Курненська громада
Житомирська область, Житомирський район

Новини

Дата: від до Скинути

Яка відповідальність загрожує за підпал трави

Яка відповідальність загрожує за підпал трави

Восени починається сезон паління сухостою, листя та інших бур’янів. Але за такі дії в Україні передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. В яких випадках можна відбутись штрафом, а коли вам загрожує обмеження чи позбавлення волі — роз’яснюють юристи системи безоплатної правничої допомоги.

08:20 24.09.2024

Колективний імунітет – щит від хвороб, який ми маємо тримати разом

Колективний імунітет – щит від хвороб, який ми маємо тримати разом

Понад 9 мільярдів років життя за останні п’ятдесят років змогла врятувати вакцинація. За даними ВООЗ, у наші часи щеплення рятує близько 2-3 мільйонів життів. Саме тому діти, народжені сьогодні, мають на 40% більше шансів дожити до іншого дня народження, ніж 50 років тому. Останнім часом в Україні зростає захворюваність на кашлюк. За липень 2024 року було зафіксовано 739 випадків. Для порівняння – за такий же період торік було лише 45 випадків – у 16,4 раза менше. Починаючи з 2022 року, на правець захворіло 22 людини, 8 з них – за 7 місяців цього року. Щодо дифтерії: за 2022 рік було зареєстровано 2 випадки захворювання, і по одному у 2023 році та за сім місяців 2024 року. З періоду 1991-1998 років, коли захворіли близько 20 тисяч людей, а майже 700 померли, епідемій дифтерії в Україні не було. Надійним методом захисту від інфекційних хвороб, які керуються засобами імунопрофілактики, є вакцинація. Коли рівень охоплення щепленнями серед населення країни досягає 95% або більше, формується колективний імунітет, що запобігає поширенню інфекційних хвороб. Навіщо потрібен колективний імунітет? Колективний (або популяційний) імунітет – це явище несприйнятливості окремої спільноти до певної інфекційної хвороби. Це своєрідний «щит», який захищає не лише вакцинованих, а й тих, хто не може отримати щеплення через наявність протипоказань, – тим самим захищаючи найвразливіші групи населення. Взірцем дії колективного імунітету є викорінення натуральної віспи. ВООЗ оцінила, що у 1940-1960 роках, до початку глобальної кампанії з ліквідації віспи, хвороба забирає близько 2 млн людей щороку. Останній природний випадок віспи зафіксували у 1977 році, а 1980 року ВООЗ задокументувала глобальне викорінення хвороби. За допомогою вакцинації вдалося досягти колективної імунізації на рівні майже в 100%, що унеможливило подальше розповсюдження вірусу.

14:44 23.09.2024

Навіщо вакцинуватися проти кашлюку, дифтерії та правця?

Навіщо вакцинуватися проти кашлюку, дифтерії та правця?

Експерти «Центру громадського здоров’я» відповідають на найпоширеніші питання про вакцинацію проти кашлюку, дифтерії та правця у рамках кампанії з додаткових заходів з імунізації проти цих хвороб для груп населення, які пропустили планові щеплення в попередні роки, та яким необхідно їх надолужити. ❓ Навіщо вакцинуватися проти кашлюку, дифтерії та правця? Усі три хвороби можуть призвести до серйозних ускладнень або смерті, якщо захворіє невакцинована людина. Вакцинація захищає вас і ваших дітей від тяжкого перебігу, знижує ризик інфікування та появи ускладнень. ❓ Чим небезпечні кашлюк, дифтерія та правець? КАШЛЮК – затяжна хвороба (період одужання може тривати 2–6 місяців), яка характеризується частими й довгими нападами кашлю й особливо небезпечна для маленьких дітей. У немовлят кашлюк може викликати зупинку дихання (апное), судоми та ураження головного мозку. Хвороба дуже легко передається від людини до людини під час кашлю або чхання.  ДИФТЕРІЯ вражає слизову оболонку горла, утворюючи плівки, які можуть блокувати дихальні шляхи та перешкоджати диханню. Дифтерійний токсин потрапляє в кров і може призвести до серцевої недостатності, ураження нирок, нервової системи, набряку головного мозку. Хвороба передається під час кашлю, чхання, поцілунків, через контакт із забрудненими збудником поверхнями, предметами побуту, а також через заражені продукти та воду. Ураження токсином нервів, які контролюють м’язи, задіяні в диханні, може призвести до їх паралічу та навіть до зупинки дихання. ПРАВЕЦЬ вражає нервову систему, спричиняє сильні та болісні судоми, під час яких можуть виникати розриви м’язів і переломи кісток, можливий інфаркт міокарду, внутрішньочерепні крововиливи, кома. Летальність від правця може сягати 80%. Збудник цієї хвороби потрапляє в організм людини через рани, порізи, подряпини; опіки; укуси тварин; нестерильне обладнання для пірсингу, татуювань та ін’єкцій; травмування гострими предметами та уламками деревини. Від людини до людини правець не передається. ❓ Наскільки якісні вакцини проти цих хвороб? Усі вакцини в Україні – якісні, безпечні та ефективні. Якість вакцини суворо контролюється як під час її виробництва, так і протягом усіх етапів її транспортування та зберігання з безперервним дотриманням холодового ланцюга, й аж до введення її споживачу. ❓ Які реакції можуть виникнути після вакцинації? Найчастіші реакції – це легке почервоніння, припухлість, біль у місці уколу, підвищення температури тіла або слабкість. Це нормальна реакція організму на препарат. ❓ Чи є протипоказання до вакцинації? У більшості випадків вакцинація проти дифтерії, правця та кашлюку безпечна для всіх. Абсолютними протипоказаннями є наявність анафілактичної реакції на попередню дозу вакцини. Особи з гострими захворюваннями з лихоманкою вище

14:40 23.09.2024

ХВОРОБА АЛЬЦГЕЙМЕРА, ЯК РОЗПІЗНАТИ?

ХВОРОБА АЛЬЦГЕЙМЕРА, ЯК РОЗПІЗНАТИ?

Хвороба Альцгеймера – поширена патологія, яка характеризується прогресуючою формою слабоумства. Має виражену вибірковість, проявляється у людей у віці 60 і більше років. Рівень захворюваності досить високий і становить 5-8 хворих на 1000 людей – це більше 50% від усіх випадків реєстрації деменції (недоумства). Лікарі відзначають істотну залежність рівня захворюваності від вікової групи пацієнтів. У віці 60-65 років рівень захворюваності становить 3 хворих на 1000 чоловік, а в віці 95 років вже 70 хворих на 1000 чоловік. Очікується, що кількість хворих зросте до 78 мільйонів до 2030 року і до 139 мільйонів до 2050 року. Всесвітній місяць боротьби з хворобою Альцгеймера відзначається щороку у вересні. Цей місяць присвячений підвищенню обізнаності про хворобу, а також підтримці людей, які страждають від неї та їхніх сімей. Також у цей період люди закликають носити фіолетовий колір, який є символом боротьби з деменцією, для демонстрації підтримки та солідарності з тими, хто живе з хворобою Альцгеймера. ОЗНАКИ РОЗВИТКУ ХВОРОБИ АЛЬЦГЕЙМЕРА Незважаючи на те, що хвороба Альцгеймера відноситься до групи необоротних патологій, які не підлягають лікуванню або істотного уповільнення прогресу – своєчасна діагностика дозволяє правильно підготуватися до прогресу захворювання своєї близької людини, а також продовжити у хворого термін самообслуговування. Існує кілька специфічних ознак і симптомів, які можуть говорити про розвиток хвороби Альцгеймера.  У залежності від стадії розвитку захворювання, симптоматика може відрізнятися або посилюватися: 1. Зміна інтересів – хворого перестають цікавити колишні захоплення, змінюється ставлення до близьких людей. З’являється загальна стійка апатія хронічного характеру. Також можливі часті зміни настрою: наростаюче почуття тривоги, депресії.

13:41 23.09.2024

Договір про надання цільової фінансової допомоги на реалізацію проекту "Соціокультурний простір в Курненській громаді "

Договір про надання цільової фінансової допомоги на реалізацію проекту "Соціокультурний простір в Курненській громаді "

В серпні цього року між Курненською сільською радою та Представництвом Фонду міжнародної солідарності в Україні підписано договір про надання цільової фінансової допомоги на реалізацію проекту "Соціокультурний простір в Курненській громаді "

15:29 18.09.2024

Національний кешбек «Зроблено в Україні»

Національний кешбек «Зроблено в Україні»

2 вересня розпочалося бета-тестування програми «Національний кешбек», яка є одною з програм політики «Зроблено в Україні» та реалізується Міністерством Економіки України, Міністерством цифрової трансформації та НБУ. Програма Національний кешбек має дві складові – соціальну та економічну. Надаючи українцям фінансову підтримку та стимулюючи їх купувати українське, вона водночас стимулює попит на товари локального виробництва та таким чином підтримує національного виробника. 177 тисяч українців вже бачать у Дії нарахований кешбек. Ця кількість збільшуватиметься у міру налагодження обміну даними між банками і ІТ-системою проeкту. Частина банків відтестували свої процеси, інші – ще тестують. Налагодження триватиме впродовж наступних тижнів. Про це повідомила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко. «За покупки у перші дні вересня 177 тисячам українців вже нарахували 2,9 млн гривень кешбеку. Хтось бачить в Дії нарахування 5 грн, а дехто – 90 грн. Відображення сум дає можливість перевірити роботу системи та активніше обирати українські товари. Виплата коштів за покупки у вересні буде до 20 жовтня», – наголосила  Юлія Свириденко. За її словами, за два тижні до «Національного кешбеку» долучилось понад 1,2 млн українців, з них – 638 000 активували у Дії картки для виплат. З тих, хто активував карту – 262 000 громадян зробили покупки товарів, на які нараховується кешбек. Розширюється й асортимент товарів, на які можна отримати кешбек. У системі вже зареєстровано понад 171 тис. товарів від 963 українських виробників. Як відрізнити товар з кешбеком?  Низка торговельних мереж, зокрема Аврора, Епіцентр, Comfy, Копілка та Таврія В вже позначають товари з кешбеком на цінниках або на полицях. Найближчим часом такі позначення з'являться на полицях мереж АТБ та Сільпо. У міру проходження бета-тестування і налагодження обміну даними між ІТ системами програми і торговельних мереж позначення з'являтимуться на полицях інших магазинів, які долучились до програми. Повний перелік товарів, на які нараховується кешбек, можна побачити на сайті програми https://madeinukraine.gov.ua .   У яких магазинах працює «Національний кешбек»? Кешбек відсьогодні нараховують за покупки товарів у мережах Велика кишеня, ВелМарт, ВК експрес, Антошка, Thrash!Траш!, Будинок іграшок, Таврія В, Копілка, Блиск&Відро. В попередні тижні до програми доєдналися АТБ-Маркет, Аврора, NOVUS, ЕКО маркет, VARUS, OKKO, Мережа АЗК «WOG», Укрнафта, Епіцентр K, Нова лінія, Auchan, Comfy, Сільпо, ФОРА, мережа аптек Аптека АНЦ та аптека 3і. Ще близько 200 магазинів і торгових мереж в процесі приєднання. Споживачі під час бета-тестування можуть надати свої пропозиції або зауваження для поліпшення роботи програми на сайті https://madeinukraine.gov.ua   . Проконсультуватися щодо умов участі в програмі «Національний кешбек» можна в урядовому контактному центрі за номером 1545. Як взяти участь у програмі? Щоб отримувати кешбек від держави необхідно: Подати заявку через сайт чи мобільний застосунок банку, який бере участь у програмі, або звернутися до відділення. Наразі до програми долучилися такі банки: ПриватБанк, monobank, Укргазбанк, Sense Bank, ПУМБ, Абанк, Банк Глобус, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Ощадбанк, Акордбанк та Банк Кредит Дніпро. Визначити картки, з яких ви оплачуєте покупки. І надати банку дозвіл на передачу інформації про транзакції з цих карток. Відкрити фізичну чи віртуальну картку, куди нараховуватиметься кешбек. У Дії в розділі Сервіси обрати картку «Національний кешбек» для виплат. Кешбек у розмірі 10% від вартості нараховується за купівлю товарів українських виробників, що включені у програму. Виключення – підакцизна продукція (пальне, тютюн та міцний алкоголь). Також кешбек поширюється на ліки українського виробництва, вино без додавання спирту і медові напої. Максимальна сума виплат – 3 тис. грн в місяць. Накопичені за місяць кошти надходитимуть на створену картку раз на місяць до 20 числа наступного місяця. Отримані за участь у програмі «Національний кешбек» кошти можна буде витратити на послуги – комуналку, транспорт, лікування, мобільний зв’язок, спорт, кіно і інші. Також їх можна буде задонатити на ЗСУ або купити військові облігації. Зняти готівку з рахунку, куди нараховують кошти за кешбек, буде неможливо. Використати кошти від кешбеку, нараховані в 2024 році, можна буде до 31 січня 2025 року.   Довідково Координатором програми Національний Кешбек виступає Міністерство економіки України. В реалізації проекту беруть участь Міністерство цифрової трансформації України, Державна податкова служба, Ощадбанк та уповноважені банки України і Урядовий контактний центр. Технологічним партнером в реалізації програми виступає міжнародна платіжна система Mastercard. Операційним партнером проекту є міжнародна компанія платіжних технологій Visa.

13:48 18.09.2024

Цікаві факти про спорт

Цікаві факти про спорт

Традиційне святкування Дня фізичної культури і спорту в Україні припадає на другу суботу вересня. Це свято офіційно було засновано в 1994 році згідно Указу Президента України. Мета свята – нагадати про важливість активного способу життя та занять спортом. Особливо це актуально сьогодні, за часів високих технологій, коли фізичної роботи стає менше, і людина більше часу проводить без руху, в офісі чи машині, у транспорті. Світ стрімко змінюється у бік інтелектуальних професій, і може здатися, що робота мозку тепер важливіша за роботу м'язів. Але наше тіло і наша фізіологія залишилися колишніми - нам необхідно рухатися, щоб кров бігла судинами, насичуючи органи киснем, щоб зміцнювалися м'язи і не хворіли суглоби і спина. Крім того, фізичні вправи дуже корисні для роботи мозку, адже при цьому створюються нові нейронні зв'язки. Спорт - це не просто рух, змагання та фізичні навантаження. Це цілий світ, який насичений неймовірними подіями, непересічними досягненнями та фантастичними рекордами. Спорт об’єднує людей навколо спільних цілей, надихає на досягнення і розкриває перед нами безмежні можливості. Спорт – це не тільки фізичні зусилля, але й ментальні витрати. Він вимагає від спортсменів високої концентрації, самовідданості та терпіння. Лише завдяки цим якостям спортсмени досягають неймовірних результатів та встановлюють рекорди. Спорт позитивно впливає на наше фізичне здоров’я. Він допомагає утримувати нормальну вагу, зміцнює м’язи та суглоби, покращує гнучкість тіла. Багато видів спорту сприяють розвитку координації та балансу, що є важливими аспектами фізичної активності. Але спорт – це не лише фізична активність. Він також має величезний вплив на наше психічне здоров’я. Спортивні тренування сприяють виробленню ендорфінів – гормонів щастя, які піднімають настрій та знижують рівень стресу. Також спорт допомагає зберегти гостроту розуму та покращує пам’ять і концентрацію. Спорт – це не тільки користь для нашого здоров’я, але і джерело незабутніх емоцій та вражень. Захоплюючі змагання, епічні перемоги та неперевершені досягнення спортсменів залишають незабутній слід в історії спорту. Спорт збільшує тривалість життя. Вчені встановили, що регулярна фізична активність може збільшити тривалість життя на 3-5 років.

12:49 13.09.2024

Прості способи розказати дитині про мінну безпеку

Прості способи розказати дитині про мінну безпеку

У новій реальності безпечна поведінка для дитини має стати такою ж звичкою, як чистити зуби. Розповідайте і нагадуйте їй про небезпеку вибухових предметів, — це та нагальна тема, яка може врятувати життя.

12:47 13.09.2024

#плічопліч: Всеукраїнські шкільні ліги «Пліч-о-пліч» включають гандбол у новий сезон 2024/2025

#плічопліч: Всеукраїнські шкільні ліги «Пліч-о-пліч» включають гандбол у новий сезон 2024/2025

Цього року Всеукраїнські шкільні ліги «Пліч-о-пліч» розширюють спортивний репертуар, додаючи новий вид спорту — гандбол. У сезоні 2024-2025 учні 5-8 класів матимуть можливість позмагатися у цій динамічній грі. Участь братимуть команди як хлопців, так і дівчат, що робить змагання ще більш інтерактивними та цікавими.

08:20 13.09.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь