країн, які підтримують нашу боротьбу за свободу.

10:09 14.10.2024

Які знаки попереджають про мінну небезпеку

Які знаки попереджають про мінну небезпеку

Близько 26% території України є потенційно небезпечними та потребують обстеження саперами. Ділянки, які ще не перевірені фахівцями, маркують спеціальними попереджувальними знаками.

08:25 14.10.2024

ЩО ТАКЕ АРТРИТ І ДО ЧОГО ВІН ВЕДЕ?

ЩО ТАКЕ АРТРИТ І ДО ЧОГО ВІН ВЕДЕ?

Артрит - це запалення одного або декількох суглобів, яке проявляється у вигляді болю та зниження рухливості. Це порушення дуже впливає на якість життя людини – особливо з віком. Сумно, але це захворювання може торкнутися кожного – страждають навіть діти. Ця хвороба має багато різновидів. Більшість із них викликають біль та набряк суглоба, або тканин та структур, що його оточують. За словами британських фахівців, немає жодної відповіді на питання – звідки береться артрит? І це не дивно, адже існує багато різновидів артриту. Більшість із них викликані не одним, а цілим комплексом факторів – як внутрішніх, так і зовнішніх. До внутрішніх чинників відносять спадкову схильність. Якщо ваші батьки або інші близькі родичі страждали від запалення суглобів, ваші шанси зіткнутися із цим захворюванням зростають. До зовнішніх факторів відносять:  Перенесені раніше травми;  Інфекцію;  Куріння;  Рід занять з важкими фізичними навантаженнями. Артрит - це захворювання, яке може з'явитися раптово - у будь-якому віці і без будь-якої очевидної причини. Іноді свій внесок робить спосіб життя людини або історія хвороб, а іноді – комбінація двох цих факторів. Наприклад, якщо у вас є фізично важка праця, у вас більше шансів зіткнутися з остеоартритом. Перенесена раніше травма також підвищує ризик зіткнутися із запаленням суглобів. Короткочасне запалення можуть спричиняти інфекції. Існує теорія, що саме інфекція провокує ревматоїдну форму хвороби, хоча вченим ще належить це довести. Встановлено, що ревматоїдний артрит найчастіше

08:22 14.10.2024

Всеукраїнські шкільні ліги «Пліч-о-пліч» на Житомирщині набирають обертів!

Всеукраїнські шкільні ліги «Пліч-о-пліч» на Житомирщині набирають обертів!

Вже 246 шкіл, 840 команд та понад 2,7 тисяч гравців приєдналися до змагань! Це унікальна можливість для школярів і педагогів об'єднатися навколо спільної мети — досягти спортивних вершин, демонструючи командний дух, силу та наполегливість.

08:21 14.10.2024

Олена Зеленська: Кожен, хто надає сьогодні психологічну допомогу, є агентом стійкості всієї країни

Олена Зеленська: Кожен, хто надає сьогодні психологічну допомогу, є агентом стійкості всієї країни

З нагоди Всесвітнього дня ментального здоров’я перша леді Олена Зеленська взяла участь у заході «Моменти стійкості щодень», який відбувся в аеропорту «Бориспіль».

08:07 14.10.2024

Робоча група «Прозорість та підзвітність» Житомирської РДА продовжує моніторинг закупівель у територіальних громадах

Робоча група «Прозорість та підзвітність» Житомирської РДА продовжує моніторинг закупівель у територіальних громадах

8 жовтня 2024 року під головуванням першого заступника начальника Житомирської районної військової адміністрації Сергія Кириченка відбулося чергове засідання робочої групи «Прозорість і підзвітність» Житомирської РДА. 

15:35 09.10.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь