Курненська громада
Житомирська область, Житомирський район

Новини

Дата: від до Скинути

Купуй українські товари та отримуй кешбек!

Купуй українські товари та отримуй кешбек!

Підтримка українського виробника – це не лише внесок у розвиток нашої економіки, а й чудова можливість отримати приємний бонус. Усі, хто купує українське, тепер можуть скористатися новою державною програмою кешбеку та отримувати 10% від вартості покупок назад на свій рахунок.

08:16 13.09.2024

Профілактика отруєння грибами

Профілактика отруєння грибами

З давнини гриби вважалися улюбленою їжею людини. У будь-якому вигляді вони збагачують та урізноманітнюють меню здорової людини. В той же час треба враховувати й той факт, що вони погано перетравлюються. Тому вживати їх рекомендується лише людям із здоровою травною системою. При захворюваннях шлунково-кишкового тракту, а також людям похилого віку і дітям доцільно утримуватися від вживання грибів. Про отруйні властивості грибів люди знали з давнини. Оповіді про отруєння грибами передавалися з покоління в покоління. Однак гриби продовжували вживати не дивлячись ні на що, адже при правильному приготуванні, дотриманні рецептури, з грибів виходить дуже смачна страва. Період вегетації грибів в Україні досить тривалий: від травня до листопада. Необхідно враховувати той факт, що різні методи обробки грибів (маринування, засолка, сушка, теплова кулінарна обробка тощо) в більшості випадків не руйнують їхніх отрут. Отже, нещасні випадки від споживання грибів можуть реєструватися протягом цілого року. Слід пам'ятати, що іноді навіть їстівні гриби можуть стати причиною отруєння. По-перше, це буває у тих випадках, коли збирають та вживають гриби старі, перезрілі або після тривалого зберігання. Гриби відносяться до швидкопсувних продуктів (містять від 84 до 94% води) тому їх необхідно переробляти в день збору. Максимальний строк зберігання грибів не повинен перевищувати 24 год при температурі не вище 10°С. Зрілі гриби стають чудовим поживним середовищем для різноманітних мікроорганізмів, зокрема хвороботворних. Крім того, внаслідок біохімічних реакцій (розпад білків) в грибах утворюються отруйні речовини (птомаїни). По-друге, в деяких видах їстівних грибів (білих, опеньках, лисичках, сироїжках тощо) містяться отруйні нетермостійкі речовини, які при варінні розрізаного м'якуша руйнуються. Ось чому вживання недоварених або таких недосмажених їстівних грибів може викликати розлади діяльності кишково-шлункового тракту. У зв’язку з цим необхідно знати та дотримуватись таких профілактичних заходів:  купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (організованих ринках, магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках), – при наявності висновків ветеринарно- санітарної експертизи. Уникайте стихійних ринків;  збирайте і купуйте тільки гриби, про які вам відомо, що вони їстівні на всі 100%

13:33 11.09.2024

Які ліки пацієнти зі статусом ВПО можуть отримати безоплатно або з частковою доплатою за програмою “Доступні ліки”

Які ліки пацієнти зі статусом ВПО можуть отримати безоплатно або з частковою доплатою за програмою “Доступні ліки”

Дбати про своє здоров’я важливо всім й усюди незалежно від місця проживання: постійного чи тимчасового. Особливо гостре це питання для пацієнтів зі статусом внутрішньо переміщених осіб, які мають хронічні захворювання або стани, і потребують регулярного прийому ліків.  Внутрішньо переміщені особи можуть отримати ліки безоплатно або з частковою доплатою, скориставшись програмою реімбурсації «Доступні ліки», що входить до Програми медичних гарантій. Реімбурсація – це повне або часткове відшкодування аптечним закладам вартості лікарських засобів або медичних виробів, що були відпущені пацієнту на підставі е-рецепта, за рахунок коштів Програми медичних гарантій. Механізм відшкодування вартості ліків поширюється на найпоширеніші хронічні захворювання. При цьому, ці захворювання ефективно лікуються на амбулаторному рівні. Які ліки можна отримати безоплатно чи з частковою доплатою? До програми реімбурсації включені ліки з доведеною ефективністю. На сьогодні «Доступни ліки» охоплюють понад 500 торгових назв за такими напрямами:  для лікування серцево-судинних захворювань (зокрема, профілактика інсультів та інфарктів)   лікування цукрового і нецукрового діабету, діабету 2 типу  препарати інсуліну  медичні вироби для визначення рівня глюкози в крові (тест-смужки)  проти  хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів (астма)  проти  розладів поведінки і психіки, епілепсії   для лікування хвороби Паркінсона   імуносупресивні препарати для лікування осіб у посттрансплантаційному періоді   опіоїдні анальгетики (знеболювальні для паліативних пацієнтів з онкологією) Знайти весь перелік препаратів, що входять до програми реімбурсації, можна в Реєстрі лікарських засобів і медвиробів тут. Для отримання лікарських засобів за програмою реімбурсації потрібен електронний рецепт. Як і в кого його отримати, розповідаємо далі.

13:28 11.09.2024

Економічні та соціальні переваги отримання легальних доходів

Економічні та соціальні переваги отримання легальних доходів

На сьогоднішній день Україна перебуває на шляху інтеграції в європейську правову державу. Однак, на жаль, ми все ще стикаємось з таким явищем, як заробітна плата «у конверті». У такий спосіб власники бізнесу та фізичні особи-підприємці заощаджують кошти, не сплачуючи податки. Але для найманих працівників таке явище несе чимало недоліків.

10:03 11.09.2024

ЧИ БЕЗПЕЧНО ВВОДИТИ ВАКЦИНУ В ДІЛЯНКУ, ДЕ Є ТАТУЮВАННЯ?

ЧИ БЕЗПЕЧНО ВВОДИТИ ВАКЦИНУ В ДІЛЯНКУ, ДЕ Є ТАТУЮВАННЯ?

Так, у ділянку з татуюванням можна вводити вакцини як внутрішньом’язово, так і підшкірно. Проте якщо є альтернатива — аналогічна ділянка, не вкрита малюнками, — можна обрати її з міркувань подальшого відстеження поствакцинальних реакцій, таких як набряк та почервоніння.  Щоб вакцинуватися або проконсультуватися з питань вакцинації, зверніться до свого сімейного лікаря.    Дізнавайтесь більше про вакцинокеровані інфекції за посиланням: https://vaccine.org.ua/  Календар щеплень для дорослих та дітей: https://vaccine.org.ua/vakczynacziya-v- ukrayini/vaccinationua-calendar/  #чесно_про_вакцинацію  @vaccinaton.coalition @moz.ukr @phc.org.ua _________ В межах проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я».

14:44 09.09.2024

АЛКОГОЛЬНИЙ СИНДРОМ ПЛОДА (ФАС)

АЛКОГОЛЬНИЙ СИНДРОМ ПЛОДА (ФАС)

9 вересня - Міжнародний день інформування про фетальний алкогольний синдром (ФАС). ФАС – це стан дитини, який виникає внаслідок впливу алкоголю під час вагітності матері. ФАС викликає пошкодження мозку дитини та проблеми з її розвитком. Немає жодної дози алкоголю, яку можна вважати безпечною для вживання під час вагітності. Якщо ви п'єте у період вагітності, ви завдаєте шкоди своїй дитині у вигляді ризику розвитку фетального алкогольного синдрому. Фетальний алкогольний синдром може статися, коли алкоголь із крові матері потрапляє до дитини через плаценту. Цей алкоголь може залишатися в дитячому організмі протягом тривалого часу й пошкодити мозок та тіло дитини, завадити нормальному розвитку в утробі матері. Через вживання матір’ю алкоголю під час вагітності може статися викидень, мертвонародження, передчасні пологи та, власне, народження дитини з вродженими вадами.  Припинити вживання алкоголю під час вагітності ніколи не пізно. Оскільки розвиток мозку відбувається протягом усієї вагітності, відмова від алкогольних напоїв покращить здоров’я дитини. 

14:42 09.09.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь