Курненська громада
Житомирська область, Житомирський район

Новини

Дата: від до Скинути

Що треба знати людині зі статусом ВПО для отримання безоплатної медичної допомоги?

Що треба знати людині зі статусом ВПО для отримання безоплатної медичної допомоги?

Через повномасштабне вторгнення росії, понад 8 млн українців вимушено стали внутрішньо переміщеними особами – залишили свої домівки та тимчасово переїхали жити у більш безпечні регіони країни. Незалежно від місця проживання і реєстрації, кожен може отримати медичну допомогу в однаково повному обсязі, незалежно від місця реєстрації чи місця проживання. Це право реалізується через Програму медичних гарантій, яка зокрема, покриває потреби внутрішньо переміщених осіб.

15:15 06.08.2024

Якими вакцинами можна щеплювати дітей та дорослих з РАС?

Якими вакцинами можна щеплювати дітей та дорослих з РАС?

Розлад аутистичного спектру не є протипоказом до введення жодної вакцини. Тож особи з РАС можуть і мають бути вакциновані згідно з Національним календарем щеплень. Також їм варто отримати й додаткові щеплення, оскільки лікування та госпіталізація є для них серйозним викликом. Щоб вакцинуватися або проконсультуватися з питань вакцинації, зверніться до свого сімейного лікаря.  Дізнавайтесь більше про вакцинокеровані інфекції за посиланням: https://vaccine.org.ua/  Календар щеплень для дорослих та дітей: https://vaccine.org.ua/vakczynacziya- v-ukrayini/vaccinationua-calendar/  #чесно_про_вакцинацію  @vaccinaton.coalition @moz.ukr @phc.org.ua _________ В межах проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я».

15:13 06.08.2024

Як запобігти захворюванню на сальмонельоз

Як запобігти захворюванню на сальмонельоз

Сальмонельоз – гостре інфекційне захворювання тварин, птахів та людей, збудником якого є патогенні мікроорганізми – сальмонели. Відомо більше 2200 типів сальмонел, із яких близько 100 – патогенні для людини. Сальмонельоз – це зооноз з фекально- оральним механізмом передачі. Зараження відбувається аліментарним шляхом у 90-96% випадків, а також водним та побутовим шляхами. Механічно переносити сальмонели на кінчиках лапок здатні мухи, таргани. Основним джерелом інфекції є сільськогосподарські тварини (велика рогата худоба, свині, вівці, коні, качки, гуси, кури), гризуни, а також людина. Найбільшу небезпеку становлять хворі з легкими і стертими формами хвороби, а також бактеріоносії, які працюють у сфері громадського харчування, дитячих дошкільних і лікувальних закладах, пологових будинках. Факторами розповсюдження сальмонел, як правило, є продукти тваринного походження. Найчастіше захворювання виникає при споживанні інфікованих м’яса та м’ясних продуктів, яєць, особливо коли вони додаються в різні страви сирими (наприклад, в домашній майонез, соус, крем, пудинг), а також вживання риби і морепродуктів, молока і молокопродуктів, овочів та фруктів. Інфікування продуктів харчування відбувається при контакті сирих та готових продуктів, під час їх зберігання та транспортування, при використанні спільного кухонного приладдя. Інкубаційний період сальмонельозу може тривати від 2-6 годин до 2-3 днів. Захворювання починається гостро з підвищення температури тіла і наростання ознак інтоксикації (головний біль, ломота в м’язах, слабкість). Потім у животі виникає біль спастичного характеру з переважною локалізацією у верхніх відділах живота і пупкової області, нудота та часта блювота. Незабаром приєднується діарея, калові маси досить швидко набувають водянистого, пінистого характеру, смердючі, іноді відзначається їх зеленуватий відтінок. Після перенесеного сальмонельозу, незалежно від його форми, деякі хворі продовжують виділяти збудника (бактеріоносійство) до місяця. Якщо бактеріоносійство затягується більше трьох місяців, його визнають хронічним. Щоб запобігти захворюванню на сальмонельоз, необхідно виконувати певні правила:

15:06 06.08.2024

На майданчику офіційного медіацентру Житомирської ОВА відбувся брифінг щодо діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність” на Житомирщині

На майданчику офіційного медіацентру Житомирської ОВА відбувся брифінг щодо діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність” на Житомирщині

Під час брифінгу йшлося про тендерні закупівлі, які пов’язані з матеріально-технічним забезпеченням підрозділів Збройних сил України.

15:05 06.08.2024

На Житомирщині все більше громадян України обирають військову службу за контрактом як альтернативу мобілізації.

На Житомирщині все більше громадян України обирають військову службу за контрактом як альтернативу мобілізації.

На Житомирщині все більше громадян України обирають військову службу за контрактом як альтернативу мобілізації. За перше півріччя 2024 року у Житомирській області понад 600 чоловіків та жінок вирішили захищати нашу країну, проходячи службу у військових частинах ЗСУ. 89% були направлені до навчальних центрів для отримання необхідних навичок та підготовки. Лише 11% були відразу направлені до військових частин, оскільки вже мали досвід проходження служби на відповідних посадах та базовий рівень підготовки. «Можливість обрати військову частину та спеціальність — одна з головних переваг військової служби за контрактом», — зазначив начальник відділу рекрутингу та комплектування підполковник Андрій Горпинич. «Згідно із законом "Про військовий обов’язок та військову службу", під час воєнного стану громадяни, які мають рекомендаційний лист від командира військової частини, приймаються на службу за контрактом і після підготовки направляються саме до тієї частини, що вказана у листі». Контракт можуть укласти громадяни України віком від 18 до 60 років, які стоять на військовому обліку, та іноземці, придатні до служби за станом здоров'я. Станьте частиною захисників нашої держави та оберіть свою військову кар'єру у Збройних силах України! Служба зв'язків з громадськістю Житомирського обласного ТЦК та СП За додатковою інформацією звертатися до шостого відділу Житомирського РТЦК та СП за адресою: смт. Пулини, вул. Незалежності, 12 або за телефоном 0989282908

14:59 06.08.2024

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ЕКСПРЕС-ТЕСТ НА ГЕПАТИТИ ПОКАЗАВ ПОЗИТИВНИЙ РЕЗУЛЬТАТ?

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ЕКСПРЕС-ТЕСТ НА ГЕПАТИТИ ПОКАЗАВ ПОЗИТИВНИЙ РЕЗУЛЬТАТ?

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами звертаємо Вашу увагу на те, що позитивний результат швидкого тесту на вірусний гепатит не є підставою для початку лікування, а передбачає додаткове підтвердження діагнозу: 1. Щоб підтвердити (чи спростувати) результат експрес тесту, лікар скерує пацієнта із позитивним результатом швидкого тесту  до лабораторії визначення РНК вірусу гепатиту методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР). 2. Якщо аналіз позитивний, лікуючий лікар скерує вас до спеціаліста, який займається лікуванням вірусного гепатиту С або за відсутності специфічних  показань (таких як ниркова недостатність, попередній неуспішний досвід лікування ВГС, компенсований або декомпенсований цироз) може призначити лікування сам.. 3. Лікар скерує пацієнта на додаткові обстеження, зокрема, крові й сечі. Потрібно буде з’ясувати ступінь ураження печінки. Крім того, необхідно пройти обстеження на туберкульоз, вірусний гепатит В. 4. Після цього лікар призначить схему лікування, тривалість якого триватиме 12 або 24 тижні. 5. Щоби з’ясувати, чи лікування було успішним, через 12 або 24 тижні потрібно здати кров для визначення РНК вірусного гепатиту С методом ПЛР. Відсутність вірусу свідчитиме про повне вилікування пацієнта. ! Важливо пам’ятати, що після одужання все ж є ризик повторного зараження, тому потрібно ретельно дотримуватися всіх правил профілактики вірусного гепатиту С.

12:44 30.07.2024

Чи можуть особи з ВІЛ бути щеплені живими вакцинами?

Чи можуть особи з ВІЛ бути щеплені живими вакцинами?

Можливість щеплення ВІЛ-інфікованих пацієнтів живими вакцинами залежить від рівня СD4-клітин. Якщо рівень CD4+ >200 клітин/мм3 (>15 %), тоді вводити живі вакцини можна. До живих відносяться такі: КПК (від кору, паротиту та краснухи), ОПВ (жива оральна вакцина від поліомієліту), вакцина від вітряної віспи, вакцина від жовтої лихоманки, оральна вакцина від ротавірусної інфекції, БЦЖ (від туберкульозу), оральна вакцина від черевного тифу, жива інтраназальна вакцина від грипу (не застосовується в Україні). Вакцинація неживими вакцинами проводиться таким особам без застережень.  Щоб вакцинуватися або проконсультуватися з питань вакцинації, зверніться до свого сімейного лікаря.  Дізнавайтесь більше про вакцинокеровані інфекції за посиланням: https://vaccine.org.ua/  Календар щеплень для дорослих та дітей: https://vaccine.org.ua/vakczynacziya-v-ukrayini/vaccinationua-calendar/  #чесно_про_вакцинацію  @vaccinaton.coalition @moz.ukr @phc.org.ua _________ В межах проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я».

11:18 29.07.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь